2014 ikiz anneleri

inşallah canım peki bu baş dönmelerini napacağım, baş dönmen oldu mu

yerimden kalkamıyorum başım döndüğünde ayakta bi işim olsa direk yere düşerim o derece
Özellikle 10. Haftaya kadar tek basıma yatakodamdan mutfağa gidemedim yada holde otura dinlene gittim.bi çaresi yok maalesef...sabah uyandığında bi tane hurma ye yataktan kalkmadan yada bi kuru incir..biraz farkedebilir..

Eylulcum sakin tedirgin olma.sen surekli yatiyor olsan belki rahim agzinda bu durum olmazdi artik bebisler agirlasiyor ve yer cekimine gore asagi inmesi cok normal.artik evde dinlenme zamanin geldi.kilo icin kafani takma bak hande arkadasimizda ne kadar fark cikti.belki bizimkilerde eksik ölçüyor.ama sunu bil benim en basindan beri hep fark oldu 28.ci haftaya kadar hep 100 gr fark vardi 28.ci hafta eşit cikti ikisi 30+5te 1520-1480 cikti.fark hep var esit gitse bile bak arkadasimiz yasadi dogugu kilo onemli.ve sana 2 hafta oncesi arkadasim dogum yapti anlatayim hepimizin ici rahat etsin.tek gebelik suyu geliyor acil doguma girdi benden 3 hafta gerideydi.bebis dogdu erkek ve 1500 kg ve 5 dk dahi kuvoze girmedi cunku sagligi yerindeydi.Rabbim hepimizin evlatlarina saglik sihhat versin bizlere bagislasin.gerisi boss bunu sende biliyorsun canım.
nidilat bende düşük tansiyonlu biriyim 10-7 dir en yuksek hali.nidilat gunde 3 kullaniyorum hic tansiyonum oynamadi.hatta gecen kontrolde 11-8 cikmisti.bence yuksek tansiyonu dusuruyor dusugude dengede tutuyor.nidilatin bir onemli tarafida bebeklere giden kan damarlarini hizlandirmasiymis.on yargisiz kullanmayi dene canim.

sedef hayirli yolculuklar guzel haberlerle gel insallah.birde sor bakalim belden asagi uyusmayinca genel anestesi veriyorlarmis neden uyusmaz onu ogren bakalim?

merhaba kızlar,
doktor kontrolünden geliyorum,moralim bozuk biraz:KK43:
Bebeklerim 2 haftada pek kilo almamış gibi,zaten hissetmiştim:KK43: Aslında biri almış da öbürü 70 gr filan almış 2 haftada:KK43:dr önemli olan haftasıyla uyumu dedi,kilo önemli değil dedi ama ben çıktığımdan beri şunu düşünüyorum,acaba zayıf olana giden damarlarda veya başka birşeyinde mi sorun oldu da oğlum kilo alamadı,normalde de diğerinden biraz geride olurdu ama 20-30-40 gr gibi farklar olurdu yani:KK43: bu hafta beslenmeme eskisi kadar dikkat edemedim,kendime de kızıyorum aslında.

Bir de kasılmaları söyledim,rahim ağzımda öncekine göre 1 cm incelme saptadı,evet sancı çekmişsin dedi,yorulduğum gün oldu dedim işi bırak artık dedi.5 dk ayakta kalınca kasılma oluyor dedim net bir cevap vermedi olabilir tarzı konuştu.Doğsalar da sorun etme biraz küvözde kalırlar dedi,Allah göstermesin hiçbirimize öyle birşey,erken doğmalarından çok korkuyorum çünkü kilosu ilerde olan oğlum doğum kanalına bayağı yaklaşmış,hareketlerini zaten birkaç gündür çok aşağıda hissediyordum,hatta dün eşime de dedim çok çok aşağıdalar diye.biraz daha ilerlese Allah korusun belki kanala yerleşecek..geçen gün bir ark. yazmıştı oğlunun kanala yerleştiğini,dün de doğum haberi gelen yine oydu sanırım,emin değilim özür dilerim nicki hatırlayamadım çünkü.öyle birşey olacak diye çok korkuyorum..ve bana 2 hafta önce 2 kiloyu görürüz demişti ama hayır 2 kilo filan değiller,biri zaten olduğu yerde saymış sanki..Çok canım sıkıldı kızlar,ne olur dua edin bize..nidilat için de tatlı sert kızdı bana,neden hala çekiniyor içmiyorsun diye,o zaman prospektüsünü doğru düzgün yazsınlar,şunlar şunlar yazıyor dedim,ona bakma o her ilaçta vardır dedi..düşük tansiyonlular içmesin diyor mesela prospektüste,daha da düşürür diye,kalbim filan durur diye korkuyorum açıkçası çünkü bizim ailede kronik tansiyon düşüklüğü var,bazen ölçemeyiz bile o derece düştüğü oluyor:KK43::KK43::KK43:

