2014 ikiz anneleri

Bende hic cikmadi 38 de doguma girdim Cadılar biraksan durcaklardi 41 e kadar masallah dikkat edin sizde ufacik birsey olsa hemen gidin arayin ya da doktorunuzu

Selam kızlar ne zamandır giremiyorum tanımadığım o kadar kişi var ki hatta tum arkadaslarımız dogum yapmış sanki..dogal olarak dogum yapan pek nette takılmıyor..biz 4,5 aylık olduk kızlarım buyuyo hem mutlu hemde zor günler geçiriyoruz soyle okuyunca hamilelik muhabbetleri ozlekisim ve o hdyecani yeniden hissettim bol bol uyuyun arkadaslar ya hamileyken rahatsız bile olsa endişesiz uykularımız vardı kıymetini bilememişim herkese guzel bi hamilelik diliyorum
Merhaba cnm bizde 4 aylik olcagiz 15 inde kesinlikle uyku uyku diyorum sutude arttiriyor deli gibi.biz sadece emiyorlar gunde bazen bir kere yatmadan once mama veriyorum o kadar ama acaba diyorum yavaş yavaş degisij tatlara baslasak mi ekimde ise baslucam alissinlar biraz tabi dr a danışıp

Herkese merhabalar. Tecrubelerinize cok ihtiyacım var. 3-4 gündür karnimin alt kısmında agri oluyodu. Bilhassa sabahkari daha çok hissediyodum. Gerilme ağrısıdır büyüdükleri için oluyodur diyodum. Sanki idrara çook sıkışmış gibi hissedip tuvalete gidip geliyordum ama azcık yapıyordum. Sonrasında uzun süre tutmuscasina ağrı hissediyodum. Bugün aradım drumu. Büyük ihtimalle normaldir ama bi gel nstye bağlayalim içimiz rahatlasin dedi. Hafif sancı çıkmış. Rahim ağzını ölçtu 3.6 cm çıktı. Gayet iyi bi sorun yok dedi. Buyuk ihtimalle hiç bir sorun cikmaz ama her ihtimale karşı akciğerlerini geliştirici iğne yapalım önlemimizi alalım dedi. 2 doz yapıldı. Sabahta 2 doz yapıldı. Serum da taktilar. Sonra tekrar nstye bağladılar bu kez çok normal çıktı. Ama ben biraz tedirgin oldum. Sizlerde de olmus muydu böyle. Bu arada 30. Haftamizdayiz
canım benim çok geçmiş olsun. bende 34 haftalığım ama bu konuda tecrübem yok. rutin kontrollerime gidiyorum sadece, bu tarz agrılarıma da normal deyip geçiyorum. nst ye geçen gün ben de girdim ben de de hafif agrılar çıktı düzensiz. doktor normal dedi, iğne falan yapmadı.. bu arada çok şükür dönüm haftalarını atlatmış sayılırsın, inşallah bir şey olmaz.. bu arada özel mi hastanen?
ben özel hastaneye giderken en ufak şikayetimde serum verilirdi, özel doktoruma göre hiç bir şey normal değildi yani?? şuan devlete geçtim, yüksek riskli gebelik pol. gidiyorum erken doğum riskin yok ama ikiz olduğu için her an bekle demişti.. bence hafif sancılar hafif kasık ağrıları normal gibi.. çok çok geçmiş olsun cnm tekrardan..

Herkese merhabalar. Tecrubelerinize cok ihtiyacım var. 3-4 gündür karnimin alt kısmında agri oluyodu. Bilhassa sabahkari daha çok hissediyodum. Gerilme ağrısıdır büyüdükleri için oluyodur diyodum. Sanki idrara çook sıkışmış gibi hissedip tuvalete gidip geliyordum ama azcık yapıyordum. Sonrasında uzun süre tutmuscasina ağrı hissediyodum. Bugün aradım drumu. Büyük ihtimalle normaldir ama bi gel nstye bağlayalim içimiz rahatlasin dedi. Hafif sancı çıkmış. Rahim ağzını ölçtu 3.6 cm çıktı. Gayet iyi bi sorun yok dedi. Buyuk ihtimalle hiç bir sorun cikmaz ama her ihtimale karşı akciğerlerini geliştirici iğne yapalım önlemimizi alalım dedi. 2 doz yapıldı. Sabahta 2 doz yapıldı. Serum da taktilar. Sonra tekrar nstye bağladılar bu kez çok normal çıktı. Ama ben biraz tedirgin oldum. Sizlerde de olmus muydu böyle. Bu arada 30. Haftamizdayiz
Canım benim nstde sancı çıkmıyordu ama yaşadıklarin benimde başımdan geçti tuvalet olayı berbattı dakika da bir tuvaletteydim benim idrar yolu enfeksiyonu da vardı sana tavsiyem endiselenme bolca dinlen ben bu ağrılar la 34.haftada doğum yaptım bu arada rahim uzunluğu gayet iyi inş bir sıkıntı yoktur

