2014 Katiplik sınavına girecek olanlar birbirimize destek olalım beraber çalışalım))

Sevgi_MeLegi

Bir çaresi BuLunur elbet.
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2013
21.062
55
Merhaba kızlar bu sene adliye zabit katiplik sınavlarına yeniden gireceğim Girecek olan arkadaşlarımız varsa birbirimze destek olalım motive edelim
Torpilli girenlere inat hakkımzlaa gelelim üstesindenn
Kaç yazıyoruz klavyemiz nasıl değerlendirelim sözlü mülakat bilgilerimiz nasıl hep birlikte birbirimize yardımcı olalım
Ben gecen sene girdim sınava
Klavyede 125 kelime yazarak 2. oldum
Kpss puanım 86. dı
Malesef mülakatta elendim çok anlamsız bir şekilde nasip olmadı
Bu sene daha çok hırslandımm
Sizlerde deneyim ve tecrübelerinizi paylaşın kızlar
Buyrun bekliyorum

ben bu sene nasipse ilkleri yaşıycam arkadaşım. lisans mezunu olarak ilk kez kpss ye gircem bence batacam ve katipliğe girmeyi düşünüyodum taki senin bu yazını okuyana kadar sen bu şartlarda giremediysen ben bu kadar kötü şartlarla sınava dahi girmeye hak kazanamam. çok kötü durumdayım ruhsal açıdan işe ihtiyacım var ama biyere giremiyorurm referans engeli yüzünden. bu konuyu takip edecem birbirimize destek olalım ha bu arada ben on parmak bilmiyorum kursa gidecem hangi birini yapacaksam artık hastalıklarda dağ gibi başımda ameliyatta olacam öffffffff darlandım

Canım benim .. önce bi sakin ol..
Ne demek o öyle evet ben gecen sene giremedim nasip kısmet değilmiş
Herşeyin hayırlısı Rabbim bilir herşeyi eğer alnımızda yazılı ise oluruz zaten bak ben umudumu kaybetmedim daha cok hırslandım.
Gerçekten inanırsan güvenirsen yapamayacaın şey yok
Geçmiş olsun bu arada Rabbim şifa versin
Ben elimden geldiğince destek olurum sana..
Kpss puanın kaç tatlım.
Ben 10 parmak bilmiyordum 4 parmagımı kulllanarak Q klavye ile girdim üstelik

sağol canım allah razı olsun ben lise mezunu olarak girdim 75 aldım bu sene nasipse lisans mezunu olarak gircem ama 70 bile alamam sanırım bilgilerim çok eski herşeyi unuttum sayısal yok gibi bişey. on parmak içinde kursa gidecem yoksa normalde klavyeye bakarak 2 parmakla yazıyorum. acaba canım lisans mezunu olarak kpss ye girmesem bu lise puanımla girebilirmiyim katiplik sınavına ? çünkü hiç şansım yok kpss de

girebilirsin tabiki canm neden giremeyesin
Bende lise kpss ile girdim gecen sene bu sene de öyle.
Zaten kpss puanın yüksek olması mülakatta ortalaman alınırken işe yarıyo biraz herşey fasa fiso herşey mülakata bakıyo tabi önce klavyeyi geçerek.
Sen hangi bölümden mezunsun canm yinee bir şansını dene derim ama zaten su an subat mart gibi olur katiplik düz lise kpss puanı ile girersin.
On parmak çalışma sayfaları var klavye çalışıyormusun
Su an misal 3 dak. da kaç kelime yazıyorsun ben ilk başladımda cok kötüydüm 1 ayda sürekli çalıştım hemde kursa felan da gitmemiştim

sana maşallah canım inşallah tez zamanda girersin. bak sen hemen yorumatıyosun benimkisi uzun sürüyo ben hiç yazamıyorum 2 parmakla yazıyorum harflerin yerini ezberleyeedim ve çalışmayıda bilmiyorum nasıl ilerletebilirim ? şubat martta olduğunuda bilmiyodum sınavın çok bilinçsizim inan çok fazla yardıma ihtiyacım var her konuda. ne yapabilirim canı bu konuda

