2014 ikiz anneleri

sizlere bir sey sormak istiyorum bu aralar rahimde ara ara ama şiddetli sancım oluyorr bazen nefes alamyorum sizdede oldu mı böyle hiç açıkçası korkuyorum ben fazla giremiyorum daha önce bir ikikez yazmıştım 3 yasındada bir kızım var pek vaktım olmuyor girmeye sürekli ayaktaym yannız olduğum için kızımada ben bakıyorum kızım aşırı hiparaktif hızına yetişemiyorum artık karnım iyice büyüdü çok zorlanıyorum ikiz olduğundan mı bilmiyorum ama şuanki görünümüm 7 aylık gibi

Canım nasılsın kuzuların nasıl iyiler mı?

Canım bizim durum pek parlak değil pazartesi gittiğimiz kontrolde bebeklerin arasındaki kilo farkının yine epey açıldığını gördük
1320 ve 787 olmuşlar... küçük bebeğin kordonunda direnç var, EDF kaybımız devam ediyor yani.. Yatışımı yapmak istediler kalmadım..
Özel hastane değil ki, devlet hastanesi perinatolojiye gidiyoruz ben daha kötü olurum orda dedim kalmadım..
Doktor 3 günde bir NST ye çağırdı (yarın yine hastanelerdeyiz mesela) birde ciğer geliştirici iğnelerimizi olduk.
Bu iğnelerden sonra gerçi küçük bebeğimi pek hissetmiyorum umarım normaldir
30. haftayı iple çekiyorum daha çok küçüğüz inş almazlar bebişlerimi..

yeni gelen tüm anneler hoşgelmiş

Canım ins direnc azalır 30-32 haftaları görürsünüz..sen kontrollerine git ins hersey guzel olur Rabbim yardımcın olsun..ciger geliştiriciyi olman iyi olmus ani dogum kararında için rahat olur en azından..iğneden kaynaklı hareketler yavasliyormus bunu duymuştum..endişe etme ins hersey guzel olsun kuzularını saglikla kucağına al diye dua edicem..

kızlar selam,
dün dr. gittim. rahim girişini ultrasonla ölçtü. 3.30 çıktı. ikiz gebeliklerde normal midir?
10 gün snr bir daha kontrole gel dedi evhamlandım. aranızda ölçtüren varmı? biraz riskli mise hemen çalışmayı bırakıp evde yatacağım.

bu arada berbat grip oldum. sürekli limonlu su içiorum ama bana mısın demedi. doğal takviye ne alayım??

inşallah canım 4 gözle bulantıların bitmesini bekliyorum

Rahim girisi hakkinda bilgim yok daha yeniyim gebelikte :)
Ama gribi 3 gunde atlattim ben ilac vermedi dr bana bende sabah aksam icilmek uzere
yarim limon kabuguyla birlikte, 1 tane ayva/elma kabugu -biraz kalin soyuyorsun-, bir tutam ihlamurun cicekli kismindan koyup kaynat ic.bunu 2bardaktan fazla icmiyorsun icinde ihlamur oldugu icin.
Ayrica ara ara cay kahve yerine yine yarim limonu sik diger yarini bir bardagin icine kabuklu dogra bir tatli kasigi bal koy ve uzerine sicak su ekleyip ic direncini yukseltir.bunu istedigin bardak sayisinda icebilirsin.
1 tatli kasigi zencefil tozu ve 1 tatli kasigi bali macun kivamina getirip sabah aksam taze taze hazirla ye.
Bu kadar benimkini 3 gunde soktu bende asiri oksurukte vardi. insallah sende faydasini gorursun :-* gecmis olsun

Cnm hosbulduk :) cok gecmis olsun insallah hersey istedigin gibi olur. biz daha 9+3 gunluguz yazdigindan pek bisey anlamadim ama allahim sifa versin

