2014 ikiz anneleri

Ben daha yeni başladım canım.lansinohun kremini aldım
Iyi o zaman bende bekliyim biraz ne acelesi var dimi:)
Canım cok yıprandın ama sabret yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin ins bebislerin saglıklı sıhhatli doğsunlar o zaman unutursun bi günleri..

aysecim cok sevindim ben acaba dogum yaptı mı diye dusunuyodum sen doğumdan bahsedince..

kuzey cim yaa benim face vardı bi ara hiç kullanmadım kullanmayı da bilmiyorum esim de takintili biraz o hususlara zorlamıyorum... bende diyecektim ki acaba vatsapp tan mı konuşsak ama tabi herkesin var mı bilmiyorum.. Bide tabi herkes numara vermek istemeyebilir..

Bende lansinosh aldım bugün kullanmaya başladım... Çok erken kullanma dedi bana doktorum, kuzenim eczacı oda maksimum 1 ay önce başla dedi ...

Canım bişi sorcam.kremi sürdükten sonra göğüslerini açıkta bırakıyomusun:)yani ben sürüp sütyenimi kapatıyorum geri

yok cnm bende sürdüm kapattım hatta ben sütyen takamayıp darlandığımdan acaba temiz iki bez parçasımı koysam oraya dedim ... normal atletlerim olmuyor hergün atlette değiştiremiyorum haliyle ... pamuklu iki bez koyabiliriz aslında daha hijyenik olsun diye ...

Anladım canım.aynen benim atletlerde olmuyo göbekleri açık giyiyoum çoğunu:))sütyen ölçüm hala aynı ya.hiç darlanmıyorum:)Büyümedi benimkiler

Anladım canım.aynen benim atletlerde olmuyo göbekleri açık giyiyoum çoğunu:))sütyen ölçüm hala aynı ya.hiç darlanmıyorum:)Büyümedi benimkiler

yok yook benimkide hiç büyümedi hatta küçüldü bile... süt olmuyacakmı ki diye üzülüyorum ama herkes doğumdan sonra büyür diyor... beni darlandıran kaşıntı kopçasından falan huylanıyorum

Açık göbeğe çözüm olarak hamile kilotu aldım birini çıkarıp yıkayıp öbürünü giyiyorum ... çok alsam doğumdan sonra olmuyacak hiçbiri bliiyorum ondan birini kurutup birini giyerek kendime bir düzen kurdum :))

Canım allah yardımcın olsun biraz daha sık dişini doktorlar en iyisini bilir dursunlar durabildikleri kadar inşallah doktorların dedigi gibi 37 görürsün sag salim hakkında hayırlısı olsun

Canım arkadaşım. Başın sağ olsun. Ben de geçen pazartesi doğum yaptım. Bugün ikizlerimin tekini cigerparem kuzumu kaybettik. Gerçekten tarifsiz bir acı. Allah sabır versin
offf canım yaaa hiç beklemiyordum, haftaları iyiydi, gerçi birisinde gelişiminde gerilik var demiştin ( Rabbim sabır versin, şefaatcin olsun ömrünü diğer oğluna versin. Diğer bebişin için güçlü olman gerekiyor onun kilosu nasıl? Küvezde mi İnşallah biran önce evinize çıkarsınız. Allah'a emanet olun..
Canım benim birikmiş sende birşeyler ister istemez gerginiz, patlaması eşinde olmuş, biraz rahatlamışındır ama... Allah korusun ağlamaktan birşey olmaz kuzularimiza yoksa kimse doğuramazdı herhalde. Gripsin yeni bitmişti gerçi raporun ama alamıyor musun? En önemlisi dinlenmek...
Kızlar bu haftalarda sinemaya gitmpek rahatsız eder mi acaba bebislerimi?
Ben tabi senden baya erken haftalardayim ama her hafta sinemadayız. Çok severiz sinemayı onlar da alışsınlar seslere tepki vermeleri normal tabi ani seslere özellikle ama birşey olmaz herhalde.

