2014 ikiz anneleri

Allah anneciğine hayırlı sonuclar almak nasip etsin canım ins iyi huyludur allah hiçbirimizin anasını basından eksik etmesin cok zor Cook...
Aksucum, ben tüyleri kendim alıyorum zaten eskiden beri aldıgım için zorlanmiyorum..ilerde yapamıcak kadar büyüdüğümde esime dedim yardımcı olursun diye..ins bi kaç kere de onla yaparız artık yapacak bisi yok:KK1:
Bu arada ben mustelayi sabah aksam kullanmaya başladım ama her banyodan sonra bütün vücudumu bebe yagiyla banyodan çıkmadan yagliyorum ekstra:)

Ayy kizlar aksam olunca sanki daha bi sisiyoruz sizdede oluyormu... yemekten sonra bulasiklari hallediyorum sonra kendimi bi atiyorum koltugu pilim bitiyor 30 lu haftadaki arkadaslara Allahim yardim etsin ben bu haftad boyleysem .Bugün bi evi supurdum sildim sanki ilk defa yapiyor gibi nefes nefese kaldim

Canım aynen dediğin gibi, akşam ben de kocaman oluyorum. hatta koskocaman oluyorum. 30 lu haftaları da Allah görmeyi nasip etsin de, ben kocamanlığa razıyım. sen de çok yorma kendini işle güçle. boşver.

AYYY halimize bak yaaa bende aksam olsun esim gelsin diyorum aksam oluyor adam eve giriyor bagirip cagiriyorum oda sasiriyor halime hayirlisiyla bi dogursaydik

Ayy demek ki herkes aynı kızlar!!! ben de dün kendimi önce eşimle tartışmamıza, sonra halime, sonra bebeklerime kötülük yapıyorum stres yapıyorum diye, sonra da saçma sapan şarkılara, sonra da sırf tv de biri ağlıyo diye ağlarken buldum. yatarken gözlerim şişmişti artık. bu nasıl bi psikoloji böyle...

yok yook benimkide hiç büyümedi hatta küçüldü bile... süt olmuyacakmı ki diye üzülüyorum ama herkes doğumdan sonra büyür diyor... beni darlandıran kaşıntı kopçasından falan huylanıyorum :KK70:

Açık göbeğe çözüm olarak hamile kilotu aldım birini çıkarıp yıkayıp öbürünü giyiyorum ... çok alsam doğumdan sonra olmuyacak hiçbiri bliiyorum ondan birini kurutup birini giyerek kendime bir düzen kurdum :))

Kızlar, açık göbişe çözüm ben de hamile atleti aldım, çok rahat, belim yanım hep kapalı hiç üşümüyorum. düşünebilirsiniz :)

Kızlaar biraz kafam karıştı aranızda CMV testi yaptiran var mi? CMV ıgg pozitif çıkmış ama ıgm bakılmamış tabi tedirgin oldum bakılsın istiyorum. Doktor da sen kaşınıyon gibi bir laf etti kafama göre test yaptırıyom diye:KK17: yaptırmasam huzursuz olucam yaptırsam birşey çiksada tedavisi yok... Eşim de kızdı sürekli nette araştırıp kendime birşey buluyor muşum :KK50: haklı da galiba ama elimde değil topigi sizleri okuyunca görüyorum çoğunuz benim gibi belki daha fazla. Öyle yatarak geçirmiyorum geziyoruz sürekli, mutluyum da şükür, maşallah diyim:nazar: ama huzursuzluk çok özellikle topikteki son yaşananlardan dolayı:KK14:Eşim nerdeyse neti yasaklıycak bense paylaşımlarimizin çok da faydasi olduğunu düşünüyorum...

Birde nete girmek için ya tel elimde ya laptop, ister istemez radyasyon aliyoruz muhtemelen bebişler de:26: sizde bu konuda huzursuz musunuz? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Çok uzattım ama giremedim ya tüm gün birikti sorular :KK1:

Canım heyet almana çok sevindim oooh yat dinlen, bebişlerini büyüt karnında. bol bol ceviz, badem, fındık, meyve ye eğer şeker problemin yoksa. Çoks evindim ya :) CMV için ve hatta taxoplazma rubella bilmem ne için test yapacak mısınız diye sorduğumda, soktorum bana aynen şu cümleyi kurdu "diyelim pozitif çıktı, aldıracak mısın? aldırmayacaksın. e o zaman?" ben de kendime bu telkini verdim. tedavisi yok, hem de aldırmayacaksan, o zaman çok da takma testmiş bilmem neymiş. benim eşim de neti yasaklayacak boyuta geldi de hamileyim ağlayıveriyorum, sesini çıkaramıyo garibim :KK1::KK1:

Sedef belki süt gelmeye başlamıştır olabilir mi ne güzel bol bol sütün olacaktır belki şimdiden başlamıştır ne güzel olur :KK16::KK16:
İnş kız hepimiz şırıl şırıl sütü olur:)
Ya kızlar neden şimdiden başlamak lazımmış ya ne masraflı çıktı bu hamilelik :) göğüs ucu kremi de az para değil hani. ben de bi tüp almıştım, şimdiden başlarsam ne zamana yetecek o üfff
Canım lamsinoh 40 ml zaten.epey bi zaman gider aZıcık bişey sürülüyo zaten.
Büyüycek yer büyümez, büyümicek yer büyür zaten. ha onlar büyüse, kocaman olsa da kalça basen aynı kalsa ya :KK1::KK1::KK1:
Benim kalça falanda aynı hatta küçüldü gibi:))sadece kocaman bi göbek var

başın sağolsun arkadaşım..çok acı ve zor ama ne mutlu rabbimden gelene şükredene...
diğer bebeğin sağlıklı uzun ömürlü olur inşallah.

kızlar sizi korkutmak için yazmıyorum ama hiçbir ağrıyı hafife almayın...ben gece 10 da uyuduğumda sadece göbek deliğimin sağ tarafı ve hafif popo ağrım vardı.gece 1 gibi hafif kanamam oldu biz yine herzamanki kanamalardan sandık ve hatta eşim dra gitmek istemedi.nolur nolmaz diye acile gittik.dr usg den baktı sorun yok dedi.usgye girdim 40 civarı sancım ve 1 cmlikk açıklığımı öğrendim.hiç korkma durdururuz sancıları dedi.hemen tokoloz ve nidilat verdiler..ciğer geliştirici yaptılar ama ben 4 te normal doğum yaptm.ve öğrendimki bir kadın hastane de 8 haftadır 4 cmlik açıklıkla bekliyormuş.yani bu rabbimin takdiri tıp biryere kadar.
neler var neler..çok acı deneyimler yaşadım ve inanıyorum ki rabbim bizlerin meleklerini seçti.bizi sevdiği için.
inanın 10 yaş büyüdüm.küvez yolu beklemek sadece 1 kere yavrularmın gözlerini görebilmek çok zordu.hamdolsun bu kadarını bile verene...

rabbim sizleri evladınızla sınamasın.kendinize dikkat edin.ve çok çok hamdedin şekerler:)
ben bugün yine mersin e dönüyorum.ev bana iyi gelmiyor.işe başlayana kadar anacığımın yanında kalıcam.allah acılarımızı mükafata çevirsin inşallah.

görüşmek üzere.
hepiniz allaha emanet olun.yeniden yavrularıma kavuşana kadar kabul ederseniz sizinleyim ve sizin minişleriniz için dua edip onları bekliycem.öpüldünüz:KK54:

Canım benim. biz çok dua ediyoruz senin için. Rabbim'in sınavları türlü türlü. çok güçlü bi kadınsın sen. bütün bunları çok büyük bi olgunluk ve tevekkülle karşıladın. emin ol sana ödülü de çok büyük olacak bunların. bakarsın cennete girme vesilen olacak o güzel meleklerin. Dediğin gibi herşey takdir. bizim irademiz Rabb'imin iradesinin yanında küçücük. ne kadar debelenirsek debelenelim, bi yere kadar etken olabiliyoruz. sen güçlü ol, bu tavrını bırakma. herşeyin daha acısı var. evlatlarını ve de eşini bi gün içerisinde kaybeden insanlar var. bak senin eşin yanında. sarıl ona. Rabbim kucağını hemen çocuklarla doldursun inşallah. canım benim Allah sabırlar versin, yardımcın olsun. dualarımız seninle. eğer bunaldıysan İstanbula gel, bende kal, dolaşırız ne bileyim kafa dağıtırsın. sana iyi gelen ne varsa onu yap. Allah'a emanet ol. canım benim. sabır...

İnş kız hepimiz şırıl şırıl sütü olur:)

Canım lamsinoh 40 ml zaten.epey bi zaman gider aZıcık bişey sürülüyo zaten.

