2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Canım merhaba.:KK16:
Haftaiçi kurslarını araştırdın mı hiç? Ben bizim burdakilerle konuştum, hafta içi kursları da haftada 2 gün oluyor. O yüzden bana haftaiçi daha uygun gibi geldi. 4 güne gerek olmayabilir bence, sonuçta 2 gün de olsa aynı dersleri göreceksin. O yüzden 2 gün kursta ders görüp, 5 gün kendin çalışmak daha etkili olur gibi geliyor bana açıkçası.
Bu arada maşallahın var :nazar: Epey yol katetmişsin, Allah çalışmalarının karşılığını verir inşallah hayırlısıyla:KK16:

Teşekkür ederim cevap için.

Ben diğer sınavdan 79 olunca, atanamayacağım kesınleşınce yani erken başlamak ıstedım bunda, çözmedıgım kaynak kalmasın dıye. Ama çok yavaş ilerliyorum bu aralar hızlandım ama 1 aylık tatıle gideceğiz bayramdan 2 hafta sonra. Ondan sonra tüm proğramlarımı komşuluk ilişkilerimi ders çalışmama göre düzenleyeceğim, zaten dershane de proğrama sokar beni, öyle devam edeceğim inşallah. Ben önlisans mezunuyum yani sınava 1 seneden fazla var şuanda ama görüyorum ki ders çalışınca zaman çok daha hızlı geçiyor.

Derhaneyle konuştum hafta içi 4 hafta sonu ders saatleri daha fazla 2 gün. sanırım hafta sonu yazılmak daha mantıklı olacak.

Kızlaar, duanın gücüne inananlar için buyrun::KK16:
$1005346_559119147485946_886344887_n.jpg

naptın ilkaycım, karar verip çalışabildin mi:KK61: Ben tarih diye gittim ama matematik çalıştım geldim.:KK1:

Canım benim Allah senden de razı olsun güzel duaların için.:KK16: Hepimiz hayırlısıyla istediğimiz yerlere atanırız inşallah.:KK16:
Matematik için önerim en basit konudan, en basit sorulardan başlaman, sözelciler için mat. kitapları var mesela, onlar daha basitleştirerek anlatmış matematiği.Bir de sende internetten mat. videoları izleyebilirsin canım. Ekol hocayı tavsiye ederim, ben össye oradan dinleyerek çalışmıştım:KK34:

Merhaba canim, gunaydin:KK31: evet biraz tarih calistim dün aksam ama uykum geldi hemen:KK1: ramazan gireli böyleyim iftardan sonra hemen uykum geliyor.. o yuzden ramazan boyunca calisamadim.. bakalim ramazanin bu son gunlerini nasil degerlendirecegim :KK31: zaten su isten cikmadan bana dogru düzgün calisma yalan :KK53:

Canım benim Allah senden de razı olsun güzel duaların için.:KK16: Hepimiz hayırlısıyla istediğimiz yerlere atanırız inşallah.:KK16:
Matematik için önerim en basit konudan, en basit sorulardan başlaman, sözelciler için mat. kitapları var mesela, onlar daha basitleştirerek anlatmış matematiği.Bir de sende internetten mat. videoları izleyebilirsin canım. Ekol hocayı tavsiye ederim, ben össye oradan dinleyerek çalışmıştım:KK34:
[/QUOTE]

rica ederim bu süreçte rabbim hepimizin yardımcısı olsun emek veriyoruz çabalıyoruz ama 2 saatte (üstelik 7 sorunun iptalinin kesinleştiği bi sınavda)bütün emeklerimiz boşa gidebiliyor..ben özellikle şunu anladım canım bu sınav sadece çalışmayla olmuyor biraz da şans faktörü ve de nasip meselesi..Ama biz yine de elimizden geleni yapıp rabbimize tevekkül edeceğiz başka çaremiz yok..

antremanlarla matematikle başladım canım ben ısınma turları atıyorum şimdilik..daha sonra da kpss tarzına geçmeye başlıcam fakat şimdi de sistem değişti mantığa yeteneğe dayalı oldu bu da beni korkutuyor :KK43: senelerdr şu matematiği halletmediğim için istediğim puanlara kavuşamadım össde de böyle oldu..İnşaallah bu sene iyi bi ortalama tuttururum..ekol hocaya bakıcam çözümlü kitaplardan yararlanıcam inşaallah canım çooook teşekkür ediyorum :KK16:

Ammavelakin:KK3: adin ne bu arada kuzu böyle uzun oluyor:KK1: ben annemlerdeyim bugün.. eski odamdan bir ales kitabi buldum.. yediiklim.. ellenmemis pırıl pırıl:KK60: burdan cozecegim turkce ve matematigi:21: tabi ayni zamanda kpss kitaplarindan da cozecegim:KK6:

merhaba arkadaşlar benide aranıza alın lutfen onlisans ve bu yılda lisans mezunu oldum.tek sıkıntım mat. eger onu aşarsam bu yl allahın izniyle atanacagım.yas 30 oldu 2 tanede bebegım var:)) arkadaşlar hepini<e başarılar dilerim

merhaba arkadaşlar benide aranıza alın lutfen onlisans ve bu yılda lisans mezunu oldum.tek sıkıntım mat. eger onu aşarsam bu yl allahın izniyle atanacagım.yas 30 oldu 2 tanede bebegım var:)) arkadaşlar hepini<e başarılar dilerim

Merhaba canim hosgeldin:KK31: masallah Allah bagislasin bebislerini:KK16: dersaneye gidecekmisin:44: burada matematigi iyi olmayan arkadaslar "antremanlarla matematik" diye bir kitaptan bahsediyorlar.. sanirim set seklinda bir yayin bu:KK31: biraz google amcadan arastir derim ben.. onun disinda yapamadigin sorulari burada paylasirsan birlikte cozeriz:KK34:

Merhaba canim hosgeldin:KK31: masallah Allah bagislasin bebislerini:KK16: dersaneye gidecekmisin:44: burada matematigi iyi olmayan arkadaslar "antremanlarla matematik" diye bir kitaptan bahsediyorlar.. sanirim set seklinda bir yayin bu:KK31: biraz google amcadan arastir derim ben.. onun disinda yapamadigin sorulari burada paylasirsan birlikte cozeriz:KK34:

bebeişleri bakacak kimse olmadıgı için dershaneye gidemeyecegim malesef.gündüz bebeleri uyutunca ve gece 9 dan sonra calışmalarım başlıyo.bahsettıgın kitaba hemen bakıyorum sagol arkadasım

bebeişleri bakacak kimse olmadıgı için dershaneye gidemeyecegim malesef.gündüz bebeleri uyutunca ve gece 9 dan sonra calışmalarım başlıyo.bahsettıgın kitaba hemen bakıyorum sagol arkadasım

Allah kolaylik versin canim:KK31: cocuklarla biraz zor olacak ama bence kafaya koyarsan her türlü ani firsata cevirirsin:KK4: videolar indirebilirsin internetten.. onlari ev isi yaparken yemek yaparken falan dinleyebilirsin:KK31: ve bizimle irtibatina devam ettirirsen motivasyonunuda saglamis olursun:13:

Allah kolaylik versin canim:KK31: cocuklarla biraz zor olacak ama bence kafaya koyarsan her türlü ani firsata cevirirsin:KK4: videolar indirebilirsin internetten.. onlari ev isi yaparken yemek yaparken falan dinleyebilirsin:KK31: ve bizimle irtibatina devam ettirirsen motivasyonunuda saglamis olursun:13:[/Qs

sagol gulum ya evt zor oluyor, gecen yıl aöf işletme bitirdim dönemde 9. dersi verebildim isteyince insan herseyi yapıyor inşallah bu yıl da kpss engelini asarsam super olacak...seninde dediğin gibi videoları telefona indirmekle işe başlayayım.artık sizinleyim bayramdan sonra tam gaz başlıyorum

sagol gulum ya evt zor oluyor, gecen yıl aöf işletme bitirdim dönemde 9. dersi verebildim isteyince insan herseyi yapıyor inşallah bu yıl da kpss engelini asarsam super olacak...seninde dediğin gibi videoları telefona indirmekle işe başlayayım.artık sizinleyim bayramdan sonra tam gaz başlıyorum

