2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Canim benimde boyda 157 cm. Ben boylamış ilgili bişey duymadım ama kilo ile ilgili dedi doktor bana.
Hareket olayına gelince uyuyormus bazen tatlıbişey ye soluna yat baktım çok için rahat etmiyor vakit kaybetme doktora git. Bende yaşadım öyle bi durum uyumus benimkisi ama olsun görmekte fayda var
sen ne kadar hiss etmedin haraketini? Bir de kaçıncı haralarda olduğunu hatırlıyor musun? Bende daha çok erken olduğu için kendimi korkutmamaya çalışıyorum. Bu pazartesi doktordaydım. Aslında oğlanı bu kadar net hiss etmeseydim, endişelenmezdim. Bu gün bekliyeyim bakalım ne olacak.

Boylarınızı sevdim :) maşallah. Umarım biz de o haftalara hatta daha da ötesine ulaşa biliriz.

Kızlar, size sorularım var.

1. Mümkünse her kes kendi boy ölçüsünü yaza bilir mi? Merak ediyorum. Çünkü boy ne kadar uzunsa ikizler için avantaj (182 sm boyu olan arkadaş bebişleri 39. haftaya kadar götürdü). Benim boyum 157 sm. Sizin hangi boyla bebişlerinizi ne zamana kadar götüreceğinizi merak ediyorum (tek etkenin boy olmadığını biliyorum, benimki merak).

2. İkizlerin ilk haraketlerini hiss etiğinizi hatırlıyorsunuzdur. Acaba ikisinin de haraketini hiss ettikten sonra ilk başlada birinin haraketlerini hiss etmeme gibi bir durum oldu mu? Erken olduğunu biliyorum, ancak benim kız dün hiç haraket etmedi, oğlansa sürekli haraketli. Korkuyorum. Gerçi çok az hiss eder gibi oluyorum, emin değilim. Oğlansa baya belirgin. Böyle olan var mı?
Canım benim boyumda 1.58 civari. Hareket konusunda ayniyiz. Oğlumun hareketlerini belirgin hissediyorum kızı nadiren. Elimi koyarsam kalp atışı gibi hissediyorum kızımı. Ama oglumun hareketleri dışardan bile görülebiliyor.kızımi yeni yeni hissetmeye başladım.halbuki ultrasonda hep çok hareketli diyor dr.

1. Mümkünse her kes kendi boy ölçüsünü yaza bilir mi? Merak ediyorum. Çünkü boy ne kadar uzunsa ikizler için avantaj (182 sm boyu olan arkadaş bebişleri 39. haftaya kadar götürdü). Benim boyum 157 sm. Sizin hangi boyla bebişlerinizi ne zamana kadar götüreceğinizi merak ediyorum (tek etkenin boy olmadığını biliyorum, benimki merak).

2. İkizlerin ilk haraketlerini hiss etiğinizi hatırlıyorsunuzdur. Acaba ikisinin de haraketini hiss ettikten sonra ilk başlada birinin haraketlerini hiss etmeme gibi bir durum oldu mu? Erken olduğunu biliyorum, ancak benim kız dün hiç haraket etmedi, oğlansa sürekli haraketli. Korkuyorum. Gerçi çok az hiss eder gibi oluyorum, emin değilim. Oğlansa baya belirgin. Böyle olan var mı?
Benim boyum 1.70 ama bebeklerin kendiliğinden gelmesini bekliyemicez sanırım. Ben ilk 18. haftada sağ tarafındaki bebeğimi hissettim. 20. haftada soldakini hissettim. Ve hep sağdaki daha hareketli oldu.Doktorda biri herzaman daha hareketli olur dedi.

Canim boyla hic alakasi yok inan benim boyum 182 ama 26ci haftadan beri erken rahim agzi kisaligim var .kuzenim 155 civari ikizlerini 38de dogurdu tek avantaji karnim cikmadi 5 aylik gibi kucuk bir karnim var

Harekete gelince hissetmeye basladigim ilk andan bu yana soldakini hissettim ben cok hareketli digeride tam tersi hareketsiz ancak elimi karnima koyarsam az az hissediyorum her hafta dra soruyorum normal diyo sanirim biri cok hareketli olunca digerine konsantre olamiyoruz

Canım deniz suyu burun spreyi al eczaneden %100 doğal ve breath right burun bandı geceleri tak burnuna. Tuvalet dışında uyanmıyorum bunlar sayesinde. Kesinlikle burun tıkanıklığına en iyi çözüm. Hatta bu bantları artık ömür boyu kullanıcam nefes kalitem değişti resmen.

Canim tesekkur ederim banti reklamlarda goruyorum ama bu kadar ise yarayacagini dusunmedim acikcasi

sen ne kadar hiss etmedin haraketini? Bir de kaçıncı haralarda olduğunu hatırlıyor musun? Bende daha çok erken olduğu için kendimi korkutmamaya çalışıyorum. Bu pazartesi doktordaydım. Aslında oğlanı bu kadar net hiss etmeseydim, endişelenmezdim. Bu gün bekliyeyim bakalım ne olacak.