Benim kalça falanda aynı hatta küçüldü gibi:))sadece kocaman bi göbek var

Canım bişi sorcam, senin bebişler 28. haftada kaçar gramdı? hatırlayabiliyo musun ya? benim doktor bişey demedi ama oğlum 1300 kızım 1200 gr çıktı 28. haftada. birer hafta önde görünüyolar. bu şimdi bana erken doğum falan yaptırır mı? hani bebekler büyük olunca vücut "eee hadi bakalım çıkın artık dışarı" muamelesi yapar mı daha tam gelişmeden? korktum da..

hayırlı akşamlar kızlar biz sancı sebebiyle iki gun daha hastanede yattik şükür sancilar durdu eve geldik.

orkide canim Allah oglunu sana bağışlasın rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
kengo canim bebekler nasil?kilolarını yazmistin usgde kac çıkıyordu arada cok fark varmi?
Çarşamba günü kontrolumuz var bebekler arasinda 15 gunluk bir fark var çok korkuyorum...
Maasallah canım eve donmene sancıların durmasina çok sevindim şükür..
Benimkiler de de 15 günlük fark var daha şimdiden korkma iki ayrı birey onlar:KK66:
Sabahtan numuneye gittim TSH için. CANSUcum çok sağol Canim sayende, kızlar aklınızda olsun tüm hastaneler mi böyle bilmiyorum ama hamileyseniz randevusuz en önden alıyorlar :KK16: ultrason çekildi küçük bir nodül çıktı boynumda ama şükür önemsizmiş sadece aylık büyüyüp büyümediğini takip edecekler. Bir sürü kanda aldılar birisi 10 gün sonra çıktigi için hepsini birden göstericem. İnşallah sonuçlar iyi çıkar. Öyle olursa ikiz gebeliğe bağlı düştüğü için sadece takip edilecek kendiliğinden yükselecekmiş....
Sonra kadin doğumcuma gittim. O görmeden ben daha endokrine gittim ona kalsa direk gebelikten. Buarada 1 aylik heyet raporu verdi artık dinlen dedi :KK16:

Kızlaar biraz kafam karıştı aranızda CMV testi yaptiran var mi? CMV ıgg pozitif çıkmış ama ıgm bakılmamış tabi tedirgin oldum bakılsın istiyorum. Doktor da sen kaşınıyon gibi bir laf etti kafama göre test yaptırıyom diye:KK17: yaptırmasam huzursuz olucam yaptırsam birşey çiksada tedavisi yok... Eşim de kızdı sürekli nette araştırıp kendime birşey buluyor muşum :KK50: haklı da galiba ama elimde değil topigi sizleri okuyunca görüyorum çoğunuz benim gibi belki daha fazla. Öyle yatarak geçirmiyorum geziyoruz sürekli, mutluyum da şükür, maşallah diyim:nazar: ama huzursuzluk çok özellikle topikteki son yaşananlardan dolayı:KK14:Eşim nerdeyse neti yasaklıycak bense paylaşımlarimizin çok da faydasi olduğunu düşünüyorum...

Birde nete girmek için ya tel elimde ya laptop, ister istemez radyasyon aliyoruz muhtemelen bebişler de:26: sizde bu konuda huzursuz musunuz? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Çok uzattım ama giremedim ya tüm gün birikti sorular :KK1:
Bende çok korkuyorum şu radyasyon olayından ama her defasında da kendimi burda buluyorum napcaz bilemedim canım yaa.. Eşim bana herseyi yasaktır bir bir dizilerle başladık şimdi tv ye doğru gidiyoruzneti de yasaklamaya çalışıyor ama tek eğlencem o diye bişey diyemiyor şimdilik bakalım bekleyip gorecegiz:)
:KK14::KK14: offf canım yaaa :KK14: hiç beklemiyordum, haftaları iyiydi, gerçi birisinde gelişiminde gerilik var demiştin :KK43:( Rabbim sabır versin, şefaatcin olsun ömrünü diğer oğluna versin. Diğer bebişin için güçlü olman gerekiyor :KK43: onun kilosu nasıl? Küvezde mi İnşallah biran önce evinize çıkarsınız. Allah'a emanet olun..

Canım benim birikmiş sende birşeyler ister istemez gerginiz, patlaması eşinde olmuş, biraz rahatlamışındır ama... Allah korusun ağlamaktan birşey olmaz kuzularimiza yoksa kimse doğuramazdı herhalde. Gripsin yeni bitmişti gerçi raporun ama alamıyor musun? En önemlisi dinlenmek...