Canım benim nstde sancı çıkmıyordu ama yaşadıklarin benimde başımdan geçti tuvalet olayı berbattı dakika da bir tuvaletteydim benim idrar yolu enfeksiyonu da vardı sana tavsiyem endiselenme bolca dinlen ben bu ağrılar la 34.haftada doğum yaptım bu arada rahim uzunluğu gayet iyi inş bir sıkıntı yoktur
İdrar yollarım da temiz çıktı canım. Minigim baskı yapıyo da ondan oluyo herhalde :110: benim nstde de sancı düzensiz çıktı o yüzden normal bunlar dedi drum. Ama insan tedirgin oluyo ya. Igneden sonra da inanılmaz bir bel ağrısı başladı ara ara zorlaya zonklaya ağrıyo. Bugün ki dozdan sonra da iyice arttı. Miniklerin 34. Haftada doğdu demek, küveze girdiler mi kac gr doğdular
canım benim çok geçmiş olsun. bende 34 haftalığım ama bu konuda tecrübem yok. rutin kontrollerime gidiyorum sadece, bu tarz agrılarıma da normal deyip geçiyorum. nst ye geçen gün ben de girdim ben de de hafif agrılar çıktı düzensiz. doktor normal dedi, iğne falan yapmadı.. bu arada çok şükür dönüm haftalarını atlatmış sayılırsın, inşallah bir şey olmaz.. bu arada özel mi hastanen?
ben özel hastaneye giderken en ufak şikayetimde serum verilirdi, özel doktoruma göre hiç bir şey normal değildi yani?? şuan devlete geçtim, yüksek riskli gebelik pol. gidiyorum erken doğum riskin yok ama ikiz olduğu için her an bekle demişti.. bence hafif sancılar hafif kasık ağrıları normal gibi.. çok çok geçmiş olsun cnm tekrardan..
Canım drum özelde fakat sürekli ilsca seruma yönlendiren bi insan degil. Hatta 20.haftadan beri ara ara araştırma hadtanesine de gönderiyor. Olasi bi erken doğum olursa aşinalik olsun orda dosyam olsun diye. Çünkü erken Yenidoğan icin en iyi şartlar üniversite hastanelerindeki küvezlerde oluyomus. Drumda normal dedi canım ama insan takılıyo işte. Sana da ciğer geliştirici iğne yapildi mı. Igneden sonra coookk belim ağrıyo da. Ins sağlıcakla kucağımıza aliriz şekerim :KK66:

İdrar yollarım da temiz çıktı canım. Minigim baskı yapıyo da ondan oluyo herhalde :110: benim nstde de sancı düzensiz çıktı o yüzden normal bunlar dedi drum. Ama insan tedirgin oluyo ya. Igneden sonra da inanılmaz bir bel ağrısı başladı ara ara zorlaya zonklaya ağrıyo. Bugün ki dozdan sonra da iyice arttı. Miniklerin 34. Haftada doğdu demek, küveze girdiler mi kac gr doğdular

Canım drum özelde fakat sürekli ilsca seruma yönlendiren bi insan degil. Hatta 20.haftadan beri ara ara araştırma hadtanesine de gönderiyor. Olasi bi erken doğum olursa aşinalik olsun orda dosyam olsun diye. Çünkü erken Yenidoğan icin en iyi şartlar üniversite hastanelerindeki küvezlerde oluyomus. Drumda normal dedi canım ama insan takılıyo işte. Sana da ciğer geliştirici iğne yapildi mı. Igneden sonra coookk belim ağrıyo da. Ins sağlıcakla kucağımıza aliriz şekerim :KK66:
Canım kızım 1 gün oğlum 2 gün kaldı kuvezde oğluma çok az oksijen verildi ciğer geliştirici bizede yapıldı ancak benim minikler sarılık oldu 7 gün kızım 9 gün de oğlum kaldı hastanede kuvezde değil ama normal beşik te kaldılar solunum problemleri hiç olmadı. Her ikiside 2150 gr doğdular

