2014 ikiz anneleri

Sana bi soru? Spinal ile epiudral in farkı ne?

:)epiduralde bele bi alet yerleştiriliyo serum gibi sanırım.dozu ordan veriyolar.ağrı durumuna göre ayarlıyolar,uyuşma 15-20 dk sürüyo...spinalde sadece belden iğne yapıyolar anında uyuşuyosun.epidurale göre uyuşukluk daha cabuk geciyo

Canım okuyunca yazayım dedim. Biz detaylı ultrasona Turgut Özal'da girdik. 150 tl eğer düşünürsen. 45 dk felan baktılar. Biz bayağı memnun kaldık. :KK16:

Bir dileksinn mrbb ankaradamisinn sende ;-) evet gircem ayrintiliya telden yazdim icin girmiycem yazmisim 23.haftada gircemm insallAh bende 180tl bulmustum ..ama dedin doktor ismi de solersen onada gidebilirim.cd verdilermi bide ..

Ayol sen tamamen bayılmışsın:))belden uyuşturulcam ben:18:

canım eğer tansiyon problemin yoksa spinal en kolayı epidurale göre genel anesteziden hiç bahsetmiyorum sonradan kusması felaket oluyor ama hiç düşünmemeye calıs ve sakın internetten araştırma cünkü psikolojik olaak hissetmen mümkün göz acıp kapayıncaya kadar geçecektir emin ol

canım eğer tansiyon problemin yoksa spinal en kolayı epidurale göre genel anesteziden hiç bahsetmiyorum sonradan kusması felaket oluyor ama hiç düşünmemeye calıs ve sakın internetten araştırma cünkü psikolojik olaak hissetmen mümkün göz acıp kapayıncaya kadar geçecektir emin ol

Ewet canım doktorumda direk spinal dedi.ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum:KK43:

Oh oh maasallah yap annesi yap el emeği göz nuru ne güzel şeyler onlar bende dikis dikmesemde yelek Patik oldum yavrucuklarima e.onune cikabilirsem kapı süsleri vs.ye başlayacağım düşüncesi bile harika:)))

Bendekilerde ince canım üzerini battaniyeyle kapariz ki usumesinler:KK16:

Dr.un önemli bişey olsa yaptırırdı zaten 34.haftada bitti sukur sen temizliğe dikkat et şu iç bebislerini kucağına alana kadar geçmiş olur annesii:KK16:

Güzel annemiz maasallah size ne güzel tavsiyelerle gelmişsiniz bize sağolasın canım arada böyle gelin bebislerinizden fırsat buldukça tavsiyelerinize ihtiyacımız var:KK16:
Sağol canım anne olmak kolay mı katlanacagiz ağrılara sizilarda varsın olsun sagliklari sağlığımız yerinde olsunda:KK16:

Ya benimki de sis ama hala küçük diyorlar benimkine üzülüyorum valla:KK14:

Hayirlisi olsun canım ben 21.haftadayken minislerim seninkilerin kilosundaydi korkma iki ayri bebek olarak baktığında küçükler ama toplamda baktığında maasallahlari var canım seni somuruyorlar şu anda:KK34:

Zaten adamcağız her gün yapsa kıymeti olmaz alışkanlık yapariz:)) Rabbim huzurunuzu daim etsin canim:KK16:

Ohh keyif günü he maasallah kuzu gezin stres atın sonra cikamayacaksin her dk zaten:KK16:

Ohhh sagolll canimm icim biraz olsun rahatladiii..boyuda onemliymis ben biyunu sormadimmm :-(
sagolasinnn bacilarinn bacisiii ;-);-)

Kızlar eskilerin bebekleri kundaklayip uyutmasi ve bi sure kundakta büyütmeleri aslında iste o vücut ısısını muhafaza içinmiş..o cok önemliymiş yeni dogan bebekte annem oyle diyo haberiniz olsun..

Annen çok haklı canım benim bebişlerin kundakları bile hazır yeter ki sağ salim gelsinler :))

Bugun aklima takildi bizim bebisler duyelimki 35 aylik dogdu bu hastane cikislari olurmu????olmazsa premeture hastane cikisi varmii??????
Bide bugun premeture bez aldimm bi pakwt bulunsun dedim prima ninkini aldimm ama degisik.bi ismi vardi insallahh gerek olmazxx hangi marka almaliyimmm ??????
Simdidenn cokkk tesekkkurr cvp icinnn

herkese iyi gecelr,nasılsınız herkes iyidir inş.biz bugün evimize geldık şükür sezeryanım tahmin ettigmden kolaydı fakattttttttt sonsası çok zorlandım,karnım inmedi hala şiş,dikişlerim agrıyor ve en zoru bir anda giren ve gitmek bilmeyen baş ağrıları.çocuklarıma hiç bakamadm annem ablam bakıyor mama veriyorlar hala südüm gelmedi.çocuklar uyanıp duruyor zaten ben baş ağrısından duramıyorum.spinal uyudum.herşeyin en güzeli normal olanıymış.keşke eski kadınlar gibi güçlü olsakda normal dogurabilsek...buarada bebeklerde kilo verdi süt yok ki...yanınlarınızın kıymetini bilin dogumdan sonra çok lazım oluyorlar.ailemden Allah razı olsun.kendinizi koruyun sezeryandan çıkar çıkmaz üşütmeden giyinin.kendinızi çok sıcak tutun.fırsat buldukca yine yazarım.

