2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Kızlar benim kuzular da 24 günlük oldu. Sütüm çok değil oğlum pek emmiyor. Kızım süt gelse de gelmese de memede durmak istiyor ve hep emiyor. Oğluma 60cc kızına 45cc Aptamil FosQos veriyorum. Günde 3 damka Devit vitamin, öamalarına da sadece bir öğünde 1 çay ksşığı saf zeytinyağı katıyorum. Sorduğum rüm doktorlar ve çocuk foktoru arkadaşım ve ttctübrli annelerin tavdiyesiyle Biogaia kullanıyorum hünde 5damla. Gaza,kabıza süper şyi geldi. Oğlum ilk günlerde kabuz gibiydi damlayı kullandıktan 3gün donra düzelfi hem gazları hrm kakaları düzene girdi fotur fotur ossurup geyiriyolar tavsiye ederim Biogaiya damkayı. Sütümü artıran var mı ben sağonca anca 30cc geliyo humananın çaylarını ve lactsmil içiyorum. Dereotu boza ve bulgur yiyorum. Kiloları oğlum 3940 kızım 2840. Bu arada 16 kilo alıp doğuma gitmiştim. Şimdi 2 kilo fazlsm var. 80le gittim 10 günde 66ya düştüm. Azcık höbek kaldı sadece. Sizde durumlar nasıl.

Oğlum 2940 kızım 2840 kiloları yanlış yazmışım. Mamayı da 2 saatte bir veriyorumöncesinde 20dk enzirmeye çalışıyorum alırlarsa. Memem yara olmadı hiç çok şükür.hamilelikte 4. Aydan beri lansinoh kullanıyodum hsla kullanıyorum ve doğumdan iyibaren avent göğğs kalkanı tavsiyecederim hiç yara olmadı

Kizlar ben geldim yazdiklarinizi takip ediyorum arada biz tam 1.5 aylik olduk hepiniz 2 saatte bir besliyorum yazmissiniz benim dr uyandirma uyurkende buyur bebekler dedi zaten max 3-4 saat arasi uyaniyorlar sutumu hala sagip veriyorum emmiyolar mama yada sutu 90 cc veriyorum her beslenmede .devit ve kan ilaci kullaniyoruz.mamayi surekli degistirdim ince sma aptamil simdide bebelac deniyorum sma tadi cok kotuydu aptamil gdo var dediler sogudum bebelac sevdiler simdilik bide hipp denemek istiyorum.21 ocakta 2ci asimiz var kilolarini yazarim en cok onu merak ediyorum sizlerde hepinizi opuyorum allaha emanet

Hayırlı olsun bebisler. Doğum kiloları ne kadar di?

Canım merhaba. Her şey yolunda çok güzel. Maşallah.
Ilk günler nasıldı serenay? Eve kaç kilo geldiler, uykulari nasıldı, kaç cc ile besleniyorlardi?
Bizde 9 günlük olduk çok şükür. Yavaş yavaş yeni düzene alisiyorum. Ama hala panigim. Özellikle beslenme konusunda.
Tecrübeli anneler yardım lütfen

slm canim hiç panik olma sakin ve mantikli olmaya çalış ilk zamanlar cok uyuyolar zor uyandırıp emzirdim ama 3 saati kesinlikle asma emmesi iyi kuzuların emdikten sonra 50 cc mama iciyolar suanda aptamil kullaniyoruz bezimiz prima 0 numara birgün arayla banyo yaptırıyorum bebek yağıyla yagliyorum hızlı büyüdükleri icin deri degistiriyolar ilk 10 günlük olduklarında 300 gram almisladi geçen hafta uzmana gittiğimizde 2500 olmuslardi az sariliklari vardı sık sık emzirdim baya hafifledi kızlarımıza kalça ultrasonu yaptiracaz bi aylık olduklarında 27.gunumuzdeyiz masallah hepimize
her geçen gün dahada iyilesiyolar tatlı cadilarim iki gundur gece daha sık uyaniyolar nerdeyse hiç uyumuyorum annem geldi bugun sayesinde azcik uyudum kızım baya zorlyor daha fazla ilgi istiyor kiskanmamasi icin herşeyi yapıyoruz ama hayirlisi artik
kİzlar kızım sol göğsümü fazla emmedigi icin küçük kalmıştı şimdi bebizlere ikisinide veriyorum ama sağ kocaman sol minocik fazla dolu dolu da olmuyor nasil daha cok süt getirebilirim sol tarafa acaba

