2014 ikiz anneleri

Doğumu yaklaşmış ikiz anneleri, biz de bebişlerimize beşik bakıyoruz artık hayırlısıyla inşallah. Ama karar vermek zor bir meseleymiş, öncelikle karyola mı, sallanan hamak beşik mi, park yatak mı yoksa büyüyen beşik mi hangisi daha kullanışlı acaba? Siz ne aldınız? :26: :KK37:
Cnm ben tayinci olduğum için parkyatak aldım 2adet.birini yatak odama diğerini günlük odaya kurup biraz öyle kullanalım dedik.birde gurbette olduğumuz için gezecek yerimiz çok birini alıp gideriz dedik.evin genisse ve tayin durumun yoksa buyuyebilen besiklerden almanda mantikli.

Cnm ben tayinci olduğum için parkyatak aldım 2adet.birini yatak odama diğerini günlük odaya kurup biraz öyle kullanalım dedik.birde gurbette olduğumuz için gezecek yerimiz çok birini alıp gideriz dedik.evin genisse ve tayin durumun yoksa buyuyebilen besiklerden almanda mantikli.
Ev geniş, oda müsait ancak beni düşündüren büyüyen beşiklerin eni çok dar 70-80 cm bişey artı büyüttüğünde yanlarda korkuluk olmayacak. Ve dolaplı çekmeceli falan oldugu için de ağır, öyle kolayca yer değişikliği yapamazsın. Bu yüzden klasik dolapsız karyola mı daha iyi diye düşüncedeyim. Ne dersiniz? Bi de karyolaların sallananı ve sallanmayanları var. Sallamaya da alıştırmak istemiyorum ama mecbur mu kalırım acaba diyorum.

Ev geniş, oda müsait ancak beni düşündüren büyüyen beşiklerin eni çok dar 70-80 cm bişey artı büyüttüğünde yanlarda korkuluk olmayacak. Ve dolaplı çekmeceli falan oldugu için de ağır, öyle kolayca yer değişikliği yapamazsın. Bu yüzden klasik dolapsız karyola mı daha iyi diye düşüncedeyim. Ne dersiniz? Bi de karyolaların sallananı ve sallanmayanları var. Sallamaya da alıştırmak istemiyorum ama mecbur mu kalırım acaba diyorum.

park yatak tavsiye ederim üstelikte tek ilk dört ay yan yana yatırdım ben sorun olmadı ..şimdi ise nereyi bulursak orda yatıryoruz :KK1:
büyük mobilyalardan herkez şikayetçi her yönü ile bende çk araştırmıştım vktinde

Canım inşallah çıkmaz,rabbim yardım eder.benim doktor 36yi bitirip 37den gün almaya başlayınca alalim diyor ama ben dayanirmiyim bilmiyorum.ödemler yüzünden bu haftaiçi alın beni hocam dememek için zor tutucam galiba kendimi .

Canım benim doktorumda 36.haftada alicakti ama sancı çıktı bakalım nokucak yarın yine nstye gircem sancı çıkmazsa bırakır sancı çıkarsa yatırır :KK66:
hayırlı zamanda gelsinler inşallah seni çok zorluyolar galiba ; ( Allah yardımcın olsun

Canım benim doktorumda 36.haftada alicakti ama sancı çıktı bakalım nokucak yarın yine nstye gircem sancı çıkmazsa bırakır sancı çıkarsa yatırır :KK66:
hayırlı zamanda gelsinler inşallah seni çok zorluyolar galiba ; ( Allah yardımcın olsun

İnşallah yarın sancin çıkmazda biraz daha kalırlar.36yi tamamlarsak tek bebeklerden farkı kalmaz bebeklerimizin.bn birazda kilo yüzünden disimizda sıkı yorum .usgye göre çok oynarsa diye:)ciger iğnesi yaptirmışmıydın.ben yaptırdim ama ne olur ne olmaz.rabbim ciumlemizin sıradaki arkadaslarinda yardımcısı olsun.hamd olsun biz geldik bugunlere darısı diğerlerine