hmm anladım tatlım..
İnşallah girerim tek istedğim bu benimde inşallah hepimiz girebiliriz
Gönülden isteyen herkez girer inşallah.
Hangi klavye kullanıyorsun tatlım f mi Q mi 10 parmak çalışma sayfalarından sürekli çıkmış metinleri yaz sürekli çalış günde 4 saat çalış gerekirse 5 saat mesela atıyorum ilk başta 3 dak. da 40 kelime mi yazıyorsun.. böyle böyle her hafta artacak sonra gün gün artacak önemli olan ilk başta çok yazman değil hatasız yazman çünkü hata cok olursa 90 kelimeyi geçsen bile sınavda eliyorlar
Hatasız yazman cok önemli bol bol çıkmış metinlere çalış. Bir metini 30 40 kere yazdığımı bilirim ben
Hele bazı metinler vardı o kadar zorduki aglardım yazamazsım kagıtları yırtar atardım.
Ben hem kağıttan hem ekrandan çalıştım iki türlüde çıkabiliyor çünkü zaman az bol bol çalışırsan bu iş olur güzelimmm :93:

adalet bakanlıgı subatta duyuru yapar gecen sene mart ayında olmuştu klavye sınavı canm bu senede öyle olur şubat mart gibi

Son düzenleme:

amin canım benim. Q klavye yazıyorum kendimi denedim dediğin gibi 40 falan yazıyorum ve yarısı doğru yarısı yanlış anlamadığım o metinlerde hiç noktalamam işareti yok bende koymadım acaba ondanmı yanlışım çok çıkıyo?? kağıttan dahamı zor yazılıyo tabi ekrana alışınca zor geliyo sanırım. bişey daha sorcam canım çok kafanı şişirdim özür dilerim gerçekten. harflerin yerini ezberledinmi ? yoksa klavyeye bakarakmı yazoyosun ?

şimdi denedim kendimi 12 yanlış 10 doğru. 22 kelime yazmışım ama hatamı göremiyorum onu nasıl anlıycam?? göstermiyo orda çünkü. yalnız netteki çalışma sayfasında 1dk 3 dk değil

olsun canım önemli değil ne demek.
40 kelime iyi şimdilik ama dediğim gibi yalnış olmasın yalnışın olursada 2 3 kelime olsun yalnışsız 20 yaz daha iyi inan bana.. yalnış oldumu öyle alışıp gidiyorsun ben ara ara bakıyorum ara ara bakmıyorum cogunlukta böyle yazıyorum canım. bizim adliyeye gece sene kagıttan yazdırmışlardı.
Sırf ekranda çalışanlar gecemedi mesela. kagıtta yazmak daha zor ama ilk başta hangisi kolayına gidiyorsa öyle yazmaya başla
sen imlasız çalış imlasız yere tıklaman gerekiyo o sayfada yalnışlarına bak nerede yaptığına o kelimeleri tekrar tekrar yaz canım birde mesela 2 3 tür değişik klavye olsun
Çünkü adliye klavyeleri değişik değişik oluyo hangi tür klavye geleceği belli olmuyor.
Mesela bazı klavyeler sert bazıları yumuşak cok bazıları aralıklı buda yazmanı cok etkiliyo yazabiliğince değişik klavyelerden yaz canım böyle böyle bi bakmısın 150 lileri bile görmüşün bende ilk başladmda 40 kelime ile yazıyordum

şimdi denedim kendimi 12 yanlış 10 doğru. 22 kelime yazmışım ama hatamı göremiyorum onu nasıl anlıycam?? göstermiyo orda çünkü. yalnız netteki çalışma sayfasında 1dk 3 dk değil

Canım sınav 1 dak değil 3 dak olacak o yüzden kendini 3. dak olarak ayarla. Yalnışlarını nasıl görmüyorsun alla alla:44::44:
Yalnışın cok fazla oları hemen azalt