moralim bozuldu,Allah'a emanet kuzularım,artık inşaallah daha çok dikkat etmeye gayret edeceğim ama bazen bazı şeyler elimizde olmuyor,öyle birşey olmasından korkuyorum,hepinizin dualarını bekliyorum.:KK43:

Menac,doğum yapmışsın,Allah kuzularınızı size bağışlasın,hayırlı güzel bir ömürleri olsun inşaallah.Bir an önce küvözden çıkıp evinize dönersiniz inşaallah,sen de bize dua et olur mu..
aksu'cum bu hafta okuyamadım ben,sadece Ya mübdi Ya Şafi bayağı okudum 200 olmuştur rahat,diğerlerinden sayarak okuyamadım:KK43:
başka arkadaşlara da yazacaktım ama kafam karışık hatırlayamadım kusura bakmayın,Allah hepimizin kuzularını korusun inşaallah..
sen sıkma canını bak gör tombişik tombişik olcak onlar kollarını bacaklarını ısırcan canım 32.haftadasın kendini yoruyosun boşver işi gücü yat uzan beslenmene dikkat et bak gör bu hafta toparlar küçük olan incelme normal değil mi ikiz gebelik ve beklenen haftalar geldi artık hazırlanıyo vucut bozma sen moralıni çocukları da üzme annesi:)))

Özellikle 10. Haftaya kadar tek basıma yatakodamdan mutfağa gidemedim yada holde otura dinlene gittim.bi çaresi yok maalesef...sabah uyandığında bi tane hurma ye yataktan kalkmadan yada bi kuru incir..biraz farkedebilir..

deneyeceğim teşekkür ederim tavsiyelerin için...

Eylülcüm panik yapıyosun ama..iç su nidilati doktorun iç diyosa..bebeklerin son haftalarda kilo almaması normalmiş bizde canım..ins doguma kadar biraz daha büyürler sonra sen beslersin bol bol..artık izin al kuzum istersen dinlen biraz..

Beyaz'cım benim bir yakınım tıp okuyor,mezun olmak üzere,ilk duyduğumda ona söyledim c kategorisinde ve bildiğim kadarıyla hamilelerin içmemesi lazım dedi,c kategorisi için güvenlidir diyemem dikkatli ol dedi,sonra dr illa iç diyor diyince,faydası zararından daha çoktur o zaman dedi,yani ortada tam belirlenememiş riskler var,ben de hani mecbur kalmazsam başlamayayım dedim,ki dr da yazarken bak yazıyorum hergün şu kadar iç demedi,sende dursun,kasılman çok artarsa içersin tedbir olarak demişti.napayım erken doğumdansa sanırım başlayacağım artık,korkuyorum bayağı..

Ama şükür ki kontrollerim artık hatada 1e indi ve önümüzdeki haftadan itibaren beni nst.ye alacakmış,bu iyi haber,her hafta kontrol edilirsem Allahîn izniyle endişelerim de daha azalır,yapılması gerekenler daha çabuk yapılır diye düşünüyorum.her ağrıda acaba sancı mı,her harekette aşağı mı indiler diye kendimi yiyorum sürekli..

izin konusunda da artık çalışmayı düşünmüyorum Allah'ın izniyle canım,o doğum kanalına yaklaşma cümlesi zaten bir annenin vaktinden evvel duymak istemeyeceği bir cümle..herşeyin hayırlısı,Rabbim korusun hepimizin kuzularını,erken doğumdan hepimizi korusun inşaallah.duanda bizi de an canım..

