2014 ikiz anneleri

canım ben 23. haftada gittim seseten nasıl kıpırdıyolar sorma bide uzun süre bacakları sallayıp oturmak rahatsız etti beni ama belki birdaha uzun süre yapamayız diye esimle gittik valla...
Hadi ya hobbit çıktı ya ona gitmek istiyorum inşallah rahatsız olmaz bizim minnoslar:))
Bende ayaklarımi sallayinca rahatsız oluyorum o yüzden bizim burda sinemada koltuklar geniş iki kişilik falan cogu ev koltuğu gibi ayakkabıları çıkarıp ayaklarımı yukarı topluyorum :) ama bebekler rahatsız oluyo o bi kesin..
Ya ben ayaklarimi birleştirdigim zaman ağrım oluyor o yüzden yan yana uzatamiyorum ille acmam lazim:))
Ya kizlar bişey sorcam benim aklimda hep bu soru var benim gibi agda yapanlara sorum tek gebelkte gun belli oluyor ona gore hareket ediyoruz ama simdi aniden bi durum olsa Allah korusin ne yapariz kizlar hele ben elima jilet almamis biri olarak dusunemiyorum kendimi boyle düşünceleri olan var mi kizlar
Benimde kafamda bu konuda soru işaretleri var inşallah temiz donemimize denk gelir de rahat ederiz zaten sezaryen olursa planlı olacağı için sorun olmaz hakkımızda hayirlisi:)
hemen hemen tüm gebelerde oluyor diye biliyorum hele erkek bekleyenlerde erkeklik hormonu sebebiyle daha çok oluyor,e benimkiler de erkek Allah bağışlarsa,o yüzden var yani.ben çok forum okudum,bi tek bende varsa her gidişimde ağda yapmayı düşündüm ama baktım ki ohoooo herkeste varmış artık umursamıyorum o yüzden:)

Ay bende de var o çizgi olusacakmis daha da kalinlasabilirmis çirkin duruyor ama bakalım inşallah doğumdan sonra rahat ederiz:KK34:

Ya kızlar iyice aklım karıştı cuma günü kendi dr.um oglusumu 600 gr ölçtü bugün rapor yeniletmek için ünv. Hastanesine gittim dopplere soktu lar yine olcumlerinde oğlum 480 gr çıktı iki cihaz arasında bu kadar fark çıkması normal mi? Yanlış ölçüm yapmış olabilirler mi? Kafam karisti yaa...

herkese hayırlı akşamlar,Allahın selamı ve şifası üzerimize olsun.hakkınızı helal edin çok sık yazamıyorum çünkü hala hastanedeyım.çok zor hareket ediyorum çok fazla ödemim oldu.doktor bekliyeceksin diyor acil birşey olursa doktorlarımız burada diyor.37 bitene kadar bekliyeceksin diyor,bebekler için sabretmen lazım diyor.odamdan pek dışarıya çıkmıyorum herkesin dogum hikayelerini dinlemekten bana fenalık geldi.dün tansiyonum yükseldi çok korktum.uyku düzenim kalmadı rabbime havele ettim,bebekler içinde benim içinde hayırlısı neyse o olsun.ya sabır ...

canım kardeşim Allah meleğini cennetine almış.rabbim oğluşuna hayırlı ömürler versin.hepimiz zor günler geçiriyoruz...sen tıp okumuş bir anne olarak bunu en az hasarla atlatacagına inanıyorum.hala annesin ve oğlun seninle.senin,eşinin ve oğluşunun canısagolsum.melegin seni bekliyor cennete...benimde psikolojim pek iyi değil.

Aynayı alıyorum karşıma:KK1:

başka yolu yok ki :)))

iyiyiz çok şükür canım. böbrek ağrılarım coştu yine 2 gündür. onun için giremedim.
bu hafta kontrol var diye dün beden temizliği yapayım dedim. şekilden şekle girdim. her yanım tutuldu :KK37::KK37:
sonuç muhteşem ama ne kadar yorulmuşum anlatamam. hala bacaklarım sızlıyor :KK50:
bi yandan sir ağda bi yandan epilatör halim içler acısıydı ya da çok komikti :KK52::KK52:

ya kızlar bu arada sol kolum ara ara uyuşuyordu. bu gün nerdeyse hiç geçmedi uyuşukluğu. bir de sol göğüs ucum çok kaşınıyor ve sarımsı bir sıvı geliyor. sizde de oluyor mu yada fikri olan var mı acaba :KK17::KK17:

Canım benim de 2 gündür böbreklerim gece uykudan uyandırıyor,inlemelerime eşim de uyanıyor,dr bana bol c vitamini al,bol portakal suyu iç demişti,yalnız sormadım dr.a,böbrekler vücudun emdiği c vitamininden mi faydalanıp büyümesi yavaşlayacak yoksa idrarda fazla c vitaminini atarken mi iyi gelecek? vücuttn yararlanıyorsa yandık,zaten fazla emilmiyor ki c vitiamini.ben bugün portakal suyuna başladım canım,iyi gelirse yazarım,sen de iç hatta sonuçta zararsız birşey.

benim de bu aralar bi temizlik yapmam lazım ama yattığım yerde bile belim ağrıyor,hiç gözüm kesmiyor ya..
Göğüslerimde de ara ara kaşıntı oluyor,ucunda minicik beyaz birşey hep oluyor ama aktığını görmedim daha,ama doğuma yakın olurmuş diye okumuştum..İkiz anne adayları olarak doğumlarımıza çok kalmadı aslında.Herşeyin hayırlısı..

Kızlar göğüs ucu kremini hamileyken başlamak gerekiyormuş sürmeye acaba ne zaman başlasam bilemedim daha erken gibi geldi ama..

Canım doğumdan 1 ay önce başlanmasını öneriyorlar,senin haftan için daha erken,ama normal nemlendiricilerden ara ara sürebilirsin göğüsleri çok mıncıklamamak kaydıyla(rahmi uyarmamak için)

kızlar gebelik okulunun face grubunda doğum fotoğrafçısı paylaşmış bunu. ben de sizlerle paylaşmak istedim.
Rabbim sağlıkla zamanında kavuştursun inşallah kuzularımıza :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Eki Görüntüle 898032
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:Kurban olurum o minik suratları Yaradan'a,maşallah:nazar:
Rabbim sağlıkla,sıhhatle,zamanlı şekilde hepimize nasip eyle inşaallah..

Ya kızlar iyice aklım karıştı cuma günü kendi dr.um oglusumu 600 gr ölçtü bugün rapor yeniletmek için ünv. Hastanesine gittim dopplere soktu lar yine olcumlerinde oğlum 480 gr çıktı iki cihaz arasında bu kadar fark çıkması normal mi? Yanlış ölçüm yapmış olabilirler mi? Kafam karisti yaa...

Canım ben ultrasonlarda tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 200 gr kadar yanılma payı olduğunu okumuştum,yani bazen fazla bazen eksik ölçebilirler,sen kendi dr güven,Rabbine sığın,sıkma canını..sonuçta kilo dışında problemi var,şöyle kötü böyle kötü gibi bir laf etmediyse o dr. sorun edip kendini de bebeklerini de üzme ki güzel kilo alsınlar.Ben de farklı dr. gidince haftaları hep değişik değişik çıkıyor.

başka yolu yok ki :)))

Canım benim de 2 gündür böbreklerim gece uykudan uyandırıyor,inlemelerime eşim de uyanıyor,dr bana bol c vitamini al,bol portakal suyu iç demişti,yalnız sormadım dr.a,böbrekler vücudun emdiği c vitamininden mi faydalanıp büyümesi yavaşlayacak yoksa idrarda fazla c vitaminini atarken mi iyi gelecek? vücuttn yararlanıyorsa yandık,zaten fazla emilmiyor ki c vitiamini.ben bugün portakal suyuna başladım canım,iyi gelirse yazarım,sen de iç hatta sonuçta zararsız birşey.

benim de bu aralar bi temizlik yapmam lazım ama yattığım yerde bile belim ağrıyor,hiç gözüm kesmiyor ya..
Göğüslerimde de ara ara kaşıntı oluyor,ucunda minicik beyaz birşey hep oluyor ama aktığını görmedim daha,ama doğuma yakın olurmuş diye okumuştum..İkiz anne adayları olarak doğumlarımıza çok kalmadı aslında.Herşeyin hayırlısı..

Canım doğumdan 1 ay önce başlanmasını öneriyorlar,senin haftan için daha erken,ama normal nemlendiricilerden ara ara sürebilirsin göğüsleri çok mıncıklamamak kaydıyla(rahmi uyarmamak için)

Maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:Kurban olurum o minik suratları Yaradan'a,maşallah:nazar:
Rabbim sağlıkla,sıhhatle,zamanlı şekilde hepimize nasip eyle inşaallah..

