2014 ikiz anneleri

Ins. Arkadaşım hepimiz için sorunsuz ve sağlıklı olur
çatlak kremi kullanmıyorum başlamalı miyim sen ne zaman başladın ne kullanıyorsun
çok halsizim canım yataktan çıkmak istemiyor ne yapcam böyle bilmiyorum ya
kaç kilo aldın şimdiye kadar canım çok soru sordum galiba :KK16::KK16:

Canim ben yapi itibari ile zayifim. 56 ile hamis kaldim suan 66 kiloyum.10 kilo aldim ama katnim dışında pek bi değişiklik yok. Her gören sadece kocaman göbeğin olmuş sende bi değişiklik yok diyo. Ama bana garip geliyo. Max 53-54 oluyodum. Tup bebege baslayinca ilaçlar sayesinde 56 oldum. Ama her gören dogurdum dogurcam saniyo :) son aylarda nolcaz cok merak ediyorum :KK16:
Kuzum cevremdeki herkes uyardi beni çatlak konusunda. Cildim de cok kuru çünkü. 8 haftalikken basladim kullanmaya. Ona rağmen 20 haftalikken karnimin altı çatladi. Çatlaklar yukari doğru cikmaya başladı. Bence daha da catlicam öyle görünüyo. Şimdi en azından icim rahat. Ben elimden geleni yaptim yine de catladi diyebiliyorum. Kullanmasaydim kesin cok bozulcakti moralim :)

Canim ben yapi itibari ile zayifim. 56 ile hamis kaldim suan 66 kiloyum.10 kilo aldim ama katnim dışında pek bi değişiklik yok. Her gören sadece kocaman göbeğin olmuş sende bi değişiklik yok diyo. Ama bana garip geliyo. Max 53-54 oluyodum. Tup bebege baslayinca ilaçlar sayesinde 56 oldum. Ama her gören dogurdum dogurcam saniyo :) son aylarda nolcaz cok merak ediyorum :KK16:
Kuzum cevremdeki herkes uyardi beni çatlak konusunda. Cildim de cok kuru çünkü. 8 haftalikken basladim kullanmaya. Ona rağmen 20 haftalikken karnimin altı çatladi. Çatlaklar yukari doğru cikmaya başladı. Bence daha da catlicam öyle görünüyo. Şimdi en azından icim rahat. Ben elimden geleni yaptim yine de catladi diyebiliyorum. Kullanmasaydim kesin cok bozulcakti moralim :)

Ben 64 le başladım henüz 1 kilo aldım ama korkuyorum kiloluolunca erken doğum riski varmış benim de cildim kuru bi araştırayim şu çatlak kremi ni tsk ederim arkadadim:KK48:

Slm ikiz anneleri biliyorum ki herkes benim gibi buradan güzel haberler bekliyor! Ben de bu pazar ikiz kızlarımı kucağıma aldım. 34. Haftamda sancım gelmişti ama durdurmuştuk 36+4 te sezeryan planlamıştık ama 36+2 de yine sancım geldi doğum yaptım!!
bi saat kadar oksijen aldılar ama çok şükür iyiler 2,420 ve 2,460 doğdular çok şükür herşey yolunda hepinize umut olsun bütün sıkıntılarınıza değecek hep olumlu düşünün insanların korkuttuğu kadar zor bi süreç değil hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :))

Ben 64 le başladım henüz 1 kilo aldım ama korkuyorum kiloluolunca erken doğum riski varmış benim de cildim kuru bi araştırayim şu çatlak kremi ni tsk ederim arkadadim:KK48:

Başlarda ben de hic aklmadim şekerim. 4 aylıkken sadece 2 kilo almıştım. 4 ayi geçtikten sonra almaya basladim. Bunye meselesi aslinda ama Ikizkerde cok kilo aliniyo sonradan da aynı hızla veriliyo diyolar. Dikkat etmejte bilinçli beklenmekte fayda var. Özellikle bebekleri besleyecek yönde besinler almaya oEn gostermeliyiz. Şekerden tuzdan ve karbonhidrattan uzak durmaliyiz. Bunlar direkt bize kilo yapıyo çünkü

canım yaa doktor hiç yapalım mı diye sormadı direk yapalım dedi
bizde bişii diyemedik eşimle ki doktorumuz daha yeni iyi bi insan gibi ama
inş zamanı geçmiş olur da yaptırmazı :KK1:
bende hiç istemiyorum yaptırmak aklımı karıştırmak :KK43:

İkilide kan alıyorlar ve usg de ense kalınlığı ölçüyor..
Kan testi ikizlerde yanılıyor canım ama ense kalınlıklarına baktır tabi..
Gerçi aldırmıycaksan önemi yok..
Hayırlı haberlerle gel inşallah canım..

İkilide kan alıyorlar ve usg de ense kalınlığı ölçüyor..
Kan testi ikizlerde yanılıyor canım ama ense kalınlıklarına baktır tabi..
Gerçi aldırmıycaksan önemi yok..
Hayırlı haberlerle gel inşallah canım..
canım ense kalınlıklarına baktırdık şükür iyi çıktı onlar biri 1.5 diğeri 1.7

aklıma takılan bi başka soru da acaba çatlak için neler kullanıyormusunuz ???:KK30::KK30::KK30::KK30:

Ben bir sürü sey kullandim kuzum. Sebamedin çatlak kremi, sebamedin bebeyagi, kakao+badem yağı.. Karnımı hic kuru birakmadim düzenli bi şekilde sürdüm. 5.aydan beri de lierac ve vazelin kullanıyorum ama yine de çatlaklardan kaçamadım. Cildin kuru ise çatlaklardan kacis yok. Karnimin alti baya çatladi. belki kullanmasam daha cok catlardim ama en azından içim rahat

Slm ikiz anneleri biliyorum ki herkes benim gibi buradan güzel haberler bekliyor! Ben de bu pazar ikiz kızlarımı kucağıma aldım. 34. Haftamda sancım gelmişti ama durdurmuştuk 36+4 te sezeryan planlamıştık ama 36+2 de yine sancım geldi doğum yaptım!!
bi saat kadar oksijen aldılar ama çok şükür iyiler 2,420 ve 2,460 doğdular çok şükür herşey yolunda hepinize umut olsun bütün sıkıntılarınıza değecek hep olumlu düşünün insanların korkuttuğu kadar zor bi süreç değil hepinize hayırlı doğumlar diliyorum :))

Hayırlı olsun herkese nasip eder ınş. Bende olumlu dusunuyorum artık ama korkuları oluyor insanın

Ben bir sürü sey kullandim kuzum. Sebamedin çatlak kremi, sebamedin bebeyagi, kakao+badem yağı.. Karnımı hic kuru birakmadim düzenli bi şekilde sürdüm. 5.aydan beri de lierac ve vazelin kullanıyorum ama yine de çatlaklardan kaçamadım. Cildin kuru ise çatlaklardan kacis yok. Karnimin alti baya çatladi. belki kullanmasam daha cok catlardim ama en azından içim rahat

canım bende lierac aldım eczane çok tavsiye etti.
bakalım daha yeni kullanmaya başladım.
bebekler sağlıklı olsun da bunlar gelip geçici şeyler çok takılmıyorum

X