2014 ikiz anneleri

Canim bana 2 saat sürebilir demişlerdi ama 1 saate yakin sürdü sa birim pozisyonlarina göre değişiyor. Evet annesi bize 2 tane profil foto verdiler :KK16: bazi yerler CD veriyor muş bizimki vermiyor sen o sirada kar sudan büyük LCD ekranda izliyorsun. Gidince sor CD vermiyorsa eşin falan baştan sona videoya çeksin :KK16:

:KK1: :KK1:

Canimmm gözün aydiiiin Maşallaah gayet iyi kilolari inşallah hemen toparlarlar... Sen nasilsin? Agrin falan var mi? Psikolojin nasil :KK1:
İlkin azıcık ağrım vardı şimdi geçti. Psikolojik olarak da iyiyim çünkü hazırdım böyle bir duruma. Harika bir şey darısı başınıza kızlar.

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81----50--------50------- 100-----100 Okudu

Esalales----100-----100----100------100 Okudu

Seybil------100-----100----100-------100 Okudu

Asbelove---100-----100----100-------100 Okudu

Glaze-------

Mrsbeyaz--

Nektar------40-----70-----100-----100 Okudu

Alexandra-----50---50-----100------100 Okudu

Allah kabul etsin... Kızlar yazmış olup da gözümden kaçan var mı?????

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81----50--------50------- 100-----100 Okudu

Esalales----100-----100----100------100 Okudu

Seybil------100-----100----100-------100 Okudu

Asbelove---100-----100----100-------100 Okudu

Glaze-------

Mrsbeyaz--

Nektar------40-----70-----100-----100 Okudu

Alexandra-----50---50-----100------100 Okudu

Allah kabul etsin... Kızlar yazmış olup da gözümden kaçan var mı?????
bu hafta tembellik ettim okumadım hic :KK17: Ama ins haftaya okumaya devam ederim

Canım istanbuldaysan mutlaka daha ucuz bir yer bulursun, birde 3 faktörlü baktırsan yeter heralde, diğer faktörlerin etkisi ispatlanmamış bile.... aramızda şöyle bir fark var benim doktorum hiiç gerek yok test falan yaptırmaya demişti ben kendi araştırmalarımla bulmuştum. hatta benim doktor ilk 3 aya yakın çok coraspin bile vermek istemiyor, prof kendisi ve direk araştırmalara bilimsel verilere göre hareket ediyor gördüğüm kadarıyla. şimdi de 100 mglık coraspinin 3/4'ünü (75 mg içiyorum), 80 mg altı içilmesinin daha uygun olduğu ile ilgili araştırmalar var çünkü.... ama senin doktorundan teklif gelince daha da aklın testte kalır. o iğneyi yaptırmak gebelik boyunca kolay değil ki, göbek büyüyünce bacaktan yapıyorsun falan (mecbur olsan tabi yaptırırsın da) hayırlısı olsun canım inşallah pıhtılaşma sorunun falan yoktur zaten...

canım benim sırt üstü yatınca daha çok oluyordu, kuyruk sokumum da, kalçamdan başlayarak bacağıma kadar yastık koyuyorum sanırım bel çukuru düzleştiği için beni rahatlatıyor...

Heyoooo hamilesinnn demeeek:nazar: ay çok heycanlı :KK16: :KK1: :KK1:

kesinlikle bende son 10 gündür daha çabuk yoruluyorum:KK43: dikkat et canım... bende de temizlik vardı bugün hatta buzdolabını temizlettim :KK1: hemen kirleniyor ya, ben artık mecburen haftalık alıyorum kadını, ona rağmen ister istemez o varken de yoruluyorum, buzdolabını mutfak temizleme fısfısı ile temizlemiş yaa iyi duruladım diyo ama ben karbonatlı suyla temizlerdim bir iki damla sirkeli, üzerine de kokmasın diye buzdolabı için temizleme fısfısım vardı onu da kullanmamış uyuyodum ben de :KK17: neyse bişey olmaz heralde

benimde ilk seferde dinletmemişti canım, iyi değilmiş dinletmek çok küçük oldukları için sonraki haftalarda kısacık dinletiyor, resmen bir süre kulaklarından gitmiyor o ses :KK16:

Maşallaaah canımmm Allah anneli babalı büyütsün... hepimiz inşallah o mutlu sonu görürüz:KK34:

Canım geçmiş olsun ne oldu da acil ameliyata aldılar:26: Rabbim biran önce kuzucuklarına kavuştursun, sen de buarada bol bol uyku depolamaya çalış... Allah anneli babalı büyütsün...