Sabahtan numuneye gittim TSH için. CANSUcum çok sağol Canim sayende, kızlar aklınızda olsun tüm hastaneler mi böyle bilmiyorum ama hamileyseniz randevusuz en önden alıyorlar ultrason çekildi küçük bir nodül çıktı boynumda ama şükür önemsizmiş sadece aylık büyüyüp büyümediğini takip edecekler. Bir sürü kanda aldılar birisi 10 gün sonra çıktigi için hepsini birden göstericem. İnşallah sonuçlar iyi çıkar. Öyle olursa ikiz gebeliğe bağlı düştüğü için sadece takip edilecek kendiliğinden yükselecekmiş....
Sonra kadin doğumcuma gittim. O görmeden ben daha endokrine gittim ona kalsa direk gebelikten. Buarada 1 aylik heyet raporu verdi artık dinlen dedi

Kızlaar biraz kafam karıştı aranızda CMV testi yaptiran var mi? CMV ıgg pozitif çıkmış ama ıgm bakılmamış tabi tedirgin oldum bakılsın istiyorum. Doktor da sen kaşınıyon gibi bir laf etti kafama göre test yaptırıyom diye yaptırmasam huzursuz olucam yaptırsam birşey çiksada tedavisi yok... Eşim de kızdı sürekli nette araştırıp kendime birşey buluyor muşum haklı da galiba ama elimde değil topigi sizleri okuyunca görüyorum çoğunuz benim gibi belki daha fazla. Öyle yatarak geçirmiyorum geziyoruz sürekli, mutluyum da şükür, maşallah diyim ama huzursuzluk çok özellikle topikteki son yaşananlardan dolayıEşim nerdeyse neti yasaklıycak bense paylaşımlarimizin çok da faydasi olduğunu düşünüyorum...

Birde nete girmek için ya tel elimde ya laptop, ister istemez radyasyon aliyoruz muhtemelen bebişler de:26: sizde bu konuda huzursuz musunuz? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Çok uzattım ama giremedim ya tüm gün birikti sorular

başın sağolsun arkadaşım..çok acı ve zor ama ne mutlu rabbimden gelene şükredene...
diğer bebeğin sağlıklı uzun ömürlü olur inşallah.

kızlar sizi korkutmak için yazmıyorum ama hiçbir ağrıyı hafife almayın...ben gece 10 da uyuduğumda sadece göbek deliğimin sağ tarafı ve hafif popo ağrım vardı.gece 1 gibi hafif kanamam oldu biz yine herzamanki kanamalardan sandık ve hatta eşim dra gitmek istemedi.nolur nolmaz diye acile gittik.dr usg den baktı sorun yok dedi.usgye girdim 40 civarı sancım ve 1 cmlikk açıklığımı öğrendim.hiç korkma durdururuz sancıları dedi.hemen tokoloz ve nidilat verdiler..ciğer geliştirici yaptılar ama ben 4 te normal doğum yaptm.ve öğrendimki bir kadın hastane de 8 haftadır 4 cmlik açıklıkla bekliyormuş.yani bu rabbimin takdiri tıp biryere kadar.
neler var neler..çok acı deneyimler yaşadım ve inanıyorum ki rabbim bizlerin meleklerini seçti.bizi sevdiği için.
inanın 10 yaş büyüdüm.küvez yolu beklemek sadece 1 kere yavrularmın gözlerini görebilmek çok zordu.hamdolsun bu kadarını bile verene...

rabbim sizleri evladınızla sınamasın.kendinize dikkat edin.ve çok çok hamdedin şekerler:)
ben bugün yine mersin e dönüyorum.ev bana iyi gelmiyor.işe başlayana kadar anacığımın yanında kalıcam.allah acılarımızı mükafata çevirsin inşallah.

görüşmek üzere.
hepiniz allaha emanet olun.yeniden yavrularıma kavuşana kadar kabul ederseniz sizinleyim ve sizin minişleriniz için dua edip onları bekliycem.öpüldünüz

Sen topiğimizin en sağlam annesisin okudun dimi yazdıklarımızı.ewet canım verende allah alanda allah.git tabi canım annenin yanına,gez toz,yeni bebeklerini daha sağlam karşıla inş:)biz zaten seni bırakmayızki,kabul ederseniz demiş bideseni bırakan kim:)