SGKG yanlis yazmis olabilirim cok dikkatsiz biriyim cunku.arkadaslarin dediklerine ilave tavuk suyundq corba yapip ic bol bol gribi cabuk atlatmaya yardimci. Hasladigin tavuğun suyuyla ek su eklemeden corba yap tavuklari da didikle icine at sicak sicak icip battaniy3 altina gir terle uyan ilik duş dustan sonrada usutmemeye dikkat et.ben vücut direncimi 2-3 gun boyle yaparak toparladim.ama oksuruk burun akintisi fln varasa kesin 2 3 hafta suruyor malesef.onemli olan bitkinliginden kurtulmak.bol su bol c vitamini seni bol bol wc gonderip vucuttan mikrobu aticaksin.gogsunede viks surebilirsin ben surmustum oda guzel terletiyor.

Eylulcum sakin tedirgin olma.sen surekli yatiyor olsan belki rahim agzinda bu durum olmazdi artik bebisler agirlasiyor ve yer cekimine gore asagi inmesi cok normal.artik evde dinlenme zamanin geldi.kilo icin kafani takma bak hande arkadasimizda ne kadar fark cikti.belki bizimkilerde eksik ölçüyor.ama sunu bil benim en basindan beri hep fark oldu 28.ci haftaya kadar hep 100 gr fark vardi 28.ci hafta eşit cikti ikisi 30+5te 1520-1480 cikti.fark hep var esit gitse bile bak arkadasimiz yasadi dogugu kilo onemli.ve sana 2 hafta oncesi arkadasim dogum yapti anlatayim hepimizin ici rahat etsin.tek gebelik suyu geliyor acil doguma girdi benden 3 hafta gerideydi.bebis dogdu erkek ve 1500 kg ve 5 dk dahi kuvoze girmedi cunku sagligi yerindeydi.Rabbim hepimizin evlatlarina saglik sihhat versin bizlere bagislasin.gerisi boss bunu sende biliyorsun canım.
nidilat bende düşük tansiyonlu biriyim 10-7 dir en yuksek hali.nidilat gunde 3 kullaniyorum hic tansiyonum oynamadi.hatta gecen kontrolde 11-8 cikmisti.bence yuksek tansiyonu dusuruyor dusugude dengede tutuyor.nidilatin bir onemli tarafida bebeklere giden kan damarlarini hizlandirmasiymis.on yargisiz kullanmayi dene canim.

sedef hayirli yolculuklar guzel haberlerle gel insallah.birde sor bakalim belden asagi uyusmayinca genel anestesi veriyorlarmis neden uyusmaz onu ogren bakalim?
Tmm canım sorayım bende korkuyorum zaten uyuşmanaktan:KK43:
Ben butikbebe'den aldım ama kampanya bitti canım.kalıcı olarak da hepsiburada'da var,ama onun kargosu bana çok gelmişti,yanına başka şeyler de ekleyince 14 tl kargo dedi ben de almadım,ordan alırsan aklında olsun,sepetteki ürün arttıkça kargon artıyor.
evet bizim iznimiz 30.haftada başlıyor canım.

aksu'cum sendin sanırım çamaşırarın bedenini soran,başkasıysa özür dilerim alıntıla demiştim ama olmamış,eğer hasta beziyle kullanırsak -ki onlar kocaman oluyor pedlere göre- o zaman L beden olur hani dikişleri filan acıtmaz,bizi sıkmaz..ama basene kilo almayan biriysen ve gece pedi filan kullanacaksan biraz büyük kaçıyor,ben 36 bedenim bana büyük geldi,ama hasta bezi kullanacağımı düşünerek büyük aldım.bi de iade yok bu çamaşırlarda bildiğim kadarıyla.siz biraz daha bekleyin almak için acele etmeyin.

