2014 ikiz anneleri

Yemekle ve tuvalate gidip gitmemiş olmanla çok alakalı o ya ben çok denedim 5cm e kadar farkedio bormal yani hep belli rutinden sonra hafta başında ölçüyorum ben o yüzden sıkma canını işte o yüzden:KK34:
1 yıl önce sismemin beni bu kadar sevindirecegini söyleseler gulerdim:KK9::KK9: şimdi siseyim de bebişlerim büyüsün diye bakıyorum yaa :KK1: bende aynı saatlerde olceyim bakayım haftalık olarak nasıl ilerleme gorecegiz:KK16:

Çok saolun arkadaşlar, günümü bana hediye ettiniz yoksa tüm gün kurar dururdum artık. Allah sizden razı olsun...:KK16:

Oh oh maasallah yap annesi yap el emeği göz nuru ne güzel şeyler onlar bende dikis dikmesemde yelek Patik oldum yavrucuklarima e.onune cikabilirsem kapı süsleri vs.ye başlayacağım düşüncesi bile harika:)))

Bendekilerde ince canım üzerini battaniyeyle kapariz ki usumesinler:KK16:

Dr.un önemli bişey olsa yaptırırdı zaten 34.haftada bitti sukur sen temizliğe dikkat et şu iç bebislerini kucağına alana kadar geçmiş olur annesii:KK16:

Güzel annemiz maasallah size ne güzel tavsiyelerle gelmişsiniz bize sağolasın canım arada böyle gelin bebislerinizden fırsat buldukça tavsiyelerinize ihtiyacımız var:KK16:
Sağol canım anne olmak kolay mı katlanacagiz ağrılara sizilarda varsın olsun sagliklari sağlığımız yerinde olsunda:KK16:

Ya benimki de sis ama hala küçük diyorlar benimkine üzülüyorum valla:KK14:

Hayirlisi olsun canım ben 21.haftadayken minislerim seninkilerin kilosundaydi korkma iki ayri bebek olarak baktığında küçükler ama toplamda baktığında maasallahlari var canım seni somuruyorlar şu anda:KK34:

Zaten adamcağız her gün yapsa kıymeti olmaz alışkanlık yapariz:)) Rabbim huzurunuzu daim etsin canim:KK16:

Ohh keyif günü he maasallah kuzu gezin stres atın sonra cikamayacaksin her dk zaten:KK16:
Oh ellerine saglık annesi...dedigin gibi hergün olsa kıymeti olmaz der esim de:) cok yorulmuşum bu arada eve geldik yatağa attım hemen kendimi..nerde benim 2. Trimester enerjim? :KK1:
Canımcım karın çevreni ölç istersen tam ona göre söyleyelim şahsen ben fil gibiyim :KK9:

Ağrı geçiyo hassaiyet ve kaşıntı var benimkilerde şimdi ağrıyı sıkıntı yapma :KK34:

Benimkide diğerinden 30gr ve gün olarakta küçük ama dr normal dedi hiç öyle kontrol altında tutucam falan demedi valla ..
Afiyet olsunnnnnn:KK34:
Canım benim ayrintilida 50 gr fark çıktı..bu da 1 haftaya falan tekabül ediyo onceden aralarında 1 gun gibi bi fark vardı..oyle olunca acaba bi bebisim olacağı mı o kadar yoksa beslenmiyor mu diye takip ediyoruz..doktorum zaten muhtemelen bi sıkıntı olmaz dedi..ins olmaz..:KK16:

1 yıl önce sismemin beni bu kadar sevindirecegini söyleseler gulerdim:KK9::KK9: şimdi siseyim de bebişlerim büyüsün diye bakıyorum yaa :KK1: bende aynı saatlerde olceyim bakayım haftalık olarak nasıl ilerleme gorecegiz:KK16:
Hehee aynı şeyi ben söyledim bugun esime..sabah uyanınca elim hemen karnıma gidiyo sanki yerinde duruyo mu diye kontrol ediyorum nereye gidecekse:) sonrada kuzularıma dokununca mutlu oluyorum..heralde göbüslu olmak tek hamileyken boyle mutlu edebilir..