İnternetde bu konuda yazı var (azerbaycan dilinde), önemli kısmını çevirip yazdım.

http://vib.az/anasudu/problemlar/dosun-assimetriyasi.html

1. Emzirmeğe her zaman küçük göğüsten başlamak, bebek huysuzluk yaparsa büyük göğüsü vermek ve daha sonra yine küçük göğüsü vermek.
2. Bütün kısa süreli emzirmelerde (uyku öncesi hariç) bebeğe küçük göğüsü vermek. Ancak eğer büyük göğüsün sırası gelmişse ve dolgunlamışsa, bebeğe onu vermek gerekiyor (ancak kısa sürelik).
3. Eğer bebek uyanıkken küçük göğüsü emmek istemiyorsa, onun uyumasını bekleyin ve sallayarak küçük göğüsü ver. Göğüs özellikle uzunsüreli emzirme zamanı tam boşalıyor.

Kızlar hangi pompayi kullanıyorsunuz, memnun musunuz?
Doğum yapmış arkadaşlardan sormuştum, kullananlardan hepsi Madela'nın pompalarından (hem elektriklisi hem de manuelinden) çok memnundular. Lansinoh kullananlar ise memnun değildi (biri hariç).

C
Canım bende ilk başlarda kaygiliydim geçecek ilk haftalar benimkiler ilk kontrolde 100 gr vermişti sonraki kontrolde 500 gr almıştı 15 gün sonra tabi. 2 saatte bi emzirin diyorlar hep ilk başlarda fazla uyuyorlar bazen lohusalikta farklı herşey duygulandiriyor insani

Canım ne güzel kiloları Benimkilerde memede durmak istiyor ama benim göğüslerin yarası geçmediği için çok açıyor ha bire videolar seyrediyorum tam tutsunlar diye ama ilk göğsündeki tamamini aliyor sonra Geri bikiyorlar. Bende 68 kiloya düştüm yanında biri kaliyor mu yardım için

Doğum yapmış arkadaşlardan sormuştum, kullananlardan hepsi Madela'nın pompalarından (hem elektriklisi hem de manuelinden) çok memnundular. Lansinoh kullananlar ise memnun değildi (biri hariç).
Bende medela kullanıyorum ama diğerlerini bilmediğim için iyi mi yorum yapamıyorum ben memmunum. Ameda demişlerdi genelde ama pahalı o

maşallah ya canım 2 saatte 1 en az 30 cc vermelisin...

Kızlar selam. Çok canım sıkkın. Sanırım sutum yok. Sagiyorum 2 saatte 30 cc ancak çıkıyor. Sagdiktan sonra elimle sıkıyor um yine geliyor. Siz makinada ne kadar süre sagiyorsunuz. Ben 5 dk sagip bırakıyorum. Yanlış mı yapıyorum. Gelmesede 15 dk devam etmelimiyim.

canim ben en az 10 dk devam ediyorum 5 dk az bence ama sagdikca sutun geliyo olması lazım

canim iki gogsunude eşit emzirmeye calisin yoksa benimki gibi biri küçük kalıyor

Canım benim makina da avent. Ben de aynı sıkıntıyı yaşadım. Ilk zamanlar 20 ser dk sagiyordum. 10-20 zor geliyordu. Zamanla arttı ama en fazla gelen 60. Ama 10 ar dk sagmaya başladım.bir süre sonra pompaya süt gelmiyor ama elimle sıkıyorum süt var. Artık pes ettim ben sagmiyorum. Elimden geldiğince emziriyorum. Bebekler emince daha iyi gelirmiş süt

ikiz anneleri merhaba
size bir şey soracağım,bugün 28.haftaya girdik ama bende iki gündür geçmeyen kasılmalar var,karnımda çok sert,nefes almakta zorlanıyorum kısa bir süre geçse bile tekrar rahatsız etmeye başlıyor,sizde benzer sıkıntılar yaşadınız mı?adalat almaya başladım ama faydasını göremedim henüz,akıntım falan yok ama bu sertlikler beni öldürüyor,ne yapmalıyım?erken dogum tehlikem var,3-4 gündür sürekli uzanıyorum,artık kalan zaman benim için hep böyle mi geçecek?en azından bunu bilip ona göre sabredeyim,sizde de böyle bir şey olmuş muydu?

bu haftalarda kasılma olması normal, ama kasılmaları takip et. Eğer ritmikse (10 dakikada bir ve ya daha sık oluyorsa o zaman sorun). Kasılma uzun sürüyorsa da sorun ola bilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…