2014 ikiz anneleri

kızlar yardım edin ;
18 haftalıkken sağ tarafımın ağrısıyla acile gittim ikii günün ardından sağ böbrek büyümesi teşhisi konuldu, ama nasıl bir ağrı, hastane yatışı derken birde kabızlık ve enfeksiyon katıldı, öle şiddetli ağrılar çekiyorum ki inanın sabah akşam acillerdeyim cektiğim sancı ve ağrının haddi hesabı yok..

kabızlık mahvetti beni sancı ölüm gibi 4 tane lavman bile etki etmedi... zayıfladım iyice, kabızlığım artıp böbreğe baskı yapmasın diye hiç bişey de yiyemiyorum... ben bu kabızlık illetinden nasıl kurtulucam 1,5 kilo zayıflamışım :KK43:
denediğin yöntemler; yaş kayısı,karpuz, elma yedim kuru kayısı suyu posası, zeytin yağı içtim, süt içtim ılık su içtim soda sıkılmış meyve suları, çorbalar kepekli ekmek yok yumuşamıyor olmuyorrrrrrr

canım uyanır uyanmaz yulaflı Müsli diye bişey biliyor musun. Kabızlık bende de vardı. o müslinin içine kayısı doğra incir doğra. ılık süt ile karıştır ve vc çıkana kadar bişey yeme. çıktıktan sonra da dikkat etceksin cnm mecburen. çorba. mercimek çorbası seni oldukça rahatlatır. ben kabız olmamak için bu tip şeyler deniyorum. acı mideme dokunuyor ama bazen bağırsaklar açılsın diye çok acı yediğim de oluyor :KK43: öyle böyle idare etcez..:KK53:

kızlar yardım edin ;
18 haftalıkken sağ tarafımın ağrısıyla acile gittim ikii günün ardından sağ böbrek büyümesi teşhisi konuldu, ama nasıl bir ağrı, hastane yatışı derken birde kabızlık ve enfeksiyon katıldı, öle şiddetli ağrılar çekiyorum ki inanın sabah akşam acillerdeyim cektiğim sancı ve ağrının haddi hesabı yok..

kabızlık mahvetti beni sancı ölüm gibi 4 tane lavman bile etki etmedi... zayıfladım iyice, kabızlığım artıp böbreğe baskı yapmasın diye hiç bişey de yiyemiyorum... ben bu kabızlık illetinden nasıl kurtulucam 1,5 kilo zayıflamışım :KK43:
denediğin yöntemler; yaş kayısı,karpuz, elma yedim kuru kayısı suyu posası, zeytin yağı içtim, süt içtim ılık su içtim soda sıkılmış meyve suları, çorbalar kepekli ekmek yok yumuşamıyor olmuyorrrrrrr

ben tamamen tesadüfen hafta sonu cacık yapmıştım içine bir diş sarımsak attım bir yıldır kabızlık çektiğim halde heleki hamilelikten dolayı 3 4 günde bir çok çok zor yapıyordum onu yedim bir kere de olsa ishal gibi çok rahat yapabildim...hatta şoka girdim birde sucuk yada köfte falan iyi gelir bağırsaklara

kızlar yardım edin ;

bende genelde kabızlık yaşayan bi insandım ama gebelikte tam tersi oldu sebebi ise doktorumun verdiği magnezyum çoğul gebelikte genelde hemn başlatır doktorlar sen kullanmıyormusun? duphalac kullanabilirsin en olmadı kesinlikle fayda edecektir ..gebeliktete emzirme dönemindede kullanılan bi şurup tabiki yinede doktoruna danış ..

kızlar cvplara tşkler çok afedersiniz bişey gelince tıkanıyor oradan gitmiyorr:KK43: lavman bile etki etmedi o denli yani yok olmuyor
sabah kabk çekirdeği ve kuru incir suyu içtim bağırsaklarım çalıştığnı hissediyorum ama lavoboda tıkanıp kalıyorum kaç gündür böyle

kızlar cvplara tşkler çok afedersiniz bişey gelince tıkanıyor oradan gitmiyorr:KK43: lavman bile etki etmedi o denli yani yok olmuyor
sabah kabk çekirdeği ve kuru incir suyu içtim bağırsaklarım çalıştığnı hissediyorum ama lavoboda tıkanıp kalıyorum kaç gündür böyle

