2014 ikiz anneleri

günaydın tecrübeli ikiz anne adayları
ben halen tüp bebek doktoruma gidiyorum ve yakında doktorumu değiştireceğim doğum yapacağım hastanenin de tüp bebek doktoru var tüp bebek doktorunda mı devam etsem daha iyi olur yoksa normal bir kadın doğumcuda mı devam edeyim çok kararsızım sizce nasıl olmalı

Ben de 28 hf ikizlerime hamileyim. Ben de iki tane gecelik aldım, biri yedek olsun dedim çünkü lekelenebilir, sıcak terlenebilir diye. Şuanki bedenime göre aldım diyebilirim ama zaten göğüs altı robadan pileli olduğu için giymek gerekirse hamileliğin son haftalarında da olur. Ama ben temiz temiz hastane çantamda hazır beklesin diyorum, acil durumlar için. Doğum sonrası biraz bol gelse de sorun değil, sıcakta dar şeyler bunaltıyor beni. Yazlık pijamalarım artık olmadığı için iki tane de pijama takımı aldım. Biri şuanki bedenime göre, diğerini ise bir beden büyük aldım sonrası için. Emzirmeye uygun olsun diye de önü yarıya kadar düğmeli tercih ettim. Doğum sonrası gerçi büyük gelebilir ama dediğim gibi sıcakta bol olsun çok sorun değil dedim. Dar şeyleri giyemiyorum artık çok bunaltıyor beni. Emzirme südyeni de aldım iki tane ama işte onlardan ben de endişeliyim. Şu an tam oluyorlar ama doğum sonrası göğüsler sütle dolunca dar mı gelir acaba diyorum? Onun için de araya uzatma ekler var onlardan da aldım ama beden konusu hakkaten sıkıntılı. Doğum yapmış anneler bilgi verse çok iyi olur valla.

Son düzenleme:
Tüp bebek doktorları adı üstünde tüp bebek üzerine ihtisaslı ama perinataloji yani doğum öncesi takip ve detaylı ultrason incelemesi farklı bir alan ve ciddi tecrübe gerektiriyor. Tüp bebek doktorları takip ediyorlar ama ense kalınlığı ölçümü ve detaylı ultrason vs için tecrübeleri olmadığından başka yere gönderiyorlar. Perinataloji uzmanlarının yaklaşımı çok daha farklı. Ben bir de ikiz olduğu için ( ikizlerde herşey daha zor) perinatoloji uzmanına devam etmeyi tercih ettim, şu ana kadar memnunum. Ayrıca tüp bebek doktorum çok yoğun oluyordu malum işlemler çok olduğu için hem yeterli zaman ayıramıyordu hem de bazen çok beklemek zorunda kalıyorduk. O yüzden kesinlikle tüp bebek doktoruyla devam etme derim ben.

Tecrübeli ikiz anneleri :)
11. Gün değerin 439 13.gün 1.110 cikti.. Dr ikiz mi anlamak için 30 mayista gel dedi. Tecrübeniz bu değerler için ne diyor???

Merhaba
Bende birsey sormak istiyorum ben pkoluyum .en son adetimin üstünden yaklaşık olarak 50 gun gecti kan testi yaptiridm 26.02 cikti kimyasal gebelik dedi 2 gun sonra beta hcg 104.62 cikti normle döndüğünü soyledi bi 2 gun sonra tekrarladim 547 çıktı beta hcg .benim sorum dis gebelik olabilirmi yada cogul gebelik keseyi daha gormeye gitmedim ne zaman gitmeliyim Cevaplarsaniz cok sevinirim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar bu stres aglama krizleri falan normal mi ya ben 17. Haftamdayim ve boyle bazen cok fazla kizilmayacak seylere birden aglama krizine giriyorum esime saldiriya geciyorum bagiriyorum cagiriyorum ama sonra normale donuyorum. Ne yapacagim bebeklerime bir zarari olmuyordur degil mi moralim cok kotu oluyor bazen haftada 1 veya 2 kez aglama krizlerine giriyorum (

cnm senin haftalarında bende öyleydim inan dahada kötüydüm ikikez evi terk ettim ama şükür şuan normale döndüm hamilelik hormonlarından kaynaklanıyor eşimle her gün kavga ederdim adamdan resmen sogumuştıum

kızlar 3 gündür sağ bacağım sağ dizim iflas etmiş durumda.yok böyle bir ağrı, kıpırdatamıyorum.hani çok yürürsün de sızlar ya aynen öyle....bugün fizik tedaviye gideceğim bakalım ne diyecek..sizde de oldu mu böyle şeyler ve ne yaptınız.

