2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

slm kızlar bir müddetdir giremedim en son doktor kontrolüme gittiğimde iki tane minik prensesimin:108::108:eek:lacağını öğrendim Rabbime sonsuz şükürler olsun bugünleri gösterdi bize. çok şükür şimdilik herley yolunda rahim ağzı da ölçüldü 3,2 çıktı Rabbim herkese bu mutluluğu yaşatsın

Amin ins Yarabbm ne guzel bi duygudur kim bilir Rabbim size bagislasin prenseslerinizi bahtlari guzel olsun inss :)

slm kızlar bir müddetdir giremedim en son doktor kontrolüme gittiğimde iki tane minik prensesimin:108::108:eek:lacağını öğrendim Rabbime sonsuz şükürler olsun bugünleri gösterdi bize. çok şükür şimdilik herley yolunda rahim ağzı da ölçüldü 3,2 çıktı Rabbim herkese bu mutluluğu yaşatsın

Sağlıkla kucağına aldığın günleride görürsün inşaallah.Kaçıncı haftandasın sen canım.Rahim ağzı neden ölçülüyor ki.Benim bakılmadı hiç.

Amin ins Yarabbm ne guzel bi duygudur kim bilir Rabbim size bagislasin prenseslerinizi bahtlari guzel olsun inss :)
amin canım inşallah Allah herkese yaşatsın bu duyguları

Sağlıkla kucağına aldığın günleride görürsün inşaallah.Kaçıncı haftandasın sen canım.Rahim ağzı neden ölçülüyor ki.Benim bakılmadı hiç.
amin canım inşallah bügün 15+2 olduk rahim ağzı olası bir düşük riski varmı diye ölçülüyor 2cm altındaysa riskli oluyor canım

Son düzenleme:
Aynen dedigini yaptim cnm o bile ise yaramadi dru aradim duphalac diye bir surup verdi onu ictimde oyle rahatladim sabah aksam ic dedi ama insan tedirgin oluyo acaba zararlimidir diye cok kotu oldugum zamanlarda iceyim diyorum

Duphalac hiçbir zararı yok canım için rahat olsun. Ben de transferden sonra içtim baya. Bebeklerde bile kullanılıyor. Kabız olmandan çok daha iyidir emin ol.

amin canım inşallah Allah herkese yaşatsın bu duyguları

amin canım inşallah bügün 15+2 olduk rahim ağzı olası bir düşük riski varmı diye ölçülüyor 2cm altındaysa riskli oluyor canım

Maşallah bizde gittiğimizde doktora 14. Haftalık olacak acaba gorurmuyuz ki. Rahim ağzını nasıl olcuyorlar canim . Olcmezlerse isteyelim mi

Kızlar bugün 10+3 olduk. Sağ kasığıma ara ara bişey batıyor gibi oluyor. 15-20dkda bir bıçak batıp geçiyor gibi. Neden olur sizce?

Slm kizlar bugun bahsettim ortadogudaki profa gittim kendi bilgisini olcmek icin perinatologun dedigi hicbiseyi soylemedik esimle rutin kontrolunu yapti beslenme hk bilgi verdi ultrasona gectik ikiziniz olacak dedi boylarini olctu ikili test icin haftaya gelin dedi sadece baska hicbirsey demedi dayanamadim perinatologa gittigimizi dr un gittigin kadin dogumcuya yazdigi notu gosterdim monokoryonik diamniyotik oldugunu soyledim himmm dedi dogru duzgun biseyde demedi ongunde bir asla kontrolu aksatmayacaksin dediginide dedim onemsemedi bile hicgerek yok dedierdeyse ayda bir bile gerek yok kontrole demeye getirdi ne bicim doktor anlamadik eski doktoruma devam etmeye karar verdik

Slm kizlar bugun bahsettim ortadogudaki profa gittim kendi bilgisini olcmek icin perinatologun dedigi hicbiseyi soylemedik esimle rutin kontrolunu yapti beslenme hk bilgi verdi ultrasona gectik ikiziniz olacak dedi boylarini olctu ikili test icin haftaya gelin dedi sadece baska hicbirsey demedi dayanamadim perinatologa gittigimizi dr un gittigin kadin dogumcuya yazdigi notu gosterdim monokoryonik diamniyotik oldugunu soyledim himmm dedi dogru duzgun biseyde demedi ongunde bir asla kontrolu aksatmayacaksin dediginide dedim onemsemedi bile hicgerek yok dedierdeyse ayda bir bile gerek yok kontrole demeye getirdi ne bicim doktor anlamadik eski doktoruma devam etmeye karar verdik

Ikiz gebelikte kesinlikle ilk haftalar 3-2 haftada bir kontrol olunmali 20 haftadan sonra 2.hafta 30 hafta'dan sonra haftada 1 gidilmeli. Doktor cok onemli cani yanmis birisi olarak yaziyorum kesinlikle icinize sinemyen doktora gitmeyin.

