2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

1 saat yeterli gelirmi ki canım ben 3-4 saat ayırabilirim diyorum ama o bile az geliyo :26:

teşekkürler cevabnın için canım beraber olması iyi olurmuki acaba bilemedim :KK31: şu hangi konuların çıktığınıda öğrensem bi start vericem artık gündüz iş yerindede bu topiclerden takip etmeyi düşünüyodum :KK31: birileri cvplar inş şu konuları bilen vardır :KK36:

.....canım daha fazlasını ayıramam ki,,,
matemetik ve geometride sorunum yok. tarih coğrafya ve anayasa çalışcam.... inşallah olur...

önlisansta değişiklik yokmuş pamukcum, bu sene ki değişiklikler önlisansa yansımayacakmış ama ne olur ne olmaz her konuya aynı önemi verip mümkün olduğunca çok soru tipi çözmek gerek...

Kızlarrrrrrrrrrrrr bana bi yol gösterin nolur aklım karman karışık...

1.si dün kitapçılara gittim yeni yayın yokmuş
2.si öyle eklenen konular için çok abartmaya gerek yok dediler
3.sü elinizdeki notlardan çalışın varsa eklenenleride halledersiniz dediler
4.sü Mat için Ales kitabı alma sakın aklını bulandırır dediler ales mantığında sordular dedikleri için ...

Neyse sonuç olarak yeni yayın kitaplar ekimden önce gelmezmiş bende 2012 kpss ye hazırlanrken ders notlarımı atmamştm hepsi çok güzel ordan başlıyım dedim bi tek yedi iklim gy gk çek kopart test aldm hiç kaynağım yok diye bunu bitirmedende yeni kaynak almıcam sonra yığılıo hepsi...

Şimdi gelelim asıl konuya ;

Ben hep diodum Türkçe-Mat abaniyim aralık ocak ayına kadar sonra sözellere geçiyim ama bu sefer de içim rahat değil...
Napsam ne etsem çalışmaya başlıcam ama sırf nasıl çalışıcam demekten başlayamadm bugün oldu bu saat yani ...

Evet tatlım o da aklımdaydı hatırlattığın iyi oldu, en geç yarın eklerim.:KK16:

Merhaba canım hoşgeldin aramıza:KK16: Burada hepimizin hedefi 90 üstü almak ve bunu hep birlikte çalışarak başaracağız inşallah.:KK16:
Oğluşun da sana şans getirir.:nazar: Başladın mı peki çalışmalara canım?

Goktugcum hoşgeldin aramıza.:KK16:
İnşallah birbirimize destek olarak motive olup yüksek puanlar alarak atanacağız.:KK16: Evliliğin de yoluna girer umarım...
Sormak istediğin birşey olursa hepimiz yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız.:KK19:
Sen bir başla da çalışmaya, devamı gelir.:KK34:
Kolaylıklar dilerim şimdiden.:KK16:

hosbulduk cnm cok tesekkurederım ınsaallahıstedıgımız gıbı olur ben daha baslayamadım ızındeyızde ama doner donmez baslycam

4.sü Mat için Ales kitabı alma sakın aklını bulandırır dediler ales mantığında sordular dedikleri için ...

Neyse sonuç olarak yeni yayın kitaplar ekimden önce gelmezmiş bende 2012 kpss ye hazırlanrken ders notlarımı atmamştm hepsi çok güzel ordan başlıyım dedim bi tek yedi iklim gy gk çek kopart test aldm hiç kaynağım yok diye bunu bitirmedende yeni kaynak almıcam sonra yığılıo hepsi...

Ben hep diodum Türkçe-Mat abaniyim aralık ocak ayına kadar sonra sözellere geçiyim ama bu sefer de içim rahat değil...
Napsam ne etsem çalışmaya başlıcam ama sırf nasıl çalışıcam demekten başlayamadm bugün oldu bu saat yani ...

Merhaba canim :KK3:
Bende isi birakana kadar turkce matematik calisayim diyordum ama benimde icim rahat etmedi.. tarihe baslamayacahim ama sanirimcografya matematik seklinde ilerleyecegim:44: çünkü bütün genel kültürüm kötü, tarihede ozel olarak yogunlasmak istiyorum, cografya biraz daha kolay benim icin ama yinede iyi degilim.. cografya-mat baslayayim dedim.. daha calisma duzenimi kuramadim ama matematikten biraz basladim sonunda:26: belki sende icin rahat etmesi icin boyle bi degisiklik yapabilirsin:KK31:

önlisansta değişiklik yokmuş pamukcum, bu sene ki değişiklikler önlisansa yansımayacakmış ama ne olur ne olmaz her konuya aynı önemi verip mümkün olduğunca çok soru tipi çözmek gerek...