Ben bu sene daha cok mülakata çalışıyorum klavyem iyi olduğu için
Mülakat bilgileride önemli duruşun konuşman heyecana yenilmemen gerekiyor
Ben gecen sene bu hatayı yapmıştım işte:18::18:

off nekadar zahmetliymiş canım ya. canım bide harflerin yerini ezberledinmi yoksa bakarakmı yazıyosun. bakarak yazınca ekranda nerde kaldığını kaybetmiyomusun? tekrar denedim canım kendimi 40 değil 20 falan yazıyorum ama yanlışım çok oluyo

Ben bu sene daha cok mülakata çalışıyorum klavyem iyi olduğu için
Mülakat bilgileride önemli duruşun konuşman heyecana yenilmemen gerekiyor
Ben gecen sene bu hatayı yapmıştım işte:18::18:

mülakat bence formalite canım allaha şükür iki lafı bir araya getirebiliyosan ve giyimni kuşamında düzgünde olmaycak bişey değil bence ama işte onların önceliği torpilliler inşallah bu sene girersin içten diliyorum fazlasıyla haketmişin bence. mülakatta ne soruluyo ne yapılıyo canım

ben dedim gibi yarı bakarak yarı bakmayarak yazıyorum canm cogunlukta klavyeye bakmıyorum
o benim başımada cok geliyordu ekranda değilde
kagıtta yazarken kaldım satırları kaybediyordum işte o zaman çok kötü oluyor o yüzden klavyeye bakamaman gerekiyo sürekli pratik yap yaz ellerin şişene kadar gerekirse o zaman esberlemene gerek kalmaz bi bakmısın yerlerini iyice ögrenmişin benimki öyle oldudu
mülakat biraz formalite evet ama soruları bilmende önemli canım torpilli girenler giriyo zaten boşver onları hakları ile girenlerde var ben gecen sene cok heyecanlandım mülakatta bu yüzden elendim belkide bilmiyorum.
içeri girdim adımı soyadımı neden katip olmak istediğimi
işte beni neden katip olarak almaları gerektiğini söyledim onlara sonra bana osmanlı tarihinden soru sordular
SEçimlerle ilgili sordular cografyada sordular toplam 6 soru sordular 4 ünü bile bildim o heyecanla

3 dak kaç kelime yazıyorsun 20 mi :44::44:

genelkültürde sorduklarını bilmiyodum onada mı çalışmak gerekiyo eyvah yahu ne kadarda zorluyolar byşle sanki adliyeyi verecekler allah yardımcımız olsun. bu konuyu takip edecem canım ara ara yazışalım bu konuda duyduklarımızı bildiklerimizi paylaşırız. ama öyle görünüyoki bundan ben karlı çıkarım sen çoktankatip sayılırsan vakti zamanı gelmemiş sanırım yoksa fazlasıyla haketmişsin

evet canm ne soracakları belli olmuyor ne yazıkki mülakatta sorulan sorular yazsan google den cıkar canm
mülakatı bırak şimdi klavyeni geliştir yalnışlarını azalt bir metni gerekirse 20 kere yaz.. ama yaz yalnışsız yaz oldunu sende göreceksin
sorma sanki aynen öyle valla

İnşallah kuzumm bu işler belli olmaz sen yeterki iste çalış bende öyle bakalım görcez hepimiz destek oluruz burdan birbirimze gel yaz hep hata gün gün kaç kelime artırdını yaz buraya sanada morel olur

Hadi bakalım görüyüm kız senii kesin benimlede paylaş tamam mı
ah ah sorma o gözlerin şaşılını iyi bilirim alışırsın canm merak etme benm parmaklarım patlayana kadar çalışıyordum
ne hırsmış bendekide yahu valla hayat cok zor cok
Hadi gül neşelen bakımm kursa da git tabi hem kursa çalışırsın hem evde cok güzel olur senin için
zaten ev hanımıymışın bol bol vaktin olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…