Yüz bin kere maşallah canım ya ne mutlu sana kuzuların sağ salim evdeler. Sütün de hemencecik insin inşallah aşağı. Bol su iç canım, bi arkadaş en faydalı su demişti. Bin şükür, maşallah sana ve kuzularına darısı da bizim başımıza inşallah :)

Cokkk guzelll seylerrr vardiji harikaydiiiii keske dun bilseydin daha cesit varmis bitmis. teny body aldim yani yeni doganindami kucugu oluyo tam ismini yazamadim iki paket ondan bi paket 0 ay bide 0-3 ay arasi cit citli bdylerdsnn bide kiz ocin kedili pembis uzun kolllu

Bugun aklima takildi bizim bebisler duyelimki 35 aylik dogdu bu hastane cikislari olurmu????olmazsa premeture hastane cikisi varmii??????
Bide bugun premeture bez aldimm bi pakwt bulunsun dedim prima ninkini aldimm ama degisik.bi ismi vardi insallahh gerek olmazxx hangi marka almaliyimmm ??????
Simdidenn cokkk tesekkkurr cvp icinnn
Prematüre hastane çıkışı var canım.ben hastane çıkışı olarak değilde 1 er tane tulum 1 er tanede pijama takımı aldım prematüre.ama bezi yenidoğan aldım prematüre almadım
Canım senin iyiymiş valla bu çarşamba doğumu beklenen biri için gayet iyi :) benim şu an 112!!!!:KK52::KK52:

Hay maşşallahh:)):nazar:

Ewet canım doktorumda direk spinal dedi.ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum:KK43:

sakın cıkar bunu aklından olurmu öyle şey zaten sana soruyorlar m.etme anlamıyorsun bile ablam ilk sezeryanında genel anestezi olmuştu ve kalbi durdu cünkü alerjisi varmış test yapmamışlar ...

ikinci sezeryanda hemen çalıştığım hastaneye getirdim onu spinal oldu deli gibi korkuyodu hep sormuş kesiyomusunuz diye yok canım siliyoruz demişler hep sonra bebeği kucağına verivermişler bu söylediklerim 15 dk içinde oluyor zaten o heycanla dikiş kısmını unutuyorsun sonrası dikişe zaten maksimum seni her önleme karşı 4 saatlik uyuşturuyorlar ve cıkınca basını düz tutmaya ve sek nescafe içmeye calıs ne başağrısı cekersin nede başka bişey

Canım ben ilk dogumumum epiduralle normal dogum yaptım belindeki alet dedigin şey kıl gibi bişey hiç rahatsız bile etmior anlamıyorsun bile.ben epiduralden cok memnun kalmıştım. yine epidural düşünüorum.

Benim doktor niye epidural yada spinal diye tercih sunmadı acaba:44:

sakın cıkar bunu aklından olurmu öyle şey zaten sana soruyorlar m.etme anlamıyorsun bile ablam ilk sezeryanında genel anestezi olmuştu ve kalbi durdu cünkü alerjisi varmış test yapmamışlar ...

ikinci sezeryanda hemen çalıştığım hastaneye getirdim onu spinal oldu deli gibi korkuyodu hep sormuş kesiyomusunuz diye yok canım siliyoruz demişler hep sonra bebeği kucağına verivermişler bu söylediklerim 15 dk içinde oluyor zaten o heycanla dikiş kısmını unutuyorsun sonrası dikişe zaten maksimum seni her önleme karşı 4 saatlik uyuşturuyorlar ve cıkınca basını düz tutmaya ve sek nescafe içmeye calıs ne başağrısı cekersin nede başka bişey

Allah razı olsun valla kızlar ya:)rahatlatıyosunuz beni.bura olmasa napardım bilmiyorum...mesleğin ne senin tatlım

Prematüre hastane çıkışı var canım.ben hastane çıkışı olarak değilde 1 er tane tulum 1 er tanede pijama takımı aldım prematüre.ama bezi yenidoğan aldım prematüre almadım

Hay maşşallahh:)):nazar:

Canım Sedef'cim nasılsın, yazılarını okudum, herşeyin yolunda olduğu sonucuna vardım. Sanıyorum bi idrar yolu enfeksiyonundan süphelenmişsin, onun dışında herşey yolunda herhalde. Özledim yine sizi :) Amma da kaynatmışsınız yine her zamanki gibi. Karnım var ya KOCAMAN. bi görsen, inanamazsın. bu kadar büyük olduğunu da bu arkadaşların düzenlediği karnı burnunda partisinde öğrendim. oyunlardan biri benim karın çevremi tahmin etmeceydi, valla 190 yazan bile oldu, nasıl göründüğümü sen düşün artık :KK52::KK52:

X