Bilmiyorum ki cnm,normal mi yoksa bu haftam zor geçtiği için mi oldu bilemedim..sen de bir görün de bakalım,Allah korusun inşaallah incelnem yoktur ama farklılık varsa sor bize de söylersin.nidilat konusunda nedense içim hiç rahat değil,dr al diyor ama nette neler neler yazıyor,bebeklerde kalıcı bir soruna kendi ellerimle yol açarım diye korkuyorum ama şimdi de doğmalarından korkuyorum,sanırım kasılmalar haftaya da devam ederse içeceğim mecburen..inşaallah raporu çok kolay bir şekilde alırım da dinlenirim bol bol.

Menac sana da inşaallah küvözden çıkar demişim solunum sıkıntısı olan yavrun için,sen öyle birşey yazmamışsın,ben solunumdan dolayı öyle düşündüm,inşaallah küvözde değildir ama nasıl müdahale ediyorlar solunuma bu durumda?

alexandria nerdesiiiiiiinnnn???? gelince yaz bana lütfen,dr kontrolünün nasıl geçtiğini..

Bence normal incelme canım 32 desin artık.hep aynı kalacak değil rahim ağzı...benimkide inceldi belki doktor ayrıntı vermiyo.bugün sorayım bakalım ne diycek sen rahat ol

Taze hamile arkadasim hosgeldin.Rabbim sonuna kadar sorunsuz bir hamilelikle yavrunu yada yavrularini kucagina almak nasib etsin ins.benim ikiz oldugunu 6+4te gorduk 7+4te kalp atisini gördük.hayirlisi nasilsa oyle nasib olsun ins.bulanti icin bende bisey diyemem hafiften bile midem bulanmadi cok şükür.ama simdi ara ara oluyor cok az anneme gore bebekler saclaniyo :))

Fbcan yataktan kalkmadan once bir sure otur sonra yavas yavas kalk.bas donmesi ilk zamanlar normal kan sekerini yuksek tutman lazim bisey yiyip icemedigin icin kan sekerin düşer.1 tane seker yiyebilirsin yada tatli herhangi birsey meyve suyu pekmez fln 10.cu haftadan sonra bas dinmesi hafifler.ben dusuk tansiyonlu oldugum icin her an bayilma korkusuyla gecirdim.cogu hamile arkadaslarimiz ilk zamanlar peynir zeytin ekmek yiyerek gecirdi.3.cu aya kadar bebek senin onceki depondan ve kandan besleniyor.yedigin kendi direncin icin.Allah kolaylik versin.yine aklina takilan bisey olursa sor canim.

Beyaz'cım benim bir yakınım tıp okuyor,mezun olmak üzere,ilk duyduğumda ona söyledim c kategorisinde ve bildiğim kadarıyla hamilelerin içmemesi lazım dedi,c kategorisi için güvenlidir diyemem dikkatli ol dedi,sonra dr illa iç diyor diyince,faydası zararından daha çoktur o zaman dedi,yani ortada tam belirlenememiş riskler var,ben de hani mecbur kalmazsam başlamayayım dedim,ki dr da yazarken bak yazıyorum hergün şu kadar iç demedi,sende dursun,kasılman çok artarsa içersin tedbir olarak demişti.napayım erken doğumdansa sanırım başlayacağım artık,korkuyorum bayağı..

Ama şükür ki kontrollerim artık hatada 1e indi ve önümüzdeki haftadan itibaren beni nst.ye alacakmış,bu iyi haber,her hafta kontrol edilirsem Allahîn izniyle endişelerim de daha azalır,yapılması gerekenler daha çabuk yapılır diye düşünüyorum.her ağrıda acaba sancı mı,her harekette aşağı mı indiler diye kendimi yiyorum sürekli..

