2014 ikiz anneleri

Bence de canim.katiliyorum fikrine.artik kafamda netlesti ne yapacagim.cok sagol...

Selam kızlarrrr,

Bende rahim gevşemesinden muzdarip 14+4 haftalık ikiz anne adayıyım :)
Doktor rapor verdi 1 ay evde yatıcam deli gibi kanam oldu geçtiğimiz haftalarda ama nasıl kanama aklımın çıktığını hissettiğim yegane anları 3 kere 3 er gün arayla yaşamak zorunda kaldım. Geçtiğimiz hafta 1 gece hastanede yattım. Hoş eşeklik bende 2 gün önce kanama oldu doktorum işe gitme sakın dedi kalkıp gittim. En sonunda o da yaramaz bir anne olduğuma kanaat getirdi :) yatıcaksın kalkmıcaksın dedi. Hoş yatınca geçiyor gerçekten en azından kahveye dönüyor sonra rengi iyice açılıyor. şuanda öyle son kanama üzerinden bir hafta geçti. Doktor evin içinde yürümeye başlayabilirsin dedi. Çok sıkıcı ve zor bir süreç Allah kimsenin başına vermesin inşallah ama sonunda bebeklerime sağ salim kavuşmak olsunda her türlü çileye razıyız :) Doktor bana hastanede serkilaj yapmayı düşündüm ama bebekler yukarda rahim ağzı yolun kısa değil bu durumda dikiş yapmak hatalı olacak dedi dikmedi şuan için ama ilerde ne olur onu bilmem.

Durumu böyle olup daha sonra geçen var mı? Çünkü doktorum bir ay sonra duruma göre yatış süresini uzatabilirim dedi.Siz nasıl deneyimler yaşıyorsunuz? Daha yolum uzun olduğu için süreç beni korkutuyor açıkçası.

Canim gecmis olsun umarim bir daha yasamazsin boyle birsey.ayni zamanda hamile kaldigim birinde de boyle kanama olmustu rapor aldi haftalarca yatti.kanamasi durdu.bende kanama olmadi hic.ama doktorum beni bastan beri yatiriyor.

Canım benim yat dediyse yat mıtlaka sonra üzülme sabret gerçwktwn yatmak çok sıkıcı bende29 . Haftadan sonra yattım hep annemde kalıyrm bebeklerin birinin başı nerdeyse doğum kanalında çok asagıda dedi 29. Haftamda üç gün hastanede yattım bide dün geceyi hastanede geçirdim sancı çıkıyo nste bir cm açıma var dedi inşallah hepimiz36 yı görürüz

Arkadaslar mide bulantilariniz ne durumda bir haftadir cok kotuyum ben acaba bulanti ilaci kullansammi zarari varmi
Ah canım koyamam yaa ne zor o mide bulantıları bak ben34+2 oldum suan sa da sort bel agrısı başka rahatsızlıkların oluyo ama yaşadgm en zor şikayetim bulantı yani aşlah yardımcın olsun benm16. Haftamda bitmişti bulantılar imşallah senin daha erken biter

Kızlar beta hcg test yaptirdim
son adet 28 kasim di. Ilk ogrendgm gun testlerim yazdim
22 aralik 133
23 aralıkta 269
27 aralik 1551,50 cikdi korkuyorum ilk gwbeligim zaten normal gebelik mi hızlı

beyaz canım nasılsın bayadır girmiyorum ben diğer arkadaşlarla görüşüonuzmu? nasıl geçiyo kuzularla hayat zor güzel dimi!! katmerli mutluluk katmerli çile 16nisandada benim oğluşlar geldi 2.400 biri 2.040 diğeri önlem amaçlı biraz kaldık küvezde zor günlerdi ama geride kaldı emekliyolar şimdi artık yaşımıza az kaldı.. seybil falan vardı başka bi paylaşım sayfası yok dimi çünkü şu an konuşulacak daha çok konumuz var uyku düzenleri beslenme alışkanlıkları birbirlerini tanımaları vs vs

Slm arkadaşlar siteye yeni uye oldum ve bu konuyu gözden kaçırmışim bende ağustosta doğum yaptım tosuncuklara ama çok zor geçiyo uzun bi süre annem deyim haftasonu evime gidicem inşallah benim için herşey yeni başlıyor galiba

slm hoşgeldin canım biz hamişliğimizden beri takip ediyoruz burayı benim tosuncuklarda nisan da doğdu.. evet zor süreçler ama onları izlemek çok keyifli çok yoruluyo insan ama herşeye değer onların mutluluğu. Rabbim acılarını göstermesin bende annemlerde kaldım geçen yaz 1 ay kadar ama benim büyük oğlum var ana sınıfına başladı sorumluluklarımız dahada artıyo kuzular büyüdükçe hayat bizim için kolaylaşmayacak bebeklikleri daha kolaydı mesela.. doyurunca uyuyolardı ama şimdi hareketlenince gezme istiyolar ek gıdaya başlayınca beğenmediklerini yemiyolar biri yerken diğeri onu çekiştiriyo öncelik benim diye, oyuncak kavgalarımız oluyo aynı oyuncağı ikiside paylaşamayınca kavga başlıyo:) biri diğerine oranla daha baskın bizimkiler baştan beri.. kuzuların hangine kıyacaksın hepsi candan ciğerden kopma evlatlarımız..daha çok ilgi daha çok fedakarlık gerekiyo!!

Hoşbulduk evet dediğiniz gibi Allah acılarını göstermesin anneliği hiç tatmayıp birden ikizler gelince afalladım ilk aylara göre daha iyiyim psikolojik olarak çok kötüydüm. Tek başınıza nasıl yaptınız zor tabi geceleri ikisi birden anlayınca napıyodınuz benim elim ayağıma dolaşiyo

Çok sabırlı ve sakin olmak gerekiyo canım çünkü onlar bizim stresimizi hissediyolar geceleri ikisi birden uyanırsa babamız giriyor devreye gündüzleri zaten bi şekilde geçiyo psikoloji olarak tabi ilk zaman ne olduğunu bende anlayamadım ama alıştım bu duruma onlar tek mutlu olsunlarda ben uykusuzluklara yorgunluklara razıyım gülmeleri, oyunları yetiyo bizi mutlu etmeye..

Bide benimkiler halâ emeklemiyolar yürüteç é koyuyoruz ondan mı acaba
bende koydum yürüteçe canım ama bizimkiler 6 aylık emeklediler maşallahımız var o konuda hareketleri çok şu an 11 aylık olduk ve yürüteçten oğlumun biri yalnız iniyo:) yürüteçe çok koyamıyorum artık tehlikeli olmaya başladı.. oyuncak selesine basıp koltuklara tırmanıyo:) oğuzum haydut benim kağanım ona oranla daha ılımlı sakin Rabbim ona göre dayanma gücünü veriyo işte hiç geçmiyo sanıyoz aslında ama günler su gibi akıyo ben kaçtım kuzumun biri uyandı:)

Maşallah erken emeklemişler bizimkiler de tık yok daha:) evet benim de Talham daha sakin elhamdülillah isimleri de çok güzelmiş sizinkilerin

Bide uyku düzeni birinde geceleri çok yok vara yoka uyanıyo ne zaman düzene girdi sizinkiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…