2014 ikiz anneleri

merhaba kızlar ben de ikiz annesiyim Allah nasip ederse.7 ayıma girdim malesef seker yüklemem yüksek çıktı :KK43:( bir hafta diyet yaptım ama düsmedi doktor insilun basladı bana bu hafta kullanorum gün de 3 defa 2 doz ama yine yüksek cıkıyo.benimle aynı durumda olanlar yazsın lütfen

merhaba canım.bende 7. ayın içindeyim.şekerin kaç çıktı?benimde biraz yüksek çıkmıştı ama çok şükür düştü.doktorun hangi yiyeceklerden uzak kal dedi veya diyet listesi verdi mi?

Bugun doktora gittik biraz leke gelmisti ne durumdalar diye ilk ultrasonda imiz ciktilar ben dusukten so ra hemen hamile kaldim 8 gun once 5_6 haftalik cikmisti simdi ultrasonda tek gozukuyo 7+5 cikmis raporu inceledim kadinaraligi tasirmis gibi geldi kalp atisida yok su andacok uzgunum kendime teselli ariyorum kendi doktoruma gostermedim daha bi hafta bekleyimbaska bir hastanenin ultrasonuna gircem ins dua edin hamilelwrin duasi kabul olurmu
Rabbim hayirlisiyla sizinde vaktinde bebeklerinize kavusturur

Canım bi doktora daha git ins bebegin yasiyodur..üzülme canım..

Kizlar hepiniz iyisinizdir insallah.28.haftaya girdim ve birden bas donmesi peydah oldu bnde.ayaga kalkamiyorum.agzim dilimde surekli kuruyor.birde her harekette otururken kalkarken surekli altta bi agri bi batma var.ilerleyn haftadaki arkadaslar bi fikriniz varmi?doktor gunu persembe gitsemmi bugun bilemedim.

Canim tansiyonla alakali olabilor. Bi takip ettir istersen. Doktoruna da danis tabi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

benim açlık sekerim 107 seker yüklemesi sonucu 253 bi saat sonrası da 203 cıkmıstı doktorum beni dahiliye doktoruna gönderdi o da endokrin doktoruna ggönderdi oda yüksek oldugunu söyledi önce bi hafta diyetle deneyelim dedi diyetisyene gittim diyet listesi verdi ona ragmen düşmedi bu hafta da insilun kullanıyorum diyete de devam sekerli hiç bişey yok sebze yemekleri 8 kasık pilav ya da makarna 4 kasık yagsız salata kepek ekmegi 3 dilim böyle ac geziyoruma ama yine de degerlerim yüksek bu cuma tekrar gidicem her sabah ögle aksam ölçüyorum bakalım ne dicek sen sanslısın o zaman benim ki kadar yüksek değildir senin ki :KK50:

hersey çok normaldi eşimle parka gittik ağrı sancı yok su geldi koştura koştura hastaneye bizi almadılar yenidğan yetersiz diye manisa celal bayara sevk bebeklerin biri burda küvezde dieri başka bir hastanede göremedim koklayamadım dokunamadım bile 1 ay küvozden bahsediyorlar beyaz naparım ben 1 ay dua et nolur
Canım öncelikle gözün aydın, hayırlı uğurlu olsun. Maaşallah kiloları da çok iyi kuzuların. Canım inşaallah o kadar uzun kalmazlar küvözde. Bak benim doğum yaptığım hastanede 1600-1800 gr doğan ikizler 6 gün yattı çıktılar. İnşaallah seninkiler de çabucak toparlar da kucağına gelirler. Sen şimdi ne olursa olsun moralini yüksek tut. Bi de mutlaka sütünü sağ olur mu? Gelse de gelmese de sağ. Çok lazım olacak. Allah acil şifalar versin tekrardan.:KK16:

Son düzenleme:
Haftasi ileri olan arkadaslar ciger ignesi oldunuz mu.benim doktorum yapmadi mrk etttim.
Canım benim erken doğum riskim oldu 24. haftada iki doz 28. haftada da tamamlayıcı doz yapıldı. Bir çok dr. bi aksilik olmadığı müddetçe gerek görmüyo. Zaten maaşallah canım hafta olarak artık ihtiyacınız yoktur Allah'ın izniyle.:KK16::KK16::KK16:

benim açlık sekerim 107 seker yüklemesi sonucu 253 bi saat sonrası da 203 cıkmıstı doktorum beni dahiliye doktoruna gönderdi o da endokrin doktoruna ggönderdi oda yüksek oldugunu söyledi önce bi hafta diyetle deneyelim dedi diyetisyene gittim diyet listesi verdi ona ragmen düşmedi bu hafta da insilun kullanıyorum diyete de devam sekerli hiç bişey yok sebze yemekleri 8 kasık pilav ya da makarna 4 kasık yagsız salata kepek ekmegi 3 dilim böyle ac geziyoruma ama yine de degerlerim yüksek bu cuma tekrar gidicem her sabah ögle aksam ölçüyorum bakalım ne dicek sen sanslısın o zaman benim ki kadar yüksek değildir senin ki :KK50:

benim 155 çıkmıştı ve doktar hafif bir diyet verdi.patates havuç bezelye ekmek üzüm gibi şeker içeren gıdalardan uzuk kal dedi.bende biraz dikkat edince şekerim 85 e düştü ve neredeyse beni öldürüyordu diyebilirim çok zorladı.sende dikkat edersen düşer diye düşünüyorum.ayrıca şeker birazcık psikolojik ne kadar düşünürsen o kadar yükselir.biraz rahat olmaya çalış.Allah'ın izni ile düşecektir.

Kizlar hepiniz iyisinizdir insallah.28.haftaya girdim ve birden bas donmesi peydah oldu bnde.ayaga kalkamiyorum.agzim dilimde surekli kuruyor.birde her harekette otururken kalkarken surekli altta bi agri bi batma var.ilerleyn haftadaki arkadaslar bi fikriniz varmi?doktor gunu persembe gitsemmi bugun bilemedim.

Canim basdonmesini bende çok yasadim tansiyonumu olcturuyrm normal cikiyor ama iç geçmesi kalp carpintisi ile beraber bas dönmesi yasadm bu aralar biraz azaldi sen yinede tansiyonunu olctur.oturup kalkarken yataktan sağasola dönerken benimde çok agrilarm oluyor hatta Esim uyku arasında dönerken inledigimi bile söylüyor olacak artik bunlar bizimki zahmetli gebelik

Canim basdonmesini bende çok yasadim tansiyonumu olcturuyrm normal cikiyor ama iç geçmesi kalp carpintisi ile beraber bas dönmesi yasadm bu aralar biraz azaldi sen yinede tansiyonunu olctur.oturup kalkarken yataktan sağasola dönerken benimde çok agrilarm oluyor hatta Esim uyku arasında dönerken inledigimi bile söylüyor olacak artik bunlar bizimki zahmetli gebelik

Canim tansiyonum 10/6 cikti.doktoruma gittim zaten bu hafta gidilcekti ciger ignesi meselesini konustuk rahim agzin kapali uzunlugu ii 30.haftayi beklwyelim dedi.sag sol agrilarina alistm artik l.alttan batiyo yada alt kemiklerim agriyo artik:-) odemim az sadece bacakda oda insallah bi kac hafta boyle gider.bebislerim 1150gr olmus insallah iyidir.uykularim zaten artik verimsiz oturark basliyorum sirtustu buluyorum kendimi:-)

Herkese iyi aksamlar..biz bugün nihayet 9 haftaya ulastikk cok endiseli gecio ilk haftalar..tüp bebek le ikiz gebelik bekleyen var mi.? Rabbim inşallah kucamiza alcamiz gunleride gösterir..calisan arkadaslar cok zorlandiniz mi.bide ikizlerde kacinci haftadan ayrilabiliriz izne