izin konusunda da artık çalışmayı düşünmüyorum Allah'ın izniyle canım,o doğum kanalına yaklaşma cümlesi zaten bir annenin vaktinden evvel duymak istemeyeceği bir cümle..herşeyin hayırlısı,Rabbim korusun hepimizin kuzularını,erken doğumdan hepimizi korusun inşaallah.duanda bizi de an canım..
Endişelerini anlıyorum canım..artık bol bol dinlen ins kuzuların da büyürler Doğan'a kadar..sen stresden uzak istirahatli vakit geçir artık cok faydası olacak inan bana..benim bi arkadas 28 haftasında tek gebelik olmasına rağmen baya aşagı inmişti bebek 2 hafta gecti hala duruyor cok sükür..son zamandasin artık bebeklerin yavaştan pozisyon alması normal..kasilmalarin devam ederse nidilati kullan canım ins bisi olmaz..

canım ilk zamanlar hurma pek önerilmiyor,bunu önerdiğin arkadaş hurmayı çok tüketmesin,senden alıntı yapacağıma ondan yapsam iyiymiş de geçmiş sayfayı açamadım böyle oldu:) ben de beyaz leblebi öneriyorum,ekşi şeyler öneriyorum ferahlatır belki..

hakılısın canım,benim de aklıma geldi aslında,çalışmasam belki daha az kasılmam olacaktı bu haftalarda,belki incelme olmayacaktı,belki de tüm önlemlere karşı olacaktı bilemeyiz Rabbim'in takdiri,çok şükür ki hani 2,5 cm altına inme gibi panikletecek bir durum yok,ama dinlenmem gerekiyor,zaten dr.dan gelene kdr arabaya 5-10 adım yürümek bile bitirdi beni,istesem de eskisi gibi bir orda bir burda olamam.canım keşke 100 gr fark olsa,bu hafta ilk defa bu kadar açıldı fark,nerdeyse 300 gr fark var aralarında,hiç öyle olmadığı için de şaşırdım,hani biri beslenmiyor mu acaba dedim Allah korusun,2 haftada 60-70 gr.cık almış sadece kuzucum,diğer kuzum çok şükür fena gitmemiş,ama dr bu gelişimde 2 kgu geçeriz demişti göremedik bile 2 kg.yu..önemli olan sağlıklı olmaları,küvöze girmemeleri tabi,arkadaşının bebeğini de Allah bağışlasın,o kiloda ve geri haftada küvözsüz çıkmışlar maşallah:nazar::nazar:Ben aralarındaki fark çoğalınca,rahim ağzım incelince,bir oğlum doğum kanalına çok çok yaklaşınca,kasılmam da artınca hah dedim birşeyler oluyor galiba,ondan bu korkularım..çok da yersiz değil herhalde.artık daha sık aralıklarla gitmek,nst girmek takip edilmek iyi gelecek inşaallah..

demek nidilat sende tansiyonu daha da düşürmedi..sağol canım yazdığın için,du bakalım evde dinlenmeme rağmen kasılma olursa artık yorgunluktan olmadığını anlayıp inat etmem yani,içerim.

sen sıkma canını bak gör tombişik tombişik olcak onlar kollarını bacaklarını ısırcan canım 32.haftadasın kendini yoruyosun boşver işi gücü yat uzan beslenmene dikkat et bak gör bu hafta toparlar küçük olan incelme normal değil mi ikiz gebelik ve beklenen haftalar geldi artık hazırlanıyo vucut bozma sen moralıni çocukları da üzme annesi:)))

sağol canım desteğin için:) bana bir sopa gerekiyordu herhalde,ordan oraya koşturup durduğum için,belki hakkımızda hayırlı birşeye vesile olur,dinlenmek-çalışmamak gibi mesela:) sonu mutlu-güzel bitsin de ben biraz korku yaşamaya razıyım,inşaallah dinlenmek bize iyi gelecek Allah'ın izniyle..

Bence normal incelme canım 32 desin artık.hep aynı kalacak değil rahim ağzı...benimkide inceldi belki doktor ayrıntı vermiyo.bugün sorayım bakalım ne diycek sen rahat ol

Haklısın,hep aynı kalmaz,doğum kanalına çok yaklaşmış,girmek üzere gibi bir cümle kurdu,ondan korktum aslında canım,geçen bir ark yazdı ya bebeklerinin biri kanala yerleşmiş diye ve sanırım dün doğum haberi veren de o olabilir,ya nickleri hatırlasam,şimdi ayıp etmiyorumdur inşaallah kimseye.. Sen de bugün tam değer iste,kaç cm diye sor bakalım.hayırlı haberlerle gel inşaallah..

