2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Pamuğum, kuzum türkçenin hepsinin okeyleyebilirsin :KK16: soru bankalarım bitti bitecek bir tane 5 binliğim kaldı pegemin onuda 1yada 1,5 haftaya yayıcam sonra gelsin yeni kitaplarım :KK1:
Oh oh badem süpersiin maşallah:nazar::nazar::KK16: Bir dersi halletmiş oldun şimdiden kuzum, ne mutlu sana.:KK16: Darısı diğer derslerin, yeni kitaplarının ve dee benim de başıma inşallah.:KK61:
Selam herkese...
Ben de bu sene tekrardan sınava hazırlanmaya başlıyorum. 2 gündür tarih çalışıyorum.
İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz bir kurs var mı?
Merhaba canım. Hoşgeldin.:KK16:
Dershanelerimiz henüz başlamadığı için eğitimlerinin nasıl olduğu hakkında yardımcı olamıyoruz malesef. En mantıklısı dershaneye daha önce gitmiş olanların yorumlarını okumak canım. İnternette bulunduğun ilçenin kursları hakkındaki yorumlara bakmanı öneririm.:KK31:

Pamukcugum kariyerin icin attigin adimin hayirli olsun canim cok sevindim. benim calismalar rotarli gitsede yinede biseyler yapiyorum canim sirf tablo dolsun cossun diye:))))))) carpanlara ayirma ve rasyonel sayilar bitmistir oglum uydukca ev isi yemek sonra ders. yani sen yeterki iste azmet ustesinden gelemeyecegin sey yok o yuzden kpss yide yukseklisansida bir arada goturebilirsin sansin acik olsun tatlimmm
dumanncıımm maşallah kuzum hem çocuk hem ev hem kpss.. Çok iyi gidiyorsun sen.:nazar: Yüksek lisans tebrik ve temennilerin için de çok teşekkür ederim canımm:KK16: Tabloya ekledim konularını. Tam gaz devamm.:KK55::13:
merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 10 gün önce start verdim çalışmalara.jeoloji müh. mezunuyum.birden bir ilham geldi başladım pek düşünmüyordum aslında.2 çocuğum var 2 ve 9 yaşlarında,yaş olmuş 36 bilmiyorum iyimi oldu yoksa boşuna mı uğraşacam zaman gösterecek artık.zor oluyor çocuklarla çalışmak büyük neysede küçük hakikaten zorluyor onunda eline defter kalem veriyorum sıkılana kadar çalışmaya çalışıyorum artık.tabi birde uyuyunca.ben türkçe ve matematikten başladım önce onları bitirip diğerlerine başlayacağım.
çalıştığım konularıda yazayım bu arada ihtiyaç dan çalışıyorum şimdi
MAT
temel bilgiler ve işlem yeteneği
temel kavramlar
sayı sistemleri
doğal sayılarda bölme
bölünebilme
TÜRKÇE
sözcüğün anlamı ve yorumu
cümlenin anlamı ve yorumu
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim:KK9::KK9:
Merhaba fatos hoşgeldin:KK16:
çocuk ve ev işlerine rağmen çok iyi ilerlemiş maşallah canım. Burada bir çok kpssye çalışan ev hanımı annelerimiz var.:KK61: Ve hepinizin de azmine hayranım.:nazar:
Konularını tablomuza ekledim. Hem ev işlerinde hem kpss'de kolaylıklar diliyorum. Çalıştıkça yaz yine.:KK16:

Türkçeden 120 soru çözdüm birazda mat baktım bitirebilirsem Tarihte başlıcam bir konu tekrar edip soru çözerim artık...

Selam kızlar,
İnşallah şahane geçiyordur çalışmalarınız.
Ben Hakan hocanın tarih videolarından bir kaçını karışık dinledim ama şimdi toplu olarak indiriyorum.
Bu hafta onları bitirmeyi planlıyorum. En azından not falan çıkarırım.
Gerçi geometrim çok kötü neden tarihten başladım bilemiyorum ama sanırım sevdiğim derse öncelik vermek istedim.
Bir de şu geometri olayını nasıl hallediyorsunuz?
Açılardan öteye geçemiyorum tıkanıyorum, kendimi mi şartlandırdım nedir?:KK14::KK14::KK14:
Önerdiğiniz hocalar siteler vs varsa lütfen bana yazın.
İyi çalışmalar.

geçen sene hazırlanırken topikte çoğu arkadaşımında aöfde kaydı vardı hep takınak oldu bize çok yavaşlattı hıızmızı ben ikisini bir arada götürmek için çok zorlandım aöf hepsini bitirdim ama zamanımı çaldı çok fazla onu ayırdığım vakti kpss harcamalıydım diye düşünüyorum hala...

