2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

merhaba kızlar.. yeni gördüm topiği en başından okuma fırsatım olmadı ama bu topikte bulunmam faydalı olcak diye düşünüp katılmaya karar verdim...
ben hemşireyim ve çalışıyorum aslında ama devlete sırtını dayamak mantığı var ya işte o mantık beni kpss ye zorlayacak galiba... ''galiba''dan anlaşıldığı gibi kpss ye girip girmeme konusunda hala kararsızım. çünkü sözel dersler adına hiçbirşey bilmiyorum..ve gözüm çok korkuyo... matematikte sıkıntım yok.zaten eşimde matematikçi ama ya diğerleri... bir de evliyken sistemli çalışmak zor gibi geliyor.. cesaretimi nasıl toplarım en başta bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var...

Merhaba canim, hosgeldin öncelikle mesai saatlerin cok agir degilse bence yapabilirsin matematik sikintin yoksa sozeller bir sekilde hallolur benimde sozellerim cok kötü.. bu sene insallah cok iyi calisip, özel sektorden kurtulabiliriz

Merhaba canim, hosgeldin öncelikle mesai saatlerin cok agir degilse bence yapabilirsin matematik sikintin yoksa sozeller bir sekilde hallolur benimde sozellerim cok kötü.. bu sene insallah cok iyi calisip, özel sektorden kurtulabiliriz

hoşbulduk canım... evet mesai saatlerim rahat denilebilir ah bi önyargımı yıksam, cesaretimi toplayabilsem... özel sektörden kurtulmak cümlesi bile güzel aslında

hoşbulduk canım... evet mesai saatlerim rahat denilebilir ah bi önyargımı yıksam, cesaretimi toplayabilsem... özel sektörden kurtulmak cümlesi bile güzel aslında

Eger ozel sektorden kurtulmak cumlesi hosuna gidiyorsa, o zaman en yakin zamanda seni aramizda görmek isteriz

Evet en azkndan onlar bitti derim g.kulture gectigimde de mat ve turkceden tekrarlar yaparım

Programini mutlaka bizimle paylas canim bayramdan sonra tam gaz ilerliyoruz

Paylaşıcam canım programımı aynen bayramdan sonra tam gaz bekle bizi Kpss kadınlar kulübünün en hırslıları geliyor

hemşireliklein puanları çok yüksek değil...Az bi çalışmayla kesin olur...

geldim eve yemek işini hallettik oturdum masama, gelirken bir kareli defter de aldım, yepisyeni, başlıyorum matematiğe

ay ne güzel moral dolu bır topik olmuşşş ... evli kadınların azimlerine hayran kaldım bekarken bana çalışmak zor geliyor ... peki nasıl çalısıyorsunuz arkadaslar her dersten ünite ünite bıtırıp mi yoksa kitap kitap bitirip ilerlemek mi

ben ramazan dolayısıyla pek başlayamasamda dersane hocamız her konuya çalışıp o konu ile ilgili örneğin 50 soru mu var çözmemizi istedi ona göre doğru yalnış sayısını kıyaslayarak eğer az yalnış varsa diğer üniteye geç yalnış biraz fazlaysa tekrar aynı ünitede kal tekrar soru çöz demişti. ben o şekilde denicem bayramdan sonra inşallahhh

ne guzel esiyle birikte calisacak olanlara.benim kuzenim uzmanlik ciin evde calisti,esi cocugada bakti yemekte yapti sirf o calissin diye.cocugu evden aldi goturdu o evde yalniz kalsin calissin diye..benim esimde tam tersi hicbir yardimi dokunmaz sagolsun.cok iyi birirdir hakkini yemeyeyim.ama rahatina cok duskun biri.hayatta benim dikkatimi verip calisacagim sekilde bakmaz cocuklara.hos zaten iside cok yogun olacak ankarada.ondan oyle birsey talep etmem ki kendiside doktora falan yapacak.ielts calisacak vs vs..onunda ihtiyaci var.ama ailemden baska kimsenin bana faydasi olmayacak bu konuda.annem babam cok destek bana canlarim sagolsunlar..haklarini odeyemem.o yuzden onlarinda emeklerinin karsiligini vermem icin gercekten cok calisip iyi bir puan almam lazim.onlarinda cekecegi skntilara yorgunluklara degsin mutlu olsunlar.

