2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Mrb arkadaslar herkese iyi calismalar topigi uzun zamandir takip ediyordum araniza katilmak istiyorum lisanstan gircem sinava isletme mezunuyum o yuzden cok calisip 90 almam gerekiyo tabi 2 yasindaki oglumla. Ama azmettim insallah bu sefer olacak sizinle gaza geldim sikintim gk de. Allah hepimizin yardimcisi olsun selamlar

Mrb arkadaslar herkese iyi calismalar topigi uzun zamandir takip ediyordum araniza katilmak istiyorum lisanstan gircem sinava isletme mezunuyum o yuzden cok calisip 90 almam gerekiyo tabi 2 yasindaki oglumla. Ama azmettim insallah bu sefer olacak sizinle gaza geldim sikintim gk de. Allah hepimizin yardimcisi olsun selamlar

hoşgeldin cnm bende hem çalışıp hem de sınava hazırlanıyorum
istedikten snra herşey başarılır çalışmak içinde fırsat yaratılır
aminn

hoşgeldin cnm bende hem çalışıp hem de sınava hazırlanıyorum
istedikten snra herşey başarılır çalışmak içinde fırsat yaratılır
aminn
hosbuldum canim en kucuk firsatlari bile degerlendirmeliyim cunku 28 yasindayim artik memur olmak istiyorum matte problem yok ales tarzi sorularda benlik tarih beni kasiyo onuda hallederiz ins

hosbuldum canim en kucuk firsatlari bile degerlendirmeliyim cunku 28 yasindayim artik memur olmak istiyorum matte problem yok ales tarzi sorularda benlik tarih beni kasiyo onuda hallederiz ins

matematikte sorun yoksa güzel
bende de mat. felaket ötesi ama bu yıl onu da yapıcam diyorum :)

Merhabalar bayanlar:KK16:
KPSS 2014'le ilgili baya konu açılmış ama bir çoğu A grubu, öğretmenliklerle ilgili topikler.
Kpss'ye B grubundan yani sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarından girecek (Mühendis, mimar, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, veteriner vb.) tüm sınavdaşlarımı bu topiğe bekliyorum.:KK16:
Ben mühendislik fakültesinden bu yıl mezun oldum ve bir çok insan gibi gönlümde memurluk yatıyor. Kpss'den 85 üstü bir puan almam gerek ve bu yılımı yalnızca kpss ve yds'ye ayıracağım. Ramazandan sonra kpss dershanesi araştırıp yazılmayı düşünüyorum.
Beni teşvik etmesi adına çalıştıkça bu topiğe yazıp motive olmak istiyorum.:109:
Vee yarından itibaren çalışmalarıma start veriyorum:KK55:
Benimle birlikte kpss derdime ortak olup, birlikte çalışmak isteyen, canı sıkıldığında dertleşip konuşmak isteyen, öneri tavsiye her türlü paylaşım yapmak isteyen herkesi beklerim.:KK19:
Samimi, tatlı paylaşımlı bir topik olması ve seneye bu zamanlar KPSS'yi alt etmiş musmutlu üyeleriyle dolup taşması dileklerimlee:KK16:

:nazar::nazar::nazar:BAŞARI TABLOMUZ:nazar::nazar::nazar:
TÜRKÇE BİTİRENLER:KK19:
Sözcükte Anlam
PammukSeker, __giz__
Cümlede Anlam
PammukSeker, __giz__
Paragraf
PammukSeker, __giz__
Dil Bilgisi
Anlatım Bozuklukları
Noktalama ve Yazım Kuralları

MATEMATİKBİTİRENLER
Temel Kavramlar
Sayı Sistemleri

Bölme-Bölünebilme

Ebob-Ekok

Rasyonel Sayılar

Basit Eşitsizlik ve Sıralama

Mutlak Değer

Köklü Sayılar

Üslü Sayılar

Çarpanlara Ayırma

Oran-Orantı

1. Dereceden Denklemler

2.Dereceden Denklemler

Sayı Problemleri

Kesir Problemleri

Yaş Problemleri

İşçi-Havuz Problmleri

Hareket Problemleri

Yüzde,Kâr, Faiz Problemleri

Karışım Problemleri

Tablo ve Grafik Problemleri

Kümeler

İşlem, Modüler Aritmetik

Permutasyon,Kombinasyon

Olasılık

GEOMETRİBİTİRENLER:KK19:
Geometrik Kavramlar
PammukSeker
Üçgende Açılar
PammukSeker
Üçgende Uzunluk ve Alan