çok iyi öyle bir doktora denk gelmiş olman.. bence de normal sanki, çünkü iki can var içimizde :) bana ciger gel. iğne yapılmadı cnm, sormayı düşünüyorum ama.. bir de 34. haftada sanırım tamamlanıyormuş ciğerleri, yinede sormakta fayda var tabi... maşallah haftanda iyi iğnenin de oldun Rabbimin izniyle bi şey olmaz..

çok iyi öyle bir doktora denk gelmiş olman.. bence de normal sanki, çünkü iki can var içimizde :) bana ciger gel. iğne yapılmadı cnm, sormayı düşünüyorum ama.. bir de 34. haftada sanırım tamamlanıyormuş ciğerleri, yinede sormakta fayda var tabi... maşallah haftanda iyi iğnenin de oldun Rabbimin izniyle bi şey olmaz..
Oyle ya doktorumdan Allah bin kere razı olsun. Çoook ilgili, whatsapptan yazisiyoruz bi sorun oldugunda ona gote düşün :KK68: ben doguda görev yapıyorum orda imkablar kısıtlı her doktora gittiğimde sonuçları ultrason görüntülerini whatsapptan atiyodum yorumluyodu yönlendiriyodu. Neyseki şimdi memleketteyim de sadece onunla devam ediyorum:KK36: nstde sanci cikmadi di mi sende o yüzden yapılmamıştır iğne hem 34. Haftadan sonra pek de gerek olnuyomus sanirim. kontrole gidince yine sorarsin olmazsa. Benim drum ben bu igneyi ilerleyen haftalarda yapmayı düşünüyordum ama bu da bahane olfu vardir bi hayir yapalim içimiz rahat etsin dedi. Ama igneler yapıldığından beri kuzucuklarim az hareket ediyo. Dra danismadim ama netten baktım olabiliyomus

Medcim haftana göre ağrılar normal benim de 33, haftada nst de şiddetli sancı çıkmıştı iğne o zaman yapıldı 36.haftada planlı sezaryan oldum tabi ikiz gebelik bu sen yine dikkatli ol canım

Medcim haftana göre ağrılar normal benim de 33, haftada nst de şiddetli sancı çıkmıştı iğne o zaman yapıldı 36.haftada planlı sezaryan oldum tabi ikiz gebelik bu sen yine dikkatli ol canım
Canimmmmmm :KK19: sancı cok az dedi dr onlem olsun nolur nolmaz yapalim da icimiz rahat etsin dedi. Ama ogneden bu yana miniklerim pek bi hareketsizdi. Bugün başladı kipirtilar cok şükür. Acayip şekilde bel ağrısı başladı igneden sonra. Arar ara geliyo zonklama şeklinde sonra geçiyo. Sende de olmus muydu böyle:KK60:

Medcim bende bel ağrısı sürekli vardı iğneden sonra artış farketmedim açıkçası, ama kuzuların hareketi azalmıştı bir kaç gün normalmış:KK19: sen içini ferah tut iğnenin yararı var yapılması çok iyi olmuş

Medcim bende bel ağrısı sürekli vardı iğneden sonra artış farketmedim açıkçası, ama kuzuların hareketi azalmıştı bir kaç gün normalmış:KK19: sen içini ferah tut iğnenin yararı var yapılması çok iyi olmuş
Teşekkür ederim desteğin için gpaammmm :KK19: iyiki varsın canım ya:KK68:
Miniklerim kendine geldi cok şükür teyzesi, biraz erken oldu iğne diye düşünüyodum da vardır bunda da bi hayır en azından artık içimiz rahatladı:KK5:

Merhabalar 2014 ikiz anneleri ve anne adayları, yazmayalı uzun zaman oldu. Öncelikle yeni gelen arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun ve Rabbim tüm hamiş arkadaşlara sağlıklı doğumlar nasib etsin diyorum. Biz yarın 6 aylık oluyoruz çok şükür. Büyüdük kocaman olduk. Zaman ne kadar çabuk geçiyor insan anlayamıyor. Her ikiz annesinin söylediği şeyi ben de söyleyeyim, uyku uyku uyku...Ama şu da var ki ne kadar uyursanız uyuyun doğum sonrasına bi faydası yok:KK49::KK49:
kaçıncı haftalarda işinizi bıraktınız yada çalışma şartlarınız nasıldı ben oturarak çalışıyorum çok bi iş yapmıorum ama yinede oturmaktan kasıklarım batıyo yanıyo.ne zaman ayrılsam izne bilemiyorum..yada işten sonra evde hiç ev işi falan yapıyormusunız şuan ikiz hamilelerin hayat standartlarını çözmeye çalışıyorum acaba benmi çok hareketliyim diye..
canım bende kamuda çalışıyorum oturarak. dediğin gibi çok bi iş yapmıyorum. acaba yanlış mı yapıyorum :KK17:
Kızlar ben 37+1 de doğum yaptım. Ben de kamuda bilgisayar başında çalışıyorum ve 30.hf tan sonra izne ayrıldım. Daha sonra farkettim ki en az 3 hf daha çalışabilirmişim.Eğer dr niz bir sakınca görmüyorsa ve kendinizi de iyi hissediyorsanız çalışmaktan korkmayın derim. Ve ne kadar rahat olursanız hamişlik de o kadar güzel geçer. Şimdi de doğumdan sonra da stressiz olmak ve kasmamak çok önemli. Herşey Rabbimin takdiri, buna can ı gönülden inanın yeter.
kızlar inşallah ankara medicanada doğum yapıcam,henüz tarih belli değil,şu anda 30 haftalık hamileyim. Eğer doğumda miniklerim küvezde kalırsa,özel hastaneye para ödüyor muyuz? Tecrübeli anneler cevap ver
rse çok sevinirim.
Canım hastanenin SGK ile anlaşması varsa kuvöze tek kuruş ödemezsiniz. Çünkü bu hastaneler kuvöz için devletten günlük para alırılar. Bu doğumdan hemen sonra da aradan zaman geçtikten sonra da böyledir.Sen onu bir öğren önce canım. Sonradan sorun çıkmasın.Bu arada ben de Ankara dayım.:KK54:
Kizlar merhaba bizzz geldikkk 15 mayista dogum oldu kizlarim iyi sukur sizler nasilsiniz
Kız nerelerdesin sen? :KK62:Gözün aydın Allah analı babalı büyütsün canım kuzularını.Doğum yaptıktan sonra yazmadın hiç sanırım. Hamiş tablosundan doğum yapanlar tablosuna geçiremedim seni bilgilerin olmadığı için.:cool:
Yeni gelen arkadaşlar da baksın tablomuza fikir sahibi olursunuz doğumlarımızla ilgili. İsteyeni ekleyebilirim de.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...anneleri-paylaşım-alanı.669353/#post-32804495

Can benim cok ozkefim seni hamissin yeniden dimi duyduk cok sevindik buraya cok giremiyorum vaktim olmuyo özelden yazicam sana ins bi ara bakiver

bende çok özledim sizleri canım...bakıyorum özele:)

canım çok tebrik ederim ne kadar sevindim senin adına anlatamam :) rabbim aldıgı gibi veriyor da elhamdulillah... ikiz mi tekrar??
çok saol canımcım..
tekrar ikiz elhamdulillah...rabbim çok büyük bekletmeden yeniden nasip etti.inşaallah kucağımıza almayıda nasip edecektir.

Sevgili flufem,
Sen beni tanımıyorsun ama ben ikiz gebeliğimi öğrendiğim günden itibaren bu başlığı takip ettim yazmak doğumdan sonraya nasip oldu. Hevesle heyecanla sizin yazdıklarınızla kendimi iyi hissederken senin meleklerini kaybettiğini okudum o kadar çok üzüldüm ve ağladım ki o gece 12 haftalık hamileyken kanamayla acillik oldum seni tanımasamda acını öyle derinden hissettim ki... hep dua ettim Allah sana tekrar çifter çifter kuzular nasip etsin diye . Çok sevindim tekrar ikiz bebeklere hamile olmana sağlıkla sıhhatle kucağına al inşallah

X