Eylüle kadar matematiği bitirirsen çok rahat edersin canım. Ben de yavaştan tarihle birlikte matematiğe de çalışmaya başlayayım diyorum. Bu tarih beni hasta edecek yoksa.

aslında tarih beni de düşündürüyor, daha doğrusu sözel dersler :26:

2012 de yanlışım çok çıkmıştı sözellerden, mat a da zaman kalmamıştı çoğu soruya bakamamıştım zaten 74 aldıydım

sözeller için bol soru çözümü yapmak ve çözülen sorularda öğrenilen yeni bilgileri bir yere not etmek faydalı oluyormuş diyorlar. bu sene deneyeceğim kısmetse, inş faydası olur

Merhaba canım iyi çalışmalar.

Ben de rüyamda pizza yediğimi gördüm Demek ki ben daha sınav moduna girememişim

aslında iyi olmuş canım ben de kaç gün kaldığını öğrenmiş oldum

Ben de yüksek lisans için gireceğim yds ye ama başlamadım çalışmaya :26:

Eşin meslektaşımmış, puanlar epey yüksek. :26: İnşallah başaracağız canım.
haha aman boşver zaten, bir sınav daha çıkarmayayım başına. Benim de yüksek lisans meselesi olmasa hiç girmezdim, zaten devlet 70-80 gibi ütopik dil puanları istediği için o anlamda pek bir hedefim yok yani.
Ay ben 55 (yüksek lisans için min 55) alayım ydsden yeter. Olmadı ielts e girerim. bu yeni sistem ydsden daha kolay çünkü.

Kolay gelsin canım
Hoşgeldin canım. Evet sistemli çalışmak zor olacak ama canım sadece bir yıl böyle olacak. Eğer özel sektörde kalsan gecen gündüzn belli olmayacak. Çalışmaktan başka hiç bir şeye vaktin olmayacak.

Ben kitap kitap bitirmeyi düşünüyorum ama belli bir bölümü bitirdikten sonra geçmişi unutmayayım diye diğer kaynakların da sorularını çözerim sanırım.
İnşallah güzel puanlar alırız canım.

Kuzularım, ben eve anca geldim. Bugün evden çıkmadan tarih 2. üniteye başladım, ama bitiremedim. Bugün sahura kadar konuyu kitaptan bitirip kalkınca da videosunu izlemeyi düşünüyorum. Soruları da akşam çözerim artık. Siz neler yaptınız?

Son düzenleme:
ev işlerinden çok sesli gürültülü ortamı tercih ederim en azından başa çıkamıyosam kütüphaneye kaçardım
Haklısın :) Ben de zaten bizim eve 5-10 dk yürüme mesafesinde bir kütüphane var oraya gideceğim inşallah. Sen de ders aralarında temizlik, yemek falan yaparsın canım.

İnşallah kuzum. Ramazandan sonra bahane yok. Kendimize güzel bir ders çalışma programı yapalım. Uygulamayana ceza verelim.

Merhaba aysegul hoşgeldin.
Evli olmayı olumsuz bir durum olarak görme canım, topiğin %80'ini evli bayanlar oluşturuyor. Kafanda özelin ve kamunun eksilerini, artılarını ölç tart. Ki kamunun eksisi çıkacağını hiç düşünmüyorum. Bunları düşününce bir çok artı yönü sayesinde devlette karar kılıyorsun zaten.
Ve de hemşire olduğun için çok şanslısın, atamaları çok olan bir bölüm, öyle çok çok yüksek puanlar almana gerek yok. Düzenli, normal bir çalışmayla halledebilirsin.

geldim eve yemek işini hallettik oturdum masama, gelirken bir kareli defter de aldım, yepisyeni, başlıyorum matematiğe
Yeni defter almak insanı nasıl heveslendiriyor değil mi? İnşallah güzel, verimli bir çalışma olmuştur.

Hoşgeldin canım.
Ben kendi adıma tavsiyemi söyleyeyim, eksik olduğun dersten başla çalışmaya. Ben ünite ünite bitirip her ünite sonrası soru çözüyorum. Tarihi eylülün ortalarına kadar halletmeyi çok istiyorum. Şu an 2. ünitedeyim daha.
Sen de bir yerlerden başla çalışmaya, devamı gelir. Hep derler ya; başlamak bitirmenin yarısıdır.

Sorma canım, birçoğumuz bir çok fedakarlıklarda bulunduk bu kpss'ye hazırlanma süreci yüzünden. Ailelerimiz sağolsunlar, her durumda arkamızdalar, eşinin de kendine göre sebepleri yüzünden yardımcı olamayabilir ama ailen bu konuda büyük şükür sebebi canım. Allah eksikliklerini göstermesin.
İnşallah tüm bu zorluklara değecek puanlar alırız.