Canım ben ultrasonlarda tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 200 gr kadar yanılma payı olduğunu okumuştum,yani bazen fazla bazen eksik ölçebilirler,sen kendi dr güven,Rabbine sığın,sıkma canını..sonuçta kilo dışında problemi var,şöyle kötü böyle kötü gibi bir laf etmediyse o dr. sorun edip kendini de bebeklerini de üzme ki güzel kilo alsınlar.Ben de farklı dr. gidince haftaları hep değişik değişik çıkıyor.

Sağol canım 200 gr fark olabiliyormuymus... şaşırdım şimdi...M
Gelişiyorlar ya önemli olan o durumumuz aynen devam ediyor şükür onun dışında bir sorunumuz yok.
Artık kendimi üzmemeye uğraşıyorum canım onları daha fazla uyuyorum farkındayım. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun:KK34:

herkese hayırlı akşamlar,Allahın selamı ve şifası üzerimize olsun.hakkınızı helal edin çok sık yazamıyorum çünkü hala hastanedeyım.çok zor hareket ediyorum çok fazla ödemim oldu.doktor bekliyeceksin diyor acil birşey olursa doktorlarımız burada diyor.37 bitene kadar bekliyeceksin diyor,bebekler için sabretmen lazım diyor.odamdan pek dışarıya çıkmıyorum herkesin dogum hikayelerini dinlemekten bana fenalık geldi.dün tansiyonum yükseldi çok korktum.uyku düzenim kalmadı rabbime havele ettim,bebekler içinde benim içinde hayırlısı neyse o olsun.ya sabır ...

Aleyküm selam canım,bilmukabele Allah razı olsun.Bizler de seni ve diğer arkadaşları merak ediyorduk,iyi olmanıza sevindim.Canım ne olur sabret,Biz bu haftalarda sıkıntı yaşadığımızı söylerken senin haftanda sıkıntı yaşaman elbette normal,ama herşey kuzularımızın sağlıklı doğması için değil mi? Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin,Rabbim yar ve yardımcınız olsun.Ödemler,ağrılar,sancılar,hareketsizlik,evden uzakta olmak kimbilir ne zordur,ama hayırlısıyla çok değil az zaman sonra topiğimizin 2 güzel bebeği daha olacak.Hepiniz dualarımızdasınız,bizlere de aklınıza geldikçe kardeşleriniz olarak duanızı eksik etmeyin.İçin daraldıkça evinde yakında kuş cıvıltıları gibi bebek sesi olacağını düşün.Maşallah haftana:nazar::nazar::nazar:Rabbim bize de nasip etsin,herşey güzel olacak inşaallah..

Canim bugün yine aklimdaydin ne yapti acabadogum oldumu nasil diye sordum kendime şükür cnm bebeklerinin gelmesine az kalmis yuzdun yuzdun kuyruguna geldin azcik sabir meleklerin geliyor inşallah canm benm dualarimiz sizinle

Sağol canım 200 gr fark olabiliyormuymus... şaşırdım şimdi...M
Gelişiyorlar ya önemli olan o durumumuz aynen devam ediyor şükür onun dışında bir sorunumuz yok.
Artık kendimi üzmemeye uğraşıyorum canım onları daha fazla uyuyorum farkındayım. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun:KK34:

Canımcım,içini rahatlatmak için uydurduğum birşey değil ama bir türlü hatırlayamadığım nerden duyduğumu:) Bir dr sitesi olabilir,forum olabilir,uzmantv gibi bir yer olabilir.Ben ilk başlarda merak ediyordum dr.un söylediği değer doğru mu diye,o zamanlar araştırmıştım.hatta bir kadın şöyle yazmıştı,dr ölçmüş bebeğini doğuma kadar,doğuma yakın da bebek 2kg küsür sen bunu normal doğurursun demiş,kadın çok çok zorlanmış çünkü bebek 4 kg.ya yakın doğmuş:) yani bazen eksik olabilir bazen fazla,artık rabbim'e sığınıp organ gelişimlerinin güzel olmasını isteyeceğiz,kendimize onlar için dikkat etmeye çalışacağız.canım sana tavsiyem "sana" değil "bebişlere" kilo aldıracak şeyler yiyip içmen.karbonhidrat onlara değil sana kilo olarak döner mesela,sende şeker çıktı artık dikkat edeceksin,bol bol protein ağırlıklı beslen,yumurta,et,balık,süt,yoğurt,ceviz bunlardan tüketmeye çalış,arada muzla kaçamak yap galiba o da onlara yarıyormuş:)