Çokgenler ve Dörtgenler

Çember ve Daire

Analitik Geometri

Grafikler

Geometrik Cisimler

TARİHBİTİRENLER:KK19:
İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
PammukSeker, __giz__
İlk Müslüman Türk Devletleri
PammukSeker, __giz__
Osmanlı Devleti Kuruluş ve Yükselme Dönemi
__giz__
Osmanlı Devleti'nde Kültür ve Uygarlık

XVII. Yüzyılda Osmanlı Devleti(Duraklama Dönemi)

XVIII. Yüzyılda Osmanlı Devleti(Gerileme Dönemi)

Avrupa Tarihi

XIX. Yüzyılda Osmanlı Devleti(Dağılma Dönemi)

XX. Yüzyılda Osmanlı Devleti ve 1.Dünya Savaşı

Milli Mücadele Hazırlık Dönemi

I.TBMM Dönemi

Milli Mücadele Muharebeler Dönemi

İç Politika

Atatürk İlke ve İnkılapları

Dış Politika ve Atatürk Sonrası Dönemi

COĞRAFYABİTİRENLER:KK19:
Türkiye'nin Coğrafi Konumu

Türkiye'nin Fiziksel Özellikleri

Türkiye'nin İklimi,Bitki Örtüsü,Toprak Tipleri

Türkiye'de Nüfus ve Yerleşme

Türkiye'nin Ekonomik Coğrafyası

Ormancılık ve Hayvancılık

Madenler ve Enerji Kaynakları

Sanayi ve Endüstri

Ulaşım, Ticaret ve Turizm

Karadeniz Bölgesi

Marmara Bölgesi

Ege Bölgesi

Akdeniz Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi

VATANDAŞLIKBİTİRENLER:KK19:
Temel Hukuk Kavramları

Türk Anayasa Tarihi

Temel Hak ve Hürriyetler

Yasama, Yürütme, Yargı

İdare Hukuku

Uluslararası Kuruluşlar

Güncel Bilgiler

Buraya topikte tavsiye edilen yayınları ve çalışma taktiklerini yazmak istedim ki topiğe girenler okuyacakları ilk sayfada bilgilensin:KK61:
(bizi bilgileriyle aydınlatan sedefonur, soyleolric'e teşekkür ederiz:KK16:)

Önerilen yayınlar:
-X yayıncılık (ders notları çok güzel, özellikle tarih ve coğrafya)
-İhtiyaç (konu anlatımı güzel, özellikle 24 saatte vatandaşlık kitabı çok öğretici)
-Uzman kariyer (öğreten soru bankaları güzel)
-Yediiklim (soru bankaları çok iyi)
-Data yayınları (soru bankaları çok iyi)
-Örnek Akademi (kısa, öz ve örnekli anlatımı var)

Videoyla çalışmak isteyenler için önerilen siteler:
-http://kpsskazani.blogspot.com/ (Videoları indirmek için bilgisayarımıza internet download manager indiriyoruz. İstersek mp3 formatına çevirip mp3 çalarımıza veya telefonumuza atıyoruz. Yolda, arabada, yemek yaparken, temizlik yaparken de ders dinleyebiliyoruz :KK6::KK8:)
-"zorluegitim" sitesindeki videoları satın alarak dinleyebiliyoruz, coğrafya anlatımı çok güzel.

Tavsiyeler geldikçe ve deneyim kazandıkça ekleme yapmaya devam edeceğim. Başarılar hepimize :KK16:

cnm oncelıkle basarılar bende bu sene sınava gırmeyı dusunuyorum ben meslek lısedı mezunuyum ama benım dersana sansım yok malesef evde kendı basıma yapmaya calısıcam ama kazanmam lazım mutlaka cunku sorunlu bı evlılıgım var ayaklarımın ustunde durmam lazım hurs var ama motıve yok ınsaallah allah gonlumuze gore verır.

Merhaba kızlar. :)

Coğrafya'da Türkiye'nin Coğrafi Konumu bitti. Darısı diğer konuların başına inşallah. :13:

Burada bitirdiğim konuları söyliyim de beni de ekle canım okadar sıkıntı arasında ders çalışıyorum boş durmuyorum :-)
Türkçeden
Sözcükte Anlam
Cümlede Anlam
Noktalama ve Yazım Kuralları bunlar bitti konuda çalıştım çokca da soru çözdüm :-)

Matematikte yeni başladım sayılır
Temel Kavramlar bitti soru çözdüm ama bi kaç kaynaktan daha cözcem iyice pekişicek

Tarihten ilk iki konuyu bitirdim
İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
İlk Müslüman Türk Devletleri