canım bir dönem erken doğum korkusundan başka bir şey düşünemiyor insan ister istemez ama tabi artık sende doğum sonrası korkular başladııı :KK1: İlk dönemler biraz zor olsa da ki tek çocukta da öyleymiş 3 aya kalmaz düzeninize oturtursunuz inşallah :KK16:

Canım ne güzel et yiyorsun maden yanın da yoğurt yeme bari, kalsiyum etten alacağın demir emilimini azaltıyor ya daha çok yarasın kuzularına :KK56:

evde olsan ne kadar yatayım dese de insan bir şey buluyor en azından yemek derdi oluyor, orada sağlıklı beslenmen ise belki en güzel tarafı :KK16:

ayyyyy bu çok kötü bir şey amaaa :18: nst de çıkacak kasılma hissediliyordur diye düşünüyodum :18: ben geçen çok fena bir kasık ağrısı ile uyandım ama sonra geçti 1 hafta oluyor acaba kasılma mıydııı ki ? ay bak panik oldum ben doktora bu konuyu iyice danışayım :KK1:

çok geçmiş olsun yaaa çok zordur diş ağrısı :KK50: ağrı kesici parol falan alamıyor musun? ilk 3 ay ve son 6 ay tercih edilmiyor tedavi sanırım yoksa yapılabiliyor diye biliyorum...

boyatılabilir diyorlar canım, sen yine de doktoruna danış tabi, boya sorunum yok ama bende ağda da tereddüt etmiştim ama yaptırıyorum, hijyen önemli sadece dedi doktor bende artık eve gelecek birisini buldum. inşallah sorun olmaz...

ayy yerim onlarıııı beeeen :emir_bebek: maşallaaaahh:nazar: kendimi hayal ettim bir an :KK1: Rabbim hepimize göstersin inşallah... kuzuların hemen toparlasın yarasın sütün :KK16:
Doğru söylüyorsun canim bi de burda şekerim düzene girdi bu da bi adım inşallah bebişlerim de büyüyüp kocaman olur da rahatlariz:KK16::KK16:

Günaydiin kizlaar sizler uyandiniz ben daha uyumadim desem :KK43:( iyice düzenim bozuldu. Nasıl toparlarim bilmiyorum. Hoş oldum olası geceyi daha çok sevmişimdir Allah'ın izni ile bebişler gelince de gece uykusuzluk zor gelmez de sabah erken kalkmasi zorlar :KK1: İnşallah o günleri görürüz de :KK16:

Ay cok sevindim mutlaka bebeklerini olumlu etkiler seker meselesi:KK66: buyucek onlar annesi gor bak..günaydın bu arada:KK66:

Inşallah kuzum inşallah:KK16::KK16::KK16:
Dün ikiz dogdu biri 2.300 diğeri 1.700du kuvozdeler ve cok tatlilarrr bizde alırız kucağımiza inşallah nasıl güzel şeyler onlar oyleeee:KK16:

Günaydın sekerler h.sonunuz harika gecer insallahhhhh:KK16::KK16:
Günaydın canım.iyiymişsin okudum yazılarını:)dahada iyi olcaksınız inş senin bebeklerin küvöze girmeyecek bak görürsün:)
Günaydiin kizlaar sizler uyandiniz ben daha uyumadim desem :KK43:( iyice düzenim bozuldu. Nasıl toparlarim bilmiyorum. Hoş oldum olası geceyi daha çok sevmişimdir Allah'ın izni ile bebişler gelince de gece uykusuzluk zor gelmez de sabah erken kalkmasi zorlar :KK1: İnşallah o günleri görürüz de :KK16:

Alıştık valla uykusuzluğa.bende gece uyandıkça biraz tv izleyip geri yatıyorum:)

Merhaba kızlar
nasılsınız nasıl geçiyor günleriniz
biz iyiyiz vaktimin çoğu süt sağmak ve bebişleri beslemekle geçiyor küçük kızımın ( kilosu küçük yoksa 2 dakikalık abla o :KK1:)
gaz sorunu var diğeri daha iyi gibi dün yıkadık onları birini yıkadık besle yatır sonra diyerini yıka besle yatır derken tam 2 saatimizi aldı ama sonra mışıl mışıl uyudular :KK34: gecelerimizi anlatmayayım tam bir cümbüş :KK36: Ama tatlı bir cümbüşlük
doktor kontrolumuz vardı çok şükür biri 2 kilo oldu diğeri 1650 oldu doktor az kilo almışlar dedi haftada 200 gr almaları gerekiyormuş ama çok şükür sağlıklılar dedi rop testi yaptırdık ama bir daha gitmemiz gerekiyormuş tam gelişmemiş gözleri testi bir daha tekrarlıyacaklar inşallah bir sorun çıkmaz dua edin işte bizim günlerimiz böyle geçiyor

