2014 ikiz anneleri

canım çok geçmiş olsun anlayabiliyorum seni benimde ilk gebeliim düşüktü çok üzüldüm daha küçüktü ama hemen havaya girmiştim senin daha zor tabi vucutta sende anneliğe hazırlanmışsınız öncelikle birdaha hamile kalmak için bu olayın dramını azaltman lazım şimdi şöyle düşünelim bir bebek düşüyorsa zaten anarmol bir durum vardır sağğlık problemi vardır emin ol o şekilde sağğlıksız dosalar o da ayrı bir acı.büyüklerin dediği gibi onların rızkı yokmuş dünyada melek olacakmış onlar bana hep söylediler bunları ama psikolojim okadar bozuktuki dinlemiyordum bile ne zaman kendimi kurtarmak istedim ozaman inandım bunlara dr 3 ay deneme yine düşer dedi sonra 6 ay olmadı tabi bende psikoloji bozuk dr tamamen psikolojik bu durum dedi.ne zaman gerçekten rabbim vereceği zamanı ii bilir ne eylerse güzel ayler ben kimim ki dedim o ay hamile kaldım hemde ikiz normal yolla acziyetimin kabuluyle rabbim beni mükafatlandırdı inanamadım şimdi yavrularımı bekliyorum inşalllah sağlıklı hayırlı uğurlu evlatlar olur allah cümlenin evladını bağışlasın ben sana da dua ederim rabbim sanada versin hemen unutuluyor yaşanan sıkıntılar allahım ferahlık versin üzülme

Allah razı olsun canım duaların için. Herkes ayni şeyi soyluyor. Ama bir kulağından girip öbür kulagimdan çıkıyor işte. Aglayamiyorum da eşimi uzmemek için. Hep iyiyim demekten yoruldum. Avazim çıktığı kadar ağlamak istorum ama bu seferde bebeklerin üzülür diyorlar bu yüzden aglayamiyorum. Gizli köşelerde agliyorum sessiz sessiz. Ogluslarimi cok Özlüyorum. 5,5 ay taşıdım ben yavrularımı. Aglama diyorlar hep. Kendimi kasmaktan yoruldum. Hep dua ediyorum Allahim dan sabır diliyorum ama olmuyor. Hwe sabah uyaninca elim ilk Karnıma gidiyor ama yok işte yoklaaarrr

merhaba kızlar merak ettiğim birşey var ikiz çocuk olması anneden mi geçer baban mı yoksa eşit mi hep merak etmişimdir bunu:KK1:

Allah razı olsun canım duaların için. Herkes ayni şeyi soyluyor. Ama bir kulağından girip öbür kulagimdan çıkıyor işte. Aglayamiyorum da eşimi uzmemek için. Hep iyiyim demekten yoruldum. Avazim çıktığı kadar ağlamak istorum ama bu seferde bebeklerin üzülür diyorlar bu yüzden aglayamiyorum. Gizli köşelerde agliyorum sessiz sessiz. Ogluslarimi cok Özlüyorum. 5,5 ay taşıdım ben yavrularımı. Aglama diyorlar hep. Kendimi kasmaktan yoruldum. Hep dua ediyorum Allahim dan sabır diliyorum ama olmuyor. Hwe sabah uyaninca elim ilk Karnıma gidiyor ama yok işte yoklaaarrr

canım acını yaşaman gerekli bence ağla eşinde üzülsün eğer ikinizde bunu yaşamazsanız ilerde kar topu gibi olur yeniden hamile kalman için psikolojinin ii olması lazım bol dua et allaha yalvar sen yalvardıkça ağladıkça rahatlayacaksın kolay değil allah sabır versin arkadaşım

kızlar ayağımda acayip bi kaşıntı ve yanma var aynı isilik gibi kızarıklık var pazartesi dr gidicem var mı böle yaşayan duramıyorum sürekli taşa basmak istiyorum
Canım karaciğer enzimlerine baktir bi istersen..
Canım niye ağlamıyorsun agla tabi kolay bisi degil ki yaşadıgın agla hatta bağıra bağıra agla rahatlat kendini..ins tekrar olur bebegin cennete gitmiş meleklerin..mümkünse bi terapiste git brlki rahatlamanda fayda saglar..
merhaba kızlar merak ettiğim birşey var ikiz çocuk olması anneden mi geçer baban mı yoksa eşit mi hep merak etmişimdir bunu:KK1:
Anneden canım..tabi bu çift yumurta ikizleri için geçerli tek yumurta için gen yatkinligi gerekmiyor..