Yarında tarih ve matematikten devam etmek istiyorum inşallah

hayırlısı olsun canım bende bu sıkıntılı taşınma dönemini 8 ay evvel yaşadım çok şükür aldık evimizi Rabbim isteyen herkese nasip etsin kira da parayı havaya veriyorsun resmen
Rabbime binlerce şükürler olsun kolaylıkla aldık

anlatımları gerçekten çok güzel çok da güzel ilgileniyorlar telde
bugün eşime söyledim alsın diye
havale istiorlar zamanımız yk işten izinde alamayız olmadı birine vericem o yatırıcak kredi kartı yakın zamanda geliyor dediler
düzenliyorlar sanırım
dershaneye vaktim olmadığı için akşamları evde boş kaldığımda da iş yrinde çalışabilmek için uzaktan eğitimi seçtim
dershaneyi sevmiyorum ben matematik konsunda çok zayıfım mesela
bilenler hemen yapıp moralimi bozuyor bu şekilde anlamadım geri al tekrar tekrar dinle yok olmadı bir daha dinle şansın oluyor hep

canım yazım ve noktalama cümlede anlam sözcükte anlam bitti
pek sırayla çalışmıyorum sanırım:KK70:
tarihten de ilk 3 ünite bitti bugün şöyle bir göz gezdirip vatandaşlık temel hukuka çalışmayı düşünüyorum
arkeden alınca matematik geometri coğrafya ya geçip çalıştıklarımıda tekrar edicem
bolca da soru almak lazım yaprak testler her çalışılan konudan sonra çözmeli

Günaydınnnn :KK3: bende dün tarihten islamiyet öncesi türk tarihini ve matematikten temel kavramları bitirdim bu hızla devam edicem inşaallah :KK16: herkese Allah zihin açıklığı versin emeklerimizin karşılığını alacağız kızlarr ben inanıyorum yeterki istekli olalım ve yeterli çalışalım :KK34:

Merhaba kızlar. :)

Coğrafya'da Türkiye'nin Coğrafi Konumu bitti. Darısı diğer konuların başına inşallah. :13:

Canlarımm, konularınız tabloya eklendi.(Umarım atladığım yoktur.) Hepiniz harikasınız.:nazar::KK16: Ben de 2 günlük yatılı kaldığım teyzemde üçgende uzunluk ve alanı bitirdim. Henüz yeterli soru çözmedim ama onu da yarın hallederim inşallah. Hep bu hızla devam ederiz umarım.:KK16:

selam arkadaşlar :KK16:

tabloları gördüm hayırlı olsun
:KK3:

bir şey aklıma takıldı. tarihe çağdaş türk ve dünya tarihi konusu eklendi ya. tarih bölümüne o konuyu da eklese
PammukŞekercim
:KK30:
Evet tatlım o da aklımdaydı hatırlattığın iyi oldu, en geç yarın eklerim.:KK16:
Merhaba canım hoşgeldin aramıza:KK16: Burada hepimizin hedefi 90 üstü almak ve bunu hep birlikte çalışarak başaracağız inşallah.:KK16:
Oğluşun da sana şans getirir.:nazar: Başladın mı peki çalışmalara canım?

cnm oncelıkle basarılar bende bu sene sınava gırmeyı dusunuyorum ben meslek lısedı mezunuyum ama benım dersana sansım yok malesef evde kendı basıma yapmaya calısıcam ama kazanmam lazım mutlaka cunku sorunlu bı evlılıgım var ayaklarımın ustunde durmam lazım hurs var ama motıve yok ınsaallah allah gonlumuze gore verır.
Goktugcum hoşgeldin aramıza.:KK16:
İnşallah birbirimize destek olarak motive olup yüksek puanlar alarak atanacağız.:KK16: Evliliğin de yoluna girer umarım...
Sormak istediğin birşey olursa hepimiz yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız.:KK19:
Sen bir başla da çalışmaya, devamı gelir.:KK34:
Kolaylıklar dilerim şimdiden.:KK16:

Merhaba canım hoşgeldin aramıza:KK16: Burada hepimizin hedefi 90 üstü almak ve bunu hep birlikte çalışarak başaracağız inşallah.:KK16:
Oğluşun da sana şans getirir.:nazar: Başladın mı peki