aaaa :26: doğrumu bu bilgi canım bende önlisanstan giricem bi başlangıç yapamıyorum bu konuda yok bazı konular çıktı yenisi eklencek falan facede mesj yazmadığım kpss sayfası kalmadı hiçbiride geri dönüş yapmıyo bana :KK22::KK22::KK22:

aaaa :26: doğrumu bu bilgi canım bende önlisanstan giricem bi başlangıç yapamıyorum bu konuda yok bazı konular çıktı yenisi eklencek falan facede mesj yazmadığım kpss sayfası kalmadı hiçbiride geri dönüş yapmıyo bana :KK22::KK22::KK22:

yok canım ya lisanslar için geçerliymiş. ilerleyen zamanlarda tam belli olur zaten çıkacağını sanmıyorum lisanslara eklenen tarih konusundan bahsediyorlardır ona da bir göz atarız yine

ben bu yıl ki kpss ye girdim.
o ales tarzı sorular için hocalarımız ayrı ders anlattı. mantığı nasıldır, nasıl çözersiniz, zamanı azaltmak için nasıl yapmalaı falan diye.
kitap almayacaksan bile çıkmış soruları çöz derim.
ayrıca abartmaya onlara göre gerek yoksa bile ösym bu yıl soruları baya abarttı.
kitapçıya katılmıyorum açıkçası.

ben bu yıl ki kpss ye girdim.
o ales tarzı sorular için hocalarımız ayrı ders anlattı. mantığı nasıldır, nasıl çözersiniz, zamanı azaltmak için nasıl yapmalaı falan diye.
kitap almayacaksan bile çıkmış soruları çöz derim.
ayrıca abartmaya onlara göre gerek yoksa bile ösym bu yıl soruları baya abarttı.
kitapçıya katılmıyorum açıkçası.

Bende açıkçası pek bilemiyorum o yüzden konu anlatımlı yayın almadım zaten basılmamış yayınlar henüz bi soru bankası aldım,Çocuğun dediği yani ales kitabı alma yeni basım çıkınca ordan çalışrsndı ...
Şu anlık kitap işini ekime erteledim ,konu olarakta Her dersten ilk konudan başlama kararı aldım ...

Merhaba canim :KK3:
Bende isi birakana kadar turkce matematik calisayim diyordum ama benimde icim rahat etmedi.. tarihe baslamayacahim ama sanirimcografya matematik seklinde ilerleyecegim:44: çünkü bütün genel kültürüm kötü, tarihede ozel olarak yogunlasmak istiyorum, cografya biraz daha kolay benim icin ama yinede iyi degilim.. cografya-mat baslayayim dedim.. daha calisma duzenimi kuramadim ama matematikten biraz basladim sonunda:26: belki sende icin rahat etmesi icin boyle bi degisiklik yapabilirsin:KK31:

Aynen benimde içim rahat etmedi şimdi elimde 2012 notlarım var derste yazdıklarım onlardan başlıcam her dersten bi konu baktım o konuyu biliyorum unutmamışım konu anlatımı kısmında pek durmıcam ...dersaneye gidemicem ama şu noktada dersane iyi oluyodu en azından konu anlatılıodu biz soru çözüodk şimdi her 2 sini yürütmek biraz zor gibi geldi gözüme Allah yardımcımız olsun ya ...Coğrafyadan çok korkma derim bizim hocamız sağolsun bütün her şeyi ezberletti lise mantığıyla yok o nerde yetişir nerde ne maden çıkar vsss sınavda çoğu mantık yürütülerek yapılcak tarzdaydı ...Ben Gk de anayasadan korkuyorum şimdi bide değişiklik olursa anayasada kesin sınavda sorulur...

mrb arkadaşlar , ben 2 yıllık önlisans + 4 yıllık işletme fakültesi son sınıf tayım , önlisanstan girmek için lisans son sınıf 2 dersimi dondurdum , dershaneye gitmek istiyorum kpss hakkında hiç bi fikrim yok hangi dersler var yada nasıl çalışmalıyım ? dershaneye gidersem neye dikkat etmem gerekir , atamalarda önlisans bitirdiğimiz bölüm önemlimi ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

mrb arkadaşlar , ben 2 yıllık önlisans + 4 yıllık işletme fakültesi son sınıf tayım , önlisanstan girmek için lisans son sınıf 2 dersimi dondurdum , dershaneye gitmek istiyorum kpss hakkında hiç bi fikrim yok hangi dersler var yada nasıl çalışmalıyım ? dershaneye gidersem neye dikkat etmem gerekir , atamalarda önlisans bitirdiğimiz bölüm önemlimi ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

tabii ki bitirdiğiniz bölümden atanacaksınız kadro yoksa genel kadrolar ama onlar biraz yüksek kapatıyor

genel kadro dediğiniz bölümler için ortalama kaç puan almak gerekiyor? , evliyim o yüzden eşimin tayininin çıkabileceği yerleri yazmam gerektiği için kendi bölümüm kısıtlı yazamayacağım büyük ihtimalle :KK43: , rahat atanabileceğim önlisans puanı kaç olmalı acaba?