Kızlar sizide sık sık ateş basıp sıkıntılanıyormusunuz 28. Haftada normalmi atletle oturmaya çalışıyorum birde benim doktor tahmini doğum tarihini Şubat sonu Mart başı diyor dün gittiğim doktor Mart sonu diyor hangisi doğru anlamadım. Bugün ikeadan aldığım şifonyeri kurduk içini temizledim raflarına örtü yaptım bebişlerin bütün kıyafetlerini yıkadık ütüleri kaldı:))

Güzel annelerimizden biri gelmiş:)hoşgeldin canım sana helal olsun valla 4 çocuk buldukça a:)nazar değmesin sana:nazar:bebeklerin iyiymiş varsın zayıf olsunlar.zayıf bebekler dahavarduk toparlanır diyolar eskiler:)bebeklerin uykuları nasıl canım birinin sesine diğeri uyanıyomu:)

Guzel iltifatlarin icin tesekkurler...
Canim bir beşiği oturduğum odaya bir beşiği yatak odasına koydum suan icin birbirinin seslerine uyanmiyorlar hele gündüz tv ve ıki kardeş kavgası oluyor ona bile alıştılar uyanmiyorlar zaten kuvezdede ses vardi belki ordan sese alisiklar

Canım 34 bitmiş hayırlı olsun hadi bakalım mutlu son yaklaşıyor..bence de kültürle falan uğraşma artık doktorun ısrar etmemiş zaten..kundak ince olur zaten kuzum kalın seylerden yapmayın bebekler sıkılır bu sefer..ince kundakla kundaklayip uyuyunca üzerini battaniye veya yorganla örterseniz onlara iyi gelir iste..

Amanda hosgelmissin guzel annemiz:) boyle faydalı seyler söyleyince cok iyi oluyo kendimi donatiyorum bilgilerle ins zamanı gelince unutmam :) hep yanımızda olun emi sizin tecrubelere cok ihtiyacımız var..kuzuların da yavas yavas büyürler annesi saglıklı olsunlar da ins ilerde inanamayız bile bunlar minnacik doğdular diye:)

Estağfurullah canim yaşadıklarımızı yazıyoruz sizlerinde muhakkak farkli deneyimleri olacak insaalah
Zaman buldukca girmeye çalışıyorum hepiniz insaalah sağlıkla kucaginiza alırsınız bebislerinizi

Oh ellerine saglık annesi...dedigin gibi hergün olsa kıymeti olmaz der esim de:) cok yorulmuşum bu arada eve geldik yatağa attım hemen kendimi..nerde benim 2. Trimester enerjim? :KK1:

Canım benim ayrintilida 50 gr fark çıktı..bu da 1 haftaya falan tekabül ediyo onceden aralarında 1 gun gibi bi fark vardı..oyle olunca acaba bi bebisim olacağı mı o kadar yoksa beslenmiyor mu diye takip ediyoruz..doktorum zaten muhtemelen bi sıkıntı olmaz dedi..ins olmaz..:KK16:
Evet o yüzden aradasirada yapiyorlarmis:KK1: dur kız daha 2 trimester desin 26.haftadan sonra 3.e gireceksiniz:KK1::KK1: ama şimdiden dikkat et tuz falan çok tüketme bak daha bu haftadan ayaklarda bacaklarda şişmeler başladı bende bol bol su iç ki ödem yapmasin vücudun:KK34:
Bizimde 1.5hafta var aralarında bebişlerimizin ilk önce korktum ama gelisiyorlar ya sukur araştırıp 1 ay farkla doğan ikizler olduğunu öğrenince rahatlamistim:KK34:
Hehee aynı şeyi ben söyledim bugun esime..sabah uyanınca elim hemen karnıma gidiyo sanki yerinde duruyo mu diye kontrol ediyorum nereye gidecekse:) sonrada kuzularıma dokununca mutlu oluyorum..heralde göbüslu olmak tek hamileyken boyle mutlu edebilir..
Her sabah onların hareketlerini duymadan rahat edemiyorum bende yaşanıyor desene:KK1::KK1:

Kızlaar geçmişi okuyamadim umarim herkes iyidir...
Ben alisveristeyim kipaya geldim ve söyleyen arkadaşlardan Allah razi olsuun :KK16: gözüm döndü resmen hem çok uygun kaliteli de duruyor hem de 0 ay ve tinyboy var, hatta bir tane prematüre alt buldum mini minicik :KK16: üsteliiik 12 taksiit :KK1: ay dayanamadim 3-6 ay bile aldim...
Rabbim inşallah giydirmek de nasip etsin ...

Kızlar dün 3 tane doktora gittim ve üçüde erken doğum durumunda Ankara'ya ambulansla göndereceklerini söylediler fakat Ankara'daki hiçbir hastanenin iki bebeği birden küveze alamayacaklarını dolu olabileceğini söylediler çok saçma değilmi gerçekten öylemi acaba birde hangi hastaneyi önerirsiniz özel yada devlet farketmez allahım inşallah o günleri göstermez 37. Haftaları görürüz de sağlıkla kucağıma alırım ya benim şanstan zaten çok kaygılıyım Buda yetmezmiş gibi moralimi bozacak bir sürü şey söylüyorlar püff yaaa ...