Oncelikle cok guzel bi topik olmus eline saglik herkesle tektek ilgilenmen cok guzel allah razi olsun canim. calismaya yeni basladim once mat tekrari yapmayi dusunuyorum eylulden sonrada sozellere gececem subat gibide hizlamdirilmis kursa giderim hiz yaparim diyorm cunku konulari kendim halledebiliyom hiza ihtiyacim var. evli ve cocuklu olmak insani cok hirslandiriyor her ani degerlendirmek calismak istiyorum insallah hep beraber gazagelip su 90 i yakalarizz

selammm :KK3:
1.soru ) lisans ve önlisans lar beraber mi çalışıyo burda acaba ?? :26:
2.soru ) ben önlisanstan giricem sınava bazı konular çıkarılmış sanırım ? bu çıkan konuları bilen varmı ?
3.soru ) çalışmaya başlıcam en kısa zamanda ama özel sektörde çalışıyorum aynı zamanda dersaneye gidemicem hem çalışıp hem kpss çalışanlar nasıl plan program yaptınız kendinize ?

bu 3 sorumu cevaplayacak biri arıyorum beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler :KK16:

Ayyy kolay gelsin, bende aynı durumdayım. Sabah 8 akşam 7 çalışıyorum ve 2 yaşında oğlum var. Ama acayip gaza geldim. Pegem nette acayip indirim var kızlar.. 16 kitap 40 tl ye aldım. Anayasa-coğrafya-tarih matematik geometri Türkçe. hem konu anlatımlı kitabı hem çözümlü soru bankası aldım. daha başlamadım. Yarın inşallah başlayacağım.

2.soru ) ben önlisanstan giricem sınava bazı konular çıkarılmış sanırım ? bu çıkan konuları bilen varmı ?
3.soru ) çalışmaya başlıcam en kısa zamanda ama özel sektörde çalışıyorum aynı zamanda dersaneye gidemicem hem çalışıp hem kpss çalışanlar nasıl plan program yaptınız kendinize ?

bu 3 sorumu cevaplayacak biri arıyorum beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler :KK16:

canım ben her akşam sadece 1 saat ayırabilcem, birde kış geldiği zaman iş yerinde bol bol tarih-coğrafya okurum...

Canlarımm, konularınız tabloya eklendi.(Umarım atladığım yoktur.) Hepiniz harikasınız.:nazar::KK16: Ben de 2 günlük yatılı kaldığım teyzemde üçgende uzunluk ve alanı bitirdim. Henüz yeterli soru çözmedim ama onu da yarın hallederim inşallah. Hep bu hızla devam ederiz umarım.:KK16:

canımm teşekkür ederiz ama asıl sen harikasınn :KK16: hem çalışkan hem bukadar hızlı maaşallah sana nazar değmesin :nazar:

Oncelikle cok guzel bi topik olmus eline saglik herkesle tektek ilgilenmen cok guzel allah razi olsun canim. calismaya yeni basladim once mat tekrari yapmayi dusunuyorum eylulden sonrada sozellere gececem subat gibide hizlamdirilmis kursa giderim hiz yaparim diyorm cunku konulari kendim halledebiliyom hiza ihtiyacim var. evli ve cocuklu olmak insani cok hirslandiriyor her ani degerlendirmek calismak istiyorum insallah hep beraber gazagelip su 90 i yakalarizz
Ne demek canım. Burada sizlerle konuştukça daha da motive oluyorum ben.:KK16:
Planın çok güzel olmuş. İnşallah başarıyla uygulamak nasip olur.:KK19: Sana nacizane bir tavsiye vereyim hatta canım, temizlik yaparken, bulaşık yıkarken, bebişinle ilgilenirken ders videoları dinleyebilirsin. Tarih'ten hakan dede var mesela, duymuşsundur belki. Çok akılda kalıcı anlatıyor.:KK34:
Bu hırsımızı hiç kaybetmeyelim inşallah. Seni sürekli bekliyorum artık. Allah zihin açıklığı versin canım.:KK16:

Canım malesef sadece ilk soruna cevap verebileceğim sanırım. Evet önlisans-lisans beraber çalışıyoruz, ikisinde de gk-gy olduğu için. Ben lisansım ve çalışmıyorum canım. Diğer sorularını da çalışan ve önlisans olan arkadaşlar cevaplarlar umarım.:KK31:
Eğer ders çalışabileceğin bir çalışma ortamın varsa konu anlatımları okuyabilirsin, ya da kulaklıkla birşeyler dinleme şansın varsa ders anlatımları dinleyebilirsin tatlım.

canımm teşekkür ederiz ama asıl sen harikasınn :KK16: hem çalışkan hem bukadar hızlı maaşallah sana nazar değmesin :nazar:
Ay canım çok sağol, hepimize kocaman bir maşallah:nazar: Buraya yazmak beni daha da motive ediyor. Allah şevkimizi arttırsın :KK16:
Hala su listeye giremedim :KK57:
Kuzum sen bitirdiğin konuları yazdın da ben mi görmedim acaba:26: ya da o ifadede kendine mi kızıyorsun, anlayamadım.:KK1:

Son düzenleme:
canım ben her akşam sadece 1 saat ayırabilcem, birde kış geldiği zaman iş yerinde bol bol tarih-coğrafya okurum...