Canım eğer çift yumurta ikiziyse anneden geçiyor demektir, cünkü kadın çift yumurtluyor bu da genetik. Tek yumurta ikiziyse o da annenin dollenen yumurtasının ikiye bölünmesi demek ama burda genetiklik söz konusu değil. Tamamen rastlantı. Tıpta bir açıklaması yok. Anlican Rabbimin bir mucizesi. :KK16: Gerçi tek olsun çift olsun. Yoktan var olan her bebek Rabbimin bi mucizesi :KK16:

slm arakadaşlar ben de yeni katıldım aranıza. ben de ikiz bebek bekliyorum 10. haftadayım. daha yeni sayılır yani. bulantılarım çooook fazla. bütün yaşam enerjimi çekiyo. acaba ne zaman geçer bi fikri olan var mı? bide ikiz olduğu için mi bu kadar zor bulantılar? :KK43: :KK43:

slm arakadaşlar ben de yeni katıldım aranıza. ben de ikiz bebek bekliyorum 10. haftadayım. daha yeni sayılır yani. bulantılarım çooook fazla. bütün yaşam enerjimi çekiyo. acaba ne zaman geçer bi fikri olan var mı? bide ikiz olduğu için mi bu kadar zor bulantılar? :KK43: :KK43:

Hoşgeldin canım.Hayırlı ugurlu olsun.malesef bütün sıkıntıların iki katını cekioruz ikizlere hamile oldugumuz için.gözünü korkutmayayım ama bulantılar bitcek bu seferde agrılar başlıcak Allah yardımcın olsun :)

Hoşgeldin canım.Hayırlı ugurlu olsun.malesef bütün sıkıntıların iki katını cekioruz ikizlere hamile oldugumuz için.gözünü korkutmayayım ama bulantılar bitcek bu seferde agrılar başlıcak Allah yardımcın olsun :)

ağrılar sanki daha dayanılır gibi geliyo :) bulantı bitcek dedin ya dünyaları verdin bana :KK66:

ağrılar sanki daha dayanılır gibi geliyo :) bulantı bitcek dedin ya dünyaları verdin bana :KK66:

Bulantılar 4 aydan sonra azalıyor.Ama sonra bel sırt kasık agrıları başlıyor canım şahsen bana sorsan bulantıyı tercih ederim.Oturamıorum kalkamıyorum uyuyamıyorum şimdi :)) Kemiklerim bile batıyo artık düşün her dönemin belli bi zorlugu var çok şükür ben sonlarına geldim darısı başına artık

Bulantılar 4 aydan sonra azalıyor.Ama sonra bel sırt kasık agrıları başlıyor canım şahsen bana sorsan bulantıyı tercih ederim.Oturamıorum kalkamıyorum uyuyamıyorum şimdi :)) Kemiklerim bile batıyo artık düşün her dönemin belli bi zorlugu var çok şükür ben sonlarına geldim darısı başına artık

ayy eweeeet maşallah senin az kalmış rabbim kolaylık versin doğumunda. ya bide bişiyi merak ediyorum şimdi tekmeler ikiye çıktı yaa nasıl çok hırpalıyolar mı seni :KK1: :KK1: :KK1: :KK1:

Mrb kızlar bugün dr kontrolümüz vardı şükür bi sıkıntı yokmuş.Kızım 1300gr oğluşum 1288 gram olmuş rahim ağzı kapalı görünüyor dedi.Ancak karnımın bir köşesindeki top gibi sivrilip sertleşme olduğunu sonra kaybolduğunu sordum.Dr da kasılmaların başlamıştır dedi.Ben hep bebişim bi yerini dayıyordur diyekendimi avutuyordum şimdi dr böyle diyince panik oldum gün içinde epey sık oluyor çünkü bu olay ama dr çok önemsemedi.Benmi çok pmpiriğim aceba sizde de böyle sivrilip sertleşme oluyrmu usg de tam da o sertleşen yer kızımın kafasının olduğu yerdi.Kasılma falan olmasın daha çok erken...