Bende öylesine bir bölüme kayıt olsam mı diye düşünüyordum ikinci üniversite hakkından.
Ama KPSS'ye odaklanmak en mantıklısı geldi senin de yazdığını okuyunca.:KK16:

Bende öylesine bir bölüme kayıt olsam mı diye düşünüyordum ikinci üniversite hakkından.
Ama KPSS'ye odaklanmak en mantıklısı geldi senin de yazdığını okuyunca.:KK16:

canım etkilemek istemem biz götüremedik belki sen yaparsın bilemiyorum bir de sistem değişmişti çıkmış sorulara elveda demiştik hep konu çalışmak zorunda kalmıştık belki bu sene yine çıkmış sorulardan gelir bilemedim o yüzden denemek istersen dene yine de...

canım etkilemek istemem biz götüremedik belki sen yaparsın bilemiyorum bir de sistem değişmişti çıkmış sorulara elveda demiştik hep konu çalışmak zorunda kalmıştık belki bu sene yine çıkmış sorulardan gelir bilemedim o yüzden denemek istersen dene yine de...

Yok canım etkilemek değil de ikisini bir arada yurutmenın zor oldugunu idrak ettim diyelim.
KPSS zaten yeterince zor ve karmaşık bir de bunu eklemeyeyim üzerine.
Uyarın için çok teşekkür ederim.:KK16:

merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 10 gün önce start verdim çalışmalara.jeoloji müh. mezunuyum.birden bir ilham geldi başladım pek düşünmüyordum aslında.2 çocuğum var 2 ve 9 yaşlarında,yaş olmuş 36 bilmiyorum iyimi oldu yoksa boşuna mı uğraşacam zaman gösterecek artık.zor oluyor çocuklarla çalışmak büyük neysede küçük hakikaten zorluyor onunda eline defter kalem veriyorum sıkılana kadar çalışmaya çalışıyorum artık.tabi birde uyuyunca.ben türkçe ve matematikten başladım önce onları bitirip diğerlerine başlayacağım.
çalıştığım konularıda yazayım bu arada ihtiyaç dan çalışıyorum şimdi
MAT
temel bilgiler ve işlem yeteneği
temel kavramlar
sayı sistemleri
doğal sayılarda bölme
bölünebilme
TÜRKÇE
sözcüğün anlamı ve yorumu
cümlenin anlamı ve yorumu
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim:KK9::KK9:

selaammm:))
aynı durumdayız aynı yaştayız benimde üç ve yedi yaşında iki çocuğum var.
ben henüz başlayamadım tropikal iklimde kırk derece sıcakta hasta olmayı başardım 15 gündür iyileşemiyorum öksürmekten iç organlarım acıyor yahu!!!bende matemtikten başlamayı düşünüyorum:KK31:

ihtiyacın yayınları genel olarak iyi eğer beğendiysen çekinme al derim...

kızlar ihtiyacın 2014 kpss lisans setini alan var mı ? varsa nasıl iyi mi ? :KK31:[/QU

2014'ü almadım canım ama önceki yıllarda almıştım. Gayet iyiydi.

kızlar ben 2010 da almıştım, genel olark ben de memnundum.

sorma sebebim aslında matematik dersi içindi. matematiği biraz basit gibi gelmişti bana. bu yıl da soru tipleri değiştiği için acaba anlatım tarzını değiştirdiler mi diye merak ediyorum. teşekkürler cevaplar için
:KK16:

kızlar ben 2010 da almıştım, genel olark ben de memnundum.

sorma sebebim aslında matematik dersi içindi. matematiği biraz basit gibi gelmişti bana. bu yıl da soru tipleri değiştiği için acaba anlatım tarzını değiştirdiler mi diye merak ediyorum. teşekkürler cevaplar için
:KK16:

Canım benim tavsiyem başlangıç için eğer istersen ihtiyaçtan faydalanman.
Öğrenmek için birebirler ama sınav için basitler.
Mutlaka üstüne başka kaynakları koyman gerek.

Canım benim tavsiyem başlangıç için eğer istersen ihtiyaçtan faydalanman.
Öğrenmek için birebirler ama sınav için basitler.
Mutlaka üstüne başka kaynakları koyman gerek.

aynı senin gibi düşünüyorum ben de canım. özellikle tarihi çok iyi öğrenmiştim ben o sene :KK1:

matematik için konu anlatım olarak 7iklimi de düşünüyorum, elimde 2011 kitabı var güzel anlatmış. :KK34:

diğer yayınlar da çıksın tarih ve vatandaşlık için bir konu anlatım kitabı daha ekleyeyim o zaman listeye, hatta data kral kızı iyi diyolardı :KK31:

Kızlar bu sene ne olur ne olmaz riske atmayın ve güncel yayınlar kullanın derim. Özellikle Tarih ve Vatandaşlıkta güncel yayın şart. Diğerleri eski olsada olur bir de sayısal- sözel mantık derslerine bakmak lazım tabi..

