2014 ikiz anneleri

Anladim şekerim. Miniklerim 2 aylık olduğunda ben evime dönmüş olcam ins orda yapılan biseydir (
Pek sanmıyorum ama o_O )
Kuzum bi de sterilazatör aldin mı ben bi onu unutmuşum alsam mı diye tereddüt ettim:KK70:
Canım hiç gerek yok bence ben almadım , geç cevap yazdım kusura bakma kuzularım rota virüsü aşısında n sonra rahatsızlandılar acillik olduk oğluşum serum yedi 5 saat kızımda ishal oldu:KK61:

Merhaba canım, bence de dr niz böyle bir durum olsa görürdü,yine de önlem amaçlı,içinizin rahatlığı açısında sorabilirsiniz bence,birde arakdaşlar bebek kıyafet,eşyalarını kaçıncı haftada sonra almak lazım ve netten hangi sitelerden tavsiye edersiniz,keyifle,sağlıkla kalın.
Canim geçen hafta çıktım mağazadan aldık. Kiyafeetleri çünkü yürümek zor çabuk yoruluyorsun diğer büyük eşyalar kaldı gardrobu gibi onlari da izine ayrılınca artık

Merhabalar,bende ikiz bebeklere hamileyim.Hamileliğimin 21.haftasına yeni girdim.Pek dikkat etmediğimden olsa gerek ayrıntılı ultrasonda rahim ağzında yaklaşık 1,5 cm lik açıklık göründüğü için acilen genel anestezi ile geçen perşembe günü ameliyata alındım.Şükür çift dikiş atılarak ameliyat iyi geçti,şimdi çok hafif lekelenmelerim oluyor,20 günlük heyet raporu verdiler,artık bundan sonra hamileliğe kadar hareketlerim sınırlanacak ve ben öğretmenlik yapmayacağım.Benimkilerinde cinsiyeti bir kız bir erkek görünüyor,bakalım hayırlısı,inşallah hepimiz sağlıkla 36.haftadan sonra bebişlerimizi kucağımıza alırız.Bende bu topiğe katılmak istedim,birbirimizi bilgilendirelim,yaşadıklarımız paylaşalım diye,sağlıkla kalın....
Canım öncelikle hoşgeldin aramiza ♥ geçmiş olsun zor günler gecirmissin ama gecmis gitis Rabbim bi daha yaşatmasın. Seni ve kuzucuklarini korusun ins. Demek heyet raporu aldın sonrasında ne yapmayı düşünüyosun? Ben de öğretmenim. Doğuda görev yapıyorum suan memleketteyim drum erken doğum riskine karşı göndermedi. 2 hafta rapor verdi. Sonrasında da dogum iznini baslatcak zaten. Meslek itibariyle çok ayakta duruyoruz çocuklarla ugrasmak da zor. Imkanin varsa aayarlayabilirsen rapor filan al baslama okula. dikis atilmis ama yine de kuzucuklarini riske atma bitanem:KK54:
Çok geçmiş olsun canım inş sağlıklı bi şekilde kuzularınla birlikte 36. haftayı görürsün
ayy bende çok korktum şimdi
çünkü hiç dikkat etmiyorum kendime
acaba bende de bi açılma olmuş olabilir mi ki?
bu hafta kontrolüm var acaba ben doktoruma söyleyeyim mi yoksa onun mu bana söylemesi lazım rahim açıklığının olup olmadığının :eek::eek::eek:
Canım benim drumda her seferinde ölçüyo rahim ağzı uzunluğunu. Bence senin drunda olcuyodur da sana söylemiyodur. Ikiz gebelikte cook dikkat edilmesi gereken bir konu bu. İçini fersh tut kesin ölçüyodur frun. Yine de kontrolünde sor dra da icin rahatlasim:KK19: kendine de çok dikkat et gün içinde bol bol dinlen
Geçmiş olsun bana doktor sadecrt suyun iyi dedi o kadar onun haricinde sıkıntı yok. Ama arada kasiklarima ağrı saplaniyor onlara normal diyor gitmek istiyorum arttıkça.
Kasık ağrıların cook normal ama yine de druna danis canim. Magnezyum kullaniyo musun, ağrılari ve krampları baua azaltiyo Bana cok iyi geldi:KK70:
merhaba canım,çok teşekkürler inşallah hepimiz 36 dan sonra sağlıkla bebeklerimizi dünyaya getiririz,bunun için moral ve istirahatte önemli bence.Benim rahim açıklığı ayrıntılı ultrasonda çıktı,ama radyolog dr , kadın doğum uzmanına gitmeden önce bol su içki,ultrasonda rahim durumun da görünsün demişti,ayrıca benim dr çok yoğun her hastaya özel hastane ama 10-15 dk filan zaman ayırabiliyor,bundan ötürüde gözden kaçmış olabilir,ama istersen dr ne güzel bir dille 'çok yordum kendimi rahimde bir açılma yoktur değil mi ?' diye sorabilirsin bence...Olmasın inşallahta..bebek kıyafetleri,eşyalarını almaya başladınız mı,netten de almayı planlıyor musunz,bunun hakkında bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim,sağıkla,keyifle kalın...
Canım biberon emzik gogus pompasi... gibi herseyi netten e bebekten aldik biz. Genellikle avent ürünlerini tercih ettik. Getiye kalan kıyafet ve tekstil ürünlerini de carsidan aldık. Eger çarşı işi yoruyosa kiyafeye de e bebekten bakabilirsin gayet kaliteli ürünleri var. Coook keyifli bi is bebek alışverişi:KK68: şimdiden kolay gelsin
Canım hiç gerek yok bence ben almadım , geç cevap yazdım kusura bakma kuzularım rota virüsü aşısında n sonra rahatsızlandılar acillik olduk oğluşum serum yedi 5 saat kızımda ishal oldu:KK61:
ayy Kıyamam ben onlaraa:cry: rota virüsünü arkadaşımın kızı kapmisti günlerce hastanede yatmisti kuzucuk:KK42::KK42: neyseki sizinki asidan kaynakliymis Rabbim şifalar versin inş:KK36:

Merhaba Durudenizderya,güzel dileklerin için sağolun.Evet bazı sıkıntılarım oldu,ama çok şükür çözüldüler ...Artık doğuma kadar okula gidemem görünüyor,dediğin gibi riske atamam...Dr' nin vereceği tahmini doğum gününe kadar heyet raporu ile geçirmeyi planlıyorum.İkizlerde sanırım doğum 36 hafta olarak hesaplanıyor değil mi?Evet bence sizde gitmeyin istirahat edin,hem azda kalmış maşallah ...Ayrıca bebek eşyaları ile ilgili verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler....Bebişlerinizle sağlıkla ve keyifle kalın...Allah'ım hepimize gönlümüze göre sonuçlar nasip etsin...

Merhaba Medcezir,güzel dileklerin için sağolun.Evet bazı sıkıntılarım oldu,ama çok şükür çözüldüler ...Artık doğuma kadar okula gidemem görünüyor,dediğin gibi riske atamam...Dr' nin vereceği tahmini doğum gününe kadar heyet raporu ile geçirmeyi planlıyorum.İkizlerde sanırım doğum 36 hafta olarak hesaplanıyor değil mi?Evet bence sizde gitmeyin istirahat edin,hem azda kalmış maşallah ...Ayrıca bebek eşyaları ile ilgili verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler....Bebişlerinizle sağlıkla ve keyifle kalın...Allah'ım hepimize gönlümüze göre sonuçlar nasip etsin...

maşallah barekallah canım benim:nazar:
benim minnaklarda bi kız bi erkek gibi ya hadi hayırlısı bakalım :oops:
bende hiç rapor almadım şimdiye kadar ama kasım ayından sonra sanki işe gelemem giibi geliyo
inş zamanında doğumları olur da kimsenin kuzusu küveze falan girmez
Oyh yerim ben onları maşAllah barekAllah =)
Bakalım bende bu gün doktoruma gideceğim, yoruldum artık sanırım ayrılacağım... :KK17:

İnşAllah gerek kalmaz rapora da bundan sonrada :KK36:
Amin inşAllah hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli bir şekilde doğar kuzular :emir_bebek::emir_bebek:

Oyh yerim ben onları maşAllah barekAllah =)
Bakalım bende bu gün doktoruma gideceğim, yoruldum artık sanırım ayrılacağım... :KK17:

İnşAllah gerek kalmaz rapora da bundan sonrada :KK36:
Amin inşAllah hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli bir şekilde doğar kuzular :emir_bebek::emir_bebek:
ayy canım benim şimdi bile çalıştığım için vicdanen rahatsızlık duyuyordum kuzularıma bişii olur diye
ama maşallah seni böyle zinde görünce içime bi umut doğdu
maşallah barekallah sana ve kuzularına :KK36::KK36:

ayy canım benim şimdi bile çalıştığım için vicdanen rahatsızlık duyuyordum kuzularıma bişii olur diye
ama maşallah seni böyle zinde görünce içime bi umut doğdu
maşallah barekallah sana ve kuzularına :KK36::KK36:
Kendini iyi hissediyorsan işinde çok yoğun değilse, doktorun bir mahsur görmezse gönlün rahat olsun. Bu işler takdir işi, sen elinden geleni yap gerisini Allah' a bırak. İnsan vesvese yapınca kendi kendine, kendini üzmekten sıkmaktan başka bişi yapmıyor ki dolayısıyla bebişleri de geriyoruz farkında olmadan. Güzel düşünelim güzel olsun inşAllah :KK68:

Kendini iyi hissediyorsan işinde çok yoğun değilse, doktorun bir mahsur görmezse gönlün rahat olsun. Bu işler takdir işi, sen elinden geleni yap gerisini Allah' a bırak. İnsan vesvese yapınca kendi kendine, kendini üzmekten sıkmaktan başka bişi yapmıyor ki dolayısıyla bebişleri de geriyoruz farkında olmadan. Güzel düşünelim güzel olsun inşAllah :KK68:
canım benim dediğin gibi herşey takdir meselesi :KK72:
dualaşalım inş Allah evlatlarımızı bize bağışlasın :nazar:

rahim ağzı nasıl ölçülüyor sizin.ben henüz alttan muayene olmadım hiç ultrasonda gösteriyor sadece kapalı diyor ölçü nasıl alınıyor ki

Merhaba Durudenizderya,güzel dileklerin için sağolun.Evet bazı sıkıntılarım oldu,ama çok şükür çözüldüler ...Artık doğuma kadar okula gidemem görünüyor,dediğin gibi riske atamam...Dr' nin vereceği tahmini doğum gününe kadar heyet raporu ile geçirmeyi planlıyorum.İkizlerde sanırım doğum 36 hafta olarak hesaplanıyor değil mi?Evet bence sizde gitmeyin istirahat edin,hem azda kalmış maşallah ...Ayrıca bebek eşyaları ile ilgili verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler....Bebişlerinizle sağlıkla ve keyifle kalın...Allah'ım hepimize gönlümüze göre sonuçlar nasip etsin...
Ikizlerde dogum 38 hafta olarak hesaplanıyor şekerim ins o zamana kadar sabırsızlanmaz miniklerimiz. 30 haftadan sonra doğum iznine ayrilabiliyosun kuzum. Öpüyorum :)
rahim ağzı nasıl ölçülüyor sizin.ben henüz alttan muayene olmadım hiç ultrasonda gösteriyor sadece kapalı diyor ölçü nasıl alınıyor ki
Ilk başlarda hep alttan ultrasonla ölçüyordu dr.um. son 1 buçuk aydır karindan bakıyor bitanem

Kizlar merhaba bizzz geldikkk 15 mayista dogum oldu kizlarim iyi sukur sizler nasilsiniz
Hosgeldinizzzzz maşallah Büyümustur sizin kuzucuklar ♥ darısı bizlere olsun ins. Kac haftalik ve kac gr doğdu kuzucuklariniz

UOTE="medd_cezir, post: 36738994, member: 400566"]Ikizlerde dogum 38 hafta olarak hesaplanıyor şekerim ins o zamana kadar sabırsızlanmaz miniklerimiz. 30 haftadan sonra doğum iznine ayrilabiliyosun kuzum. Öpüyorum :)

Ilk başlarda hep alttan ultrasonla ölçüyordu dr.um. son 1 buçuk aydır karindan bakıyor bitanem

Hosgeldinizzzzz maşallah Büyümustur sizin kuzucuklar ♥ darısı bizlere olsun ins. Kac haftalik ve kac gr doğdu kuzucuklariniz[/QUOTE]
38. Haftada 2100 2150 dogdu kizlarim haftamiz iyidi daha da durabilirdi ama kilo artik almazlar dedi dr.muz ertesi gun ciktik hastaneden emdiler şükür. Hala da emziriyorum belki gunde bir kere mama veriyorum sadece.4.aya gircegiz 15 gun once 5 kilolardi.hersey yolunda nazar değmesin.

UOTE="medd_cezir, post: 36738994, member: 400566"]Ikizlerde dogum 38 hafta olarak hesaplanıyor şekerim ins o zamana kadar sabırsızlanmaz miniklerimiz. 30 haftadan sonra doğum iznine ayrilabiliyosun kuzum. Öpüyorum :)

Hosgeldinizzzzz maşallah Büyümustur sizin kuzucuklar ♥ darısı bizlere olsun ins. Kac haftalik ve kac gr doğdu kuzucuklariniz
38. Haftada 2100 2150 dogdu kizlarim haftamiz iyidi daha da durabilirdi ama kilo artik almazlar dedi dr.muz ertesi gun ciktik hastaneden emdiler şükür. Hala da emziriyorum belki gunde bir kere mama veriyorum sadece.4.aya gircegiz 15 gun once 5 kilolardi.hersey yolunda nazar değmesin.[/QUOTE]
Maşallah kuzucujlariniza ve size ♥ inş bizimkiler de o kadar sabırlı davranırlar. Sütünüzün yetiyor olmasına çok sevindim bu konuda hep endiseliyim çünkü

