2014 ikiz anneleri

Ayyy gece gece aklima gelene krem sürünce fark ettim benim delik dümdüz olmuş kapanmış gibi hani... Sanki hamilelerde kıyafetten falan belli olur ya dışa çıkar ilerleyen zamanlarda mi oluyor öyle yoksa yapisina göre değişiyor mu? Hoş çıkmasi yerine böyle tercih ederim ama sizlerinkini de merak ettim

Aksucum:) benim göbek deliğim de resmen açıldı onceden çizgi gibi görünürdu kucucuktu ici görünmezdi simdi baya küçük bi havuz oldu bakalım daha ne hallere dusucez:) sanırım bebekler buyudukce duzlesip dışarı dogru gelebilir
Kuzum beniiim...ne kadar güçlü dursak bile aslında cok hassasiz iste..kadın olmak boyle bise..zayıf yönlerimiz var bizlerin de..ama 2-3 gun demişler bak ins sıkılmadan çıkarsın..allah bebeklerimize güç kuvvet saglık sıhhat versin biz herseye dayanırız onlar için..koca bebeklerimiz de biraz boyun bukecekler care yok

Günaydın kizlar
eylul nerde hakkaten dünden beri yok? Kaybolmayın arada kızlar ya..
kuzey ara ara giriyor o yüzden benim dikkatimi çekmemişti.
kizlar ses verin arada..

Son düzenleme:
Aç karnına içersen ishal yapıyo canım.tok iç.eylül dün hiç gelmedi ewet.yoktur bişey yoktur...kuzey pek sık girmiyodu zaten oda iyidir inş.nolur kötü haber almayalım artık

Ayy benimki dışa doğru:))rahatsız oluyosa. Yara bandı yuapıştırabilirsin:)o zaman belli olmuyomuş kıyafetlerden:)

Canim doktorun bebeklerin kilosunu söyledi mi
Kızım 980 gr. Oğlum da 650 gr. Teyzesi
Aglattin bizi teyzesi zaten geceden beri herşeye ağlar oldum kuzularım için içim bi o kadar rahatken (çünkü başından beri Rabbime emanet ettim onlari) eşim için bir o kadar rahatsız belki de ondan ayrı kalmak zor geldiği içindir bilmiyorum tabi... hazirlandik cikiyoruz bakalım inşallah hergün güzel güzel haberler vereceğiz sizlere dediğin gibi çok şükür 28. I bitirdik 34leri de bitirecegiz Rabbimin izniyle
Canim bu hafta netim olmayabilir girebilirsem haber veririm ama 100er tane okurum yine Rabbimin izniyle
Evet canım bi de şu esimden ayrılma işi olmasaydı iyiydi ilk defa ayrı yatacagiz Napalım bebislerimiz için nelere katlandik bunu da asacagiz inşallah Rabbim onun dayanma gücünü de verecek ne kadar yatacagim belli değil canım net paketim 2-3gune açılacak inşallah o zaman da hastaneye alışmış olurum maceralarimi anlatırım size. Şimdilik hoscakalin hepinizi ayrı ayrı opuyor ve seviyorum minik yegenlerimi de sizi de Allaha emanet ettim

Tabiki decavite dewam ett..ama demek istedim yani genelinde var bu yag ;-);-)
Haftada kacgun iciyosun vitaminni beyazcimm

Canım benim bulduğun her fırsatta yaz.orda edindiğin izlenimleri anlat:)çok güzel haftaları göreceksin sen eminim.o ewden iki kişi çıktınız 4 kişi döneceksiniz:)
Canım kıyamam sana..az kaldı sabret..Ne bileyim namaza kalkınca geri uyumam baya bi vakit alıyo.. Yatakta yatıyorum ama bi gr uykum yok ama uyuyasim var:)
Uykusuzluğu dert etmiyorumda,yattığım zaman başlıyo sancılar ağrılaryattığım taraf kaskatı oluyo çok zormuş kızlar ikiz gebeliktek gebeler doğurana kadar geziyo,ben 6. ayda kısıtlamaya başladım herşeyi:)olsun napalım allah olmayanlarada versin bunada şükür

