2014 ikiz anneleri

Canım kaçıncı haftan? Benim 19 aynen alttan başladım çatlamaya lierac badem yağı ve johnsons baby yağı aldım ama hiç faydası olmuyo. Ayrıca badem yağı tüylenme yapatmış tatlı badem yağı almak gerekirmiş ben bilmiyordum üstünde de yazmıyo. Tüylenme oldu arkadaşım söyleyince ayıldım sakın sürmeyin badem yağı. Çatlaklara naparsan yap fayda etmez dedi doktorum.

❤️👯❤️👯❤️

dün show tvde sormuşlardı, cilt çatlağına ne iyi gelir diye, badem yağının tüylenmeyi artırdığnı oradan duydum, susam yağı ve kakao demişti,6. aydan itibaren günde iki kere. bu arada bnm de aşırı kaşıntım war bu hafta başladı.. ama o kadar sıkıntılı dönemler atlattım ki bunların önemi yokmuş gibi geliyor.

kızlar bir şey soracağım, hani bu erken doğum riskim vardı diyenlere direkt mi diyorlar doktorlar, şimdiye kadar kimse bana ona bir şey demedi ben de sormadım açıkcası. rahim açık mı diye alttan hiç muayene eden olmadı (çok doktor değiştirdim devlet ve özel)
En büyük korkum riskim falan vardırda ben bilmiyorum diye çok korkuyorum. bu gittiğimde sorayım doktora

Canim aramizda 4hafta var. Ben ilk hamis kaldigimda memeleketteki drum demisti ikizlerde erken dogum riski vardir diye. Bi de rahim ağzı yetmezliği de bunu tetikler diye her ay rahim ağzını ölçtu. Baslarda uzun sure crinone jel kullandim. Simdi de progestani alttan aliyorum.Ama isin ilginc yanı gorev yaptigim yerde gittigim dr ne rahim agzini falan olcmedi. Progestan ve crinoneyi her seferinde zorla yazdi. Anlamsiz dedi ikiz diye risk falan olmaz dedi. Ikisinib arasında kaldim anlayacağın. Allahtan okul biti de memlekete geldik burdaki drumla devam ediyorum. Drlar erken doğum riski konusunda hem fikir değiller kuzum. Ins son ana kadar bekler göbüşünde meleklerin ♥♥♥

Bence de dogru soylemis drun. Sanirim cildimiz cok kuru olduğundan erkenden çatladik. O kadar kremlendim yaglandim ama boşa. Suan 24. Haftamdayim kuzum.benim de 21. Haftalarda catladi gobegimin alt kismi. Bi de yanlarda var. Anne olmak zor sey e bi de ikiz anne adaylari olarak iki katı yaşıyoruz herseyi. Napalim bebislerimizin canı sağ olsun sağlıklı olsunlar da catlariz biz

Kızlar erken dogum riski tabiki var ikizlerde ama zaten 38 haftaya giren ikiz gebelik miad sayilip sonlanduriliyor..siz ne kadar relax olursanız digum ileri tarihe gider tecrubeyle sabit..bide çatlak konuşmuşsunuz krem kullanırken baska bisi kullnmyin ben mustela krem kullandım 35 hafta azıcık çatladım 37+1 dogum oldu bakıyorum iyiki kullanmışim..

Canım benimde 20. Haftadan itibaren başlamıştı çatlak ve kasintilar Dr krem onermedi cildin musaitse camlarını dedi doğal yağlar birde vazalin önerdi ilerleyen zamanlarda iyice arttı Karnım harita gibi oldu yani catlagi engelleyemiyosun canım ben doğum yaptım bebeklerim 3.5 aylık onlar sağlıklı olsun çatlak kilo hiç aldirmiyorum 20 kilo almıştım ben 10 kilosu gitti şimdide süt olsun diye çok yiyorum çatlama ya devam yani.saglikli hamilelikte canim

Maşallah canım. Sizin ailede de var miydi ikizler? Bizim cift taraflı var ikiz, fakat bizde tup bebekle kismet oldu Rabbim hepimize sağlıcakla kucağımıza almayi nasip etsin inş ♥

Eşimin ailesinde varmış ikiz canım..
Ben bepanten çatlak losyonu kullanıyorum göbeğimde ve bacağımda birer tane çatlak oluştu bile..

Amin cnm saglikli dogar yavrularimiz ins. Doktorum yok bnm ama cok farkli doktorlara gittim bir sey diyen olmadi en son yuksek riskli gebelik doktoruna gitmistim. Cnm su 32 yi bi atlatalim ondan sonra ne kadar gun alsak kar ins.

Kızlar geçen Perşembe 36+4 te doğum yaptım.
Oğullarımın biri 2450 biri 2300 doğdu.
Şuan küvezdeler.sağlık problemleri yok ama Dr gözetim altında olmaları gerek dedi.
Bir hafta sonra çıkabileceklerini söyledi.
Ama koklayamadım kucağıma alamadım.
Inşallah her şey yolunda gider de kavuşurum kuzulara.
Allah hepimizin yardımcısı olsun

Canım sanırım bu çatlak olayı cilt yapisi ile alakalı. Biz şimdiden catlamaya basladik. Haritaya doncez sanırım. Bu arada doğru söylüyorsun ben cok karistirdim kremler yağlar. Belki de bu kadar kasinmamin sebebi o. Aslina bakarsan çatlak kremim kasindiriyo beni. Sebamed kullanırken de kasiniyodum. Lierac da ayni etkiyi yaptı. Sürsem bi türlü sürmesem bi türlü :)
Bu arada maşallah 37. Güzel bir hafta ins bizim minikler de bekler okadar. Bebislerin kac gr doğdular ♥Drun mu almaya karar verdi
, yoksa miniklerin erken mi gelmek istedi?

