2014 ikiz anneleri

Amin nn canım aminnn
canim surekli yatiyorum sukur 2 gundur kanamam durdu progestana ve jele devam ediyorum jelin cok faydasi olduguna inaniyorum..canim peki senin 1.5 ay boyunca devam etti mi kanaman yoksa kesilmesine ragmen mi yatmaya devam ettin

Yok canım kanama ve lekelenme 1hafta kadar sürdü sonrada önlem amaçlı 1.5ay progestan iğne oldum sabah akşam plasenta aşağıda olduğu için düzelince yavaş yavaş kalktım ayağa ama şükür ki iyiyiz artık sizde iyi olacaksınız bol bol dinlen:KK34:

Harika bi duygu dimi:)))

Askolsun canım olur mu öyle şey canım istediğinde 1 lokma yiyorum napayım abartmadan dengelemeye çalışıyorum diğer besinlerle:))
Yumurta için öyle dedi dr.um valla hergün tuketmemeloymisim ya da sadece beyazini ye dedi kivi iyi fikirmiş bu aksam basliyorum:))

Ay geliyor minnoslar bu kadar sabrettiler çarşambaya dayanır lar Allahımin izniyle sağlıkla hayırla doğsunlar da varsın sezaryen olsun canim:KK34:

Ay ne güldüm canım dikkat et nolur nolmaz:))

Dört tane yumoş um vardı canım üçüncüyu de aradı dr. Ama olmadı kısmet ikiymis insallah:KK9::KK9::KK9:

canım banada progestanın hapını verdiler ama plasenta aşağıda yada yukarda diye bişey sölemediler çokda ilgilenmediler aslında birazda ondan ben tam olarak ne olduğunu bilmiyorum..benim evde iğnelerim var progeston 8 tane acaba hapı bırakıp onlar bitene kadar iğnelere mi devam etsem..iğneler bitincede hapa devam ederim.ne biliym ya kafam cok karışık...

Kızlar ben yatmaya çalıştıklça vücudum kaskatı kesiliyor ter basıyor ne yapacağım ben çok korkuyorum sabaha kadar uyuyamadım sıkıntıdan sabah doktoru yine aradım yatabildiğin kadar yat diyor en çokta şimdi 28. Haftada doğsa yaşamaz yaşasada sağlıklı olmaz demesi beni çok etkiledi doktor değiştirmeyi bile düşünüyorum bebeğin aşağı yerleşmesi bu kadar kötümü kanama yok suyum iyi rahim ağzı iyi niye bu kadar korkutuyor anlamıyorum benimle benzer sorunları yaşayan varsa lütfen cevap yazsın...
Canım senin sıkıntılarının bi kısmı sanırım psikolojik bak doktorun dediğini sabahtan beri düşünüp uykuların kaçtı halbuki burda kanamalı bir sürü ilaç kullanan arkadaslarımız oldu bebekleri kaçıncı haftaya kadar beklediler dimi... Doktorlar herseyi söylerler normal onlar için..önemli olan senin dinlenmen nası yatabilıyorsan oyle yat sanırım solunum sıkıntısı çektiğin için yan yatamiyosun bi kere stres yapmayı bırak kendine alışkanlık etmissin hep stresli bi haldesin bak hande gecen gun neler yazdı..bu bebekler bizlere Allah'ın bi emaneti ayrıca simdi sağlıkla doğsalar 10 yasında da baslarına bisi gelebilir dimi? Onlara tamamen bağlanmak yanlış..hepimiz cok seviyoruz evlatlarımızı herseyden vazgeçeriz onlardan vazgeçmeyiz ama cenab-ı hak verecekse her türlü verir alacaksa da elimizden bisi gelmez..sen üzülme simdi yatamiyorum nolacak diye nası rahat ediyosan oyle yat zaten keyfinden yatamiyo degilsin sıkıntıların had safhada..kuzularının rızkı yaratıldıysa nası anne rahmine tutundular oyle de hayata tutunurlar...

