2014 ikiz anneleri

Herkese merhabalar
Size güzel haberlerle daha doğrusu pembe mavi bayram sekerlerimle geldim. Miniklerim sabırsızlandı. Sabah aldık kucağımıza. Rabbimisteyen herkese nasipetsin bu güzelduyguyu ins♥♥♥
Goz
Herkese merhabalar
Size güzel haberlerle daha doğrusu pembe mavi bayram sekerlerimle geldim. Miniklerim sabırsızlandı. Sabah aldık kucağımıza. Rabbimisteyen herkese nasipetsin bu güzelduyguyu ins♥♥♥
Gozunuz aydin. Saglikla buyutun insallh. Sizinle haftamiz ayni. Bebekler nasil. Kac kilo dogdular??? Kendinize iyi bakin. Gorusmk uzere.

Goz

Gozunuz aydin. Saglikla buyutun insallh. Sizinle haftamiz ayni. Bebekler nasil. Kac kilo dogdular??? Kendinize iyi bakin. Gorusmk uzere.
maşallah çok sevindim arkadaşım.....başka topikteyim ben....çocugum yok...şimdi senin yazını okuyunca çok sevindim...maşallah en güzel günler sizinle olsun..rabbim hayırlı saglıklı uzun ömür versin...gözün aydın....ne tatlıdırlar degilmi.....

Herkese merhabalar
Maşallah barekallah! Gözünüz aydın, hayırlı olsun =》 Rabbim sağlıklı sıhhatli bir şekilde güzel günler yaşatsin inşallah sizlere... Darısı bizlerin başına inşallah hayirli ve kolay bi şekilde...

Herkese merhabalar

Ayy canım yaa,çok sevindim.Çifte bayram sevinci olmuş.Allah'ım neşeyle,sağlıkla kolaylıkla büyütün.Darısı inşallah bizlerin başına Med-cezir,sevgiler,öpüldünüz:)

Çiğbadem umudum waar canlarım teşekkür ederim.
Son bir haftadır belliydi aslında sürekli ağrılarım oluyodu. Nstde çıkmadığı halde ben hissediyodum doğum sancısı olduğununormal seyrinden tek farki rahim ağzının 3.6 cmden 2.3e düşmüş olmasıydı. Son zamanlarda akıntım artmıştı rrngi koyusariydi. Gitgide koyulasmaya baslamisti. Alttan aldihim ilaçların kimyalari mi bozuldu acaba derken koyu sarı kahverengiye döndü. Soluğu drda aldik tabi tahlillerim hep temiz çıkıyordu. Açılma yoktu rahim agzi da iyiydi. Gel gelelim arefe günü hersey yolunda bi şekilde uyudum. Gece tuvalet için uyandiğimda agrilarimi hissettim. Geçer diye beklerken git gide artmaya başladı. 1saat sonra hastaneye grldik 1 cm acilma vardı. . 5 saat artış gösteren sancinin ardından açılma 4cm çıktı. Fakat kuzucuklarim dönmedi ters durdukları için de hemen sezeryana alındım. Kızım 2300gr oğlum 2200 gr olarak dünyaya geldiler. 33+6 da dogdular küçük oldukları için önlem amaçlı küvezdeler. Çok fazla koklamak nasip olmadi kuzucuklarımı ama şükürler olsun iyiler. 29 haftada ciğer geliştirici iğne yaptıkları için solunum problemimiz de olmadı. Sadece coook minnaklar şuanins şu hastane sürecini atlatırız hayirlisiyla. Darisi başta keserimolmak üzere isteyen herkese. Öpüyorum çooook

canim hayirli olsun bebişlerini de küvezden kucagina alirsin insallah en kisa zamanda.darisi bizlere artk

Maşallah sana ve kuzucuklarına, kiloları da çok güzel. rahim ağzın kısalınca istirahat vermediler mi, bir de nidilat kullandın mı?

Merhaba hanımlar...
Doğumuma az kaldığı için yavaş yavaş küçük eksikleri tamamlamaya çalışıyorum. Bebişlerin ikisinin de aynı anda acıkması olasılığı ve ve tekrar işe dönmemle oluşacak anne sütü gereksimi yüzünden elektrikli süt pompası almayı düşünüyorum.

Birkaç marka var yorumlardan bulduğum ama birde sizlere sormak istedim, deneyimli olanlarınıza veya yakınlarınızdan duyduklarınıza göre öneriniz var mı acaba ???

Bence emin emmeyecekleri belli olmadığından ve sütünüzde gelip gelmeyeceği belli değil oyüzden şimdiden okalar para verme derim ben..