Canımcım,içini rahatlatmak için uydurduğum birşey değil ama bir türlü hatırlayamadığım nerden duyduğumu:) Bir dr sitesi olabilir,forum olabilir,uzmantv gibi bir yer olabilir.Ben ilk başlarda merak ediyordum dr.un söylediği değer doğru mu diye,o zamanlar araştırmıştım.hatta bir kadın şöyle yazmıştı,dr ölçmüş bebeğini doğuma kadar,doğuma yakın da bebek 2kg küsür sen bunu normal doğurursun demiş,kadın çok çok zorlanmış çünkü bebek 4 kg.ya yakın doğmuş:) yani bazen eksik olabilir bazen fazla,artık rabbim'e sığınıp organ gelişimlerinin güzel olmasını isteyeceğiz,kendimize onlar için dikkat etmeye çalışacağız.canım sana tavsiyem "sana" değil "bebişlere" kilo aldıracak şeyler yiyip içmen.karbonhidrat onlara değil sana kilo olarak döner mesela,sende şeker çıktı artık dikkat edeceksin,bol bol protein ağırlıklı beslen,yumurta,et,balık,süt,yoğurt,ceviz bunlardan tüketmeye çalış,arada muzla kaçamak yap galiba o da onlara yarıyormuş:)

Aynen öyle canim Rabbime siginip bekleyeceğiz ölçümler le bebegin gerçek ağırlığı arasında fark olabiliyor arkadaşımın bebisini 3.150 demişlerdi 3.5kilo doğdu bebek:KK34:
Çok haklısın canım bundan sonra protein ağırlıklı besleniyoruz inşallah minnoslarimiz büyüyüp kocaman olup öyle gelecekler dünyaya.
Bu arada acaip rahatlattin içimi canım laf olsun diye söylemiyorum teşekkür ederim canimm sağolasın iyi ki varsiniz:KK16:

Ayy kizlar aksam olunca sanki daha bi sisiyoruz sizdede oluyormu... yemekten sonra bulasiklari hallediyorum sonra kendimi bi atiyorum koltugu pilim bitiyor 30 lu haftadaki arkadaslara Allahim yardim etsin ben bu haftad boyleysem .Bugün bi evi supurdum sildim sanki ilk defa yapiyor gibi nefes nefese kaldim

hayırlı akşamlar kızlar biz sancı sebebiyle iki gun daha hastanede yattik şükür sancilar durdu eve geldik.

orkide canim Allah oglunu sana bağışlasın rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
kengo canim bebekler nasil?kilolarını yazmistin usgde kac çıkıyordu arada cok fark varmi?
Çarşamba günü kontrolumuz var bebekler arasinda 15 gunluk bir fark var çok korkuyorum...

kızlar burdan takip etmek bazen zor oluyor. facede grup mu kursak acaba? daha rahat sohbet ederiz gibi geliyor bana. ne dersiniz?

canım seninle ilk haftalardan itibaren yazıştık sorunlarımızı dinledik... seninle ve durudenizle herşeyimiz aynı gidiyor diye sık sık takip ettim sizi ... Gerçekten içim acıdı eşimle paylaştım ikimizde başsağlığı diliyoruz meleğinizin biri yanınızda çok şükür Allah ona sağlıklı bir ömür versin inş.. Bizlerin elinde olan birşey değil ne yazıkki ne yapalım bekliyoruz kaderimizde olan neyse yaşıycaz... Oğlunla ilgili hastaneden çıkış haberlerini verdiğin güzel günleri bekliyoruz ...

Ya kizlar bişey sorcam benim aklimda hep bu soru var benim gibi agda yapanlara sorum tek gebelkte gun belli oluyor ona gore hareket ediyoruz ama simdi aniden bi durum olsa Allah korusin ne yapariz kizlar hele ben elima jilet almamis biri olarak dusunemiyorum kendimi boyle düşünceleri olan var mi kizlar

Bende gebelik öncesi ve sonrası düzenli ağda yaptıranlardanım zaten 20. haftdan sonra göreceksin hiç çıkmıyor azalıyor ... ben tüyler çok azda olsa 3 haftada bir düzenli olarak gittim en son dün gittim planlı sezeryan olursa ocak 1 de son kez gidicem doğum öncesi... ama diyelim olmadı acil bi durum gerekti okadar az ki zaten pis durmuyor en azından ... düzenli gitmeye devam et cnm.. bu arada dün gittiğimde 3 aylık bebeği olan bir kadın doğum doktoru geldi ağdacıya doğumdan 1 gün önce geldim en son dedi... bu anlamda korkuları olan varsada korkmasın herhangi bir zararı yok ağdanın...