Kızlar nerdesiniz gelin sohbet edelim biraz.doktoruyla doğum şeklini konuşan yokmu yahu benden başka.başka kimler spinal sezeryan olcak
ben genel istemediğimi ama korkak ve cesaretsiz olduğumu ameliyat sırasında ayılıp bayılırsam bu sizin için sorun olmazsa belden aşağı uyuşsun dedim.hiç bişey olmaz epidural yapıcaz dedi.
Benim doktorda direk spinal dedi canım başka secenek sunmadı:)ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum
korkma benim bi arkadaşımdan duyduğum kadarı ile iğneden sonra ayak topugundan kontrol ediyorlarmış senin hissedip hissetmediğini sorup ona göre başlıyorlarmış.için rahat olsun iğneye güvenip cart diye kesmezler :)
ayyy hepsimi aynı ODUN dur yahuu hangi ormandan geldiler bende çok kızıyorum bizimkine.bazen huylanıyorum taş kalpli sen hiçbirimizi düşünmüyorsun diye.inş bebişler olunca yardımcı ve destek olurlar.
Bende sizler icin dua ediyorum.rabbim size yasatmasin.dogum sebebeim enfeksiyonmus.kendinize cok dikkat edin.bebeklerim adanadaydi.mersine defnettik.ailemin yanindayim.dualarinizi kalbimde hissediyorum.her gunumuze hamdolsun.
canım ya inşallah tez zamanda toparlanırsın ve Rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasib eder.dualarımızdasın...
canım normal bizde öyleyiz koca yatakta yanlız yatsam yine aynı şey.bi uyurken de mi nazımızı çekmicekler :) ben diyorum yatağı 4 e böl 3ü benim gerisi senin adalet bu konuşma diyorum.susuyo yazık...birde bebişler sen rahat yere uzanınca daha çok hareket eder.oda rahatlıyor cünkü.
Ben ayagimi esimin ustune atınca cok rahat ediyorum ama oda diyor çok ağır ) hamileligimin basindan beri kilo veriyorum alsam ne olurdu acaba 54kilo biseyim adam bana agir diyor
ayaklar kalp seviyesinin üzerinde olunca kalbe düzenli kan pompalıyor vucut o yüzden rahat ediyorsun.
canım kalbini ferah tut.erken doğum tehlikesiyle mücadele edenler 33ü geçtiler.Rabbim bağışladıysa herşey boş inşallah vakti zamanında sağlıkla gelir yavruların.
sorma canım yaa bizdede aynı durum.eşim soğuk ortamda çalışıyor eve gelince saatlerce ısınamıyor halbuki ev en düşük 26 derece gösteriyor.ben bildiğin yaz günü gibi terliyorum.benim kısma imkanım yok merkezi doğalgaz kombi aşağıda oda sıcaklığı ayarlı ısıyı bulunca kapanıyor ama 2 haftadır da hep -6.7 lerde olunca kombi hiç kapanmadan çalıştı.artık en son kızdım dedim sıcak suyla yıkanmak bile tehlikeliyken bana resmen sauna ortamı sunuyorsun korkuyorum doğum yapmaktan dedim.petegi kapalı olan odanın kapısını açtı içerinin ısısı dengelendi.