Eylül
hurma cok yememek gerek dogru dogum kanallarını acarmış ama ilk zaman benim o bas dönmesine en iyi gelen şey sabah yediğim sadece 1 hurma oldu..sanırım karbonhidrat ve seker bakımından besleyici oldugu için..arkadasın ismini hatirlayamadim ama abartmasın tabi ben sadece her sabah 1 tane yedim :)

Endişelerini anlıyorum canım..artık bol bol dinlen ins kuzuların da büyürler Doğan'a kadar..sen stresden uzak istirahatli vakit geçir artık cok faydası olacak inan bana..benim bi arkadas 28 haftasında tek gebelik olmasına rağmen baya aşagı inmişti bebek 2 hafta gecti hala duruyor cok sükür..son zamandasin artık bebeklerin yavaştan pozisyon alması normal..kasilmalarin devam ederse nidilati kullan canım ins bisi olmaz..

İnşaallah dediğin gibi birşey olmaz canım,nasip herşey aslında doğacakları varsa doğarlar engel olamayız da işte bizim derdimz organları tam gelişsin,küvözde kalmasınlar,bir sıkıntı olmasın diye..hakikaten son haftam hem yorucu hem bayağı stresli geçti,artık dinlenmek hakkımız:)

Eylül
hurma cok yememek gerek dogru dogum kanallarını acarmış ama ilk zaman benim o bas dönmesine en iyi gelen şey sabah yediğim sadece 1 hurma oldu..sanırım karbonhidrat ve seker bakımından besleyici oldugu için..arkadasın ismini hatirlayamadim ama abartmasın tabi ben sadece her sabah 1 tane yedim :)

yok gördüm canım sen zaten 1 demişsin,ama o belki bilmez,iyi geldi diyerek daha çok yer diye yazdım ben Allah korusun.ne yalan söyleyeyim,ben içinde minerali çok diye ilk aylarımda ara ara yedim,ama dikkat etmek gerek,hayırlısıyla doğuma doğru bol bol yeriz inşaallah hepimiz..

canım ilk zamanlar hurma pek önerilmiyor,bunu önerdiğin arkadaş hurmayı çok tüketmesin,senden alıntı yapacağıma ondan yapsam iyiymiş de geçmiş sayfayı açamadım böyle oldu:) ben de beyaz leblebi öneriyorum,ekşi şeyler öneriyorum ferahlatır belki..

hakılısın canım,benim de aklıma geldi aslında,çalışmasam belki daha az kasılmam olacaktı bu haftalarda,belki incelme olmayacaktı,belki de tüm önlemlere karşı olacaktı bilemeyiz Rabbim'in takdiri,çok şükür ki hani 2,5 cm altına inme gibi panikletecek bir durum yok,ama dinlenmem gerekiyor,zaten dr.dan gelene kdr arabaya 5-10 adım yürümek bile bitirdi beni,istesem de eskisi gibi bir orda bir burda olamam.canım keşke 100 gr fark olsa,bu hafta ilk defa bu kadar açıldı fark,nerdeyse 300 gr fark var aralarında,hiç öyle olmadığı için de şaşırdım,hani biri beslenmiyor mu acaba dedim Allah korusun,2 haftada 60-70 gr.cık almış sadece kuzucum,diğer kuzum çok şükür fena gitmemiş,ama dr bu gelişimde 2 kgu geçeriz demişti göremedik bile 2 kg.yu..önemli olan sağlıklı olmaları,küvöze girmemeleri tabi,arkadaşının bebeğini de Allah bağışlasın,o kiloda ve geri haftada küvözsüz çıkmışlar maşallah:nazar::nazar:Ben aralarındaki fark çoğalınca,rahim ağzım incelince,bir oğlum doğum kanalına çok çok yaklaşınca,kasılmam da artınca hah dedim birşeyler oluyor galiba,ondan bu korkularım..çok da yersiz değil herhalde.artık daha sık aralıklarla gitmek,nst girmek takip edilmek iyi gelecek inşaallah..

