2014 ikiz anneleri

Amin canım yarın kontrol var bakalım ne durumdayız.

Kaçarmıyım hiç kız.bura benim sığınağım:)çok bunalırsam gelirim moral verirsiniz bana bu günler gececk bebekler büyüyecek diye:)
Güzel güzel haberlerle geleceksin minisler kilo almis olacak yine canimcim no panic:)))
canım ben seni nidilat kullanıyordun diye hatırlıyorum,yanlış mı kalmış aklımda?
bir de zamanında ilacın adını ilk duyduğumda nedir diye biraz net karıştırmıştım,bebek üzerindeki etkileri kanıtlanmamıştır,mecbur kalmadıkça kullanmayın yazıyordu bazı yerlerde.o yüzden korkuyorum işte,çok kurcalamak da iyi değil,dr.um kötü etkisi yok,kullanabilirsin dedi ama aklıma okuduğum o sözler geliyor.inşaallah hiç gerek kalmaz,Allah mecbur bırakmasın,mecbur kalırsam kullanacağım tabi.hazır hatırlatmışken ben biraz bakınayım netten,belki korktuğum gibi değildir,çünkü kasılmalarımda artış gözlüyorum her geçen gün.

inşaallah sıkıntı yaşamazlar canım,inşaallah iyi gelir iğne.
nidilat bilgisi için de tşk ederim,bu kadar insan kullandığına göre zannettiğim kadar korkutucu olmayabilir,ben biraz daha okuyacağım bakalım neler yazıyor.Allah korusun erken doğum olsa,yaşanacak riskler daha fazladır belki Allah bilir.Allah hepimize sağ salim,vakitli doğumlar nasip etsin 36-37-38lerde inşaallah.

Güzel haberlerinize sevindim canım,daha sık gel ama..verdiğin bilgiler için tşk,seybil çarpıntı yaptığını söylemişti,ben de başka ne etkileri var diye sormuştum.
pozisyonları hala değişebilir ama,doğuma kadar böyle kalmazlar.

İnşaallah canım o günleri görelim hep beraber:) daha doğurmadan büyütmeden atıp tutmuş olucaz ama,sen de içinden hele bi doğurun sizi de görücem filan dersin belki:)
Inşallah canım iğneler ciğerleri geliştirir ama tabi en az 34leri görürüz de kuvoz vs sıkıntısı yaşamayız. Rabbime emanet ettim onlari zaten bana 21.haftada bebeğini 2 haftaya kadar kaybedersin demişlerdi sonra recep bey 28.haftaya kadar dayanirsa degerlendiririz tekrar durumu demişti çok şükür 28 haftalık olduk zamanlarında sağlıkla hayırla gelecek miniklerim insallahhh:KK16:
Nidilat zaten erken doğumu engellemek için verilen bir ilaç canım bende önce çok kurcaladim ama iyi geldiğini hissediyorum şu anda inşallah sende hiç gerek kalmaz da rahat edersin:KK34:
Siz bebeklerşnizi kucağınıza aldıpınızda ben işi biraz çözmüş olurum:)alışmış olurum herşeye:)

