2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Selam kızlar, uzun zaman oldu yazmayalı ama sizi takipteyim. Kızımın adı Ada, oğlumun Ege olucak öyle karar verdik. Ayrıntılı ultr. iyi çıktı ama eşimde doğuştan aort yetmezliği olduğundan Pazartesi günü fetal eko çektiricez öyle dedi doktor. Salı da kontrol var. İnşallah herşey iyi olur. Vaktinde sağlıkla kavuşuruz kuzulara inşallah. Ben de aışverişe başladım. Weewel kurutuculu sterilazatör aldım. Tulumlar, hastane çıkışı, havlu, battaniye giyim kısmı tamam gibi. Ama liste uzun tabi. 26.haftadan sonra oda takımı, beşikleri ve ana kucağı, bebek arabası alıcaz, büyük eşyaları yani. Bebek arabası Chicco Eko ikiz arabası alıcaz hepsini denedim en hafif kullanışlı az yer kaplayanı o. Hareketlerini de hissediyorum çok şükür tekmeler, kıpırtılar özellikle çikolata yedikten sonra kuduruyolar :) Hepinize sağlık ve sevgiler...
MAŞALLAH KUZUM BEN DAHA BİŞEY ALMAADIM BENDE EVİMİ TAŞIDIM ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR GÖZÜM ŞİŞTİ 3 GÜNDÜR BÖCEK ISIRMIŞ DEDİ DOKTOR ACAYİP AĞRIYO

Broşürlerini gördüm de canım fiyat yazmıyordu.Biz de orayı düşünüyoruz.Bebişlerimiz sağlıklı doğsun yeter.Ekstraları istemiyorduk.Kapı süsü falan kendim yapmak istiyorum planlarım var ama tabi becerebilirsem :) Turgut Bey mi yaptıracak doğumu? Nasıl gidiyor takipler cinsiyetler neydi?

Bi kız bi erkek canım inşallah sağlıkla kucağımıza alabiliriz turgut bey yaptırsın istiyorum bi kaçkez başka hastanelerde gittim ama Acibadem hem temiz hem güvenilir geliyor bana

Kızlar selam :) doktordan geldim şimdi.. oğluşlarımı gördüm çok iyiler şükürler olsun.. Soldaki 718 sağdaki 600 gram. olmuş. Geçen sefer sağdaki 100 gr öndeydi, şuan tam tersi :) Bende toplamda 4 kilo almışım.Genital bölgedeki ağrımı sordum normal dedi. İkiz olduğu için rahim geriliyor dedi. Rahim ağzı 3.5 cm ölçtü.

Kızlar selam :) doktordan geldim şimdi.. oğluşlarımı gördüm çok iyiler şükürler olsun.. Soldaki 718 sağdaki 600 gram. olmuş. Geçen sefer sağdaki 100 gr öndeydi, şuan tam tersi :) Bende toplamda 4 kilo almışım.Genital bölgedeki ağrımı sordum normal dedi. İkiz olduğu için rahim geriliyor dedi. Rahim ağzı 3.5 cm ölçtü.
OY OY MAŞALLAHHHH KUZULARA

MAŞALLAH KUZUM BEN DAHA BİŞEY ALMAADIM BENDE EVİMİ TAŞIDIM ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR GÖZÜM ŞİŞTİ 3 GÜNDÜR BÖCEK ISIRMIŞ DEDİ DOKTOR ACAYİP AĞRIYO
Hayırlı olsun canim güle güle otur bence yavaş yavaş al ağırlaşıyor insan biz hafta sonu çıktık ama çok yoruldum. Az eksikler kaldı.

kızlar kasıklarımda yanma yürüdükçe yada ayağa kalktıkça batma hissediyorum sizdede oluyor mu huzursuz oldum çok
Bence tuvaletinin hiç tutma sık sık çık bide imkanın varsa uzan sürekli canim
İyiymiş kiloları rahim ağzını normal ultrason bakarken mi bakıyor canı.

Evet canım ultrasonla bakarken ölçüyor bu kez ben sordum rahim ağzı geçen 3.5 cm şimdi nasıl dedim.ölçelim dedi aynıymış.