[QUOine__Bahar, post: 36741682, member: 606846"]maşallah canım benim :nazar: Rabbim bizlere de göstersin inş o güzel günleri
peki nelere dikkat ettiniz bebeklerin 38. haftaya kadar kalmaları için :KK51::KK51:[/QUOTE]
Amin insallah hepiniz zamaninda yaparsiniz dogumu.30 da izne ayrildim hatta oncesinde 3 hafta da rapor aldim gebelik kasintim vardı mahfoldum ama dayandim ozel birsey yapmadim dikkat ettim

Selam kızlar ne zamandır giremiyorum tanımadığım o kadar kişi var ki hatta tum arkadaslarımız dogum yapmış sanki..dogal olarak dogum yapan pek nette takılmıyor..biz 4,5 aylık olduk kızlarım buyuyo hem mutlu hemde zor günler geçiriyoruz soyle okuyunca hamilelik muhabbetleri ozlekisim ve o hdyecani yeniden hissettim bol bol uyuyun arkadaslar ya hamileyken rahatsız bile olsa endişesiz uykularımız vardı kıymetini bilememişim herkese guzel bi hamilelik diliyorum

Selam kızlar ne zamandır giremiyorum tanımadığım o kadar kişi var ki hatta tum arkadaslarımız dogum yapmış sanki..dogal olarak dogum yapan pek nette takılmıyor..biz 4,5 aylık olduk kızlarım buyuyo hem mutlu hemde zor günler geçiriyoruz soyle okuyunca hamilelik muhabbetleri ozlekisim ve o hdyecani yeniden hissettim bol bol uyuyun arkadaslar ya hamileyken rahatsız bile olsa endişesiz uykularımız vardı kıymetini bilememişim herkese guzel bi hamilelik diliyorum
Mrb canım arada ben takılıyorum buralara sen hiç girmez oldun bizimkilerde 14 ünde 5 ay olacaklar buyuyorlar şükür kızım biraz Nazlı büyüyor ek gıdaya basladinmi benim minikler hep mama yiyorlar sütum hiç kalmadı bende yoğurt ve meyve suyu başladım günde bir öğün veriyorum biraz alistilar ama gaz sancılarını arttırdı bizden bukadar

Mrb canım arada ben takılıyorum buralara sen hiç girmez oldun bizimkilerde 14 ünde 5 ay olacaklar buyuyorlar şükür kızım biraz Nazlı büyüyor ek gıdaya basladinmi benim minikler hep mama yiyorlar sütum hiç kalmadı bende yoğurt ve meyve suyu başladım günde bir öğün veriyorum biraz alistilar ama gaz sancılarını arttırdı bizden bukadar
Canım henüz el gıdaya gecmedim sadece yabancilik çekmediler diye bi cay kasıgi yogurt meyve puresi falan veriyorum arada..masallah büyüdunuz sizde..bizim gazımız kalmadı tek sıkıntımız uyku arasında sürekli meme istemeleri bu yuzden gece uykularımız param parça..aciktiklarindan degil yanıma gelmek istiyolar ikisi de..cok sukur idare edip gidiyoruz..

Herkese merhabalar. Tecrubelerinize cok ihtiyacım var. 3-4 gündür karnimin alt kısmında agri oluyodu. Bilhassa sabahkari daha çok hissediyodum. Gerilme ağrısıdır büyüdükleri için oluyodur diyodum. Sanki idrara çook sıkışmış gibi hissedip tuvalete gidip geliyordum ama azcık yapıyordum. Sonrasında uzun süre tutmuscasina ağrı hissediyodum. Bugün aradım drumu. Büyük ihtimalle normaldir ama bi gel nstye bağlayalim içimiz rahatlasin dedi. Hafif sancı çıkmış. Rahim ağzını ölçtu 3.6 cm çıktı. Gayet iyi bi sorun yok dedi. Buyuk ihtimalle hiç bir sorun cikmaz ama her ihtimale karşı akciğerlerini geliştirici iğne yapalım önlemimizi alalım dedi. 2 doz yapıldı. Sabahta 2 doz yapıldı. Serum da taktilar. Sonra tekrar nstye bağladılar bu kez çok normal çıktı. Ama ben biraz tedirgin oldum. Sizlerde de olmus muydu böyle. Bu arada 30. Haftamizdayiz

X