Ohh maşşalah minnoşlara:nazar:durudeniz bugün hastaneden çıkmıştır heralde,sende inş doğumun ertesi günü bebeklerinle eve girceksin:)handeee daha çatlamadınmı:KK9:
Bize on ayak olacaksın işte kuzum:KK16:
37. hafta bitti cnm ksımetse çrş 37 + 5 olcak ... Doktorum kilolarıı ölçemiyorum artık dedi tahmini olarak 2700 -2800 dedi ... 2 kiloyu geçtiği zaman ikiz için yeterlidir dedi ... Ondan kiloya takılmayın çok ... Korku yok heyecan var :KK70: hormonlarım bi anda allak bullak oldu agresifleştim nedense :)) geceleri uyuyamıyorum ondandır belki... tabi cnm hepimizin sıkıntıları benzer mesela geçen gün bnm burnum kanadı foşu foşur bgn söyledim doktora gayet normal senden önceki ikiz gebenin burnunun içini yaktırmak zorunda kaldık kanamayı durduramadık dedi.. beterin beteri var yanii
Korkma canım ben burun kanamasiyla yaşamayı öğrendim en iyi ihtimalle gün aşırı Kanar bizde normal sayılıyor artik:)) oh oh maasallah subhanallahh hemencecik cikacaksiniz Allahimin izniyle:KK16::nazar:
arkadaşlar şeker ölçüm cihazımla tokluk 1.saat :156 ve 2.saat 100 çıktı nasıl
Bildiğim kadarıyla 2.saat önemli canım o da gayet iyi çıkmış 2.saat sonu 140 in altında olması lazım maasallah:KK34:
Canım sağda oğlum var maşallah onu baya hissediyorum ama soldaki kızımı daha nadir hissediyorum. Ultrasonda da oğlum daha hareketli zaten. Arada saatlerce hissetmediğim de oluyor ama bu haftalarda daha düzenli hissetmemem normal sanirim. İlk 21'lerde hissedenler varmış şükür o kadar beklemedim...

Canım ne yaptim ki keşke elimizden birşey gelse dua etmekten başka... Acının arasında bizi unutmadığın ve dualarin için çok sağol Allah sabrının mükafatini versin :KK19:
Sen bi de 24-25 yi geçtikten sonra gör oğlum çok değil ama kızımın tekmeleri beni yerimde sarsıyor resmen eşim karşıdan görüyor artık 30lu haftalarda nasıl olur bilmiyorum ama:KK9:
Hem zararı yok hem faydası cok allah bin kere razı olsun nazarlardan saklasın kimseye anlatmam buralarda falan nazar degdirecekler diye..beşiklere baktık birlikte bugun istedigini begen ben alıcam dedi canım annem:) kızı gibi davranıyor yani..ben onun kadar fedakar olamıyorum ona karşı ama o karşılıksız seviyo beni..
Maasallah subhanallahh Allah bozmasin canim:nazar:
merhaba kızlar hepinize iyi dilekleriniz ve duaalarınız için çok teşekkür ederim.sıkıntılarımla sizleri boğmak istemediğim için yazmıyorum.meleklerim çok küçük,çok sıkıntıları var.kötü stabil diyor doktorlar durumları için.anne karnında çok enfeksiiyona maruz kaldıkları için çok sıkıntıları var.dr hiç ümit vermiyor ama içimde minik de olsa ümit var.çok savunmasızlar çok acı çekiyorlar suratlarını ağlar gibi yapıyorlar çok içim sızlıyor.kokuları burnuma geliyor hiç koklamadım dokunmadım ama geliyor işte.evde bebek sesi duyuyorum sürekli kulağımda yoğun bakımdaki dıt dıt sesleri....eşim depresyona girdi hiç uyumuyor konuşmuyor yemiyor içmiyor.hastaneden çıktığımın 2.günü sinir krizi geçirdi günlerce onunla hastanelere gece ambulanslarla hastanelere gittim araba kullandım.anlayacağınız hiç amelyatlı gibi dinlenemedim.hep güçlü durmak zorunda kaldım.tuvalet köşelerinde çığlık çığlığa ağladım.acımı bile yaşamaya hakkım yok.eşim ve çocuklarım için ayakta durmalıyım.biraz durumu kabul eder gibi oldum.şimdi başka sıkıntılar başladı.ya sakat olursa korkusu,yurt dışından temin edilen piyasada olmayan ilaçları bulma telaşı.insanların sürekli eve gelmesi,susumayan telefonlar herkesin abuk sabuk tesellileri(bir daha olur vadeleri ,bu kadarmış ,bi dahasına ikiz yapma gibi saçma sapan teselliler)...çok yorgunum ve daha çok yorulacağım.sonunu göremediğim bir yoldayım.Allah benim ve meleklerim için hakkımızda hayırlı olanı versin.dua edin bize de lütfen.allah yavrularınızı sağ sağlim kusursuzca zamanında kucağınıza almayı nasip etsin dikkat edin kendinize çok çok iyi bakın hiçbir şeyi kafanıza takmayın ve her sıkıntınızı önemseyerek dr a gidin kucak dolusu sevgileirmle
Canimmm ne demek biz burda iyiyi de kötüyü de paylaşmak için varız konuşmak istediğin her an birimiz burda seni bekliyor olacağız. Maalesef biz bayanlar daha güçlü olmak zorundayız böyle durumlarda erkekler güçlü gibi dursada hemen yıkılıyor güçlü arkadaşım benim. O insanlara diyecek bişey bulamıyorum senin bebeklerin yaşıyor bi kere ne demekmis Rabbimin katında mucizesi çok sen inan ve dua et bizimde dualarimiz senin ve bebeklerinle hersey güzel olacak inan. Yapabileceğimiz bişey varsa elimizden ne gelirse yanindayiz:KK16:
Kızlar bugün kontrol vardı oğlum 1 kilo kızım 900 gr suları gelişimleri gayet iyi dedi doktor 28.haftaya geldik tek bebek gibi gelişiyor dedi rahim ağzı uzunluğu 39mm dedi 25 altı sıkıntıymış buraya kadar herşey normal ama oğlum doğum kanalına yakınmış çok aşağıdaymış doktor dinlenmemi önerdi fakat önceden mesajlarımı okuyan arkadaşlar bilir gaz nefes darlığı yüzünden 4. Ayımdan beri ayaktayım sürekli geziyorum uyurken dinlenirken oturur pozisyondayım doktor bu senin yaşam tarzın olmuş sürekli ayakta olduğum için yerçekiminin etkisiyle bebekler aşağı yerleşmiş dedi. Şimdi 10 dak da olsa uzanmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum karnım iyice büyüdü sırt üstü yatılmıyor bu arada kızlar kasılma kanama su gelmesi vs. hiç yaşamadım sadece oğlum çok aşağıda annemin yanında kalıyorum hiç bir iş yapmıyorum işede gitmiyorum sadece hafif tempoda gaz çıkarmak için yürüyorum benim gibi bebeği aşağıya yerleşen varmı sizce çokmu tehlikeli böyle olması Benim gibi olupta 35. Haftaya gelen varmı ne olur acil cevap bebeklerim Allah'a emenet hayırlısı olsun doktorum kesin yatman gerekiyor falanda demedi ama ben çok tedirginim bu durumda olan varsa lütfen yardımcı olsun....
Canim senin için biraz zor olacak ama biraz dinlenmeye çalış gerçi acil bir durum olsa dr.un söylerdi sanırım üzme kendini de miniklerini de lütfen sakin olup elinden geldigince dinlen zaten bebekler devamli yer değiştiriyor belki bi daha ki gittiğinde yukarı çıkmış olur:KK34:

Güzel güzel haberlerle geleceksin minisler kilo almis olacak yine canimcim no panic:)))

Inşallah canım iğneler ciğerleri geliştirir ama tabi en az 34leri görürüz de kuvoz vs sıkıntısı yaşamayız. Rabbime emanet ettim onlari zaten bana 21.haftada bebeğini 2 haftaya kadar kaybedersin demişlerdi sonra recep bey 28.haftaya kadar dayanirsa degerlendiririz tekrar durumu demişti çok şükür 28 haftalık olduk zamanlarında sağlıkla hayırla gelecek miniklerim insallahhh:KK16:
Nidilat zaten erken doğumu engellemek için verilen bir ilaç canım bende önce çok kurcaladim ama iyi geldiğini hissediyorum şu anda inşallah sende hiç gerek kalmaz da rahat edersin:KK34:

Bize on ayak olacaksın işte kuzum:KK16:

Korkma canım ben burun kanamasiyla yaşamayı öğrendim en iyi ihtimalle gün aşırı Kanar bizde normal sayılıyor artik:)) oh oh maasallah subhanallahh hemencecik cikacaksiniz Allahimin izniyle:KK16::nazar:

Bildiğim kadarıyla 2.saat önemli canım o da gayet iyi çıkmış 2.saat sonu 140 in altında olması lazım maasallah:KK34:

Sen bi de 24-25 yi geçtikten sonra gör oğlum çok değil ama kızımın tekmeleri beni yerimde sarsıyor resmen eşim karşıdan görüyor artık 30lu haftalarda nasıl olur bilmiyorum ama:KK9:

Maasallah subhanallahh Allah bozmasin canim:nazar:

Canimmm ne demek biz burda iyiyi de kötüyü de paylaşmak için varız konuşmak istediğin her an birimiz burda seni bekliyor olacağız. Maalesef biz bayanlar daha güçlü olmak zorundayız böyle durumlarda erkekler güçlü gibi dursada hemen yıkılıyor güçlü arkadaşım benim. O insanlara diyecek bişey bulamıyorum senin bebeklerin yaşıyor bi kere ne demekmis Rabbimin katında mucizesi çok sen inan ve dua et bizimde dualarimiz senin ve bebeklerinle hersey güzel olacak inan. Yapabileceğimiz bişey varsa elimizden ne gelirse yanindayiz:KK16:

Canim senin için biraz zor olacak ama biraz dinlenmeye çalış gerçi acil bir durum olsa dr.un söylerdi sanırım üzme kendini de miniklerini de lütfen sakin olup elinden geldigince dinlen zaten bebekler devamli yer değiştiriyor belki bi daha ki gittiğinde yukarı çıkmış olur:KK34:

Canim sana neden 21inci hafta bebekleri 2haftaya kaybedersin dediler ki

Gelmiişiiin caniim ôzlediiiik dediğin gibiii:KK9::KK9:
Canim geldimm:KK9::KK9: ne çok kaynatmışsınız yaa geçmişi okuyayım dedim de:KK1::KK1:
Ya ben bugün biraz kaçırdım galiba havuç yedim 2 tane Yoğurtlu bi de 2 tane lokum boyutunda sütlü tatlı yedim acaba çok etkiler mi sekeri:18: bide acukali ekmek yedim yaa utanıyorum söylemeye de...

Canim sana neden 21inci hafta bebekleri 2haftaya kaybedersin dediler ki
Erkegimizin plasentasinda sorun var canım az besleniyor dr.lar beslenemez ve kaybedersin dedi ama Rabbim öyle büyük ki evladım henüz benimle ve buyuyor:KK16:
Artik egilemiyorumki canm karnimin yan taraflardaki bosluklar varya bugün onlarin agridigini hissettim ksrnim sistikce orasi oyuldu iyice belkide obdan agriyor

Merak etme yakın zamanda yanlarında şişeye başlayacak canım o dönemde sağa veya sola egilerek yapıyordum bişeyler ama şimdi hiç olmuyor inşallah ağrıların azalır diyeceğim ama sanki soyledigime kendim de inanamadım:KK1:
Zamanla daha farklı agrılar yaşayacaksın maalesef:KK16:

Erkegimizin plasentasinda sorun var canım az besleniyor dr.lar beslenemez ve kaybedersin dedi ama Rabbim öyle büyük ki evladım henüz benimle ve buyuyor:KK16:

Merak etme yakın zamanda yanlarında şişeye başlayacak canım o dönemde sağa veya sola egilerek yapıyordum bişeyler ama şimdi hiç olmuyor inşallah ağrıların azalır diyeceğim ama sanki soyledigime kendim de inanamadım:KK1:

Haklisin cnm hergecen gun vücudumun baska yerlerinde agri hissediyorum hergun digerinden farkli.bu arada annesi aglun cok güçlü bir bebek sana neguzel tutunmus maşallah Allahim korusun

Haklisin cnm hergecen gun vücudumun baska yerlerinde agri hissediyorum hergun digerinden farkli.bu arada annesi aglun cok güçlü bir bebek sana neguzel tutunmus maşallah Allahim korusun
Bugün misal benim karnımın ici açmaya başladı sanırım Rahmi büyutmeye calisiyorlar bizim gebeligimiz tek çocukla çok farklı onlar bu dönemde hoplayip zipliyorlar misal bana herkes en rahat doneminddsin diyor ama hiç rahat olamadık biz ama olsun her zorluğu güzel onların hiç şikayet etmedim sağlıkla hayırla gelsinler de varsın oramiz buramiz agrisin midemiz yansın Rabbim bize bu özel duyguyu bahsetti ya daha ne isterim:KK16:
Ben onun ismini savaşçı taktım zaten geriden gelip kardeşini yakaladı önce şimdi de hayata tutunuyor savaşıyor teyzesi:KK16::nazar:

Bugün misal benim karnımın ici açmaya başladı sanırım Rahmi büyutmeye calisiyorlar bizim gebeligimiz tek çocukla çok farklı onlar bu dönemde hoplayip zipliyorlar misal bana herkes en rahat doneminddsin diyor ama hiç rahat olamadık biz ama olsun her zorluğu güzel onların hiç şikayet etmedim sağlıkla hayırla gelsinler de varsın oramiz buramiz agrisin midemiz yansın Rabbim bize bu özel duyguyu bahsetti ya daha ne isterim:KK16:
Ben onun ismini savaşçı taktım zaten geriden gelip kardeşini yakaladı önce şimdi de hayata tutunuyor savaşıyor teyzesi:KK16::nazar:

Canim benim bir kızım var 6yasinda onda ben son ay carsi pazar gezerdim şimdi evin icinde gezsem yoruluyorum tekle cift kiyaslanmaz bile Allahin bize mucizesi onlar..senin minik savaşcini yerim ben ya

Allah ömür verdiyse doğar da buyur de koca adam da olur..ve olacak ins:)
kız ne yalan deyim benim de hoşuma gidiyor :KK52: artıkım çorabımı ayakkabımı ben giymiyorum hii hii hiii hii :KK76: :KK76: :KK76:
Ya hadi ya ben daha kendim giyiyorum çıkarıyorum biraz naza mı başlasam bende:) o kadar zorlanıyo musunuz? Acaba benim kuzularım biraz küçük diye mı rahatım ki?
kizlar benim kızlar oyle bi hareket ediyo ki simdi resmen uyuyo olsam uyanicam yani sarsılıyor karnım:)

Son düzenleme:

Ya hadi ya ben daha kendim giyiyorum çıkarıyorum biraz naza mı başlasam bende:) o kadar zorlanıyo musunuz? Acaba benim kuzularım biraz küçük diye mı rahatım ki?
kizlar benim kızlar oyle bi hareket ediyo ki simdi resmen uyuyo olsam uyanicam yani sarsılıyor karnım:)

Ayyy maşallah ne güzel benimkiler uyuyor sanırım

kız ne yalan deyim benim de hoşuma gidiyor :KK52: artıkım çorabımı ayakkabımı ben giymiyorum hii hii hiii hii :KK76: :KK76: :KK76:
Hehe ben bazen mahsus yapıyorum çok hoşuma gidiyor napıyım zaten sunun surasinda yapacağı bi kaç ay o kadar da nazimiz olsun ama dimi:KK1::KK1:
Canim benim bir kızım var 6yasinda onda ben son ay carsi pazar gezerdim şimdi evin icinde gezsem yoruluyorum tekle cift kiyaslanmaz bile Allahin bize mucizesi onlar..senin minik savaşcini yerim ben ya
Ne şanslısın ikisini de yasiyorsun anlatacak farklı farklı hikayelerin var canimcim. Eşim anlatıyor hamile hatunlar market alışverişi yapmış elinde posetlerle gidiyordu diye bende diyorum ama o 2 ben 3 canliyim:))) Rabbimin izniyle bi dünyaya gelsin hepimiz bi ısırık alacağız galiba:KK1::KK1:

Aynen öyle canim Rabbim bilir verir herseyi...
kız sen naz da mı yapıyorsun yoksa aaa olmaz ama gerçi bi kaç haftaya naza gerek kalmayacak ama sen şimdiden yavaş yavaş başla alissin:KK9::KK9:

Az once uzerimi soyamadim kizlar taytimi cikarayim derken yapamadim kaldim öyle esimi cagirdim o yardim etti
:KK1: büyüsün büyüsüün göbişlerimiz de bebişlerimiz de :KK1: sen daha iyi anliyosundur Canim demek tek çift karşilaştirilmaz, demek yine iyiyiz Maşallah...
Canim geldimm:KK9::KK9: ne çok kaynatmışsınız yaa geçmişi okuyayım dedim de:KK1::KK1:
Ya ben bugün biraz kaçırdım galiba havuç yedim 2 tane Yoğurtlu bi de 2 tane lokum boyutunda sütlü tatlı yedim acaba çok etkiler mi sekeri:18: bide acukali ekmek yedim yaa utanıyorum söylemeye de...
Hımmm şekerden dolayı diyorsun demi, Canim yarin daha dikkat edersin olmaz biseycik Allah'ın izni ile hem onlarında ağzı tatlanmış azıcık :KK1:
Ayy acuka mı dediiin? Ne çok yerdim eskiden bulamiyorum artik benzerleri de onun yerini tutmuyor. Hangi marketlerde oluyor :KK1: nasil da ekmek yedirir offf çemene de bayilirimm:KK52: noluyoor banaaa:KK56:
Maşallaah Subhanallah Canimmm yerim onlarin tekme atan ayaklarini, derkeeen bizim oğlan da kıskandı tekmeliyo :KK1:

Ben de henüz kendim giyiyorum Canim , sadece arada palto falan giydiysem botumu kendim giyip fermuarini cektiriyorum o bile eğlenceli :KK1: yavaştan nazlanmaya başlasak iyi olacak :KK16:
Maşallah kızlarına Canim :nazar:

Ayyy maşallah ne güzel benimkiler uyuyor sanırım
Benimkiler gece kuşu olucak galiba:KK43:
Hehe ben bazen mahsus yapıyorum çok hoşuma gidiyor napıyım zaten sunun surasinda yapacağı bi kaç ay o kadar da nazimiz olsun ama dimi:KK1::KK1:

Ne şanslısın ikisini de yasiyorsun anlatacak farklı farklı hikayelerin var canimcim. Eşim anlatıyor hamile hatunlar market alışverişi yapmış elinde posetlerle gidiyordu diye bende diyorum ama o 2 ben 3 canliyim:))) Rabbimin izniyle bi dünyaya gelsin hepimiz bi ısırık alacağız galiba:KK1::KK1:

Aynen öyle canim Rabbim bilir verir herseyi...
kız sen naz da mı yapıyorsun yoksa aaa olmaz ama gerçi bi kaç haftaya naza gerek kalmayacak ama sen şimdiden yavaş yavaş başla alissin:KK9::KK9:
Valla hayatta görmediğim toleransı görüyorum su anda kıymetini bilmek gerek:)

Tahterevalli Venüs Ahşap Beşik Beyaz GittiGidiyor'da 98275437
Kızlar beğendiğim besik bu cibinligi de var ama burdaki resimde yok ayrıca 750 ₺ civarı bi fiyata alıcam tamamı ahşap boyası su bazliymis bebekler için uygun yani..asansörlu parmkligi mevcut:) vede yatağı kenarliklari herseyi dahil..nasıl?

Çok sevimli Canim maşallah cibinlikle daha da şeker olur. Fiyatlar hakkinda hiç fikrim yok ama hiç ucuz gelmedi. Allah kolaylik versin bizlere herşeyden çifter çifter :)) bereketleriyle gelsin kuzularimiz :KK16:

Çok sevimli Canim maşallah cibinlikle daha da şeker olur. Fiyatlar hakkinda hiç fikrim yok ama hiç ucuz gelmedi. Allah kolaylik versin bizlere herşeyden çifter çifter :)) bereketleriyle gelsin kuzularimiz :KK16:
Canım ahşap olunca fiyatlar yükseliyo biraz ama iç tekstili de tamamen pamuklu ve fiyata dahil bu arada daha pazarlık yapmadık ve sagolsun kayınvalidem alıcak beşikleri..belki 650-700 gibi olursa daha iyi olur..birde ister sallaniyo ister sabitleniyo..

X