demek nidilat sende tansiyonu daha da düşürmedi..sağol canım yazdığın için,du bakalım evde dinlenmeme rağmen kasılma olursa artık yorgunluktan olmadığını anlayıp inat etmem yani,içerim.

sağol canım desteğin için:) bana bir sopa gerekiyordu herhalde,ordan oraya koşturup durduğum için,belki hakkımızda hayırlı birşeye vesile olur,dinlenmek-çalışmamak gibi mesela:) sonu mutlu-güzel bitsin de ben biraz korku yaşamaya razıyım,inşaallah dinlenmek bize iyi gelecek Allah'ın izniyle..

Haklısın,hep aynı kalmaz,doğum kanalına çok yaklaşmış,girmek üzere gibi bir cümle kurdu,ondan korktum aslında canım,geçen bir ark yazdı ya bebeklerinin biri kanala yerleşmiş diye ve sanırım dün doğum haberi veren de o olabilir,ya nickleri hatırlasam,şimdi ayıp etmiyorumdur inşaallah kimseye.. Sen de bugün tam değer iste,kaç cm diye sor bakalım.hayırlı haberlerle gel inşaallah..

eylülcüm onu yazan bendim ve salı günü apar topar doğuma girdim korkma ama çok dikkat et rabbim ne yazdıysa onu yaşıyorsun.oğlum 1560 kızım 1300 doğdu ciğerleri tam gelişmemiş ki 28. haftada ciğer geliştirici olmuştum bana hiç göstermeden küvöze aldılar 3 gündür 5-10 dk görebiliyorum bundan sonra gün aşırı çok zor ama dua dışında yapacak hiçbir şeyim yok ne planlarsa planla ne istersen iste ne olduğunu anlamıyosun onun için boşyere stres yapmayın...

Taze hamile arkadasim hosgeldin.Rabbim sonuna kadar sorunsuz bir hamilelikle yavrunu yada yavrularini kucagina almak nasib etsin ins.benim ikiz oldugunu 6+4te gorduk 7+4te kalp atisini gördük.hayirlisi nasilsa oyle nasib olsun ins.bulanti icin bende bisey diyemem hafiften bile midem bulanmadi cok şükür.ama simdi ara ara oluyor cok az anneme gore bebekler saclaniyo :))

canım teşekkür ederim. şuan 4+6 yım, 5+3 te keseyi görmeye gideceğim görünme ihtimali var mı onu merak ettim :) Çok sabırsızım çokkk :)

beni daha çok rahatsız eden baş dönmelerim inanılmaz başım dönüyor muhtemelen tansiyonum düşüyor.Mide bulantısı da kötü mutlaka ama çalışıyorum yolda falan başım döner bayılırım diye korkuyorum.

doktorumla konuştum az önce biraz sabrediceksin yapabileceğimiz birşey yok dedi :KK43:

eylülcüm onu yazan bendim ve salı günü apar topar doğuma girdim korkma ama çok dikkat et rabbim ne yazdıysa onu yaşıyorsun.oğlum 1560 kızım 1300 doğdu ciğerleri tam gelişmemiş ki 28. haftada ciğer geliştirici olmuştum bana hiç göstermeden küvöze aldılar 3 gündür 5-10 dk görebiliyorum bundan sonra gün aşırı çok zor ama dua dışında yapacak hiçbir şeyim yok ne planlarsa planla ne istersen iste ne olduğunu anlamıyosun onun için boşyere stres yapmayın...

Allah dayanma gücü versin canım,yaşamadık anlayamayız ama tahmin etmeye çalışmak bile zor,senden parça onlar..İnşaallah küvöz süreci çok iyi gelir ve en kısa sürede sapasağlam,hiçbir sorunları olmadan ordan çıkmayı nasip eder Rabbim..dediğin gibi ne yazıldıysa onu yaşayacağız.Allah hepimize hayırlı yazılar yazsın,hayırlı doğumlar nasip etsin inşaallah,senin ve yavrularının da bundan sonraki hayatı kolay ve sağlıklı,güzel geçsin inşaallah..

peki sana neden ciğer geliştirici yapılmıştı,28.haftada bir risk mi söz konusuydu?

