2014 ikiz anneleri

canım bende lierac aldım eczane çok tavsiye etti.
bakalım daha yeni kullanmaya başladım.
bebekler sağlıklı olsun da bunlar gelip geçici şeyler çok takılmıyorum

Merhaba. Bnde ilk günden beri liearac ve bebe yağı kullanıyorum. Moralini bozmak istemem ama baya çatladım. Gerçi çk minyonum ben. İçim geniş değilmiş. İnşallah işe yarar sende. Ama yaramasada kuzuların hareketleri gördükçe amannn varsın çatlatsınlar diosun 😊 hayırlısı olsn şimdiden.

Merhaba, aynılarını bende kullandım 30 haftaya kadar hiç çatlak olmadı, 31 haftada yeni yeni çatlaklar oluşmaya başlamıştıki ben erken doğum yapıverdim.
İnşallah sizde daha çok işe yarar.

canım benim zaten çatlamak gibi öle bi korkum yok da yine de elimden geleni yapayım diyorum
dedğin gibi yavruların canı sağolsun

31 haftalıkken mi doğum yaptınız ??
ayy bebişlerinz nasıl peki ???

Evet ben biraz hazırlıklıydım 23. haftada açılma olmuştu 31 haftaya kadar zor dayandılar.
Bebişlerim 21 günlük oldu biri hala küvezde biride bende 16. gün aldım kucağıma şimdi yatağında uyuyor

Erken doğum olmamasına ne olur çok dikkat edin yatabildiğiniz kadar yatın

Öyle tabiki de canım benim ♥ ben ilk çatlakları gördüğümde dünyam bi an başıma yıkıldı. Simdiden böyleyse sonra nolcam diye :)) cok gecmedi zaten bi saat sonra unutuverdim. Hiçbişey bebislerimizin sağlığı kadar önemli değil çünkü Rabbim doğru zamanda sağlıcakla kucağımıza almayi nasip etsin inş

Rabbim diğer bebisinizi de sağlıcakla kucağiniza almayi nasip etsin inş bebisler kac kg dogdular. Biri kuvezden erken cikmis digeri neden hala kuvezde. Birinin gelisimi diğerinden daha mi iyiydi. Benim oğlusumla kızım arasında da 1 hafta fark varda o yüzden soruyorum

siz çok mu hareketliydiniz hamilelik döneminde ondan mı erken oldu bebişler
Allah a şükür ki sağlıkları iyi dimi şimdi ??
diğerini de kucağınıza almayı nasip etsin Allah

evet canım sağlıklı olsunlar da sonuç da manken değiliz yaa

siz çok mu hareketliydiniz hamilelik döneminde ondan mı erken oldu bebişler
Allah a şükür ki sağlıkları iyi dimi şimdi ??
diğerini de kucağınıza almayı nasip etsin Allah

Evet malesef ben çok hareketliyim, 23. haftaya kadar kimseyi dinlemedim, ikiz bebeklerim zamanında doğar bende hep ayakta olurum zannediyordum çok yanılmışım. 32. haftaya kadar yattım ama malesef açılma olmuştu bikere ilaçlarla durdular karnımda, sonrada suyum gitti acil sezeryane aldı doktorum.
Bebeklerimin sağlığı iyi çok şükür sorunları yok tek sorun düşük kilolu olalarıydı.
İkiz bebekler zamanında doğmuyor malesef, hemde benim gibi doğuma kadar ayakta olurum kimseyi dinlemem demek çok yanlışmış.

Merhaba, Rabbim sağlıkla ve zamanında kucağınıza almayı nasip etsin evlatlarınızı. Dileğiniz içinde çok teşekkür ederim, rabbim bebeğine kavuşmayı bekleyen herkese kucağına almayı nasip eder inşallah.
Bebişlerim 1400/1800 kg 32+0 yani 31 haftalık doğdular.
hamileliğim boyunca aralarında 200gr fark vardı ama doğumda 400gr oldu fark. Doğumdan sadece 2 gün önce kontrole gitmiştim 1400/1600 idi kiloları, 2 gün içinde biri 200 gr kilo almış diğerinin ciğerleri gelişmiş. 1800 doğanın ciğerleri gelişmemişti, doğumda ciğer geliştirici iğne yaptılar oğluma ve 1 gün solunum cihazında kaldı.
Doğumdan sonra 1200/1600 gr düştüler
16. gün 1830 gr ile oğlumu bana verdiler.
Diğer oğlum daha 1635 gr, 1800 olmasını bekliyorlar bana vermek için.