Canım benzer şeyleri yaşamış biri olarak sana tavsiyem üzüntünü yaşa.Ben önce bu acı hiç geçmeyecek zannetmiştim.Normal yolla bile hamile kalamıyordum.Çok ümitsizliğe düştüm bir daha bebek sahibi olabilirmiyim diye.Ama zaman her şeyin ilacı derlerya belli bir zaman sonra kabulleniyorsun ve Rabbim sabrını veriyor.Hamileliği tatmış biri olarak daha çok anne olmak isteyeceksin ve sabrının karşılığını Rabbim verecek.Hiç bir zaman isyan etme ve bolca dua et sabırla iste.İnan herşey güzel olacak.Ben 20 haftalık bebeğimi kaybedince bugebeliğimde de hep korktum aynı şeyleri yaşayacağım diye şükür bu zamana geldik.İnan bana Rabbim sabrın mükafatını veriyor.

Anneden canım..tabi bu çift yumurta ikizleri için geçerli tek yumurta için gen yatkinligi gerekmiyor..

Canım eğer çift yumurta ikiziyse anneden geçiyor demektir, cünkü kadın çift yumurtluyor bu da genetik. Tek yumurta ikiziyse o da annenin dollenen yumurtasının ikiye bölünmesi demek ama burda genetiklik söz konusu değil. Tamamen rastlantı. Tıpta bir açıklaması yok. Anlican Rabbimin bir mucizesi. :KK16: Gerçi tek olsun çift olsun. Yoktan var olan her bebek Rabbimin bi mucizesi :KK16:

hadi ya tamam sağolun kızlar:KK34:

kızlar bugün akıntım cok fazla sabahtan beri.tırsmaya başladım suyum filan gelmiordur ddmi ?emin olamadım kimseyede söylemedim panik olunmssın die

bulantılar 4 aydan sonra azalıyor.ama sonra bel sırt kasık agrıları başlıyor canım şahsen bana sorsan bulantıyı tercih ederim.oturamıorum kalkamıyorum uyuyamıyorum şimdi :)) kemiklerim bile batıyo artık düşün her dönemin belli bi zorlugu var çok şükür ben sonlarına geldim darısı başına artık

.) maşallah cnm yolun sonuna gelmişsin rabbim saglıkla kucagına almayı nasip etsin bende ikiz annesiyim rabbim nasip ederse iki tane paşam olacak 3 yasındada bir kızım var ve rabbim izin verirse tek büyütecegim bunları çünkü kimsem yok şimdiden gözüm döndü inş bir sorun olmazda bizde 36 ları görürüz dediginiz gibi bulantılar 4 aydan sonra gercekten geciyor ben şuan rahatım ama bel agrım çok .(

kızlar bugün akıntım cok fazla sabahtan beri.tırsmaya başladım suyum filan gelmiordur ddmi ?emin olamadım kimseyede söylemedim panik olunmssın die
Kız banada aynı şey oluyo iki gündür biliyo musun? Açık sarı bir akıntı ve camasirimda akıntının kenarında su gibi ıslaklık var. Ben de dedim acaba su mu diye ama kendimi çok da dinlemeyeyim dedim. :KK53: Pazartesi doktora gidiyoruz artık ne var ne yok bakarlar. :KK16:

Canım hoşgeldin aramıza, Rabbim sağlıcakla tamamına erdirsin. Benim bulantilarim da 12-16.hf arasındaydı. Ben de çok fazla hirpalandim ama çok şükür geçiyor canım yaa. Ama arkadaslarin da dediği gibi ikiz hamilelik herseyi iki kat yaşamak demek. Mutluluğunu da sıkıntısını da. :KK16: Ama çok başka bişey gerçekten. :21::21::21:

X