2014 ikiz anneleri

Kuzum yaklaşık bir ay önce çook akıntım oluyodu resmen altim islaniyodu günlük ped bile kar etmiyodu. Drum vajende sivi var baya kullandigin ilaçlar olabilir dedi. Transferden sonra bende progestan ve crinoneyi alttan almistim.Crinone ve progestan birikmis içimde. Yaklaşık 2 avuc dolusu ilac çıkardı drum. E durum böyle olunca ağızdan alsan daha iyi dedi. Kötü olduğumu söyledim bi daha dene olmazsa yine alttan al progestani dedi. Bi gün ictim yatmadan. Sabah bi uyandim hic bi yerim tutmuyor. Gun boyu pert gezdim :) şimdi yine alttan aliyorum ins içimde cozunuyodur. Ins faydası oluyodur. Haftaya şeker yüklemesi icin arastirma hastanesine gitcem ama 15 inde kendi drumda randevum var orda Belli olur artık

Ins bi sorun cikmaz bitanem

Cok sukur düşük tehlikesi veya kanamam olmadı tüp drum her ihtimale karşı kullan dedi
gerçekten çok heyecanlı beklemek canım inş. kucağımiza da almayi nasip etsin allahım

Neden kendi doktoruna yaptirmiyorsun seker yuklemesini

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Neden kendi doktoruna yaptirmiyorsun seker yuklemesini

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim malum ikizlerde erken doğum riski var. 32. Haftadan erken dogan bebekler icin de en ssağlıklı ortam univ hastanelerinde saglanabiliyomus. Sağlıklı bi takip icin drum oraya da gitmemi soyledi. En azından orda da dosyan olsun ki erken doğum filan olursa sıkıntı yasamazson dedi. Takibimi kendi drum yapıyo ayda bir de oraya gidiyorum orda da dosyam var. Şeker yüklemesi icin illa oraya git demedi ama gidersen daha iyi olur dedi bize de cok mantıklı geldi. Çünkü orda yapilan bütün testleri kendi drumda inceliyo

günaydın hamişler
ikili test yaptırdınız mi siz
ben tırsıyorum biraz bu testten

Günaydın canım. İkili test çoğul gebeliklerde doğru sonuç vermiyo ne yazık ki. Ayrıca bu testle tespit edilen hastalıkların da anne karnında tedavisi yok. Tek çözüm sinuc kötü çıkarsa bebeği aldırmak. Böyle bir düşünceniz varsa yaptırın. Biz sonuç ne olursa olsun bebeklerimizi aldırmayi düşünmedigimiz icin yaptirmadik. Sadece ense kalinliklari ve burun kemiklerine bakıldı. Cok şükür onda da bi sıkıntı çıkmadı. Karar sizin, hayırlısı

Cok sukur düşük tehlikesi veya kanamam olmadı tüp drum her ihtimale karşı kullan dedi
gerçekten çok heyecanlı beklemek canım inş. kucağımiza da almayi nasip etsin allahım

Inş sağlıklı ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirsin canım benim çatlak kremi kullanmaya basladin mi? Ben cok erken kullanmaya basladim ona rağmen catladim :)

teşekkür ederim canım bilgiler için muckss
yaa ense kalınlıklarına bakıldı şükür bişi çıkmadı
ama doktorumuz ikili testte yapalım dedim ve benim hiç içimden gelmiyo yaptırmak
dediğiniz gibi Allahın verdiği can sonuçta
zaten işin garip tarafı 15 haftaya girmek üzereyiz ve doktorumuz bu hafta yapalım ikili test dedi.
bildiğim kadarıyla bu test için de geç kaldık sanırım

Benim bildigim kadarıyla da gec kaldiniz. Dr neden istiyo ki anlamadim dogrusu. Valla şekerim ense kalinliklarina da bakilmis eger aldirmayacaksaniz hic kafa karıştırmayın bosu bosuna hamileligin boyunca kafaya takıp moral bozcan bebislerin de olumsuz etkilenecek. Benim arkadasimin ikilide sonuc kötü çıktı down sendromlu dediler. Kayinvalidesi filan aldir çocuğu diye baya baskı yaptı. Kiz direndi aldırmadı ama neler çekti neler. Hamileleigi burnundan geldi resmen. Üstelik bunca sikintiya ragmen şükürler olsun ki bebeği sapasaglam doğdu. Ben onun yasadiklarina da birebir sahit olduğum için yaptirmadim. Zaten drumuz coook iyi. Bana sonuc kötü cikarsa bebegi aldircaksan yapalim testi, yoksa hiç kafa karistirmayalim dedi. Biz de yaptirmadik bitanem

canım yaa doktor hiç yapalım mı diye sormadı direk yapalım dedi
bizde bişii diyemedik eşimle ki doktorumuz daha yeni iyi bi insan gibi ama
inş zamanı geçmiş olur da yaptırmazı
bende hiç istemiyorum yaptırmak aklımı karıştırmak

Canim drunuza açık açık söyleyebilirsiniz. Anne karnında tedavisi olan bi durum yok e bebeği de aldirmayacaksaniz kafa karıştırmaya gerek yok ki. Böyle açıklarsaniz o da anlayışla karsilar zaten

Canım kucağa gelince benimkiler de etrafı seyrediyo ama sırt üstü yatinca genelde bana bakıp konuşuyolar bi kac oyuncak duvarda resimler var onlarla konuşuyolar bazen de avizeyle..sen onların görüş mesafesine in eger sana bakmıyorlarsa yani mesela yere yatır kanepeye otur konus tam üst taraflarında..yada kucağına yatır konus..benimkiler de 22 Nisan doğumlu 37+1

Peki siz nereye gitseniz takip ediyorlar mı sürekli .seslenince bakıyorlarmış benimkiler arada beni takip ediyorlar ama sürekli değil ben odaya gidince bakıyorlar sonra başka şeyle ilgileniyorlar resimlere bakmayı çok seviyorlar konuşuyorlar onlarla kahkaha atıyorlar henüz seslenince bakmıyorlar. Çocuk gelişim sitelerine göre anneyi takip edip seslenince bakması lazım diyo benimkiler geçmi kaldı başkalarına gülücüklerde atıyorlar arada.

Ben ikiz araba aldım çok ağır. Asansör ve araçlara sığmasın mesele geçen tramvaya binmek istedik çok zor sığdı tek al bence

Inş sağlıklı ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirsin canım benim çatlak kremi kullanmaya basladin mi? Ben cok erken kullanmaya basladim ona rağmen catladim :)

Ins. Arkadaşım hepimiz için sorunsuz ve sağlıklı olur
çatlak kremi kullanmıyorum başlamalı miyim sen ne zaman başladın ne kullanıyorsun
çok halsizim canım yataktan çıkmak istemiyor ne yapcam böyle bilmiyorum ya
kaç kilo aldın şimdiye kadar canım çok soru sordum galiba

hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin canım bende bu cuma girecem ayrıntılı ultrasona bende hissetmeye başladım bebislerimi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…