duru deni zden haber var mı yoksa görmedim mi nasıl geçiyor onun günleri

Hayırlı olsun canım gözün Aydın Rabbim sanada şifa versin çok şaşırılacak durum olmuş kilo farkı benim Dr ultrosandan farklı kilo çıkar demişti -200 gr falan ama seninki uçurum olmuş neyse hayırlısı diğer oğlunu Kuveze koyma sebepleri tek düşük kilo mu canım inşallah başka sorunu yoktur eğer tek düşük kilo ise çıkarırlar merak etme depresyonu aklına getirme böyle bir şey yok :KK20:
Bizden mutlusu yok ki şuan :KK16: Öyle şeyler düşünme sütün azalır :KK34:bebeklerin daha gecesi gündüzü bilmiyorlar ama benimkilerde gece uyanıyorlar biz ne yapıyoruz evet biraz mızmızlanıyorlar önce besliyorum sonra gazlarını çıkartıp sonra altlarını kontrol edip yatırıyorum hala mızmızlanıyorlar konuşuyorum şimdi yatıyoruz şuan uymamız gerekiyor diyorum :KK1:(Eşim sen kafayı sıyırdın desede )sesliAyetelkursü okuyorum ,gecelambasını kapatıyorum evet hala mızmızlanıyırlar ama duymamızlıktan geliyorum en fazla 5 dak sonra uyuyorlar şimdi sende tek çocuk alırsın kucağa susar diğeri gelince ne yapacaksın bence bir iki gece dene Allah'ın izni ile alışıcak

canım sen kaçıncı haftada doğum yapmıştın ne kadar geldiler küvezde kaldılar mı hiçç?ciğer geliştirici olmuşmuydun

Inşallah kuzum inşallah:KK16::KK16::KK16:
Dün ikiz dogdu biri 2.300 diğeri 1.700du kuvozdeler ve cok tatlilarrr bizde alırız kucağımiza inşallah nasıl güzel şeyler onlar oyleeee:KK16:
Ayy ins..tatlı olmazlar mı hic günahsız masum küçüklerimiz onlar..anne olmak cok zormus şimdiden bide kucağımıza alınca annelerin kıymeti tam anlaşılacak heralde:)
Günaydın canım.iyiymişsin okudum yazılarını:)dahada iyi olcaksınız inş senin bebeklerin küvöze girmeyecek bak görürsün:)

Alıştık valla uykusuzluğa.bende gece uyandıkça biraz tv izleyip geri yatıyorum:)
Kız doktora ne zaman gidiyosun? Haber ver bize:)

Öncelikle hayırlı olsun :KK16: canım doğal yolla heralde? var mı anne tarafında ikiz çift yumurta ikizinin genetik geçişi var biliyorsun. bana çok yüksek gelmedi değerin ama tabi doktorun daha iyi bilir. Rabbim gönlüne göre versin... benimki tedavi ile ilk değerim 732, iki gün sonra 1690 falandı ... ama değeri 100 olup iki gün sonra iki katı bile artmayıp ikizi olanları da duydum... hayırlısı canım...

teşekkür ederim canım, ayrıca cevap için de :) evet doğal yolla. Aralık 9 da 6 haftalık düşük yaptım ve regl olmadan hemen tekrar hamile kaldım.Canım var ama 2 kuşak öncesinde var annemin halasıyla amcası var ikiz.

bugün yine kan vereceğim bakalım, sağlıklı olsun da tek çift farketmez ama böyle bi ihtimal de heyecanlandırıyor insanı :)

Canim cvp ucin teskkurler.benim doktorda ult4asonla bakti bak atiyor dedi.ama bn baktigimda sadce hafiften kimildayan fasulye gibi bisey gordum:KK66:) sonra dedim bu neden cihazla falan gostermediki basindanmi atti diye gecirdim icimden:KK66:)

canım gözün aydın olsun :)inşallah 9 ay sorunsuz geçer bizde hep o kıpırdıyı gördük doktorumuz sesinini dinletmeyi önermiyor Rabbim kucagına almayıda nasip etsin çok sevindim...... :KK54:

Ikiz anneleri slmmmm... feci sekilde sifayi kaptim oksuruk hapsirik tum vucudim agrio doktpr mimoset ve enfexia fiye bi antibiyotik verfi.. bebrklerim etkilenir diye cok korkuyorum.. bu tarz grip olanlar nasil atlattiniz. Iki gecedir uyku yok bana :KK43:((

X