KIZLAR ARADIIM GİBİ BEŞİK BULDUM FİYATIDA ÇOK UYGUN 230 TL FİYATI 6 AY ADERE EDER BEBİŞLERİ

Eklentiler

• 125615982_tn70_0.jpg
    125615982_tn70_0.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 70
Kizlar bugun kontrolumuz vardi kizlarimin biri 575 digeri 555 gr civari masallah buyumus cimcimelerim ikiside kafa kafaya baslari asagida yatiyolar 22+5 dedi dr.rahim agzi boyu 3.2 cm.doguma kadar istirahat et yuruyus yapma ayakta kalma dedi tedbiri elden birakmayalim dedi bizden haberler boyle cok sukur

Kizlar bugun kontrolumuz vardi kizlarimin biri 575 digeri 555 gr civari masallah buyumus cimcimelerim ikiside kafa kafaya baslari asagida yatiyolar 22+5 dedi dr.rahim agzi boyu 3.2 cm.doguma kadar istirahat et yuruyus yapma ayakta kalma dedi tedbiri elden birakmayalim dedi bizden haberler boyle cok sukur
Benim dr.um rahim ağzı boyuyla alakalı hiç konuşmuyor.Ayrıca ben sormazsam bilgide vermiyor hiç.Bak seninki yürüyüş yapma falan demiş.Bende yapmak lazımmı değil mi diye düşünüyordum kendi kendime ama hakikaten bundan sonaki ayları istirahatle geçirsek iyi olacak.

Bu arada kızlar şeker yüklememin ilki biraz yüksek çıktığı için ikinciyi yani 100 lük yüklemeyide yaptık dün.O kadar zorlandım ki anlatamam.saatlerce iki bardak (aşırı)şerbetli suyla aç aç bekledim hastanede ve çok midem bulandı.Neyseki sonuçta bir sıkıntı yokmuş.

Benim dr.um rahim ağzı boyuyla alakalı hiç konuşmuyor.Ayrıca ben sormazsam bilgide vermiyor hiç.Bak seninki yürüyüş yapma falan demiş.Bende yapmak lazımmı değil mi diye düşünüyordum kendi kendime ama hakikaten bundan sonaki ayları istirahatle geçirsek iyi olacak.

Benim dr her gittigimde vajinal yoldan olcuyor rahim agzi boyunu.ikiz gebelik oldugu icin onemliymis ve takip edilmesi gerekiyormus 20ci haftalardan sonrasinida istirahatle gecirmekmis dogru olan erken dogum riskine karsi tek gebelerde yuruyus oneriliyor cnm ama bizde oyle degil mumkun oldugunca ayakta kalmamak gerek drna sor sende yonlendirir muhakkak benimki benim sormama firsat vermeden sagolsun tek tek anlatiyo herzaman pozitiftir ama tedbiri elden birakmaz allah hepimize zamaninda ve hayirli guzel dogumlar nasip etsin

SAĞOL CANIM İLAÇ YAZAMADI GÖZ DR U DAMLA VERDİ GEÇMEZSE DOĞUMDAN SONRA CERRAHİ İŞLEM UYGULARIZ DEDİ
Canım ya Çok geçmiş olsun. Ilık çay falan yapsan acaba iyi gelmez mi?

Çok güzel canım inş. hep böyle gider. Allah sağlık sıhhat verir. Banada yürüyüş yapma ayakta kalma dedi doktor. İkiz olunca dikkate ediyorum bunlara
Bu arada kızlar şeker yüklememin ilki biraz yüksek çıktığı için ikinciyi yani 100 lük yüklemeyide yaptık dün.O kadar zorlandım ki anlatamam.saatlerce iki bardak (aşırı)şerbetli suyla aç aç bekledim hastanede ve çok midem bulandı.Neyseki sonuçta bir sıkıntı yokmuş.
Ay bana daha yapılmadı 28. haftada yapılacak dendi. Bakalın ne cıkacak hiçde istemiyorum. Kesin benimde bulanır.

maşallah cimcimelere beminkilerde hep kafa kafa vermiş oluyolar neler kaynatıyolar kimbilir:KK45:kilolarıda çok iyi maşallah yarın 11 de bizimde randevumuz var bugün tetanoz aşımızı olduk kolumda hafiften ağrı var bu aralar acayip sıcak basıyo bana baygınlık hissi geliyo havalar soğusaydı

X