Bak ne güzel bitirmissin okulu:KK9: demekki kpssyide calisabilirsin:KK31: bende calisamiyorum ramazanda.. sadece 2 gündür azda olsa bakmaya calisiyorum bugün 40 soru çözdüm mesela kar sayiyorum:KK31: ramazandan sonra daha verimli calisirim.. esim askerden geldikten sonra isi birakacagim o zaman evde daha aktif çalışacağım inşallah:KK6:

rica ederim bu süreçte rabbim hepimizin yardımcısı olsun emek veriyoruz çabalıyoruz ama 2 saatte (üstelik 7 sorunun iptalinin kesinleştiği bi sınavda)bütün emeklerimiz boşa gidebiliyor..ben özellikle şunu anladım canım bu sınav sadece çalışmayla olmuyor biraz da şans faktörü ve de nasip meselesi..Ama biz yine de elimizden geleni yapıp rabbimize tevekkül edeceğiz başka çaremiz yok..

antremanlarla matematikle başladım canım ben ısınma turları atıyorum şimdilik..daha sonra da kpss tarzına geçmeye başlıcam fakat şimdi de sistem değişti mantığa yeteneğe dayalı oldu bu da beni korkutuyor :KK43: senelerdr şu matematiği halletmediğim için istediğim puanlara kavuşamadım össde de böyle oldu..İnşaallah bu sene iyi bi ortalama tuttururum..ekol hocaya bakıcam çözümlü kitaplardan yararlanıcam inşaallah canım çooook teşekkür ediyorum :KK16:
Ne demek canım rica ederim, inşallah düzenli ve sistemli bir çalışmayla halledeceksin matematiği. Dediğim gibi, çözemediğin sorular olursa sorabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olurum.:KK16: Allah yardımcımız olsun.:KK61:

Merhaba, 2014 kpss için toefl gibi randevulu olacak diye bir haber var. Ne kadar doğrudur, bilen var mı acaba?
Canım, o dediğin yds'de olacak ama kpss için hiç duymamıştım ben.:44:
Ammavelakin:KK3: adin ne bu arada kuzu böyle uzun oluyor:KK1: ben annemlerdeyim bugün.. eski odamdan bir ales kitabi buldum.. yediiklim.. ellenmemis pırıl pırıl:KK60: burdan cozecegim turkce ve matematigi:21: tabi ayni zamanda kpss kitaplarindan da cozecegim:KK6:
Kuzum ismim Büşra.:KK61: Ales kitabı bulman harika olmuş. Bende de geçen yıl alıp hiç dokunmadığım ales çıkmış sorular kitabım var. Türkçe ve matematiği ordan çözelim artık.:nazar: Ben bugün hiç ders çalışamadım, misafirimiz vardı. Ramazan boyunca pek yoğunlaşamayacağım galiba.:KK50: Senin işin rahat mı canım, iş yerinde çalışma imkanın var mı mesela?:KK31:
Merhaba canım hoşgeldin aramıza.:KK16: Allah bağışlasın bebişlerini.:KK16:
İlkay'ın dediğine katılıyorum ben de, antrenmanlarla matematiği duyuyorum hep. Matematiği internetten ders videoları izleyerek de çalışabilirsin. İlk konuları videodan dinleyip sonra kitaptan bakarsın. Halledilmeyecek bir ders değil matematik, üstesinden gelirsin inşallah.:KK16:

Ne demek canım rica ederim, inşallah düzenli ve sistemli bir çalışmayla halledeceksin matematiği. Dediğim gibi, çözemediğin sorular olursa sorabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olurum.:KK16: Allah yardımcımız olsun.:KK61:

Canım, o dediğin yds'de olacak ama kpss için hiç duymamıştım ben.:44:

Kuzum ismim Büşra.:KK61: Ales kitabı bulman harika olmuş. Bende de geçen yıl alıp hiç dokunmadığım ales çıkmış sorular kitabım var. Türkçe ve matematiği ordan çözelim artık.:nazar: Ben bugün hiç ders çalışamadım, misafirimiz vardı. Ramazan boyunca pek yoğunlaşamayacağım galiba.:KK50: Senin işin rahat mı canım, iş yerinde çalışma imkanın var mı mesela?:KK31:

Merhaba canım hoşgeldin aramıza.:KK16: Allah bağışlasın bebişlerini.:KK16:
İlkay'ın dediğine katılıyorum ben de, antrenmanlarla matematiği duyuyorum hep. Matematiği internetten ders videoları izleyerek de çalışabilirsin. İlk konuları videodan dinleyip sonra kitaptan bakarsın. Halledilmeyecek bir ders değil matematik, üstesinden gelirsin inşallah.:KK16:

Memnun oldum büşra bende ilkay:KK1: canim isim rahat ama odada tek basima olmadigim icin calisamiyorum:26: video dinleyeyim bilgisayardan dedim ama ses sisteminde arizza var sanirim calismiyor:44: simdilik sadece aksamlari calisabilecegim galiba:26: esim gelsede ciksam.. evimde kahvemle ve huzurla calisirm:KK16:

Memnun oldum büşra bende ilkay:KK1: canim isim rahat ama odada tek basima olmadigim icin calisamiyorum:26: video dinleyeyim bilgisayardan dedim ama ses sisteminde arizza var sanirim calismiyor:44: simdilik sadece aksamlari calisabilecegim galiba:26: esim gelsede ciksam.. evimde kahvemle ve huzurla calisirm:KK16:

Ben de tekrardan memnun oldum ilkaycım.:KK1: Ay inşallah az kalmış canım ya, göz açıp kapayana kadar geçer inşallah 45 gün.:KK16:
Kuzum bu arada sana bir şey soracağım, bu başlık altında biraz alakasız olacak ama evliyken eşinin askere gitmesi nasıl, zor mu?:26: Benim sevgilim de evlendikten sonra gidebilecek büyük ihtimalle, o yüzden aklımda baya tereddütler var.:44:

Ben de tekrardan memnun oldum ilkaycım.:KK1: Ay inşallah az kalmış canım ya, göz açıp kapayana kadar geçer inşallah 45 gün.:KK16:
Kuzum bu arada sana bir şey soracağım, bu başlık altında biraz alakasız olacak ama evliyken eşinin askere gitmesi nasıl, zor mu?:26: Benim sevgilim de evlendikten sonra gidebilecek büyük ihtimalle, o yüzden aklımda baya tereddütler var.:44:

Canim tabiki duygu olarak cok daha agir geliyor daha zor.. ama biz bunu bilerek evlendik.. evli gecirdigimiz günleri yanimiza kar saydik hep:KK16: yoksa suan hala evlenmemis olacaktik.. birde biz hep olumlu taraflarini gormeye calistik.. mesela esimin yanina giderken kimseye hesap vermek zorunda kalmadim.. dolu dolu 2 gun evci iznine cikarttim onu:KK31: bide hic kavga etmedik biz:nazar: sanirim biseylerin oturmus olmasindan kaynaklandi:nazar: sonra ben büyüdüm:KK1: tek basima da ayakta durabildigimi gördüm.. esimde bunu gördü ve cok mutlu gurur duyuyormus benimle:KK9: sonra araba kullanmayi ogrendim:KK55:

Yani kuzum cok zor geliyor insana eviniz bombos.. duvarlar sana bakiyor.. dolabi aciyorsun kiyafetleri.. mutfağa gidiyorsun Atatürk imzali bardagi.. oturma odasinda koltuga döktüğü cay lekesi.. hepsi zoruna gidiyor ama sana "mutlaka evlenmeden önce gitsin" diyemem.. bize cok diyen oldu ama biz dinlemedik.. göze aldik ve dayaniyoruz suanda:KK31: hicte pisman degiliz suanda gittigine :nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
ammavelakincim çok teşekkür ediyorum..bu matematik önümdeki en büyük engel bunu halledemezsem hep böyle başa sarıcam malesef anlamıyorum nasıl bi şey bu 20 25 net yapanlara öyle imreniyorum ki bigün ben de yapabilecek miyim acaba çok merak ediyorum eşit ağırlık çıkışlıyım bir de :KK43: össde de böyle oldu denemelerde yaptıklarımı sınav esnasında uygulayamıyorum malesef:KK43:

bir de bu aralar işsizlik de canımı iyice sıkmaya başladı ben mezun olalı 3 yıl oldu 3 yıldır elimi nereye attıysam kurudu bu kpssde belirsiz ne olacağım çok korkuyorum geleceğim adına endişeliyim :KK25:

X