Boylarınızı sevdim :) maşallah. Umarım biz de o haftalara hatta daha da ötesine ulaşa biliriz.
Canım 25 haftada falandim senin haftandda erken oda yanıltıyor olobilir biri xigeerinfen zayifsa hareketini zor hissedebilirsiniz. Tatlı ye soluna yat bakalım bugün bekle olmazsa yarın git doktora canim

Canim boyla hic alakasi yok inan benim boyum 182 ama 26ci haftadan beri erken rahim agzi kisaligim var .kuzenim 155 civari ikizlerini 38de dogurdu tek avantaji karnim cikmadi 5 aylik gibi kucuk bir karnim var

Harekete gelince hissetmeye basladigim ilk andan bu yana soldakini hissettim ben cok hareketli digeride tam tersi hareketsiz ancak elimi karnima koyarsam az az hissediyorum her hafta dra soruyorum normal diyo sanirim biri cok hareketli olunca digerine konsantre olamiyoruz
BENDE ÇOK TELAŞLANDIM SOLDAKİNİ AZ HİSSSEDİYORUM DİYE DOKTOR AYNI ANDA YAPTIKLARI HAREKERLERİN KUVVETLİ OLANINI HİSSEDEBİLİRSİN BİRBİRLERİNE ÇOK YAKIN OLDUKLARRI İÇİN DİĞERİYLE KARIŞTIRABİLİRSİN DEMİŞTİ AYNEN ÖLE OLUYO SAĞDAKİ HAREKET EDERKEN ELİMİ SOLA KOYUYORUM ODA HAREKET EDİYO SERT HAREKETLERE KONSANTRE OLDUĞUMUZ İÇİN DİĞERLERİNİ KAÇIRIYORUZ

Hepinize çok teşekkür ederim. İçim rahatladı. Galiba ben de zayıf olan haraketi algılayamıyorum. İkisinin de aynı şekilde haraket etmeli olduğunu sanıyordum. O yüzden dün oğlan oynadıkca kıza odaklandım. O da çok zayıf haraketler dışında oynamayınca baya korktum. Hala belirgin hiss etmesem de, sanırım haraket ediyor. Rabbim hepimizin bebeklerini korusun. Sağ salim kucağımıza almayı nasip eylesin.

Boyum 165 bu haftalara kadar geldim. Pazartesi sezaryen olacagim. Doktorum 37. Haftanin uygun oldugunu dusunuor. Ben de sagdaki bebemi hep daha az hissettim. Soldaki hep daha hareketli gibiydi. Ilk hareketlerini de 20. Haftada hissettim.

Boyum 165 bu haftalara kadar geldim. Pazartesi sezaryen olacagim. Doktorum 37. Haftanin uygun oldugunu dusunuor. Ben de sagdaki bebemi hep daha az hissettim. Soldaki hep daha hareketli gibiydi. Ilk hareketlerini de 20. Haftada hissettim.
Hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayi etsin. Bende sagdakini aşağıda hissediyorum. Bütün hareketler aşağıda sanki bizlere haberdar et müsait zamanında canim.

Selam sevgili anneler. ..maşallah herkes iyi. Bizim bugün kontrol vardı. 29+0.biri 1250 biri 1350 gr. Çok şükür şimdilik sıkıntı yok. Ama benim feci kemik ağrılarım var. Yürümekte bile zorlanıyorum.
Hala internet yok ancak eşim gelince giriyorum siteye ve sizi çok merak ediyorum. Bebisleri ve anneler i öpüyorum.

Rabb

Rabbim hayirli dogumlar nasip etsin canim.benim doktorda. Ayni dusunuyo 37.hafta uygun diyo kilolari nasil bebislerin canim

En son 2600 ve 2800 du. Ama pazartesi belli olacak her seyirlisiyla. Bu arada ben toplamda 30 kilo aldim::KK43:((((

Maşallah canım bebişlere Allah sağ salim kucağına almayı nasib etsin. Ben 27. Haftamdayım10 kilo aldım. drum fazla kilo alma deyip duruyor. Daha ne kadar alırım çok merak ediyorum

Maşallah canım bebişlere Allah sağ salim kucağına almayı nasib etsin. Ben 27. Haftamdayım10 kilo aldım. drum fazla kilo alma deyip duruyor. Daha ne kadar alırım çok merak ediyorum
Kilo almak benim elimde degil ki. Benim halam 3 kez ust uste ikiz dogurdu. Diger halamin kizinin da ikizleri var. Bizim yapimiz boyle. Halamlar biz kapidan sigmioduk diolar. Ustelik profum riskli gebelik uzmani 55 kiloyken biseye benzemiodun zaten deyip dalga gecio benle. Hic hareket edemedim ben. Tum gebeligim boyunca hep dinlenerek zaman gecirdim. Odem toplamasi vucudumun normal gelio bana. Hareketsizlikten oldu bu kilo alimi birazdda::KK43:((

X