http://i.imgur.com/tauKj0Y.jpg
Kızlar bu magazadaki hali önündeki asansörü indirmisim sadece denemek için oyle kalmış fotografı çekmeden :) internettekinden daha net bu galiba:)
begenmenize sevindim biraz da aklimdakilerden bahsedeyim istiyorum size..oda yapmicam daha kuzulara sadece besik alıyorum bunlarda bi sure büyüsünler odayı hatırladıkları bi yasta yapmak istiyorum kendileri istesinler kıymetini bilsinler:) benim hic kendime ait odam olmadı babamin calışma odası benim odamdi kendime ait sadece yatağım ve dolabım vardı babamin kütüphanesinin icinde büyüdük kardeşlerimle..sabahları babamin kağıda yazdığı yazı sesleriyle uyandırdım ve babam bana bakıp gülümserdi:) önemli olan mutlu olmak demekki annem bize kıymet bilmeyi cok iyi öğretmiş..özgüven meselesi de sanırım uzmanların bahsettigi gibi odayla yatakla ilgili degil:KK66: bende cocuklarım için aynı seyleri düşünüyorum tabiki benim kadar olmaz bu şartlarda cok daha rahat büyürler ama doyumsuz ve paralelinde mutsuz olmalarını istemiyorum..
Mutlu huzurlu olun da gerisi gelir canimcim yeter ki sagligimiz huzurumuz olsun bizler bilincli anneler olacagiz bizde oda yapmadik biz hatta korkudan bir besik bir dolap aldik simdi 32.haftamizi bekliyoruz 2.besigi almak icin belli bir yasa geldiklerinde istekleri olacak ve kendileri secmeliler bence de cunku onlar bizim cociklarimiz ama farkli bireyler buna saygi duyarak buyutecegiz:KK16:

Mutlu huzurlu olun da gerisi gelir canimcim yeter ki sagligimiz huzurumuz olsun bizler bilincli anneler olacagiz bizde oda yapmadik biz hatta korkudan bir besik bir dolap aldik simdi 32.haftamizi bekliyoruz 2.besigi almak icin belli bir yasa geldiklerinde istekleri olacak ve kendileri secmeliler bence de cunku onlar bizim cociklarimiz ama farkli bireyler buna saygi duyarak buyutecegiz:KK16:
Oyle canım her insan ayrı bi birey:) senin kuzuların arasında ne kadar fark vardı 21. Haftada? Hani büyümez demiş ya doktor sana..merak ettim..Benim bi tanesi 1 hafta geriydi takip edilecek bakalım bu hafta nasıl olmuşlar büyümüş mu küçük kuzum merak ediyorum:KK66: allah ömrünü yazmıştır hayırlısıyla ins..

Gunaydin kizlar annemlere supriz yapcam bu haftada plesanta assada demisti doktorum sizce bi sorun olurmu 4 saatlk yol ozel aracla.elhamdulillah kanama sorunum fln yok ama yinede korkuyorum

içim acıyo okurken :KK43: ne desek, ne yazsak teselli olmicak biliyorum.. o sebeple sadece çok dua edicem bebişlerin ve sana.. inş sağlıklı bir şekilde döneceksiniz evinize, 4 kişi olarak..
Allah yardımcınız olsun..

hamileliğin en keyifli anları, eşe naz yapmak :KK9:
benim için erken ama şimdiden başladım bile

Günaydın herkese, :KK3: cumartesileri çalışmak çok zoruma gidiyo :KK43: öğlene kadar olsa bile...
Yap tatlım yap anneannem 1 gün bile olsa beylik beyliktir derdi insanın çok hoşuna gidiyor yaa:KK9::KK9::KK9:
Amin nn canım aminnn

