2014 ikiz anneleri

Bide uyku düzeni birinde geceleri çok yok vara yoka uyanıyo ne zaman düzene girdi sizinkiler
bizimkilerde sık uyanıyodu 6 aylık olana kadar emzirdim tam doymayınca sık kalkıyolardı sonra beni emmeyi bıraktılar yalancı memeye alıştırmıştım zaten şimdi gece bi öğün mama veriyorum geri uyandıklarında emziklerini veriyorum geri dalıyolar inatlaşıp kalkmak isterse yanıma alıp öyle uyutuyorum. belli olmuyo bazen sıkı uyanıyolar işte tam olarak 6.ayda falan düzene girdik ama..

Musab biberon veriyorum fakat Talha biberonu unuttu yada bilmiyorum almak istemedi üç aylıktan sonra yeniden aliştirmaya çalişiyorum

E
Seni emiyosa boşver canım zaten ek gidada aliyolardir dimi bizimkiler şükür yiyorlar ama büyüdükçe seçmeye başlıyorlar o yüzden zorlanıyorum artık yalancı meme aliyolarmi?
Evet beni emiyolar ek gıda da alıyorlar fakat Talha yalancı meme de almıyo o yüzden beni emmek için uyanıyo az da olsa.

Ne güzel ikiside emiyomu ben emziremedim daha doğrusu Oğuz kendi birakti Kağan da bırakmak zorunda kaldi yavrum rahatsizlandim ilaç kullandım içimde hala acısı kuzum ememedi
Evet ikisi de emiyo Rabbim kolaylık veriyo ikiz ama bi yerden yüzüme bakıyo iyice kafayı yedim artık:) ezelinden çok severdim annesini emen çocukları çok hoşuma giderdi o da çift çift oldu ek gıdalar a erken başladım bir az ama herşey yiyorlar

İkiz anneleri merhaba benim de 14 aylik ikiz kızlarim var tatile giidicez eylülde ihtiyaç listesi cikaran var mi? Malum ilk tatil tecrübe yaşayan varsa yardimlarinizi bekliyorum

selam. Benim de 18 aylık 1 kız 1 erkek ikizlerim var. Geçen ay bizde tatile gittik.Otel tatili filan değildi. Akrabaların yanına gittik , hemde çocukları ilk kez denize sokalım dedik. Öyle aman aman bir beklentim yoktu yani. Amaaaa çok yorulduk Eşim ve ben işe başlasakta azcık dinlensek dedik O kadar yani !! Bir kere 3 . bir kişi kesinlikle olmalı yanınızda. Bir de bol bol kıyafet. terliyorlar, yemek düzeni bozulduğu için üstlerini çok kirletiyorlar. bir de ilaçlarınızı ve ateş ölçer, tırnak makası gibi alet edevat unutmamak lazım. Sonra gereksiz masraflar olabiliyor. Birde biz park yataklarımızı yanımızda götürdük, o çok rahatlık oldu. Alıştıkları uyku ortamını sağlayabildik. Biz uykudan taviz vermedik, (sadece 1 gece oldu) saat 21:30 gibi yataklarına koyduk onları. Ağlasalarda, bağırsalarda uyudular. Milletin "tatilde çocuklar, bırakın otursunlar, geç yatsınlar" laflarını takmadık. Çünkü dönüşte biz uğraşacağız, tekrar alıştırıncaya kadar, onlar değil Hem çocuklar zaten yoruluyor gündüz birde geç yatınca, sıcak bir taraftan, gereksiz benceElektrik prizleri için kapak aldık yanımıza, gittiğimiz ev ortamlarında hemen çıkarıp takıyordum, çok meraklılar çünkü oralara bişey sokmayaŞimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım sizinki dinelenebildiğiniz bir gerçek TATİL olur.Sevgiler

ben de 10 aylık ikizlerimle geçen ay yazlığa gittim. Yanımızda yatılı bakıcımız da vardı. Biz ev ortamını sağladığımız için çok zorlanmadık. Ayrıca anneanne ve dede de vardı evde. Hergün denize 1,1,5 saat sabahtan soktuk. İlaçlarını götürdük ama ihtiyaç olmadı. Bence çok kıyafete gerek yok yaz olduğu için kirlenenler yıkanınca hemen kuruyor. Park yatak bir tane vardı, diğeri de yerden yatakta yattı. 2 şer mayo kullandık. Biri ıslanınca hemen değiştirdik. 2 havlu, güneş kremi, şapka. Oyalamak için oyuncak, bebek arabaları. bez ve mama oradan aldım. yanımızda yanlız bikaç gün yetecek kadar götürdük. sinek için bitkisel özlü krem, sinek sokmalarına karşı krem, ateş düşürücü ağrı kesici. Bizim çok güzel geçti 2 hatfta kaldık. Uçakla gittik geldik.Uçakta da uyudular sorun olmadı.