Amin canim, benimde iki tane prensesim olcak 16 haftadan bwri rahim agzi olcumu yapuliyor. En son 19+5 de benimde 3.2 cikti. Doktor cok iyi dedi o yUzden harekt yuruyus hersey serbest. Bizde suan 20+4 olduk 9 Hazirani bekliyorum bekliyorum sabirsizlikla kizlarimi gormek icin, 2 haftada bir kontrol altindayim

Canım hoşuna gitmediyse devam etme. Ben ayda bir gidiyorum simdilik bakalım bu giitigimde kaç gün verecek

Amin canim, benimde iki tane prensesim olcak 16 haftadan bwri rahim agzi olcumu yapuliyor. En son 19+5 de benimde 3.2 cikti. Doktor cok iyi dedi o yUzden harekt yuruyus hersey serbest. Bizde suan 20+4 olduk 9 Hazirani bekliyorum bekliyorum sabirsizlikla kizlarimi gormek icin, 2 haftada bir kontrol altindayim

Canim Allah bağışlasın sağlıklı bir şekilde kucağına almayi nasip etsin bu rahim ağzını nasıl ölçüyor olcmezse biz soralım mi

Doktora güven duymak çok önemli benim doktorum da birçok şeyi önemsemiyo açıkcası. Yasak diye bişe yok mesela istediğin kadar yürü gez hiçbişey yemesen de olur hatta 8.hafta gittik en son iki hafta sonra cinsel ilişkiye bile girebilirsiniz dedi. Adam hiçbirşeyden kasmıyo yani.. Ama bana çok güven veriyo. Kendimi çok iyi hissediyorum onunla. Onun için sen de rahat mutlu ve güvende hissettiğin kimse onunla devam et. Ha bence çok da stres olma bişe oldu mu olacak mı diye.. Relax .. :)

🌸🌸🌸

;:KK66:))) öyle olmuş valla doktor bişey diyemedi ki ben tüm kötü olasılıkları sıraladım turgut bey değildi önceki gebeliğimde kürtajını yapan doktora gittim bugün o da hassasiyetimi bildiğinden yorum yapmadı pek yoksa turgut beyin rahatlığını bilirsin kanamam var diye gidiyorum normal hayatınıza devam edin çocuk kanmayla düşmez deyip gönderiyor ama seviyorum o rahat hallerini

Ya bak yukarı arkadaşa anlattım biraz Turgut beyi ben de :)) adam ilişkiye girin hatta öneririm bile dedi 10.haftada :)) arkadaslara söylüyorum kafaları yiyolar nası yaa diye. En çok kurduğu cümle normal hayatına devam et :) hocam ben hiç faydalı bişe yemiyorum süt içmiyorum nolacak diyorum istersen 7/24 aç kal diyo :) ben de bayılıyorum walla. Bi telaş gittim hocam bana kanda pıhtılaşma diyo herkes yaptırıyım şu testi diye bana iki makale okudu gönderdi :) sen de rahat ol doktorumuz çok rahat biz de rahat olalım. Ben öyleyim şahsen :))

🌸🌸🌸

Canim Allah bağışlasın sağlıklı bir şekilde kucağına almayi nasip etsin bu rahim ağzını nasıl ölçüyor olcmezse biz soralım mi[/QUOTE]

Allah razi olsun, hepimizin evlatlarini bagislasin ins. Ultrasyon yaparken altan.kullandiklari cihaz varya onu takip, onunla olcum yapiyirlar 2 saniyelik bir islem. 16 haftadan sonra basliyorlar diye biliyorum. 16. Haftayi geciksen bir danis istersen.