canım banada progestanın hapını verdiler ama plasenta aşağıda yada yukarda diye bişey sölemediler çokda ilgilenmediler aslında birazda ondan ben tam olarak ne olduğunu bilmiyorum..benim evde iğnelerim var progeston 8 tane acaba hapı bırakıp onlar bitene kadar iğnelere mi devam etsem..iğneler bitincede hapa devam ederim.ne biliym ya kafam cok karışık...
Canim bunu en iyi dr.un bilir ama sen bir sor dr.una ona göre bırak ilacı ben sabah 2 akşam 2 iğne yiyip 3×2 progestan hap kullanıyordum o dönemde dr.um bana biraktirmadi kanaman başka bir sebepten olabilir canım belki plasenta aşağıda değildir zaten dr.lar sen sorup kurcalama dan öyle detay bilgi vermiyorlar sinir oluyorum onlara bir daha ki kontrolün ne zaman o zaman sorarsın neden olduğunu falan ama sen ilaç konusunu danış ona göre bırak canimcim:KK16:

Oyle canım her insan ayrı bi birey:) senin kuzuların arasında ne kadar fark vardı 21. Haftada? Hani büyümez demiş ya doktor sana..merak ettim..Benim bi tanesi 1 hafta geriydi takip edilecek bakalım bu hafta nasıl olmuşlar büyümüş mu küçük kuzum merak ediyorum:KK66: allah ömrünü yazmıştır hayırlısıyla ins..
Canim o zaman 1hafta vardı şimdi 1.5haftaya çıktı fark canım ama korkma ikizlerde bu olağan bişey zaten biri daha küçük doğacak kuzularimizin bana kendi dr.um 2 hafta normal bir fark 1 ay fark olup sağlıklı bebekler doğuran anneler biliyorum ama biz 2 haftayı gecmemelerini isteriz demişti canimcim inşallah büyüyüp kocaman olacaklar:KK16:

rv;33364065]Gunaydin kizlar annemlere supriz yapcam bu haftada plesanta assada demisti doktorum sizce bi sorun olurmu 4 saatlk yol ozel aracla.elhamdulillah kanama sorunum fln yok ama yinede korkuyorum
Arkaya geç canım uzat ayaklarını en fazla 2 saatte bir mola vererek ve eşin yavaş gitsin lütfen hicbiseycik olmaz dr.um bana öyle seyahat etmemi söylemişti benimde plasentam asagidayken:KK34:

Son düzenleme:
http://i.imgur.com/tauKj0Y.jpg
Kızlar bu magazadaki hali önündeki asansörü indirmisim sadece denemek için oyle kalmış fotografı çekmeden :) internettekinden daha net bu galiba:)
begenmenize sevindim biraz da aklimdakilerden bahsedeyim istiyorum size..oda yapmicam daha kuzulara sadece besik alıyorum bunlarda bi sure büyüsünler odayı hatırladıkları bi yasta yapmak istiyorum kendileri istesinler kıymetini bilsinler:) benim hic kendime ait odam olmadı babamin calışma odası benim odamdi kendime ait sadece yatağım ve dolabım vardı babamin kütüphanesinin icinde büyüdük kardeşlerimle..sabahları babamin kağıda yazdığı yazı sesleriyle uyandırdım ve babam bana bakıp gülümserdi:) önemli olan mutlu olmak demekki annem bize kıymet bilmeyi cok iyi öğretmiş..özgüven meselesi de sanırım uzmanların bahsettigi gibi odayla yatakla ilgili degil:KK66: bende cocuklarım için aynı seyleri düşünüyorum tabiki benim kadar olmaz bu şartlarda cok daha rahat büyürler ama doyumsuz ve paralelinde mutsuz olmalarını istemiyorum..
ne güzel anlatmışsın canım yaa :) ben de oda yapmak istemiyorum bebeklere, ama iki beşiği nereye sığdıracağımı da bilmiyorum :26:
yatak odasına mümkünü yok sığmaz, salona koysam çok bi tuhaf olur diyorum. Çoook kararsızım..
Seçtiğin beşik güzelmiş, ben de park yatak ve beşik arasında gidip geliyorum :KK31:

Sabah uyanınca daha kocamın suratına bakmadan yastığın altındaki telefonu alıp topiğe bakıyorum:))
:KK1: :KK1: :KK1:

Sabah uyanınca daha kocamın suratına bakmadan yastığın altındaki telefonu alıp topiğe bakıyorum:))
Demek hepimiz ayniyiz:) ama napalım kız burda o kadar cok şey paylaştık ki sanki arkadaşlığımız ilerde de hic bitmeyecek gibi geliyo bana..buradaki muhabbetimiz cok guzel saygı ve sevgi çerçevesinde devam ediyo hic bi topik burayı tutmuyo sanki:) onun için ilerde de buradan yazmaya devam etmek istiyorum hepinizi tanıyorum artık bitaz biraz bebeklerimiz dogunca onların sıkıntıları sevinçleri de olacak paylaşırız yine tabi belki bu kadar online olamayız ama olsun..ben hep telefondan yazdığım için arada bakıp çıkmak zor olmuyo benim için..

ne güzel anlatmışsın canım yaa :) ben de oda yapmak istemiyorum bebeklere, ama iki beşiği nereye sığdıracağımı da bilmiyorum :26:
yatak odasına mümkünü yok sığmaz, salona koysam çok bi tuhaf olur diyorum. Çoook kararsızım..
Seçtiğin beşik güzelmiş, ben de park yatak ve beşik arasında gidip geliyorum :KK31:

:KK1: :KK1: :KK1:
Canım benim odamda adım atacak prk bi yer kalmayacak komidinlerim yatağıma birleşik ama onları söküp çıkaricam va yatağımı biraz kaydirip iki beşiği yan yana sigdiricam ins..evimde iki tane cocuk odası var ama ben bi sure yanımda olmalarını istiyorum bebeklerim bana baglı doğacaklar zaten hep beni isteyecekler asıl benim onlara duygusal anlamda bağlanmam gerek..hatta ilk zaman tek besik kurup ikisini bi beşikte yatirabilirim sonra 3-4 ay geçince ikinci beşiği kurabilirm bu da bi seçenek..odam baya bozulacak daralacak ama önemli degil kuzularımı bi sekilde sigdiricam:) sen biraz küçük beşikler düşünebilirsin yada ilk zaman tek beşikte yatirabilirsin..sonra bi daha düşünürsün..

Bana komşular gelecek kızlar haber verdiler simdi.. Daha hiçbiri ikiz oldugumuzu bilmiyo bu arada:) tekbebek gibi sorunca da bi garip hissediyorum ben:)

Canım benim odamda adım atacak prk bi yer kalmayacak komidinlerim yatağıma birleşik ama onları söküp çıkaricam va yatağımı biraz kaydirip iki beşiği yan yana sigdiricam ins..evimde iki tane cocuk odası var ama ben bi sure yanımda olmalarını istiyorum bebeklerim bana baglı doğacaklar zaten hep beni isteyecekler asıl benim onlara duygusal anlamda bağlanmam gerek..hatta ilk zaman tek besik kurup ikisini bi beşikte yatirabilirim sonra 3-4 ay geçince ikinci beşiği kurabilirm bu da bi seçenek..odam baya bozulacak daralacak ama önemli degil kuzularımı bi sekilde sigdiricam:) sen biraz küçük beşikler düşünebilirsin yada ilk zaman tek beşikte yatirabilirsin..sonra bi daha düşünürsün..
ayy yatağı kaydırıp ikisini yan yana hiç düşünmemiştim, olabilir bak böylee, süpersin :KK16:
ben aynı beşikte yatırmak istemiyorum, biri uyanınca diğerini de uyandırıyomuş fln diye :44:
ayyyy sağlıkla gelsin de kuzucuklar, bakılır sonra dimmi :KK16:

ayy yatağı kaydırıp ikisini yan yana hiç düşünmemiştim, olabilir bak böylee, süpersin :KK16:
ben aynı beşikte yatırmak istemiyorum, biri uyanınca diğerini de uyandırıyomuş fln diye :44:
ayyyy sağlıkla gelsin de kuzucuklar, bakılır sonra dimmi :KK16:
Bak iste derdini soylemeyen derman bulamazmış :) yeni fikrin hayırlı olsun:)