YAA Bende öleyim biliyormusunuz (
doktorum kaç kere rapor vereyim dedi de ben evde sıkılıyorum çalışmak daha iyi geliyor hem sağlığımda yerinde diye reddettim :2:

doktorum kaç kere rapor vereyim dedi de ben evde sıkılıyorum çalışmak daha iyi geliyor hem sağlığımda yerinde diye reddettim :2:

Zamanında doğan ikiz çok az malesef onlarda hep yatıyorlar son güne kadar. Ben bir ilk gerçekleştirecem zannetmiştim.
bide önemli bişey daha var bebeklerinizin karnınızda duruşu nasıl, benimkiler altlı üstü duruyorlardı ve tehlikeliydi, eğer yanyana dursalardı daha zamanında yakın doğabilirlerdi.

Altli ustlu olmasi tehlikeli mi :/

Altli ustlu olmasi tehlikeli mi :/

Tehlikeli derken bende şöyle bir durum olmuştu alttaki bebeğim fazla baskı yaptığından açılma olmasına neden olmuştu. ama yanyana olsalardı muhtemelen baskı olmazdı zaten benim karnım öndeydi yani arkadan gören hamile demezdi yanlarda boşluk varken bebeklerim önde duruyordu

valla benimkiler ilk altlı üstlü gibiydi hatta doktor ranza şeklinde demişti
ama son gördüğmüzde ise biraz yan yana kaymış durumdaydı
tam üstüste durmuyorlar yani
dediğin gibi dinlenmek en güzeli
dün bayağı ayakta kaldım da
bugün sanki altımdan bişii giriyo gibi bi ağrı var :2::2:

kızkar benim şeker yüklemem sonucu tokluk şekerim yüksek çıkmıştı,diyet yapıyordum. bu arada 27. haftadayım, arada çok küçük kaçamaklar da yaptım,hamileliğimde toplam 5 kilo aldım,kollarım bacaklarım da inceldi hamileleik boyunca,yalnız sanki karnım çok büyüdü,üstelik vajinama da baskı yapıyo sanırım,gece dönerken vajinam ve kasıklarım acıyor.
bu durumu yaşayan var mı aranızda?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bn 25.haftada heyet raporu ile iZne ayrıldım. Çalışırken bile vakit oldukça gidip revirde yattım hep. İzNe çıktıktan snrda alışverişleri bitirdim ki günde sadece 2-3 saat çıktım. 2 günde bitti ztn. Snr sürekli yatmaya başladım. 33+2deyim. Dün kontrolüm var. Yatmaya devam görcz 36 ları dedi. Kilolar 2400 civari. Şu anda sadece wc ve yemek için kalkıorum. Yani toplamda 22 saat yatıorum. Çk sıkıcı kabul ama kitap okuyarak geçirdim tüm haftaları. Kafamı çk dağıttı. İş hiç yapmadm. Annem baktı hep. Hala daha bakıo. Yani imkanın varsa yat sende. Ztn doğumdan snr 2 kuzuyla bi yerlerimiz koltuk yüzü görmick. Bol bol dinlen. İnşallah 3 hafta daha duracak bnmkiler. Sende inşallah görürsün 36-37leri.

Selam. Bn 33+2 deyim. Bnmde aynen yatakta dönerken bile acıyor. Bn biraz minyonum. Şeker bendede çıktı ve dietle bu haftalara geldim. Ama dediğin gibi kaçamaklarda yaptım. Sadece kuzularım alıo kg. Bana arkadan bakan inanmıyor hamile olduğuma ve ikize. Bacaklarım taşımıo artk. 56 başladım 70im şu an. Ve hepsi göbekte. Dengemi kuramıyorum resmen. Tövbe yarabbem sakat gibi ayağımı kaldırıp adım atamıorum. Sürekli biri destek oluyr fln. Yani daha kötü ağırlaşcksn malesef :) ama olsn. İyi oldklarını bilmek iyi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…