Kızlar çıktık doktordan allahıma şükür açılma yok rahimde,suları iyi,1900 kiloları aynı ikiside,biri baş aşağı duruyo...kpntroller sıklaştı haftaya cumartesi yine kontrol var.bizden bu kadar
aman maşallah maşallah Rabbim küveze girmeden doğurup ertesi gün evimize sağlıklı yavrularımızı getirmek nasib etsin.benimde kontroller yılbasından sonra 2 haftaya düşecek.
Kızlar günde kaç ceviz yiyosunuz?bebişler için kaaç tane yeterli
hiç aksatmadan günlük 3-4 adet yiyorum kan şekerini dengeliyor ve bebişlerin beyin gelişimi içn oldukça önemli.
ne güzel canım bilgileri bizlerle paylaşıyorsun.Allah razı olsun.bu kordon kanı devlet güvencesinde olan kurum tarafından mı ayarlanıyor.cünkü özel bi firmaysa paraları toplayıp ilerde battı çıktı muhabbeti olursa ne kordon kanını buluruz nede paramızı.güvenli bişeymi merak ettiğim o oldu.
Geçmiş olsun canım Rabbim senide evlatlarınıda korumuş.şokun etkisiyle ağlaman çok normal.
maşallah canım ne güzel inşallah sarılıkta geçer canım çoğu bebiş sarılık ile mutlaka hastaneye gidiyor.ki bizim bebişlerimiz daha narin.Rabbim en kısa zamanda sağlıkla ikisinide evine getirmek nasib etsin canım.
canım Rabbim sana bol bol sabır versin biraz toparlanınca mucizelerini göndersin inşallah hep aklımda ve dualarımdasın inşallah bu günlerde geçicek...
Canım arkadaşım. Başın sağ olsun. Ben de geçen pazartesi doğum yaptım. Bugün ikizlerimin tekini cigerparem kuzumu kaybettik. Gerçekten tarifsiz bir acı. Allah sabır versin
orkidemm senden bu haberi hiç beklemiyorduk.nedeni Rabbimden sorgusu olmaz ama çok şaşırdım başınız sağ olsun Rabbim geride kalan yavruna sağlıklı uzun ömürler versin.bol bol sabır diliyorum Rabbim yar ve yardımcın olsun.en kısa zamanda diğer yavrunla evine döndüğün haberlerini duymak üzere.
ayy canım ya erkeklerden zerre kadar iyilik beklememek lazım yoksa hep biz üzülüyoruz.bildiğin odunlar işte.bende kızıyorum insan hadi karını düşünmezsin bari onun taşıdığı evlatların için biraz düşünceli ol.bu arada şifayı kapmışsın geçmiş olsun aynı bende 3 haftadır sürünüyorum.ilaç olmayınca doğal şeylerle bu kadar sürdü 1 hafta sonrası vucut direncim yerine geldi ama öksürük hapsuruk burun akıntısı hala var.yapıştı resmen kurtulamıyorum.evden çıkmadan ev sıcak diye soyuna soyuna üşüttüm oda eşimin yüzünden kaloriferin derecesini düşür dedikçe düşürmedi.gıcık iştee...
o ağrılar aynı posizyonda yatınca bi tarafa dondüğümde bendede oluyor.çocuklar aynı durumda yatarken biz dönünce onlarında hareketi ağrı veriyor sanırım.