merhaba kızlar hepinize iyi dilekleriniz ve duaalarınız için çok teşekkür ederim.sıkıntılarımla sizleri boğmak istemediğim için yazmıyorum.meleklerim çok küçük,çok sıkıntıları var.kötü stabil diyor doktorlar durumları için.anne karnında çok enfeksiiyona maruz kaldıkları için çok sıkıntıları var.dr hiç ümit vermiyor ama içimde minik de olsa ümit var.çok savunmasızlar çok acı çekiyorlar suratlarını ağlar gibi yapıyorlar çok içim sızlıyor.kokuları burnuma geliyor hiç koklamadım dokunmadım ama geliyor işte.evde bebek sesi duyuyorum sürekli kulağımda yoğun bakımdaki dıt dıt sesleri....eşim depresyona girdi hiç uyumuyor konuşmuyor yemiyor içmiyor.hastaneden çıktığımın 2.günü sinir krizi geçirdi günlerce onunla hastanelere gece ambulanslarla hastanelere gittim araba kullandım.anlayacağınız hiç amelyatlı gibi dinlenemedim.hep güçlü durmak zorunda kaldım.tuvalet köşelerinde çığlık çığlığa ağladım.acımı bile yaşamaya hakkım yok.eşim ve çocuklarım için ayakta durmalıyım.biraz durumu kabul eder gibi oldum.şimdi başka sıkıntılar başladı.ya sakat olursa korkusu,yurt dışından temin edilen piyasada olmayan ilaçları bulma telaşı.insanların sürekli eve gelmesi,susumayan telefonlar herkesin abuk sabuk tesellileri(bir daha olur vadeleri ,bu kadarmış ,bi dahasına ikiz yapma gibi saçma sapan teselliler)...çok yorgunum ve daha çok yorulacağım.sonunu göremediğim bir yoldayım.Allah benim ve meleklerim için hakkımızda hayırlı olanı versin.dua edin bize de lütfen.allah yavrularınızı sağ sağlim kusursuzca zamanında kucağınıza almayı nasip etsin dikkat edin kendinize çok çok iyi bakın hiçbir şeyi kafanıza takmayın ve her sıkıntınızı önemseyerek dr a gidin kucak dolusu sevgileirmle

canım ne mutlu ki hala hayattalar..inşallah rabbim hayırlı uzun ömür yazmıştır kuzularına.
ben hala telefonlara cevap vermiyorum.zaten gerçek dostlar seni anlıyor ve sadece mesaj yazmakla yetiniyorlar.diğerleri de iyi niyetle teselli etmek istiyor.takma sen kafana onları ve içinden ne geliyorsa öyle davran.
ilk zamanlar anlamıyorsun ama sonra acısı artıyor acıların.
eşlere gelince ne yazık ki daha güçsüz oluyorlar.bebeklerimi toprağa verirken eşim öyle çok ağladı ki kendimden şüphe ettim benden daha mı çok acı çekiyor diye.ama asla anne yüreği kadar kimsenin ki yanamaz.bu nedenle kadınlara hep güçlü kalmak düşüyor.
bebeklerimin dru eğer 15 günü atlatırlarsa rahat nefes alabilirsin demişti.ama tecellimiz bu oldu.inşallah sizin kaderiniz de bu imtihan yoktur.şimdi küvöz günlerini bile özlüyorum ben..
rabbime güven canım.sabrın tek ilacı bu.ben herzaman rabbime güvenirdim ama bu olayla daha fazla güvenmeye başladım.inan herşeyin en iyisini takdir eden odur.

rabbim seni ve hepimizi korktuklarımızdan korusun ,bu acıları unutturacak başka acılar tattırmasın...
hepinizi çokkkk seviyorum iyi ki sizleri tanıdım.
güzel günler yaşamanızı tüm kalbimle istiyorum.
siteye bir daha girmemeye karar verdim.(kararımı uygulamaya kararlıyım nasipse:)lütfen ettiğiniz dualar için hakkınızı helal edin.
rabbime emanet ediyorum hepiniZİ.
SEVGİLER:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
X