Kızlar sizide sık sık ateş basıp sıkıntılanıyormusunuz 28. Haftada normalmi atletle oturmaya çalışıyorum birde benim doktor tahmini doğum tarihini Şubat sonu Mart başı diyor dün gittiğim doktor Mart sonu diyor hangisi doğru anlamadım. Bugün ikeadan aldığım şifonyeri kurduk içini temizledim raflarına örtü yaptım bebişlerin bütün kıyafetlerini yıkadık ütüleri kaldı:))
Ohh iyi günlerde kullanın annesi 28.haftadaysan normal doğum tarihin Mart sonu ama dr.lar o kadar bekletmeyip Mart başı gibi alma taraftarı belki onu söylemiştir canım dr. Ben acaip Üşüyorum aksine canım genelde sıcak basması normal olan benimki ilginç kan dolaşımı hızlandıgi için hamileler usumezlermis:KK34:
Kızlaar geçmişi okuyamadim umarim herkes iyidir...
Ben alisveristeyim kipaya geldim ve söyleyen arkadaşlardan Allah razi olsuun :KK16: gözüm döndü resmen hem çok uygun kaliteli de duruyor hem de 0 ay ve tinyboy var, hatta bir tane prematüre alt buldum mini minicik :KK16: üsteliiik 12 taksiit :KK1: ay dayanamadim 3-6 ay bile aldim...
Rabbim inşallah giydirmek de nasip etsin ...
Hadi yaa bende çok istiyorum ama kociş hayatta götürmez beni oralara yaklaşık 50 km gitmemiz lazım hiç yanasmaz ama özendi heee:KK9::KK9: eve gelince fiyat bilgisi istiyorum hee:KK34:
Kızlar dün 3 tane doktora gittim ve üçüde erken doğum durumunda Ankara'ya ambulansla göndereceklerini söylediler fakat Ankara'daki hiçbir hastanenin iki bebeği birden küveze alamayacaklarını dolu olabileceğini söylediler çok saçma değilmi gerçekten öylemi acaba birde hangi hastaneyi önerirsiniz özel yada devlet farketmez allahım inşallah o günleri göstermez 37. Haftaları görürüz de sağlıkla kucağıma alırım ya benim şanstan zaten çok kaygılıyım Buda yetmezmiş gibi moralimi bozacak bir sürü şey söylüyorlar püff yaaa ...
Canim ist.da olduğum için pek bilgim yok ama ben seni çok gergin görüyorum sakin olup ankarada düzgün bir dr. bulursun aa benim arkadaş bi dr. Ismi söylemişti bana riskli gebeliklerle ilgileniyordu yanlış hatırlamıyorsam ismini öğrenirim senin için gerçi ankaraya yakın arkadaşlar var daha fazla yardimci olurlar sana ama bi hafta belirle kendine bak gör bebişlerin o haftada dogacaklar:KK34:

Ne guzel olmuş:) güle güle kullansın kuzuların..benim şimdiden var sıcak basması sende gayet normal..

aksucum um dedigim kadar varmış dimi..hem kaliteli hem ucuz hemde cok zevkli seyler var ve alması cok kolay santimi kaç aylık oldugu net ve açık hepsinn üstünde yazıyo oyle olunca rahat bulabiliyor insan..

Kizlarr hayirli pazarlarrrrr gununuz guzell gecerr insallahhhhjj...dun kontrolden geldikk biri 19biri 20haftalikk kizimiz 247grm dgeride 30grm dusukmus kucuk geldi ...vitaminlere basliycam dr iyi dedi ama pek almamis kilo eskiye bakinca..ayrintili ultrosana 23.hafta girme dusumuyorum ama baskentte dgl zaten 17.hafta girmistim prof. tekrar bi 500daha veremiycem:-\;-) doktorumda israr etme di hemsirede birax pahali dedi zaten onlarla kanki oldukk ;-);-) bizden hbreler bunlar opuldunuzzz

Canım okuyunca yazayım dedim. Biz detaylı ultrasona Turgut Özal'da girdik. 150 tl eğer düşünürsen. 45 dk felan baktılar. Biz bayağı memnun kaldık. :KK16:

Ayol öyle iş mi olur perperişan olursunuz erken doğumdan kasıtları ne üstelik kaçıncı hafta ?? Sen garanti olsun diye şimdiden ankaradan bir doktor bul ve bir kez bile olsa bi muayeneye gitmeye çalış yenidoğanı küvözleri güzel olan içine sinen bir yerde bence en mantıklısı öyle ılur.ayrıca sen yada eşin devletten güvencelşyseniz özellerin yoğun bakımı bedava ikizlerin ayrı hastaneye gitmesi ne demekmiş..sana benim doktorum lazım yeminlen adam rahatlık abidesi herkes vitaminin gözüne vurmuş bana ne gerek 10kilo aldın ya yiosun işte dio:KK52:sen kendine sık sık ben çok sağlıklıyım çok şanslıyım allahın ne sevgili kuluyumki ikiz bebek bekliyorum korunup kollanıyorum vs gibi sözleri sık sık tekrarla bak gör çok faydasını görceksin :KK16:

Ben bu göbekle 3 adım atamaıyorummm sen gene iyisin maşallahhh:nazar::KK76:
Bak valla diom 50gr nedir ki aç oku milletin ne kadar fark varmış aralarındada genede hiçbişiy olmadan top gibi doğmuşlar :KK16:
Sen ayrıntılya ne zaman girmiştin benim randevu tam 19+6 ya denk geldi yapar herhalde diye düşünüyorum :KK17:

Ohh iyi günlerde kullanın annesi 28.haftadaysan normal doğum tarihin Mart sonu ama dr.lar o kadar bekletmeyip Mart başı gibi alma taraftarı belki onu söylemiştir canım dr. Ben acaip Üşüyorum aksine canım genelde sıcak basması normal olan benimki ilginç kan dolaşımı hızlandıgi için hamileler usumezlermis:KK34:

Bende üşüyom valla hiç sıcak falan basmıoooo:KK51:

Bu arada bebekler bugunde kıpırdamadı neyse kötü düşünmüorummmm sakinimmmm:18:

iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de söylemiştim tüp bebek tedavisiyle hamile kalanlardanım.şu an günde 1 kez coraspin 100 lük hap kullanıyorum.dün haberlerde kan sulandırıcıyla yeşil sebze yemeyin falan diyordu ben de sağlıklı diye roka ıspanak yemeye calısıyordum var mı herhangi bir bilginiz?

Canım ben 29 Mayıs a gidiyorum normalde ama doğumu devlette düşünüyorum, Zekai Tahir Burak ta. Geçen sefer rahatsızlandığımda orada yatmıştım. 32 haftalık bir bayan vardı, Karadeniz de tüm kuvözler dolu diye Samsun'dan göndermişlerdi oraya. Çok geniş bir hastane. Bilemiyorum yer sıkıntısı olur mu? :KK50:

İnşallah canım ya küvöz onlarada zor olur bizede.yaşadığım şehirde olmayacak doğum.1,5 saat mesafede.inş küvöz olayı olmaz.sende spinal sezeryan olmuştun dimi.memnun kaldınmı

canım spinal ne ben bilmiyorum ki :KK9: serumla koldan verdiler uyuttular beni.çıktıgımda öksürüyor ve aglıyordum.

Ayol öyle iş mi olur perperişan olursunuz erken doğumdan kasıtları ne üstelik kaçıncı hafta ?? Sen garanti olsun diye şimdiden ankaradan bir doktor bul ve bir kez bile olsa bi muayeneye gitmeye çalış yenidoğanı küvözleri güzel olan içine sinen bir yerde bence en mantıklısı öyle ılur.ayrıca sen yada eşin devletten güvencelşyseniz özellerin yoğun bakımı bedava ikizlerin ayrı hastaneye gitmesi ne demekmiş..sana benim doktorum lazım yeminlen adam rahatlık abidesi herkes vitaminin gözüne vurmuş bana ne gerek 10kilo aldın ya yiosun işte dio:KK52:sen kendine sık sık ben çok sağlıklıyım çok şanslıyım allahın ne sevgili kuluyumki ikiz bebek bekliyorum korunup kollanıyorum vs gibi sözleri sık sık tekrarla bak gör çok faydasını görceksin :KK16:

Ben bu göbekle 3 adım atamaıyorummm sen gene iyisin maşallahhh:nazar::KK76:
Bak valla diom 50gr nedir ki aç oku milletin ne kadar fark varmış aralarındada genede hiçbişiy olmadan top gibi doğmuşlar :KK16:
Sen ayrıntılya ne zaman girmiştin benim randevu tam 19+6 ya denk geldi yapar herhalde diye düşünüyorum :KK17:
20+2 de girdim canım..benim kendi doktorum yaptı ayrintiliyi..iste 2 hafta gecti yine gidicem bu hafta..
iyi akşamlar arkadaşlar daha önce de söylemiştim tüp bebek tedavisiyle hamile kalanlardanım.şu an günde 1 kez coraspin 100 lük hap kullanıyorum.dün haberlerde kan sulandırıcıyla yeşil sebze yemeyin falan diyordu ben de sağlıklı diye roka ıspanak yemeye calısıyordum var mı herhangi bir bilginiz?
Canım bende tüketiyorum yeşil seyler coraspirini uyumadan once alıyorum ama hic duymadım senin dedigin gibi birsey zararlı olsa doktorumuz uyarırdi heralde diye düşünüyorum..yeşil sebzelere cok ihtiyacımız var kalsiyum bakımından ayrıca..

X