Canım maşallah ne güzel, eminim ilk çocuğun için çok uğraşmışsındır Allahım seni mükafatlandırmış, ama olumsuz olmana üzüldüm, Allah'ın zoruna gider çevrene de kabullendir bence çok güzel bi şey, Allah yavrularını bağışlasın. Bu arada ben de hep düşünürüm ikizlere hamileyim( tedavi) ya hemen kendiliğinden olursa diye, o da Allah'tan sınav gibi düşün

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben ölçtürmedim ama merak ettim kaç haftalıksın

Canım ben ölçtürmedim ama merak ettim kaç haftalıksın

16+2. Gelişimleri 1 hafta önce. Drum 10 gn snr bidaha bslacak. Sanırım doğuma kdr yatış yapıcz. Yatmk dert değil yeterki daha açılmasn

16+2. Gelişimleri 1 hafta önce. Drum 10 gn snr bidaha bslacak. Sanırım doğuma kdr yatış yapıcz. Yatmk dert değil yeterki daha açılmasn

Anladım canım üzülme, arkadaşımın da rahimde açılma vardı diktiler, imkanın varsa dinlenmeye çalış, tedavi mi, doğal mı?

Canım rahim agzı 3 un altına düşerse az kabul ediliyo ama bana sorarsan herkeste farklı oluyo..sen kendini yorma bizim bi arkadas 3 un altında 34 haftaya geldi..doktor bi daha bakar daha da incelemişse istirahat verir korkma bise olmaz ins..bu isler hic belli olmuyo 5,5 olan bi gunde incelip dogum yapabiliyo..en güzeli rahat olmak..grip için ise yarım lt suya 1 çay kasığı karbonat atıp geceleri yatmadan ic..bana iyi geldi..

canım nasılsın grip mi oldun çok geçmiş olsun nasıl gidiyor hamişlik

canım nasılsın grip mi oldun çok geçmiş olsun nasıl gidiyor hamişlik

Cnm cok sagol 5. veya 6. haftamda olmustum ama atlattim cok sukur... simdi kanama ile ugrasiyorum... 2 haftadir devam ediyor yataktan kalkmam yasak ama bebislerin gelisimi iyi masallah... onlar iyi olsunda ben raziyim... hayirlisi allahtan... senin masil gidiyor tatlim

aman maşallah bebişler iyi olsunda
benim de yoğun mide bulantılarım var canım ağzıma ne yemek sürebiliyorum nede birşey içebiliyorum dün serum aldım evde yatıyorum bende
kafamı kaldıramıyorum vallahi 10 günde rapor aldım evdeyim bu aralar
bir de benim ara ara kasıklarımda gerilme ağrı oluyor bazen çok korkuyorum pazartesi kontrolüm var inşallah o zaman gidince onuda bir sorayım
sende de oluyor mu canım?

Mrb bu hafta iyice ağırlaştım sanki baskı hissediyorum aşağıya doğru bebeklerde çok hareketli biri aşağıda o çok canımı yakıyor birde kasılmaların oluyor zaten nidilat içiyorum ama kasılma devam sizdede bu tarz problemler var mı

Cnm gecmis olsun ya bulantida cok zor ben ohss oldugumda yasadim allah yardimcin olsun....vsllahi 2 aydir benimde cekmedigim tek sey bulanti oldu..
Kasilmalar bende de oluyirdu dr keseler buyuyup yerlesiyor dedi korkma demisti... benim en cok kasigimin sag tarafindan bicak saplanmasi gibi giriyordu sonra tum katina dagiliyordu ama gecti bence korkma sende ama tabi dr sor mutlaka

Ikiz anneleri slm!! Nolur bana yardımcı olun size çok ihtiyacım var bugün transferin 9.günüydü kan testinde değerim 148 çıktı. Dr ikiz olabilir dedi. Sizin tecrübelerinize ihtiyacım var. .. Önemseyip cvp verirseniz çok sevinirim... Çatlıcam meraktan..

🌸🌸🌸

Merhaba cnm. İkiz olup olmadığı keseyle anca anlarsın. Bn transferimden 8 gün snr idrar testi yaptım.çıkmadı. 13.günde 946,15. Günde 1682 kan değerim. Heycan yapma. 10güne belli olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…