Günaydın hanimlar hayirli sabahlar hayirli haberler inşallah.

asbelove canim Allah yardimcin olsun insallah kisa surede toparlanip evine gelirsin.bebislerin icin sağlık sihhat diliyoruz insallah 36ci haftalarda saglikla dogduklarini da gorucez.Sende Allaha emanetsin kuzularimizla.

aksucum benim gobek deligi dümdüz :) dahada buyursek disari vurucak elbet.

magnezyumu soran arkadasim ben diasporal kullaniyorum.doktorum magnezyum sitrat iceren olmasinin altiji cizmisti ozellikle.ishal bende hic yapmadi belkidr hamilelikte olusan kabizligi magnezyum dengeledi.ama ben 1 ay olucak kan hapi icmiyorum ondan beri wc olayi duzenli oldu.biraz kan hapinin etkisi vardi herhlade.ama sen druna sormalisin kan ilaci muhakkak kullaniliyor benim 14lerde oldugu icin biraktik.

durudenizderya evinize gelmissiniz cok sevindim baslasin anneligin guzel anlari.yazicaklarini merakla takip ediyoruz.

handecim yarin sende kavusuyorsun hayirlisiyla bebislere.Rabbim kolaylik versin saglikla sihhatle evlatlarini kucaklamak nasib etsin.darisi biz bekleyenlere insallah.

kizlar bende cok agirlastim artik pazar esim dolasalim sıkılmışsindir dedi.avm de 50 mt yurudum karnim agrimaya basladi hadi geri dönelim dedim evde bile sık sık wc git gel yaptigimda da karin agrim oluyor.birde gecen trt1 de sanirim kadin dogumcu konuşuyordu onu dinledim kadinin biri tlfnda sordu ilk gebeligim ve ne durumda korkup hastaneye gitmeliyim dedi doguma 3-4 haftasi varmis.karnim sertlesiyor arada dedi.dr o sertlesmeler kasilma ve normal dedi.sizi hastaneye götürecek sey suyunuz ve kanamaniz herhangi birinin gelmesi.yada keskin bir sanci 30sn yada 1 dk surer gecer sonrasinda 30 dk 20 dk da tekrarlayan bu keskin sancilar dogumun belirtisi dedi.yani anliyacaginiz kasilmalardan korkmayalim.agri sanci daha önemliymis.inşallah bu anlattiklarimi yasamadan dr kontrolunde Planli doğum yapmak nasib olsun hepimize.

Aaa ewet canım ya kuzeyle karıştırdım:)diasporal kullanan sendin:)bende wc korkumdan 1 aydır dışarı çıkamıyorum canım:)iki adım yürüyüm hemen sıkışıyorum.kasılmalar geröekten normal kızlar,hep diyorumya benim 15-16 haftadan beri oluyo

Evet canım ben yeni hamişlerdenim :)) 9. haftanın içerisindeyim.. çok fazla aglama krizlerim oluyor.. aşılama yoluyla oldu ve tek yumurta ikizlerim var şükürler olsun.. ama bende ilk bas uykusuzluk ve iştahsızlık yapıyorlardı, şimdi ise bunalma , sıkıntı arkasından da aglama krizleri yapıyor... yer mekan hiç farketmiyor.. bazen işyerinde denk geliyor , bazen aksam evde.. nasıl başa çıkacagım bilemedim.. cevremdekiler psikologa git dedi , ben ise kararsızım..