Slm canım benimde bikini bölgesinde agri var üstüne birde baldirlarimda ödem olustu acidan ölüyorum.doktor idare etcen diyerek yolladi.yatakta sağa yaptıysam öyle kalıyorum her hareket canimi alıyor sanki,lavabo dönüşü sola yatıyorum yoksa hareket etmem çok zor.birde bebeklerin biri poposuyla kapatmış rahim ağzını aşa cekiyo sanki sürekli ayakta kalamiyorum artık.nstde sancin falan cikiyomu?doktorun kaçıncı haftada almayı düşünüyor

:KK43:

Kızlar o agrılar bende de fena. Ctsi günü doktoruma söyledim, günde 1 kapsül aldığım kslsitum mahnezyum desteğini ikiye cıkardı. Çok yümeyin ayakta kalnayın

İnşallah yarın sancin çıkmazda biraz daha kalırlar.36yi tamamlarsak tek bebeklerden farkı kalmaz bebeklerimizin.bn birazda kilo yüzünden disimizda sıkı yorum .usgye göre çok oynarsa diye:)ciger iğnesi yaptirmışmıydın.ben yaptırdim ama ne olur ne olmaz.rabbim ciumlemizin sıradaki arkadaslarinda yardımcısı olsun.hamd olsun biz geldik bugunlere darısı diğerlerine
Ciğer iğnesi yaptırdım canım hast. Yattigimda yapılmıştı
Aminnn canım Rabbim hepimuzin yardımcısı olsun hayırlı sağlıklı doğumlarımız olur inşallah
Kızlar o agrılar bende de fena. Ctsi günü doktoruma söyledim, günde 1 kapsül aldığım kslsitum mahnezyum desteğini ikiye cıkardı. Çok yümeyin ayakta kalnayın

Allah yardımcın olsun ağrılar bazen fena oluyo bende 2kez magnezyum alıyorum ama bazen hiç faydası yok gibi ; (
Bugünlere de şükür bebislermiz sağlıkla gelsinler

arkadaşlar ben şuan 27 haftalık ikizlerime hamileyim. doğumum kesin sezeryan olacak. geçen hafta kendime bir tane lohusa geceliği bir tanede lohusa pijama takımı aldım. sorum şu.. normalde ben L beden giyen biriyim lohusa takımlarındada kendi bedenini alacaksın dediler bende L beden aldım ama eve geldiğimde denedim 26 haftalık göbeğimle ikiside tam oldu yani doğuma yakın zamanlarda bana gelmezler. kafam çok karıştı doğumdan sonra kalan göbeğimle kullanabilirim herhalde ama ya doğumdan önce herhangi bir sebepten dolayı yatmak zorunda kalırsam malum ikizlerde göbek çok büyük oluyor o zamanda bir tane çok büyük bir takım mı almam gerekiyor? siz aldıklarınızı hangi beden aldınız. aynı problem emzirme sütyenlerindede geçerli kaç beden alacağımı bir türlü bilemiyorum.

Canım bugünleride gördük ya şükürler olsun :KK66: senin bebisler nasıl? Nasıl gidiyo? Bu arada sen kaçıncı haftada doğum yapmıştın canım kaç kilo doğdular?
sükür canım inş hepimiz daha güzel günler görürüz 36+2 de spinal sezeryan oldu ortalama 2 bucuk kilo doğdular 1 gun kaldık hastanede sonra evimize geldik ilk zamanlar endişeliydim garip bi şey evde iki tane bebek bi de ağrılarım vardı bi hafta sonra ağrılarım geçmeye başlayınca miniklerimle daha çok ilgilendim annem ve kuzenim hep yanımda oldular şimdi 1 ayı geçtik gece gündüz uykumuz birbirine karıştı her şeye değer küçük meleklerimiz rabbim sağlık versin bebişlerimize güzel haberlerini bekliyoruz :KK54: gelişmelerden haber et bizi senin ne zaman doğum 35 olmuşsun dr gün verdi mi