1 saat yeterli gelirmi ki canım ben 3-4 saat ayırabilirim diyorum ama o bile az geliyo :26:

Canım malesef sadece ilk soruna cevap verebileceğim sanırım. Evet önlisans-lisans beraber çalışıyoruz, ikisinde de gk-gy olduğu için. Ben lisansım ve çalışmıyorum canım. Diğer sorularını da çalışan ve önlisans olan arkadaşlar cevaplarlar umarım.:KK31:
Eğer ders çalışabileceğin bir çalışma ortamın varsa konu anlatımları okuyabilirsin, ya da kulaklıkla birşeyler dinleme şansın varsa ders anlatımları dinleyebilirsin tatlım.

teşekkürler cevabnın için canım beraber olması iyi olurmuki acaba bilemedim :KK31: şu hangi konuların çıktığınıda öğrensem bi start vericem artık gündüz iş yerindede bu topiclerden takip etmeyi düşünüyodum :KK31: birileri cvplar inş şu konuları bilen vardır :KK36:

Bade'cim önlisans konusunda bilgi sahibi biri olarak sen geldin aklıma. Pantera'nın sorduğu 2. soru hakkında bir bilgin var mı canım?

kızlar ben geçen sene kitaplarımı hep Kpss Kitapları, Yargı Yayınları, İhtiyaç Yayınları, Yediiklim, Murat Açıköğretim, Ygs, Dgs, Ales dan aldım çok memnun kaldım siteden. fiyat olarakta piyasaya göre çok uygun. Mutlaka oradan alın derim ben... yeni yayınlar henüz çıkmadı çıksa bende alacağım

pamukşeker teşekkür ederim canım :KK16:
bir soru daha eklicem amaa :KK17:
yeni yayınlar çıkmadı ne zaman çıkar bilgisi olan ?
bide ben şimdi 2013 kitaplarım duruyo onlardan çalışsam bi sıkıntı olurmu acaba ?
yayınlar çıkana kadar 2013 den devam etsem :KK34:

Ne demek canım. Burada sizlerle konuştukça daha da motive oluyorum ben.:KK16:
Planın çok güzel olmuş. İnşallah başarıyla uygulamak nasip olur.:KK19: Sana nacizane bir tavsiye vereyim hatta canım, temizlik yaparken, bulaşık yıkarken, bebişinle ilgilenirken ders videoları dinleyebilirsin. Tarih'ten hakan dede var mesela, duymuşsundur belki. Çok akılda kalıcı anlatıyor.:KK34:
Bu hırsımızı hiç kaybetmeyelim inşallah. Seni sürekli bekliyorum artık. Allah zihin açıklığı versin canım.:KK16:

Ay canım çok sağol, hepimize kocaman bir maşallah:nazar: Buraya yazmak beni daha da motive ediyor. Allah şevkimizi arttırsın :KK16:

Kuzum sen bitirdiğin konuları yazdın da ben mi görmedim acaba:26: ya da o ifadede kendine mi kızıyorsun, anlayamadım.:KK1:

Kendime kızıyorum :KK4::KK4: kusum daha iki test cozebildim matematikten :KK52:

pamukşeker teşekkür ederim canım :KK16:
bir soru daha eklicem amaa :KK17:
yeni yayınlar çıkmadı ne zaman çıkar bilgisi olan ?
bide ben şimdi 2013 kitaplarım duruyo onlardan çalışsam bi sıkıntı olurmu acaba ?
yayınlar çıkana kadar 2013 den devam etsem :KK34:

Rica ederim tatlım. :KK16:
Yeni yayınlar çıkmadı hala, Eylül'de çıkacak yazmıştı bir arkadaş.
2014 çıkana kadar 2013'ten çalışabilirsin tabi canım, ben 2012 yayınlarından çalışıyorum mesela.:KK1: Lisansta yapılan değişikliklerle önlisanstakiler aynıysa konularda öyle çok büyük bir değişiklik yok zaten. Konu dağılımları değişmiş ve Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi eklenmiş.
Yeni yayınlar çıkana kadar eskiler işimizi görür bence canım.:KK34:

X