Ayyy kolay gelsin, bende aynı durumdayım. Sabah 8 akşam 7 çalışıyorum ve 2 yaşında oğlum var. Ama acayip gaza geldim. Pegem nette acayip indirim var kızlar.. 16 kitap 40 tl ye aldım. Anayasa-coğrafya-tarih matematik geometri Türkçe. hem konu anlatımlı kitabı hem çözümlü soru bankası aldım. daha başlamadım. Yarın inşallah başlayacağım.

Bende baktım şimdi gerçekten çok uygun elinize ulaştımı acaba kitaplar nasıllar birde lisansmı önlisanmı yazmıyor ben goremedim :) yardımcı olursan sevinirim.

genel kadro dediğiniz bölümler için ortalama kaç puan almak gerekiyor? , evliyim o yüzden eşimin tayininin çıkabileceği yerleri yazmam gerektiği için kendi bölümüm kısıtlı yazamayacağım büyük ihtimalle :KK43: , rahat atanabileceğim önlisans puanı kaç olmalı acaba?

85 86 rahat gidiyor 84 biraz şüpheli 85i garantilemek lazım ilk atamada gitmek içinse 87 civarı

çok tşk ederim , en azından hedefim olsun da ona göre çalışayım, o kadar okuduk evde köreltmek istemiyorum bilgilerimi, özel sektörde çok güzel iş imkanlarım var ama eşim istemiyor, bende kamu denicem bakalım inş olur , herkese başarılar çok saolun, bu arada arkadaşımın eşi otelcilik bitirmiş 85 almış şimdi üni de bilgisayar işletmeni olarak başlamış , 1900 maaş + diğer gelirlerde olcakmış 2000 i geçcekmiş maaşı, dershaneye gitmiş son 1 ayda çok asılmış hem iş hem ders maşallah kazandı , ama ünilerde çok tayin şansı olmuyormuş galiba :KK19: bana tayin konusunda sıkıntısı olmayan bişy lazım bol taşınmalı bi hayatım olduğu için , her şehirde şubesi olabilecek bişy, tek bildiğim üni. deysen tayin çok zormuş , başka kadrolar nasıl bilmiyorm

canım cevabın için çok teşekkür ederim, bizi aydınlattın.:KK16:

Canım bana soracak olursan sadece türkçe-mat çalışacak olursan ocak ayı bunun için çok geç.:KK50:
Bence ekime kadar sadece türkçe-mat çalışırsan ikisinde de baya ilerlersin, sonra da yavaştan diğer derslere başlarsın. Biz konu anlatımlarını ne kadar erken bitirirsek o kadar kâr. Çünkü asıl mesele soru çözmekte bitiyor. Bizim konuları en geç mart-nisan gibi bitirip soru-deneme çözmeye yoğunlaşırsak çok daha faydalı olur.
Bu arada ales kitabı alma demiş ama ben alese de kpss'ye de girdim, gerçekten tam tamına ales tarzı sorulardı. Gerçi yine de ales kitabı almasan da olur, çünkü yeni yayınlarda o tarz soru tipleri olacaktır zaten.
Ben de şu an 2012 yayınlarından çalışıyorum. Eski yayınlardan çalışamayacak kadar büyük bir değişiklik yok canım.
Kolay gelsin şimdiden.:KK16:

hosbulduk cnm cok tesekkurederım ınsaallahıstedıgımız gıbı olur ben daha baslayamadım ızındeyızde ama doner donmez baslycam
İzinden dönünce yoğunlaşırsın inşallah canım, bekliyorum seni çalışmaya başlayınca.:KK16:
Canım şimdi Bade söyleyince hatırladım. Burada bir arkadaşımız(ismi Nur'du sanırım) ösym'nin sitesinden resmi bir açıklama paylaşmıştı değişikliğin sadece lisanslarda olduğuna dair. Gerçi bu ösymnin sağı solu belli olmuyor. Geçen seneki değişikliği de dönemin ortasında yapmışlardı.:KK19:

Bu arada tablolarımıza Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi de eklendii.:KK12:
Şimdi tek yapmamız gereken tablosunu doldurmak.:KK9:

X