sağol canım dediklerine katılıyorum bende inşallah iyi bir doktor bulurum en yakın zamanda

kendi kendime söz verdim yapmıcam artık diye ya . sabah kalktım kasıklarım ağrıdı hep geriyorum demekki kendimi. bebeklerim için endişelendim onlara söz verdim artık ağlayıp onları da üzmicem minicik kalpleri var bi de benim için mi üzülsünler canlarım

bu arada akıntınız var mı sizin de?

evet canım fazlasıylaa benim dr normal dedi... kanama veya kahverengi olmadıktan sonra korkma sakın.. 2 ay kanama yaşamış biri olarak söylüyorum

-

çok teşekkür ederim kızlar kafam karıştı iyice... bir arkadaşım da perinatologa gidiyor ve 4 lü test bile yapmış ikiz hamile oda... gerçi bir sorun çıksa nolacakki aldıramam ki ben- büyük konuşmuyorum allahım tüp bebekle aten zor bulmuşum :'( allahım yaşatmasın - ama tedbiri al takdiri allaha ben yine perinatolog bulayım en iyisi...

bana tüp bebek drum kadın doğumcuya git demişti çünkü tüp bebekle ilgili zaten çok yoğun ve ihtissas alanları tüp bebek olduğu için... uzman bir ddr devam et tatlım...bide 2li 3lü 4llü test yaptırırsan haber veir misin bana da :-*

canım merhaba ben duygusuz bir hamilelik geçiriyorum... ne aglama ne gülme... ama yakın arkadaşım senin gibiydi hatta kocasını yataga bile almıyordu dr normal demişti
ama yine sinirli hallerine hakim olmaya çalış o anlarda odada tek kalıp sırt üstü uzanıp ayaklar hafif bükülü olacak ve klasik müzzik dinleyip terapi - yada yoga müzikleri- yapacaksın kendine işe yarıo dene derim

sakin olmak en iyisi cnm normalde çok sakin bir yapım var ama ne olduysa bana böyle anlamadım yani hayır adama da yazık tuhaf tuhaf bakıo suratıma

Pko da yumurtlama bozukluğu olduğunu biliyorum, dolayısıyla sizin yumurtlama gününüz belli olmadığı için döllenme ne zaman oldu bilinmez o yüzden ilk değer çok erken döneme denk geldiyse bu kadar düşük çıkmış olabilir. Ama belli ki katlanarak artmış, bu da hamile oldugunuzu gösterir. Benim tüp bebekle oldu, 3 kez ikişer gün arayala beta hcg bakıldı, aynen böyle katlanarak gitti, ikiz oldugu için normalde iki kat artış beklenirken daha yüksek çıkıyordu değerler. Kimyasal olsa değerler yükselmezdi.Sonra da son ölçümden bir hafta yada 10 gün sonra olabilir vajinal ultrasona randevu verdiler ve keseler çok net bir şekilde görülmüştü. Dış gebelik mi, tek normal gebelik mi yoksa ikiz mi bunlar ultrason bakıldığında anlaşılıyor.

Bugun tekrar kan verdim ve 1740 cikti sonuc ama yine kese yok canim

evet canım bende iyi bir kadın doğumcuya gitmeye karar verdim doğum yapacağım hastanenin doktorlarını araştırıyorum riskli gebelik takip edebilen bir doktor olsun istiyorum ne de olsa ikiz bebişlerimiz olacak Allah nasip ederse
2 li test yaptırdım canım ben çok şükür testlerimiz normal değerler arasında çıktı doktorumuz öyle dedi
ensen kalınlıkları birinin 1,9 diğeri 1,6 çıkmıştı burun kemikleri de oluşmuş şükür
diğer testlerimiz olacak mı bilmiyorum ayın 2 sinde kontrolüm var o zaman sorarım doktoruma sana da bilgi veririm

Bugun tekrar kan verdim ve 1740 cikti sonuc ama yine kese yok canim
canım meraklanma kese 2000 yada 2500 lü değerlerde gözüküyo diye biliyorum o yüzden moralini bozma değerin katlanıyorsa yakında gözükür

14.05.2014 > 26
16.05.2014> 104
18.05.2014>546
20.05.2014>1740

bunlar bhcg sonuclarim ikiz olabilir mi ?

14.05.2014 > 26
16.05.2014> 104
18.05.2014>546
20.05.2014>1740

bunlar bhcg sonuclarim ikiz olabilir mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…