arkadaşlar ben şuan 27 haftalık ikizlerime hamileyim. doğumum kesin sezeryan olacak. geçen hafta kendime bir tane lohusa geceliği bir tanede lohusa pijama takımı aldım. sorum şu.. normalde ben L beden giyen biriyim lohusa takımlarındada kendi bedenini alacaksın dediler bende L beden aldım ama eve geldiğimde denedim 26 haftalık göbeğimle ikiside tam oldu yani doğuma yakın zamanlarda bana gelmezler. kafam çok karıştı doğumdan sonra kalan göbeğimle kullanabilirim herhalde ama ya doğumdan önce herhangi bir sebepten dolayı yatmak zorunda kalırsam malum ikizlerde göbek çok büyük oluyor o zamanda bir tane çok büyük bir takım mı almam gerekiyor? siz aldıklarınızı hangi beden aldınız. aynı problem emzirme sütyenlerindede geçerli kaç beden alacağımı bir türlü bilemiyorum.

canım 27 haftalıkken tam oluyorsa doğumdan sonrada olur diye düşünüyorum ben normalden bi beden büyük almıştım aynı beden de alsaydım sorun olmazdı hastaneye giderken hamile kıyafetimle gittim doğumdan sonra gecelik giydim göbeğim de biraz inmişti geceliğim oldu sütyenden cok emzirme atleti kullanıyorum içine gogus pediyle kullanacağın için sütyene gerek kalmıyor yani ben öyle memnun kaldım şimdilik sütyen kullanmıyorum

canım 27 haftalıkken tam oluyorsa doğumdan sonrada olur diye düşünüyorum ben normalden bi beden büyük almıştım aynı beden de alsaydım sorun olmazdı hastaneye giderken hamile kıyafetimle gittim doğumdan sonra gecelik giydim göbeğim de biraz inmişti geceliğim oldu sütyenden cok emzirme atleti kullanıyorum içine gogus pediyle kullanacağın için sütyene gerek kalmıyor yani ben öyle memnun kaldım şimdilik sütyen kullanmıyorum

peki canım allah korusun doğumdan öncede herhangi bir sebepten dolayı yatmak zorunda kalırsam onun içinde yedek büyük beden bişi almam gerekir mi?

canım doğuma mi alcak seni yatıracak demissin ya.hafta olarak 35+larda mi olcan.bende ödem yüzünden sıkıntıliyim haftaya gel bi bakalım dedi ama 25inden sonraya gün vercek gibi.bende bebeklere bisi olursa diye tedirginim.kiloları nasıl kuzuların.nidilat alıyorum ama kasılma için sancı düşük çıkıyor.rabbim yardımcın olsun

Canim bisi sorucamm ben kan tahlili yaptrdim 26.02 cikti kimyasal dediler ilk 2 gun sonra tekrr yaptirdim bukez 104.62 yukseldi tekrar 2 gun sonra yaptirdim 547.02 cikti sence 3 kat yukselmesi normalmi ikiz olabilrmi sanirim daha cok yeni bi bebiss yada dis gebelik olablirmi :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

peki canım allah korusun doğumdan öncede herhangi bir sebepten dolayı yatmak zorunda kalırsam onun içinde yedek büyük beden bişi almam gerekir mi?

hamile esofmanım vardı ben onu giydim doğumdan önce canım bi tane giyebileceğin kyafet olursa rahat edersin pijama takımı da olabilir

El ve ayaklarda şişme genelde tuzlu yiyeceklerden kaynaklanıyor.ama uyuşmayı sadece netten okumuştum olabilir bu haftalarda diye.dr sorun bence.bir de daha fazla su için.benim de küçük bir kızım var.sizi anlayabiliyorum.bizim işimiz çok daha zor.siz çalışıyor musunuz bilmiyorum ama ben bugün izne ayrıldım.okul ve kızım ve bebekler arasındaki dengeyi koruyamıyorum artık.bedenimizin dinlenmeye çok ihtiyacı var.

merba cnm ben calışmıyorum kızım 3.5 yasında efet gercekten bizim işimiz çok zor birde çok hiparaktif yerinde durmuyorr dr aradım ödem vardır dedi tansiyonum maşallah gayet iyi tuz ben hiç kullamıyorum yaklaşık 12 senedirr:) tuzla aram yok yani ama ayakta çok fazla kalıyorum cvp için ayrıca çok tşk ederim rabbim sizinde yardımcınız olsun yardımcı olmadıgı için gercekten çok zor oluyorr tekim ve ikizlerimede tek bakıcam inş bakabilirim hepsine yetebilirmiyim bilmiyorum :KK43:

Bende de sabahları yataktan kalktığımda ellerde şişlik ve parmak eklemlerimde ağrı oluyor ama uyuşma yok. Hareket ettirdikçe gün içinde geçiyor. Yalnız doktorum dedi ki gebelikte el bileğindeki bağlarda kalınlaşma oluyormuş ve bu sinirlere damarlara baskı yapabiliyormuş. Ellerdeki ödem ve uyuşma bu nedenle oluyormuş. Ayaklardaki şişlikte ayakta kalmakla doğrudan alakalı, mümkün olduğunca yukarı uzatmak gerekiyor. Ödem çok fazlaysa mutlaka tansiyonunuzu ölçtürün, gebelikte yüksek tansiyon tehlikeli, preeklampsi falan olmasın.

canım uyusukluk özellikle ellerimde sürekli vardı iş bile yapamıyordum dr normal olur dedi doğumdan sonra sükür geçti

çok saolun kızlar cvp için dr aradım çok ayakta kalmaktan ve ödemden dedi idrar testi istedi bakalım onu yaptırcam ama gercekten çok fazla ayakta kalıyorum kızım sagolsun allahım inş 36. haftaları görürüm çok kkorkuyorum erken dogum olacak dr kızıma bakacak kimsede yok :KK43:

Canim bisi sorucamm ben kan tahlili yaptrdim 26.02 cikti kimyasal dediler ilk 2 gun sonra tekrr yaptirdim bukez 104.62 yukseldi tekrar 2 gun sonra yaptirdim 547.02 cikti sence 3 kat yukselmesi normalmi ikiz olabilrmi sanirim daha cok yeni bi bebiss yada dis gebelik olablirmi :KK43:

Güzelim, ben işk yaptırdıgımda 43 cıkmıştı. Dış gebelik olabilir demişşerdi o gün bana da. 4 gün sonra 160 olması gereken deger 240lardaidi. Benimki geç döllenme idi, sana neye dayanarsk kimyasal gebelik dediler? Degerin 540 civarı ise kesenin görünmesi lazım. Keseye baktırdın mı?

Keyfiim çok kaçık... Mide yanmasindan perisan oldum... 28+4 ikize hamileyim.. Geceleri uyuyamiyorum biturlu... Guya ev taşıcaz, hala tasinamadimda... Vakit daraldi, daha hiç bişi yapmadim.. Sinirden aglayip, duruyorum.. Kocamin gevşekliginede acayip sinirleniyorum.. Her sn erken dogum olcak diye de korkuyorum... İşyeride gergin zaten... Cok gerginim ve herkese uyuz oluyorum bu ara.... Dogum kismetse acibadem halkali da olacak .. Orda doguran varmi? Yenidogan unitesinde ssk geciyormu? Dogum icin ırayi planladik ama allah korusun cocuklar kuvozde yatarsa, ve ssk karsilamazsa, o masrafin ustunden gelemeyiz biz :KK43:

Güzelim, ben işk yaptırdıgımda 43 cıkmıştı. Dış gebelik olabilir demişşerdi o gün bana da. 4 gün sonra 160 olması gereken deger 240lardaidi. Benimki geç döllenme idi, sana neye dayanarsk kimyasal gebelik dediler? Degerin 540 civarı ise kesenin görünmesi lazım. Keseye baktırdın mı?

Yookk yarin baktrcam insallahhh canim kimyassl demelerinin sebebi ilk deger 26 ya ondan dusukmus

Yookk yarin baktrcam insallahhh canim kimyassl demelerinin sebebi ilk deger 26 ya ondan dusukmus

Dedim ya benimki de, SAT a göre bakınxa düşüktü ama geç döllenmeydi. Bir an evvel tahlil aonuçlarınla bwraber bir soktora gitmelisin iyi gaberlerini bekliyoeuz:))

X