Herkese iyi aksamlar..biz bugün nihayet 9 haftaya ulastikk cok endiseli gecio ilk haftalar..tüp bebek le ikiz gebelik bekleyen var mi.? Rabbim inşallah kucamiza alcamiz gunleride gösterir..calisan arkadaslar cok zorlandiniz mi.bide ikizlerde kacinci haftadan ayrilabiliriz izne

Canim cok sevindim hamile olduguna ....ilk haftalar da son haftalarda aslinda hamilelik boyunca endiseli geciyo malesef...30. Haftada ayrilinabiliniyo izne canim...

Canim öyle ümitsiz olma inş hepimiz göreceğiz 36 lari 1-2 hafta geçsin sahada rahatlayacasin emin ol
inşallah canım, bize doktor 32 yi veriyor en iyi şartlarda ama bakalım :KK43:((

Bizim bugünkü kontrolden haberler şöyle. İlk ölçümde aradaki ağırlık diskordansı %23 çıktı.. sonra başka açı yakaladı doktorum ve %29 yazdırdı rapora.. ama bu da bizim için süper haber. Biz %40 lardan bu duruma geldik. Çoook şükür diyorum. Doktorum da okadar tatlı ve ilgili ki, 3 defa ölçüm yaptı.. Geçen hafta özeldeki doktorum 1018 gr ölçmüştü büyük bebeği ve küçüğü 500 fln.. çok fark çıkmıştı.. ama burası perinatoloji ve cihaz çok daha farklı bunu baz alıyorum.. Ölçümlerimiz şimdi 900 gr ve 631 gr. Muhtemelen 27. haftada hastaneye yatışını yapıp öyle takip edicez dedi, buna üzüldüm çok çıkışta ağladım ağlicam modundaydım.. İnş gerek kalmaz, çünkü bu durumda 2 hafta sonra hastane yatışı görünüyo bize Belki iyi olursa durum ertesi hafta, sonra diğer hafta böyel böyle izin alır yatışı daha ileriki haftalara kaydırabiliriz.. böyle umuyorum en azından Önce 29. sonra 32. haftaları fln beklicez dedi dr.. şimdilik durum iyi görünüyor dedi.. benim bu iki hafta içinde hastane çantamı hazırlamam lazım galiba.. pijamalarımı alıyım en azından bebişler de yer değişmiş, kaburgamın altından çıkmış minik, sağa kaymış o da.. büyüdükçe böyle olucak sanırım.. ciğer geliştiriciyi de yaptırma demem, yaptır da demem ama hastaneye yatışın yapılınca o iğneleri biz de yapıcaz 2 defa olması çok da iyi değil dedi.. beyninde bir şeye zarar veriyomuş çok fazlası ama hiç hatırlamıyorum terimleri.. durum bu :))

hepinize iyi akşamlar diliyorum sevgili anneler ve anne adayları.doktordan geldik ve sancım çıktı.29+2 yiz.doktorum nidilat verdi günde 3 kez kullanıcam jel kapsül turuncuydu galiba aranızda kullanan muhakkak vardır ama içinde c kategorisi yazıyor korktum biraz yan etki gören oldu mu? bu arada kiloları biri 1500 gr diğeri 1400 gr cıktı sancılara ve kasılmaya göre erken doğum olcak diye korkuyorum

Canim cok sevindim hamile olduguna ....ilk haftalar da son haftalarda aslinda hamilelik boyunca endiseli geciyo malesef...30. Haftada ayrilinabiliniyo izne canim...