Bizde sizi Allah'a emanet ediyoruz kuzum..ins çoook ozel günler bizi bekliyo sen boyle muferrah olursan isimiz kolay :) seni 4 hatta kuzuları sayarsak 12 gözle bekliyo olacaz:) sen eşini de Allah'a emanet et hepimiz birbirimize Allah'ın emaneti degil miyiz:)
Tabiki decavite dewam ett..ama demek istedim yani genelinde var bu yag ;-);-)
Haftada kacgun iciyosun vitaminni beyazcimm
Canım her gun alıyorum ben malum benim kuzular anası kilikli form koruyorlar şimdiden:)
Ama soyle duşun: bir kadının iki hamilelik süresince çektikleri yanında bizimki normal sayılabilir..mesela iki kez ilk Trimester bulantilari iki kez hastane masrafları..iki kez dogum..iki kez 9 ay endişe..biz şanslı ve nasipli anneleriz allah olmayanlara versin ins..bizim de kucukumuza versin kuzuları..
Canım ben hep evdeydim o yüzden sıkıntı olmadı ama her topluma çıktığımda insanlar bile beni bunaltti resmen ilk zamanlar ortamlar da oyle..ben evdeyken kendimi iyi hissettim..birde nefesim darılıyordu cok cami aciyirdum ama bi faydası yok..oyle nefesin daraldiginda tek iyi gelen şey kısa kısa derin olmayan nefesler almak..bunu da bi yerden okudum faydasını gordum..ağlaman normal 16 haftada geçmezse psikologa gidersin..

Ayy cnm çok geçmiş olsun yatarak ve tedaviyle bu durum düzeltilir korkma suyunda normale döner... Dualarımız seninle..

12 haftalıktan beri elevit kullandım ... Halada içiyorum sağlık v.b konularda domuz yağıymış v.symiş çokda önemli değil diye düşünüyorum ...Doğruluğu netlik kazanmamış bir konu ve rakip bir firma varsa hele işin içinde .... içiniz rahat değilse elbet içmezsiniz ama bnm doktorum böyle konulardan bahsedince hep sen bi bilsen şu ilaç firmalarının içinde dönenleri diyor haksızda sayılmaz...

kızlar ben yine hastanedeydim 3 gün önce az kanamam oldu yine doktorum hastaneye yatırdı 2 gün kaldım açılma yok denildi ikiz gebelikte olabilir ama en küçük bi leke de gel dedi çok korkuyorumm allahım 28.haftayı geçebilseydik rahatlıcam hep dinlenecekmişim yürüme yok ayaklarımın altına yastık koydum yatıyorum 22+5 olduk doktorum pruloton depot ve nidilatı kullanma dedi artık sadece progestan hap verdi yuvarlak yumuşak bi hap günde 2 defa onu kullanıyorum rabbim hepize sağlık versin bebeklerimize de

hastanede olan arkadaşlarım allah güç versin zamanında doğum sağlık versin

Son düzenleme:

Geçmiş olsun bende ilk 3 ay hep progestan kullandım etkili bir ilaç ... İnşallah sanada şifa olur ... Yatarak geçir cnm bu dönemi ...

CANIM ÇOK SAĞOL SİZLER DİKKAT EDİN VALLA SALGIN VAR HOŞ BEN ÇOK DİKKAT ETTİM AMA HAVADAN BULAŞTI SANKİ. BEN HAŞIRDIKÇA ÖKSÜRDÜKÇE BEBEKLER TERS DÖNÜYO İÇİMDE HİSSEDİYORUM YAZIK ONLARIDA RAHATSIZ ETTİK

forumda bir vitamin ve magnezyum furyası var benim dr vinalicımmuntamin diye bi vitamin verdi üzerinde hamile ve emziren anneler için yazıyo folik asitte var içinde o yüzden kesti folıkasiti içeriğini okudum birsürü vitamin var günde bitane içiyosun devlet karşılamıyo magnezyumda diasoral kullanıyorum günde 1 kere kullanmadan önce gece kranmp çok oluyodu şimdi daha rahatım

daha ilginci sağlık ocağından bana devit3 damla verdiler içini okudum gebeler kullanamaz yazıyo:)dr a bi sorayım dedim içinde öyle yazıyo evet kullanma dedi çok ilginç sağlık ocağında hamilelere d vitamini katkısı için dağıtıyolar o ilacı kullanan doğum yapmış arkdaşlarımda var çelişki:)))

Ah canım ya yinemidinlen tabi canım öyle gerekşyosa.iyi olsan bile dşnlen yat kalkma.proluton erken doğumu önler neden kestinizki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…