Canım bebisler sağlıklı olsun da katlancaz artık herseye. Ben 24. Haftamdayim 56 ile hamis kaldım suan8 kilo aldim. Asıl kilolar bundan sonra alincak sanirim. Sen kaçıncı haftanda doğum yaptın canım? Bebislerin kac grdi ♥
Eşimin ailesinde varmış ikiz canım..
Ben bepanten çatlak losyonu kullanıyorum göbeğimde ve bacağımda birer tane çatlak oluştu bile..
Hepimiz catlicaz sanırım zeyycim :) alışverişe basladiniz mi bu arada
Amin cnm saglikli dogar yavrularimiz ins. Doktorum yok bnm ama cok farkli doktorlara gittim bir sey diyen olmadi en son yuksek riskli gebelik doktoruna gitmistim. Cnm su 32 yi bi atlatalim ondan sonra ne kadar gun alsak kar ins.
Kuzum herhangi bi risk durumu olsaydı mutlaka drlarin biri soylerdi. Erken doğum riskini kafaya takıp da kendini de miniklerini de strese sokma boşuna. Rabbim ins esirger de miniklerimizi doğru zamanda sağlıklı bi şekilde kucagimiza aliriz ♥

Maşallah canım Rabbim miniklerine şifa versin de tez zamanda annelerinin kucaklarina gelsinler ins bebişler erken mi gelmek istediler

Sevgili ikiz anneleri. Bayramdan sonra miniklerimizin alışverişlerini yapmayı düşünüyoruz ama yatak konusunda cok kararsız kaldık. Tecrübelerinize ihtiyacimiz var

Sevgili ikiz anneleri. Bayramdan sonra miniklerimizin alışverişlerini yapmayı düşünüyoruz ama yatak konusunda cok kararsız kaldık. Tecrübelerinize ihtiyacimiz var

cnm günaydın.. bende çok kararsız kalmıştım.. sorduğum çogu kimse park yatak dedi.. ama onlarda bana oyuncak gibi geliyor :) ama yinede tavsiye dinleyeceğim, mdf beşik aldık bir tanede park yatak alıcam :) inan çok kişiden park yatağın daha kullanışlı olduğunu duydum ben..

Canım hayırlı olsun cok sevindim ama biye kuvoze koydular sebepsiz koyamazlar eger özel bi hastaneyse sırf devletten para almak için bekletiyolar haberin olsun günlüğü 1,5 milyar cunku.. biraz cadilik yapıp alabilirsin kuzularını yazık ya kac arkadaşımın basına aynı sey geldi..kiloları cok iyi solunumda bi sıkıntı yoksa al gel eve bebeklerini şikayet ederim sizi de cunku yogun bakım kuvozleri enfeksiyona açık bi yer..ne kadar çabuk hastaneden ciksa o kadar iyi..

Canım 37 hafta bittiği için 37+1 38 haftanın içindesin demek ve 38 ikizlerin dogum haftası zaten.. artık bebeklerim karnımda kilo almadıkları için doktor alalım dedi ben cok istemedim ama 2 hafta kilolar nerdeyse sabit kaldı bunun geri dönüşümü olursa tehlikeli oluyo yani kilo verirse..2525 2575 doğdular..sezeryan sabahı suyum geldi zaten o yuzden icim de rahat etti..çatlak meselesi tamamen genetik ama annem çatlamış ben ikizlerle harita olurdum 18 hafta düzenli kullanmaya başladım doguma kadar bi sabah bi aksam..sonuc yine de iyi yani çatlağım var ama cok küçük ve az..

Günaydın herkese. Bende 19. Haftamdayım ve ikiz bebek bekleyenlerdenim. 3. Ayım dolduğu gün kanamam oldu ve 5 gün hastanede yattım şimdi şükürler olsun ki iyiyiz. Tecrübeli olan arkadaşlara sormak istediğim bişey var. Ben hala bebeklerimin hareketlerini hissedemiyorum sizler ne zaman hissetmeye başladınız. Bebeklerimin yerini göbeğime ellediğim zaman anlayabiliyorum ve iki gündür aynı yerde duruyolar bi sorunmu var diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

cnm daha küçücük olduğundan hissedemiyorsun. genellikle 20. haftadan sonra algılamaya başlıyorsun. bnmkiler biraz erkenciydi o ayrı. ama bildiğin kadarıyla 20. haftadan sonra artık hissedersin inşallah.
o bahsettiğin korkular bende de oluyordu, hatta 36 saat hareket etmemişti de soldaki bebeğim acile gitmiştik :) meğerse uyuyormuş paşa..
için rahat edecekse bir git doktora ama Allahın izniyle bişeyleri yoktur..

maşallah cnm ne güzel dayanmışsın haftaları çok iyi.. gelişimleri tamamlanmıştır Rabbimin izniyle hiç bir şey olmaz inşallah..
bu arada nasıl dayandın haftana kadar bnm pek umudum yokta :)

Bi risk atlatınca herşeyi kafaya takar oldum. Üç gündür ilk defa kabız oldum acaba ondan mı diyede düşünüyorum :) belkide dediğin gibi uyuyordur. Daha çarşamba günü gittim doktora perşembe bayram sonrası yine kontrol var. Sanırım evham yapıyorum hemde fazlasıyla

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…