Evet cok şükür uzun bir bekleyisden sonra nihayet oldu inşallah ikiside saglikla vaktinde gelir..sorunsuz bir sekilde senin ogluslar nasıl büyüttun masallahh

Canim tansiyonum 10/6 cikti.doktoruma gittim zaten bu hafta gidilcekti ciger ignesi meselesini konustuk rahim agzin kapali uzunlugu ii 30.haftayi beklwyelim dedi.sag sol agrilarina alistm artik l.alttan batiyo yada alt kemiklerim agriyo artik:-) odemim az sadece bacakda oda insallah bi kac hafta boyle gider.bebislerim 1150gr olmus insallah iyidir.uykularim zaten artik verimsiz oturark basliyorum sirtustu buluyorum kendimi:-)

Canim o batma agrisi benim iki bacagimin arasindaydi yürümekte bile zorlaniyordm Dr calsd3 diye bi vitamin verdi geçti sukur.ciğer ignesinde bütün drlar farklı şeyler söylüyor benimde rahim agzi kapaliydi tedbir amaçli yaptir dedi bende yaptirdm inş bebislerimiz zamanında gelir bu son zamanlar zor geciyor

inşallah canım, bize doktor 32 yi veriyor en iyi şartlarda ama bakalım :KK43:((

Bizim bugünkü kontrolden haberler şöyle. İlk ölçümde aradaki ağırlık diskordansı %23 çıktı.. sonra başka açı yakaladı doktorum ve %29 yazdırdı rapora.. ama bu da bizim için süper haber. Biz %40 lardan bu duruma geldik. Çoook şükür diyorum. Doktorum da okadar tatlı ve ilgili ki, 3 defa ölçüm yaptı.. Geçen hafta özeldeki doktorum 1018 gr ölçmüştü büyük bebeği ve küçüğü 500 fln.. çok fark çıkmıştı.. ama burası perinatoloji ve cihaz çok daha farklı bunu baz alıyorum.. Ölçümlerimiz şimdi 900 gr ve 631 gr. Muhtemelen 27. haftada hastaneye yatışını yapıp öyle takip edicez dedi, buna üzüldüm çok çıkışta ağladım ağlicam modundaydım.. İnş gerek kalmaz, çünkü bu durumda 2 hafta sonra hastane yatışı görünüyo bize Belki iyi olursa durum ertesi hafta, sonra diğer hafta böyel böyle izin alır yatışı daha ileriki haftalara kaydırabiliriz.. böyle umuyorum en azından Önce 29. sonra 32. haftaları fln beklicez dedi dr.. şimdilik durum iyi görünüyor dedi.. benim bu iki hafta içinde hastane çantamı hazırlamam lazım galiba.. pijamalarımı alıyım en azından bebişler de yer değişmiş, kaburgamın altından çıkmış minik, sağa kaymış o da.. büyüdükçe böyle olucak sanırım.. ciğer geliştiriciyi de yaptırma demem, yaptır da demem ama hastaneye yatışın yapılınca o iğneleri biz de yapıcaz 2 defa olması çok da iyi değil dedi.. beyninde bir şeye zarar veriyomuş çok fazlası ama hiç hatırlamıyorum terimleri.. durum bu :))
Canim bebislerinin arasındaki fark azalmis maşallah hastaneye yatmaktan korkma orda ggözetimaaltında olursun ins görürsün önce 29 lar sonra 32 ler

Canim bende tüpbebekle hamile kaldim hic eendişelenmek mide bulantilarin yoksa tadini cikart çünküson haftalar hem agirlasiyorsun hhem de zor geçiyor ben calismiyorum evde geçiren haftada 1 cikiyordm disari anneme falan gidiyorduk evde zaman geçmiyor ama calisip riske atmak istemedim 26. Haftaya kadar çok sikinti yok. Ama sonra agirlasiyorsun yürümek ayakta durmak zor oluyor .mesela benim evim 3. Katta merdivenleri çok zor cikiyorum tek gebeliğe gore daha agir geçiyor ama bunca yil bekledim bebislerimiz saglikla gelsinler herşeye katlaniriz

X