Bende gebelik öncesi ve sonrası düzenli ağda yaptıranlardanım zaten 20. haftdan sonra göreceksin hiç çıkmıyor azalıyor ... ben tüyler çok azda olsa 3 haftada bir düzenli olarak gittim en son dün gittim planlı sezeryan olursa ocak 1 de son kez gidicem doğum öncesi... ama diyelim olmadı acil bi durum gerekti okadar az ki zaten pis durmuyor en azından ... düzenli gitmeye devam et cnm.. bu arada dün gittiğimde 3 aylık bebeği olan bir kadın doğum doktoru geldi ağdacıya doğumdan 1 gün önce geldim en son dedi... bu anlamda korkuları olan varsada korkmasın herhangi bir zararı yok ağdanın...

Canim bende kizimda doguma 2gun kala yaptirmistim iste korkum zamansiz olursa die.ama normalde az zaten 3 hafta oldu yaptirali daha yeni cikiyor neler neler dusunuyoruz

Canim bende kizimda doguma 2gun kala yaptirmistim iste korkum zamansiz olursa die.ama normalde az zaten 3 hafta oldu yaptirali daha yeni cikiyor neler neler dusunuyoruz

ben ağdaya 2-3 gün kala rüyamda hep doğuma gittiğimi görüyorum ve ay tüh pis pis gidiyorum diye üzülüyorum rüyada bile...sanki doktorlar orayla ilgileniyormuş gibi görmüyolardır bile ... sen tecrübeliymişsin ne güzel ... hamilelik dönemin özelliği işte herbişeyi stres yapar hale geliyoruz en son ben geçen gün kendimi akşama fazla ekmek almışım diye üzülürken buldum :) sanki nolcaksa ıslat kuşlara ver ,bayatlasın ... son zamanlar dahada stresli malesef anlatamam :KK43:

Son düzenleme:
ben ağdaya 2-3 gün kala rüyamda hep doğuma gittiğimi görüyorum ve ay tüh pis pis gidiyorum diye üzülüyorum rüyada bile...sanki doktorlar orayla ilgileniyormuş gibi görmüyolardır bile ... sen tecrübeliymişsin ne güzel ... hamilelik dönemin özelliği işte herbişeyi stres yapar hale geliyoruz en son ben geçen gün kendimi akşama fazla ekmek almışım diye üzülürken buldum :) sanki nolcaksa ıslat kuşlara ver ,bayatlasın ... son zamanlar dahada stresli malesef anlatamam :KK43:

AYYY halimize bak yaaa bende aksam olsun esim gelsin diyorum aksam oluyor adam eve giriyor bagirip cagiriyorum oda sasiriyor halime hayirlisiyla bi dogursaydik

Ah canım ya kıyamam güzel anne.psikolojim iyi değil diyosun,belki bana katılmayanlar olcak ama keşke alsalar artık bebeklerini tatlım.zaten haftan çok çok gzl,bebeklerindede gelişim yada kilo sorunj yok diye hatırlıyorum.doğumdan sonra senin daha sağlam durman gerekecek,çok yıprandın canım benim...allaha emanet olun sen ve kuzuların.
hayırlı akşamlar kızlar biz sancı sebebiyle iki gun daha hastanede yattik şükür sancilar durdu eve geldik.

orkide canim Allah oglunu sana bağışlasın rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
kengo canim bebekler nasil?kilolarını yazmistin usgde kac çıkıyordu arada cok fark varmi?
Çarşamba günü kontrolumuz var bebekler arasinda 15 gunluk bir fark var çok korkuyorum...
Canım bugün seni andık...naptı aCaba diye.sağ salim geldiniz bu haftalara.kiloları gzlse aradaki fark önemli değildir galiba canım ya?pekbilgim yok ama .gelişme oldukça kendini iyi hissettikçe gel kuzum aramıza
kızlar burdan takip etmek bazen zor oluyor. facede grup mu kursak acaba? daha rahat sohbet ederiz gibi geliyor bana. ne dersiniz?
Hayırrr:KK19:benim facem yok gitmeyin:KK43:

Ayy kizlar aksam olunca sanki daha bi sisiyoruz sizdede oluyormu... yemekten sonra bulasiklari hallediyorum sonra kendimi bi atiyorum koltugu pilim bitiyor 30 lu haftadaki arkadaslara Allahim yardim etsin ben bu haftad boyleysem .Bugün bi evi supurdum sildim sanki ilk defa yapiyor gibi nefes nefese kaldim

Ewet canım bende akşam çok şişiyorum.bide eşim gelince kombiyi yükseltiyo üşüdüm diye,sıcakta çok şişiriyo beni

X