Ya bak yukarı arkadaşa anlattım biraz Turgut beyi ben de :)) adam ilişkiye girin hatta öneririm bile dedi 10.haftada :)) arkadaslara söylüyorum kafaları yiyolar nası yaa diye. En çok kurduğu cümle normal hayatına devam et :) hocam ben hiç faydalı bişe yemiyorum süt içmiyorum nolacak diyorum istersen 7/24 aç kal diyo :) ben de bayılıyorum walla. Bi telaş gittim hocam bana kanda pıhtılaşma diyo herkes yaptırıyım şu testi diye bana iki makale okudu gönderdi :) sen de rahat ol doktorumuz çok rahat biz de rahat olalım. Ben öyleyim şahsen :))

🌸🌸🌸

Hahaha, benin doktorda oyle resmen, 5 ay bitti 4.kilo aldim adam ne guzel bak formunu koruyon iye.dalga geciyor :) Bulantilarin azilsin yiycne takilma dedi simdi 1 haftadir daha iyi besleniyorum cok sukur bide yemek yedinmi kipir kipir oluyo benim prensesler ondanda olsa gerek yemek yemek canim istemesede onlar oynasin diye yiyorum. Bende yeni basladim gunde bir bardak sut icmeye calisiyorum. Iliski hep serbest dediler hatta iliskiden sonra kanama oldum, doktor gel bakalim dedi bisey bulamiyinca adam "take it easy" dedi cikti isin icinden :) tehlikwleri surekli anlatip korku ile zmaan gecircene bencede relax olmak en guzeli, 2 hafta da bir olunca ben daha rahat hiswediyorum, her gittimde once ultrasyon sonra doktor gorunce icim rahatliyo cok sukur. Iliskiyi normal dogumsa eger son zamanlar bile ok diyolar, ama ben yuhhh diyorum o karni burnunda halinde adamlara bide gwz veriyilar ya nasil kiziyorum :)

Canim Allah bağışlasın sağlıklı bir şekilde kucağına almayi nasip etsin bu rahim ağzını nasıl ölçüyor olcmezse biz soralım mi

Allah razi olsun, hepimizin evlatlarini bagislasin ins. Ultrasyon yaparken altan.kullandiklari cihaz varya onu takip, onunla olcum yapiyirlar 2 saniyelik bir islem. 16 haftadan sonra basliyorlar diye biliyorum. 16. Haftayi geciksen bir danis istersen.[/QUOTE]

Yok canın kontrole gittiğimde 16 haftayi geçmeyecek. Çok teşekkür ederim

🌸🌸🌸

Benim giitigim doktor da rahat konuşuyor ama adam bana istediğini ye dedi. İlla şunu yiyeceğim diye bi kural yok dedi. Bebekler herşeyi alır dedi. Ama kilo alma dedi. Bize ilişki yasak dedi. Sonra saç boyatma, evde iş yapacağım diye uğraşma dedi.

Kızlar sorularım var sizeee
1. Çatlak önleyici krem kullanmaya başladınız mı ve hangi markalar
2. Rahim ağzı boyu nasıl ölçülür ayrıntılı tarif eder misiniz
3- ♡♡♡ Sevgiler teşekkürler

Kızlar sorularım var sizeee
1. Çatlak önleyici krem kullanmaya başladınız mı ve hangi markalar
2. Rahim ağzı boyu nasıl ölçülür ayrıntılı tarif eder misiniz
3- ♡♡♡ Sevgiler teşekkürler

Catlak onleyici kremi ne kadar erken baslarsan o kadar iyi , ben yurtdisindyim sanmiyorum burdakinorda olsun, kati yag gibi her dustan sonra usenmeseem suruyorum, catlaklar basladi bile karin bolgemde ama hic takilmiyorum:) hosuma bile gidiyor :) son zamanlar ne surersen sur ikiz gebelik zaten catliycak :)

RAHIM agzi altan ultrasyon aleti ile olculuyor, 2 saniyelik bir islem. Ayrinti seni uzatiyolar sedye'ye sonra ister kendin ister onlar uzun cubuk srklindeki cihazi ic kisma koyuyilar ve hemen olcum yapiyolar, tamamemen idrar kesesi bos olmali ve 16. Haftadan sonra bakmaya basliyorlar her ultrasyona girdikce, doguma kadar yapiliuor bu islem.

X