Tecrübeli ikiz anneleri benim 4 bucuk aylik kizlarim var simdiyw kadar hep ailelerin yanindaydik 1 haftadir evimizdeyiz ve bn kafayi yemek uzereyim geri gaz basladu bitmisti yarim gun yardimci geliyor ama ben hic birsey yetemiyorum. Ne zaman duzene girerler ne yapacam ben bana bir yol gosterin

Voles merhaba öyle iyi anliyorum ki seni bende ayni yollardan gectim hatta hala devam ediyorum.benimde 18 aylık ikiz kizlarim var ilk 3 ay annem vardi yanimda sonrasinda ne yardimci ne kimse yoktu,tek başima şükür bu aya geldik.cok zor evet ama büyüyecekler,bak yardimcinda var eğer güvenebiliyorsan o geldiginde bir saat bile olsa cık bi kahve iç iyi gelecektir.nacizane tavsiyem başka yardim edebileceğim şeyler olursa yaşadiklarimdan tecrübe ile sanada yardimci olmaya çalişiyorım

Onu yazdigim zamani hatirladimda aglayarak yazmistim ben bu cocuklarla ne yapacam omrumun sonuna kadar diye dusunerek yazmistim. Simdi tek bakiyorum Birazcik rahatladim ama simdide ek gida sikintimiz basladi onu mu versem bunu mu versem nasil pisirecem vitamin kaybetmeden. Uyku problemimiz var aksamlari dalamiyorlar esimde bende iyice geriliyoruz saat 10 dan once uyumuyorlar banyo bile yapsalar uyumuyorlar. 8 ayl8giz kizlardan biri surunuyor dis cikardi ayaga kalkiyor digeri daha surunmuyor bile dr ne sorsam yok problem diyo . bi de 1 yasini gecince yuruyunce falan hic rahatlamiyor musun

Rahatlamak mi 2 yaşına geldik şinirden kendimi yoluyorum desem yeridir günden güne azitiyorlar düz duvara tirmanitorlar surwkli kavga benim bir Kİ bir öğlen tek bakıyorum bu yüzden sinirlerim çok yıprandi

O kadar olmadi benim çok şükür ysni 1 den sonra biraz rahatladim,çünkü artık kucakta değillerdi,ama en cok 18 den sonra rahatladim.ikisi oynuyorlar bişiler acinca izliyorlar daha düzenli uyuyorlar tabi ooo süperim artık yan gelip yatiyorum demiyorum :)) ama önceki hallerime göre daha iyiyim diyorum.yani bence hergün biraz daha iyi oluyor ha tabi ev dandini oluyor hergün boşalmayan çekmece dolap kalmiyor:)ek gıda verirken bende zorlanmiştim hep tarhana istiyorlardi ama zamanla alişiyorlar merak etme şimdi bolca çeşit yiyoruz.

Merhabalar. Benim de 3kasim 2014 dogumlu ikizlerim var. Kaynanamla birlikte yasiyorum ama cogu zaman cildircak gibi oluyorum.ustune ustuk simdi yine hamileyim ikiz mi belli diil supheli gebelik benimki.

Merhaba banada aynı şekilde bilgi verildi dikoryonik diamniyotik bu şekilde bebekler nasıl oluyor aynı cinsiyet mi farklı mı, ilerleyişleri nasıl oluyor

Merhaba arkadaslar benimde 2014 ekim dogumlu 2 yasinda ikiz ogluslarim var tek basima bakiyorum dogduklari gunden itibaren

Bebek bezi kampanyasından sizi de haberdar edeyim hanımlar; bebek bezi kampanyasına ulaşabilirsiniz. 2 kişiye 1 senelilk bebek bezi kazanma şansıı bizi bekliyor. Bol şanslar

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım okuyan ikix anneleri cevap yazar.cuma günü detaylı ultrasyona girdim.bebekler 20 haftalık ancak femur kemiği denilen bacak boyu 17 hafta çıkıyor.yani bebeklein bacak gelişimi hatalarıyla uyumlu değil.
Aynı durumu yaşayan var mı? Bebeklerini femur kısalığına rağmen sağlıkla doğan annenler lütfen cevap yazsın lütfen.cuna gününden beri ağlamaktan bi hal oldum.bı bebekleri 5 yıl bekledim ben...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…