aynı senin gibi düşünüyorum ben de canım. özellikle tarihi çok iyi öğrenmiştim ben o sene :KK1:

matematik için konu anlatım olarak 7iklimi de düşünüyorum, elimde 2011 kitabı var güzel anlatmış. :KK34:

diğer yayınlar da çıksın tarih ve vatandaşlık için bir konu anlatım kitabı daha ekleyeyim o zaman listeye, hatta data kral kızı iyi diyolardı :KK31:

ihtiyaç matematikre nasıldır hiç bilmiyorum diğer dersler için çok iyi ama
ben matematikte yediiklim keyifli matematik kitabını aldım çokta memnun kaldım genel olarak soru tiplerini öğretiyor geriye soru çözmek kalıyor doğan uluyu çok övdüler netten izleyip ona göre alacağım onuda...

ihtiyaç matematikre nasıldır hiç bilmiyorum diğer dersler için çok iyi ama
ben matematikte yediiklim keyifli matematik kitabını aldım çokta memnun kaldım genel olarak soru tiplerini öğretiyor geriye soru çözmek kalıyor doğan uluyu çok övdüler netten izleyip ona göre alacağım onuda...

ihtiyaç matematiği genel hatlarıyla anlatıyor, anlatımı güzel mat. için öğretici de ama yeterli gelmiyor. 7ikilimdeki kadar ayrıntılı değildi soru tipleri.

Selam kızlar,
İnşallah şahane geçiyordur çalışmalarınız.
Ben Hakan hocanın tarih videolarından bir kaçını karışık dinledim ama şimdi toplu olarak indiriyorum.
Bu hafta onları bitirmeyi planlıyorum. En azından not falan çıkarırım.
Gerçi geometrim çok kötü neden tarihten başladım bilemiyorum ama sanırım sevdiğim derse öncelik vermek istedim.
Bir de şu geometri olayını nasıl hallediyorsunuz?
Açılardan öteye geçemiyorum tıkanıyorum, kendimi mi şartlandırdım nedir?:KK14::KK14::KK14:
Önerdiğiniz hocalar siteler vs varsa lütfen bana yazın.
İyi çalışmalar.

merhaba canım,

öncelikle hiç yoksa geometri,, netten videolar izle sanki film izlermiş gibi bir aşinalık kap.. daha sonra aynı videoları tekrar izleyip pekiştir..

ekol hocanın geometri videosu ile yotubeden şenolhocanın geometri derslerini mutlaka izle..sonra geometriyle ilgili çözümlü soru videoları izlemelisin.. yani evde bulunan kitaptaki soru çözümlerine en son geç.. :KK66:
birde kaynak kitap olarak karakök yayınının ;geometri sıfır kitabını almanı öneririm :KK34:

son olarak tamamen ders odaklı bir planın olmasın araya kitap okumayı sıkıştır :KK66: kolay gelsin..

Selam kızlarr,,,

Ben 2012 de kpss ye hazırlanmştm kursa giderek unuttum zannediyodum ama coğrafyayı falan pek unutmamıştım Türkçe de gayet iyi gidiyo Yediiklim 2013 gy gk çek kopart test almştm Türkçede paragrafa geçtim Coğrafya bölümünü bitirdim matematikten ve geodan ilk testi çözdüm ... bu hafta böyle test çözdüm Haftaya Tarih Anayasa konu çalşmaya başlıcam Allahın izniyle...
Yeni yayınlar çıkınca da ihtiyaç konu anlatımlı set ve uzman kariyer soru modülü almayı düşünüyorum ikisininde yaklaşımları çok güzel çünkü işte böyle ...:KK9:

Merhaba fatos hoşgeldin:KK16:
çocuk ve ev işlerine rağmen çok iyi ilerlemiş maşallah canım. Burada bir çok kpssye çalışan ev hanımı annelerimiz var.:KK61: Ve hepinizin de azmine hayranım.:nazar:
Konularını tablomuza ekledim. Hem ev işlerinde hem kpss'de kolaylıklar diliyorum. Çalıştıkça yaz yine.:KK16:[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

hoşbuldum canım
teşekkür ederim hepimiz için inşallah
şimdi uyuttum oğlumu biraz ortalık toplayıp başlayacam çalışmaya çalıştıkca yazarım:KK16::KK16:

selaammm:))
aynı durumdayız aynı yaştayız benimde üç ve yedi yaşında iki çocuğum var.
ben henüz başlayamadım tropikal iklimde kırk derece sıcakta hasta olmayı başardım 15 gündür iyileşemiyorum öksürmekten iç organlarım acıyor yahu!!!bende matemtikten başlamayı düşünüyorum:KK31:

selam derin ortak yönümüz çokmuş:KK16::KK16:
çocuklarla zor gerçekten çalışmak artık elimizden geldiğince artık
çok geçmiş olsun

X