Fbcan yataktan kalkmadan once bir sure otur sonra yavas yavas kalk.bas donmesi ilk zamanlar normal kan sekerini yuksek tutman lazim bisey yiyip icemedigin icin kan sekerin düşer.1 tane seker yiyebilirsin yada tatli herhangi birsey meyve suyu pekmez fln 10.cu haftadan sonra bas dinmesi hafifler.ben dusuk tansiyonlu oldugum icin her an bayilma korkusuyla gecirdim.cogu hamile arkadaslarimiz ilk zamanlar peynir zeytin ekmek yiyerek gecirdi.3.cu aya kadar bebek senin onceki depondan ve kandan besleniyor.yedigin kendi direncin icin.Allah kolaylik versin.yine aklina takilan bisey olursa sor canim.

canım ben de düşük tansiyonluyum maalesef 8-9 larda hep büyüğüm:KK43: ama düştüğü zaman 4'e falan düşüyo.sabahları olmuyor gün içerisinde hiçbirşey yokken pat diye başlıyor dönmeye bi noktaya sabit bakamıyorum o derece.Demirim az olduğu sabah akşam 1'er kaşık pekmez yiyorum eşimin zoruyla onun dışında maalesef iştahım çok kapandı pek birşey yiyemiyorum bu gidişle mutfağa da giremicem diye korkuyorum.

sen çok şükür atlatmışsın o dönemleri darısı benim başıma inşallah :) teşekkür ederim

canım ben de düşük tansiyonluyum maalesef 8-9 larda hep büyüğüm:KK43: ama düştüğü zaman 4'e falan düşüyo.sabahları olmuyor gün içerisinde hiçbirşey yokken pat diye başlıyor dönmeye bi noktaya sabit bakamıyorum o derece.Demirim az olduğu sabah akşam 1'er kaşık pekmez yiyorum eşimin zoruyla onun dışında maalesef iştahım çok kapandı pek birşey yiyemiyorum bu gidişle mutfağa da giremicem diye korkuyorum.

sen çok şükür atlatmışsın o dönemleri darısı benim başıma inşallah :) teşekkür ederim

hoşgeldin aramıza:)ilk 12 hafta zor geçiyo uyku uyuşukluk iştahsızlık bulantı başbelası kusma,ama sonra onlar geçiyo yok kramp yok sırt bel ağrısı ,ama olsun bak benim 2 tane prensesim olacak sağlıkla inşallah değmez mi değil mi:)))

8 haftalık ikiz bebek anne adayıyım bu siteye yeni katıldım acaba beni neler bekliyo kafam sorularla dolu aynı anda iki bebek umarım allah kolaylıgını verir herkeze :)

hoşgeldin :))))kendimi gördüm birden sende ben ilk öğrendiğimde sedyeden kalkım neeeee diye bi tepki verdim karnım açık üstüm jelli melli dr un elinde ultrason düşün yani napcamı bilemedim sevinsem mi üzülsem mi :))) öncelikle hamilelik kişiden kişiye değişiyo mesela ben çok kustum ama sedef hiç kusmamış ben ne yesem çıkarıyodum su korkulu rüyamdı içince tok aç farketmez direkt dışarı....beslenmene dikkat et ikiz gebelik teke göre daha hızlı ilerliyo malum ikitaneler kan tahlili isteyecekler titoit kan sayımı falan ona göre dr yönlendiriyor kan haı ve vitamine başlarsın yakında 12 haftada 2li tarama var ama ikizlerde pek güvenilir değil çoğu arkadaş yaptırmadı ben yaptırdım ama dr da aynı şeyi söyledi zaten her gittiğinde gerekli ölçümleri yapıyorlar şimdilik bukadar ama bebeklerimiz birerr mucize bunu unutma kardeş bambaşka bişey zaten bunlar daha da yakın olacaklar düşünsene sana sen kadar yakın biri inşallah sağlıkla doğarlar da güzel günler görürler

X