bende hiç jilet kullanmadım canım inşallah mecbur da kalmayız.ama tüyler çok geç çıkıyor ben 2 hafta önce ağda yaptırdım daha ortada nokta kadar bişey çıkmadı.böyle düşünülürse biraz çıkınca yine giderim en azından 2 hafta tertemiz o vakitte doğum olursa sorun olmaz.ama benim duyduğum kadarıyla ameliyat öncesi hemşireler bu konuda yardımcı oluyor.Allah göstermesin ama acil bir durumda kınamazlar sanırım.zaten hormonlar yavaşladığı için öyle yoğun kıl görüntüsü olmuyordur.tabi ben kendi açımdan düşünüyorm çünkü ömrümde jilet kullanmadım.jiletin güçlendirdiğini biliyorum.
ne demek canım hakkımız varsa helal olsun.insan ses soluk çıkmayınca korkuyor.sizledr iyi olun Rabbim hayırlısıyla vakti zamanında sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasib etsin.hastanede çok sıkıntılar çektin ama haftana bakılırsa inşallah doğumdan sonra hemen evinize gidiceksiniz ve kurtulucaksın hastaneden inşallah bol bol sabır diliyorum.dualarımız sen ve bebeklerinle.Allaha emanetsiniz..

canım ya gerçekten çok zor günler geçirdin.Allahım inşallah bu sükunetini mükafatlandırır.dileğim inşallah tüp yollarında yorulmadan sağlıklı bir hamilelik..kendine dikkat et canım Allaha emanetsin en kısa zamanda en güzel haberlerini duymak üzere aklımızda ve dualarımızdasın..kabul etmek ne kelime sen hep bizimlesin çünkü inşallah tez zamanda yine ikiz annesi olucaksın ..

günaydın hanımlar.Hayırlı günler hayırlı haberler inşallah.aylardır pc açmamıştım.arada tlfndan girip bikaç şey yazabiliyordum.zaten 3 haftadır grip süründürdü beni.halada tam atlatmış sayılmam hatta bazen sabah uyanınca yeniden başlayan bir boğaz ağrısı öksürük oluyor.evden çıkmadığım halde hiçkimseyle temasım olmadığı halde kendi kendime buldum şifayı.ilk hafta annem baktı sonra biraz ayaklandım birde annem hastane işi çıktı pataloji için parça aldılar yarın çıkıcak sonucu inşallah kötü huylu bişey değildir.Rabbim yavrularım için acısın bizede kötü huylu olursa ameliyatı çok ağır olucak ve bana da tek yardım edecek kişi annem.kv ile aynı binadayız ama şu halimle zerre faydasını görmedim çocuklarım oluncada bi faydası olacağını sanmıyorum.sadece anneme muhtacım aklınıza gelirsem dualarınızda bize de yer verin.annemin sonucu iyi çıksın.4-5 gündür bu durumla sıkıntılıyım.herşekilde ameliyat olucak ama ameliyatın ağır yada hafif geçmesi sonuca bağlı.anneme bakamamak zaten içimi parçalıyor.bide o halde o gelip bana bakıyor evimi çekip çeviriyor Allahım ondan razı olsun..
28.ci hafta dr kontrolümüzde de çok şükür herşey yolundaydı bebişler 950 şer gr olmuşlardı rahimde kapalı 4cm çok iyi dedi.tek kızdığı yine kilo problemi.1 ayda 5 kg almışsın dedi verdi veriştirdi.diyetisyene git dedi verdiği listenin dışına çıkma dedi.gitmedim tabi sadece ekmeği azalttım sabah 2 dilim akşam 1 dilim ekmek.hamurişi börek çörek pasta hiçbişey yemiyorum ama uykuda hiçbir sorunum yokken mide gurultusu açlıkla uyuyamıyorum.ekmeksiz yediğim herşey 1 saat sonra hazmedip midem bomboş kalıyor.10 günde 1 kilo aldım o halde bile.işte bizden haberler böyle...

Anneler olmasa halimiz nolurdu.iki elleri kandada olsa bi şekilde yardımları dokunuyo yine.inş sonuçları temiz çıkar allah şifasını verir canım.dua et sende hamilesin kabul olur,bizde ederiz kendimiz için ettiğimiz dualara anneciğinide katarız.

Asbelove'cım, o tüylenme bende de oluyor ama çizgim yok benim aslında haftam da 28+4. çizgi olması veya olmaması bişey demek mi acaba? artık herşeyden huylanıyorum da...

Ayyy bin şükür bak 35 leri görmüşsün, 37 ye de ne kaldı canım şurda? dayan, az daha gayret sonra mis kokulu kuzularını alır, eve gidersin. tansiyonunu da inşallah kontrol altına alırlar canım. hastanedesin, hep gözlem altındasın Allah'ın izniyle bişeycik olmaz. kendine çok dikkat et. Miaşallah sana ve kuzularına.

Eylül, vücut temizliği mi ev temizliği mi bahsettiğin, kaçırdım ben onu da ev temizliği falan sakın!!! saçmalama bak boşversene, benim evimi afedersin pislik götürüyo şu an, eşim yapıyodu bi kaç aydır, bu hafta sonu da yapayım dedi, kıyamadım. yaptırmadım. banane, pislik gtürsün, umurumda değil şu an. çocuklarımız sağ salim gelsin de, ev de kirli oluversin. lütfen kızlar, ev temizliğine falan kalkışmayın. benim temizlik yaptığım bi hafta doktor çok kızmıştı hemen proluton vurdur demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…