2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

kızlar şu iki soruma bakabilir misiniz ?

Canım ilk sorunu yapabildim ama 2. soruda tıkandım kaldım. İşçi havuz problemlerinde nasıl bir işlem yapıyorduk hiç hatırlayamadım. En son 5 yıl önce gördüğüm için.

İlk soruda ana param= A olsun
ilk yılda aldığı %20(0,2) yıllık faizle birlikte param = A + 0,2A olur
2. yılda parama %20'lik daha faiz eklenir,böylece = A + 0,2A + 0,2A olur. = (A + 2x0,2xA)
3. yılda parama %20'lik daha faiz eklenir = A + 0,2A + 0,2A + 0,2A olur. = (A + 3x0,2xA)

b. yılda ise param =A + bx0,2xA olur.

(çarpım işaretini x'le gösterdim, karışık olmamıştır inşallah.)

Şimdi biz bu b. yılı paramızın 2 katına çıktığı yıl olarak düşünelim. ve buradan da b'nin hangi yıl olduğunu bulalım.

A + bx0,2xA = 2A

A=bx0,2xA

b=5 buluruz.

Demekki paramız 5. yılda iki katına çıkıyormuş.
Bize ay cinsinden sorduğu için; 5 x 12 = 60 ay buluruz.

Anlamadığım, anlatamadığım bir yer varsa sorabilirsin canım.

Son düzenleme:
Günaydın sibelcim Gerçi günaydın denecek saati çoktan geçtim ama
İlk etapta dikkat bozukluğu yaşaman normal canım, ben de kitabın başına geçip ders çalışmakta bile hala zorlanıyorum.
İnşallah adapte oldukça daha iyi verim alırsın.
Bu arada konu çalışma konusunda ben de senin gibiyim. Sırf konu bazlı ilerliyorum. Konu sonundaki 2-3 testi çözüp yenisine geçiyorum. soru çözümüne de tüm konular bittikten sonra geçmeyi düşünüyorum. Hem 2014 yayınlarını da alırız ilerleyen vakitlerde, onlardan çözerim diye düşündüm.

kelebekcimm hayırlı olsun tatlım. Maşallah dün karar verdin bugün uzaktan eğitimi almışsın bile. Bu istikrarla biz bu işi yaparız inşallah canım. Kitap yollamaları da çok iyiymiş, çok memnun kalırsın umarım.
Canım ya, geçmişe bakamadım, hangi siteden dolduruyorduk formu?:26:

Sorma canım, benim de yollar hep gözüme büyürdü bir yere giderken, şimdi takıyorum kulaklığı kulağıma, tarih videoları dinliyorum. Çok verimli oluyor. Hatta bazen konu bitmeyip geleceğim yere varınca "keşke yol biraz daha uzun olsaydı" diyorum
Artık çalışmak için hiç bir boş vakti kaçırmak yok.

Hayırlı olsun canımmm kitapta gönderiyorlarsa süpermiş gerçekten
tşkler tatlım bir de dün reklamını gördün mü bilmiyorum. ders arasında arayan ilk 5 kişiye %20indirim diye reklam verdler.ben o kampanyadan da yararlandım.çok uygun oldu benim için..
aaa bize göndermediler mi acaba daha gelmedi aslında çok iyi olurdu kitapta gönderselerdi
sen hangisine katılıyosun zeytin? sizinkinin fiyatı nedir?

Canım ya, geçmişe bakamadım, hangi siteden dolduruyorduk formu?:26:

uzaktanegitim.gen.tr canım

tşkler tatlım bir de dün reklamını gördün mü bilmiyorum. ders arasında arayan ilk 5 kişiye %20indirim diye reklam verdler.ben o kampanyadan da yararlandım.çok uygun oldu benim için..