onun sebebi ne biliyor musun? rektumda olan dışkı kuruyor. yani o tıkandı dediğin şeyi zorlarsan makatta yırtılma olur ve o çok acı verir kronik bir hal alabilir. ılık su iç sıcağa yakın ılık su o bölgedeki dışkıyı yumuşatmaya çalış . ben geceleri çok vc ye gidiyorum dolayısıyla az su içiyordum uykulu uykulu kimin canı su ister ki. neyse aynı şikayetler hemoroid gibi bişey oldu çok kanama oldu dışkılamada. sonra anladım ki kaybettiğim suyu yerine koymak zorundayım ve wc çıktıktan sonra 2 bardak su içilcek dedim şimdilik sabah nesfit müsli bol su öyle idare etmeye çalışıyoruz yatmadan evvel meyve yiyorum evde ne varsa işte. başka ne önerebilirim bilmiyorum seni çok iyi anluyorum ben gebelikten önce de çok kabızlık çektiğim için bilirim yani gitmediğim dr.araştırmadığım şey kalmadı. ama asla abur cubur tarzı kuru şeyler yeme gerekirse ekmeği bile az ye.

Arkadaşlar merhaba;
Uzun zamandır buraya uğrayamıyordum. İnşallah hepiniz be bebişleriniz iyiysinizidr. Biz meleklerimle çok iyiyiz. 2 hafta önce ayrıntılı ultrasonumuz vardı. Çok şükür hiç bişey çıkmadı. Rabbim sağlık versin inşallah bundan sonra da çıkmaz. Sizlere bir sorum olacak. Bebeklerimin hareketleri çok şükür dışarıdan görülebilir halde. Ancak tekmeler çoğunlukla sağ taraftan geliyor. Sizde de böyle mi?

Arkadaşlar merhaba;
Uzun zamandır buraya uğrayamıyordum. İnşallah hepiniz be bebişleriniz iyiysinizidr. Biz meleklerimle çok iyiyiz. 2 hafta önce ayrıntılı ultrasonumuz vardı. Çok şükür hiç bişey çıkmadı. Rabbim sağlık versin inşallah bundan sonra da çıkmaz. Sizlere bir sorum olacak. Bebeklerimin hareketleri çok şükür dışarıdan görülebilir halde. Ancak tekmeler çoğunlukla sağ taraftan geliyor. Sizde de böyle mi?

merhaba canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın..:nazar::nazar:
ikiz oldukları için çok fazla yer değiştirebildiklerini sanmıyorum..
ya da birinden biri o tarafa uzatıyodur ayaklarını..
sen ne zaman hissetmeye başladın hareketlerini??
ben şu anda 15 haftalığım..
geçen hafta seğirmeler hissettim önce..
bir iki gün öncede böyle içeriden sanki yer değiştirme veya popolarıyla falan ittiriyolarmış gibi hissediyorum pıt pıt oluyo içeriden...
sence bebekleri mi hissediyorum??
tam göbeğimin 1 santim altında oluyor...

merhaba canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın..:nazar::nazar:
ikiz oldukları için çok fazla yer değiştirebildiklerini sanmıyorum..
ya da birinden biri o tarafa uzatıyodur ayaklarını..
sen ne zaman hissetmeye başladın hareketlerini??
ben şu anda 15 haftalığım..
geçen hafta seğirmeler hissettim önce..
bir iki gün öncede böyle içeriden sanki yer değiştirme veya popolarıyla falan ittiriyolarmış gibi hissediyorum pıt pıt oluyo içeriden...
sence bebekleri mi hissediyorum??
tam göbeğimin 1 santim altında oluyor...

Canım ben de hareketlerini aşağı yukarı 15-16. haftalarda hissetmeye başladım. Dediğin gibi göbek deliğinin etrafında oluyordu. Ve kayna, yer değiştirme gibi hissediyordum. Ama tam anlamıyla 18. haftadan itibaren hissettim. 20. haftada ise dışarıdan belli olmaya başladı yavaş yavaş. Şimdi tüm hareketleri görünür halde.