Goz

Med-cezir merhaba,
Sende bebişlerde iyisinizdir inşallah...
Uygun olduğunda yaz buraya canımcım.
Bebişlerini sağlıkla,neşeyle büyütün,Allah'ım korusun tatlişleri...
Darısı bize o haftaları görmek,amiin...
Kendine iyi bak,görüşürüz:)

Tatlı hamişler ve anne olanlar,
Ben 27 haftalık ikiz hamileyim.Bu aralar karnım ara ara geriliyor,adeta taş gibi oluyordu,müthiş gaz sancım vardı ve afedersiniz dikkat etmeme rağmen kabızlık problemi de çıktı vee 2 gün önce bende üşüme olunca soluğu kadın-doğum servisinde aldık.Nst'ye bağladılar,sancı çıkmadı,bebeklerin nabızları normal çıktı.Bana serum bağladılar,antibiyotik,gaz giderici tablet,bağırsak düzenleyici toz-ki tadı iğreeenç-verip 1 gece istirahatten sonra gönderdiler.Şimdi daha iyiyim,ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum.Ama dr bu aralarda erken doğum belirtisi olur dedi,,ayrıca ultrasonda herşey iyi göründü,ama bir bebişin kafası biraz aşağıda ,asrada kalk ama yat dedi tabiki dr...

Deneyimli olan arkadaşlar,böyle bir süreç yaşayanınız var mı?Bu normal bir gidişat mı?36.haftaları görebilirmiyim ,biz elimizden geleni yapalım da,ama tabii Allah'ın dediği olur.

Birde dr bana 20 günlük heyet raporu verdi.Ve doğum izni ikizlerde 30.haftaya göre hesaplanıyor dedi.İnşallah diyelim 36-37 de doğdu minnaklar,o vakit kalan 3-4 hafta sonrasına mı aktarılıyor?

Bebeği olanlar sağlıkla,neşeyle büyütsün,anne adaylarına da zamanında sağlıklı hayırlı doğumlar,kolay bir gebelik süreci nasip olsun inşallah :)
Sevgiler...

merhaba ikiz anneleri inşallah sağ salim bebeklerinize kavuşursunuz. bende ikiz annesi olacağımı öğrendim daha kalp atışlarını almadık alttan bakarsak duyulur dedi doktorum ama ben korktum zaten tüp bebek benimki. ama keselere baktı gayet normal büyüklüğü içi dolu dedi haftaya kalp atışını duyacağız inşallah. si tecrübelisiniz bu zamanları nasıl geçirdiniz ben 3 yıl sonra bu duyguyu tadıyorum ve ister istemez çok endişeleniyorum fazla korky var içimde bana tavsiyeleriniz neler olur daha 5+4 günlük çok yeniyiz ama ben hap kaygı içindeyim lütfen yardımcı olurmusunuz inşallah ben de bu düzel günleri görürüm artık doğumdan bahseder olurum

34. HAftadayım çok şükür iyi geçti olumlu düşünmek lazım herşeyi stres yapmamak lazım tabiki dikkat edeceğiz özellikle de beslenmeye ben sadece iki gün bayılacak gibi ayakta duramadım onda da ilaçlarımı bırakmıştım artık midem dinlensin diye ilaç dediğim kan ve vitamin onun haricinde hiç problem olmadı şimdiye kadar 7 kilo aldım herşeyden yemeye çalışıyorum ama sıkıştığım için çok yiyemiyorum biraz da tatlı dan uzak durdum şimdilik tavsiyelerim bu kadar..

Merhaba canım,
Hayırlı olsun en başta,
Bir kere psikolojiniz hep iyi olsun,olumlu olun,
Günde en 2-3 lt su içip,isitirahat edin,
Aşırı tuz ve şeker ,hamur işi gıdalardan uzak durun,
Hergün bir tane yumurta yiyip,süt ,yoğurt,peynir tüketin,
Haftada en 2 defa balık-daha çok sardalya gibi yağlı veya somon-yeyin,
Hergün tavuk veya kırmızı et bir miktar tüketin,
Sebze yemekleri,salata,meyve de tüketin,
Kısaca abartmadan kararında yeterli ve dengeli beslenin,
İlk üç ay dikkat edin,su içip ve isitrahat edin...
Allah tamamına erdirsin inşallah:)

umudumwaar canım Allah tamamına erdirsin inş
verdiğin bilgiler için de teşekkür ederim.
senin minnakların kilosu ne durumda??
ben dün gittim doktora erkek 810 kız 798 çıktı
iyi mi sizce ???

umudumwaar canım Allah tamamına erdirsin inş
verdiğin bilgiler için de teşekkür ederim.
senin minnakların kilosu ne durumda??
ben dün gittim doktora erkek 810 kız 798 çıktı
iyi mi sizce ???
Merhaba Mİne,
Bebişlerinin kiloları haftasına uygun, gayet normal,maşallah çok güzel,
3 hafta önce 900 civarında demişti dr.Ama bugün ultrasonda baktırdım,ortalama 850-900 civarındalar,boyları 35cm dedi dr.Neden kiloları artmamış diye sorduğumda,artık bu haftalardan sonra ikizlerin kilosu tek bebişlere göre daha az artar dedi.
Demek siznde bir kız bir erkek.İnşallah 36-37 leri buluruz sağlıkla,hayırlısıyla.İnanmak lazım,gereken önlemleri almanın yanında...Bu güzellikleri nasip eden Allah'ım,sonucunu da gönlümüze göre verecektir inşallah:)
Kiyafetleri almaya başladın mı?Ben 30'uda devireyim diyorum.Güzel haberlerle buluşmak üzere,sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…