Evet canım gördüm direk sen aklıma geldin zaten arasa yararlansa bundan diye

Son düzenleme:
Sen hangi uzaktan eğitimi aldın canım

benim ilk arke kızlar fiyatı 99 tl di sizin pegem mi fiyatı ne kadar dı?
ben daha sonra bir tane daha uzaktan eğitim alsam mı acaba diye düşünüyordum sizler tek eğitimi alıcaksınız?
iki tane kafa karışıklığı yapabilir mi acaba

Son düzenleme:

canım çoook teşekkürler çok güzel anlatmışsın anladım

bu soruyu formülle yapmaya çalıştım da karıştıydı

diğer havuzlu soruyu çözüyorum da cevabım tutmuyor

uzaktanegitim.gen.tr canım

Evet canım gördüm direk sen aklıma geldin zaten arasa yararlansa bundan diye
tatlım biz ihtiyaça yazıldığımız için bu uzaktan eğitimi satın almadan da faydalanabileceğiz öyle değil mi?
canım çoook teşekkürler çok güzel anlatmışsın anladım

bu soruyu formülle yapmaya çalıştım da karıştıydı

diğer havuzlu soruyu çözüyorum da cevabım tutmuyor
Anlamana çok sevindim canım rica ederim.
İşçi havuz problemlerine de bakmayı düşünüyorum en yakın sürede, çünkü problemler arasında en zorlandığım konudur kendisi.
Belki diğer kızlardan yapabilen çıkar canım.

valla büşüm dediğin gibi bende aynı durumu yaşıyorum cidden zor ama normal hani diyorum
zamanla adapte olurum artık bugün koca boluda tüm kırtasiyelerde bi matematik kitabı bulamadım ya şaka gibi
sonracıma netten ihtiyacın 2014 setini almıştım ben bugün bakarken bide bu kitabı aldım data ve ihtiyaç arasnda kararsız kalmıştım çünki datayı set değilde tek kitap olarak aldım

valla yakında kitap üzerine yatıcam ben ama nasıl bitircem bunları ? acaba bitirebilcekmiyimde düşünüyorum hani

tatlım biz ihtiyaça yazıldığımız için bu uzaktan eğitimi satın almadan da faydalanabileceğiz öyle değil mi?

Canım kayıt olurken faydalanıyorsunuz dedi ama şuan daha canlı dersler başlamadı sadece tanıtım dersleri var ona verdikleri gecici şifreyle girilmiyor zaten form doldurman gerekiyor.O yüzden pek bilemiyorum ama canlı dersler kayıt oluyor ya mesala gecici şifreyle girdiğimde 2011in konularını izleyebiliyorum dersler başlayınca onlarda kayıt edilir onları izleyebiliriz muhtemelen ama canlı olanla ilgili pek fikrim yok canım.

Bizim konuştuğumuz ihtiyaç Akademinin uzaktan eğitimi canım Genel kültür + Genel yetenek 499TL tanıtım dersleri var akşam 7de form doldur istersen canım bir bak nasıl olduğuna uzaktanegitim.gen.tr :)

Son düzenleme:
çok iyi yapmışsın kuzum, hayırlı olsun kitabın. data ve ihtiyaç hep önerilen yayınlardı zaten. İkisini de almışsın ne güzel. Ben de dershaneden kitapları verdikten sonra data alacağım mutlaka. Elbet bitireceğiz hepsini tatlım, daha çoook yolumuz var nasılsa.

Anladım canım, çok sağol. Ben de form doldurdum ama arayan soran olmadı. Gerçi uzaktan eğitim almak gibi bir planım yok şu an ama merakımı gidermek için bir bakacaktım.

Anladım canım, çok sağol. Ben de form doldurdum ama arayan soran olmadı. Gerçi uzaktan eğitim almak gibi bir planım yok şu an ama merakımı gidermek için bir bakacaktım.

Anladım güzelim,belkide çok kişi olduğu için aramamışlardır canım zaten linki atıyorlar ismini yazıp giriyorsun o kadar acaba o isimleri rasgelemi alıyorlar yoksa telefonda konuştuklarınımı alıyorlar bilemicem ben sana özelden atarım linki saat 7 gibi bir dene bakalım girebiliyormusun

merhaba kızlar ben biara uğramıştm buraya ama sonra hiç ders çalşmaya fırsatm olmadığı için yazamadm hiç ama artık kararm kesin. yarın başlıycam. beni de listeye ekler misin pamukseker, bölümüm adalet şehir İstanbul

selam pantera14 bu kitabı üzernde yazan fiyata mı aldn acaba ben de yarn kitap bakmaya çıkcam da bunu listeme ekliim. bu arada bitirirsn tabi.bu kitaplar yetmicek bile bize, yani umarım öyle olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…