Canım ben de hareketlerini aşağı yukarı 15-16. haftalarda hissetmeye başladım. Dediğin gibi göbek deliğinin etrafında oluyordu. Ve kayna, yer değiştirme gibi hissediyordum. Ama tam anlamıyla 18. haftadan itibaren hissettim. 20. haftada ise dışarıdan belli olmaya başladı yavaş yavaş. Şimdi tüm hareketleri görünür halde.

ay kıyamamm ben onları belli olan hareketlerineee :KK16::KK16:
maşallahhh annesi :nazar:
bende kayma gibi de hissediyorum birde içeriden pıt pıt sanki böyle hçkırıyomuş ya da kafasını ya da poposunu vuruyomuş gibi hissediyorum...
sen çok mu zayıfsın ondan mı dışarıdan farkediliyo yoksa ikiz oldukları için mi???

ay kıyamamm ben onları belli olan hareketlerineee :KK16::KK16:
maşallahhh annesi :nazar:
bende kayma gibi de hissediyorum birde içeriden pıt pıt sanki böyle hçkırıyomuş ya da kafasını ya da poposunu vuruyomuş gibi hissediyorum...
sen çok mu zayıfsın ondan mı dışarıdan farkediliyo yoksa ikiz oldukları için mi???

ben halen pıt pıt seyirme gibi algılıyorum neden ki :KK59:

merhaba cici annelerr,
bizde kuzularımla bugün 15+2 deyiz.Hala cinsiyetlerini öğrenemedik.Tabi kıpırtılarını da hissetmiyorum :KK5::KK5: merakla bekliyorum oynayacakları anı.3 hafta önce vajinal ultrasonla rahim boyu ölçüldü 4.2 idi.Sizlerde durumlar nasıl dikiş atılan annelerimiz var mı yada dikişsiz doğuma kadar gidebilen.Bu dikiş mevzusu beni çok düşündürüyor:KK49::KK49::KK49::KK49:

ben halen pıt pıt seyirme gibi algılıyorum neden ki :KK59:

kilon kaç canım benim 62 165 boyundayım..kiloyla ilgili olabilir..
zaten benim hissettiğimde çok derinden bir şey...
öyle çok net hissedilen bir şey değil..

merhaba cici annelerr,
bizde kuzularımla bugün 15+2 deyiz.Hala cinsiyetlerini öğrenemedik.Tabi kıpırtılarını da hissetmiyorum :KK5::KK5: merakla bekliyorum oynayacakları anı.3 hafta önce vajinal ultrasonla rahim boyu ölçüldü 4.2 idi.Sizlerde durumlar nasıl dikiş atılan annelerimiz var mı yada dikişsiz doğuma kadar gidebilen.Bu dikiş mevzusu beni çok düşündürüyor:KK49::KK49::KK49::KK49:

haftaya bizde 15+2 de kontrole gidicez bizde cinsiyeti öğrenemedik..
rahim boyuyla ilgili herhangi bir konuşma geçmedi doktorla...

içinizi ferah tutun kızlar 20 haftadan sonra net olarak hissetmeye başladım:KK49::KK49::KK49: şimdi durun artık diyorum karnımı delicek gibiler maşallah :nazar:

birde inanılmaz terlemeye başladım kızlar tüm vücudum başımdan aşağı su dökülür gibi terliyorum ben hiç terlemezdim vücudum hep buz gibi sizdede oldumu anormal bişey mi bilmiyorum ki:emir_bebek:

kilon kaç canım benim 62 165 boyundayım..kiloyla ilgili olabilir..
zaten benim hissettiğimde çok derinden bir şey...
öyle çok net hissedilen bir şey değil..

haftaya bizde 15+2 de kontrole gidicez bizde cinsiyeti öğrenemedik..
rahim boyuyla ilgili herhangi bir konuşma geçmedi doktorla...

Ben de 62 ile hamile kaldim suan 67 kiloyum boyum da 1.70 cok zayif degilim ama cok sisman da degilim neyse beklicez benim hafifte. Agrilarim devam ediyor. Kontrolumz haziranda ayrintli ya gircez kismetse

Ben de 62 ile hamile kaldim suan 67 kiloyum boyum da 1.70 cok zayif degilim ama cok sisman da degilim neyse beklicez benim hafifte. Agrilarim devam ediyor. Kontrolumz haziranda ayrintli ya gircez kismetse

o zaman karın kasların sıkıysa ondandan olabilir canım zaten benim hissettiğimde öyle net bişey değil..
kendi kendime oyalanıyorum işte :KK8:

içinizi ferah tutun kızlar 20 haftadan sonra net olarak hissetmeye başladım:KK49::KK49::KK49: şimdi durun artık diyorum karnımı delicek gibiler maşallah :nazar:

birde inanılmaz terlemeye başladım kızlar tüm vücudum başımdan aşağı su dökülür gibi terliyorum ben hiç terlemezdim vücudum hep buz gibi sizdede oldumu anormal bişey mi bilmiyorum ki:emir_bebek:

ben şu anda üşüme aşamasındayım çorapsız ve iki kat hırkasız duramıyorum evde..
hamilelikten önce de üşürdüm ama şimdi daha da arttı...

X