İnşallah. Ben de kpss 2012den 79 almıştım, sözelde 26 doğru 26 yanlışım vardı. 2013 kpss'de ise 16 doğru 40 yanlış.:26: Anlayacağın benim de sözelim oldukça vahim durumda canım. O yüzden tarihten başladım çalışmaya. Not alarak çalışmak etkili oluyor gerçekten. Bir de ders videoları izlemeni öneririm. İnşallah sıkı bir çalışmayla halledebiliriz sözellerimizi.

Sıkı bir çalışma programı içerisine girelim de o zaman hepimizin rüyalarını kpss süsleyecek bence.
Bu arada bizim okul için de yds'den 55 almak yetiyor canım. Ama ben geçen yds'den 55 alamadım. Yds de 2014te toefl sistemi gibi olacakmış. Bu 2013 yds olmazsa ben de mi ielts düşünsem acaba.:26: ielts'in sistemini pek bilmiyorum aslında, nasıl ki?:26:

Büşra cim ielts toefl gibi tek farki konusmayi bi kurul önünde yapıyorsun.PC ye değil.
Writing,listening, reading,speaking olmak üzere 4 bölümden oluşuyor.4 inden ayri ayri puanlama yapiliyor ve ortalaması aliniyor.Jean monnet bursuyla avrupa da master yapabilmek için minimum 6,5 almak gerekiyor.en yuksek puan 9 ama onu alan yoktur çünkü anadilin gibi olmali bütün kuralları en iyi şekilde bilmelisin çok akici konusmalsin.7-7,5 alan birine ileri derecede İngilizce biliyor olarak degerlendiriyorlar.7 almak KPDS de 92 ye denkmis öyle okudum bir forumda

ben matematiğe başladım birinci dergideyim, mat kitabını ve ders notlarını bitirmek ilk hedefim, arada matematikten çok sıkılırsam tarihe bakacağım, ama öncelik matematik, sonra tarih, sonra coğrafya, sonra vatandaşlık. konuları bitirip son 5 ay sadece soru çözeceğim

mat 1.dergi daha bitmedi, yarına hem bunu hem de 2.dergiyi bitirmek istiyorum. bugün çok dışarıda geçti.

İnşallah. Bende 2012 için niyet ettiğimde uzaktan eğitim videolarini indirmidtim.mp3 e çevirip mp3 calarima atmistim.ama paldir kuldur yurt disina gittik giremedm.simdi hakan dede bin videolarini indiriyorum.coğrafya ve vatandaşlık önerisi olan varmi video olarak.2010 da KPSS ye calismadan girdim.sadece matematiği full yaptim ama çok vakit harcamisim diğerlerinin çoğu boştu bakamadim.78 almistim.tarih ve vatandaslik sifir. Coğrafya biraz var.türkçe ve matematik te çok soru çözüp hizlanmam lazim ki sozelde daha rahat olayim.ben bide İngilizce kismina girmek istiyorum.calisamam ona ama kendimi denerim.

Ouv çok zormuş :26: Toefl daha kolay o zaman. Ben en iyisi kpss dışında bir şey düşünmemeye çalışayım. Sınava başvuru yaptım mecbur gireceğim ama pek bir şey beklemiyorum kendimden. Verdiğin bilgiler için sağol bu arada canım.
mat 1.dergi daha bitmedi, yarına hem bunu hem de 2.dergiyi bitirmek istiyorum. bugün çok dışarıda geçti.
Ben de bugün dışarıda olduğum için pek bir şey yapamadım, ama yarın hallederiz inşallah bugünki eksiklerimizi.

Ben de 2012 kpssden 79 almıştım canım, matematikten 1 boşum vardı, ve aynı sen gibi tarih ve vatandaşlık çok kötüydü. Bu ales tarzı soruların gelmesi kötü oldu malesef, zaman zaten problemdi, o sorularla daha bir problem.:18: Ama dediğin gibi hızlanırsak, zaman problemimiz kalmaz. Ben yapamamaktan çok zamanımı yetiştirememekten korkuyorum. Öss'de çok hızlıydım türkçe ve matematikte, şimdi çok yavaşladığımı hissediyorum. Bol bol soru çözmek lazım. Tarihe ek olarak türkçe de mi çözmeye başlasam.:26:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…