Ben tabi senden baya erken haftalardayim ama her hafta sinemadayız. Çok severiz sinemayı onlar da alışsınlar :KK1: seslere tepki vermeleri normal tabi ani seslere özellikle ama birşey olmaz herhalde.
Eutrox kullanıyorum ben canım tiroid için...ömür boyu kullanacağım bi ilaç bu...vitamin kullanmıyorum ben canım sadece demirim var günde 2 tane.yediğim meyvenin hesabı yok ama:)inş gerekli vitamini alıyodur kuzucuklar:)ağda ewet canım çok iyi olur gebelikte ama ben daha önce bi kaç kere mantar olmuştum yine olurum diye korktum gitmedim ağdaya.ewde az bucuk hallediyorum yapabildiğim kadar
Ay bende dışarda yaptırmaya çok korkuyorum yaa nasıl yapsak acaba evde bacaklarımi kaldırıp çorap giymede zorlanıyorum ağdayi nasıl yapcam bilmiyorum
başın sağolsun arkadaşım..çok acı ve zor ama ne mutlu rabbimden gelene şükredene...

kızlar sizi korkutmak için yazmıyorum ama hiçbir ağrıyı hafife almayın...ben gece 10 da uyuduğumda sadece göbek deliğimin sağ tarafı ve hafif popo ağrım vardı.gece 1 gibi hafif kanamam oldu biz yine herzamanki kanamalardan sandık ve hatta eşim dra gitmek istemedi.nolur nolmaz diye acile gittik.dr usg den baktı sorun yok dedi.usgye girdim 40 civarı sancım ve 1 cmlikk açıklığımı öğrendim.hiç korkma durdururuz sancıları dedi.hemen tokoloz ve nidilat verdiler..ciğer geliştirici yaptılar ama ben 4 te normal doğum yaptm.ve öğrendimki bir kadın hastane de 8 haftadır 4 cmlik açıklıkla bekliyormuş.yani bu rabbimin takdiri tıp biryere kadar.
neler var neler..çok acı deneyimler yaşadım ve inanıyorum ki rabbim bizlerin meleklerini seçti.bizi sevdiği için.
inanın 10 yaş büyüdüm.küvez yolu beklemek sadece 1 kere yavrularmın gözlerini görebilmek çok zordu.hamdolsun bu kadarını bile verene...

rabbim sizleri evladınızla sınamasın.kendinize dikkat edin.ve çok çok hamdedin şekerler:)
ben bugün yine mersin e dönüyorum.ev bana iyi gelmiyor.işe başlayana kadar anacığımın yanında kalıcam.allah acılarımızı mükafata çevirsin inşallah.

görüşmek üzere.
hepiniz allaha emanet olun.yeniden yavrularıma kavuşana kadar kabul ederseniz sizinleyim ve sizin minişleriniz için dua edip onları bekliycem.öpüldünüz:KK54:
Sen ne güçlü bir annesin yaa maasallah Rabbim inşallah tez zamanda iki bebis yollar sana canim benimmm:KK16::KK16::KK16:
ben genel istemediğimi ama korkak ve cesaretsiz olduğumu ameliyat sırasında ayılıp bayılırsam bu sizin için sorun olmazsa belden aşağı uyuşsun dedim.hiç bişey olmaz epidural yapıcaz dedi.

korkma benim bi arkadaşımdan duyduğum kadarı ile iğneden sonra ayak topugundan kontrol ediyorlarmış senin hissedip hissetmediğini sorup ona göre başlıyorlarmış.için rahat olsun iğneye güvenip cart diye kesmezler :)

ayyy hepsimi aynı ODUN dur yahuu hangi ormandan geldiler bende çok kızıyorum bizimkine.bazen huylanıyorum taş kalpli sen hiçbirimizi düşünmüyorsun diye.inş bebişler olunca yardımcı ve destek olurlar.

canım ya inşallah tez zamanda toparlanırsın ve Rabbim hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasib eder.dualarımızdasın...

canım normal bizde öyleyiz koca yatakta yanlız yatsam yine aynı şey.bi uyurken de mi nazımızı çekmicekler :) ben diyorum yatağı 4 e böl 3ü benim gerisi senin adalet bu konuşma diyorum.susuyo yazık...:KK1:birde bebişler sen rahat yere uzanınca daha çok hareket eder.oda rahatlıyor cünkü.

ayaklar kalp seviyesinin üzerinde olunca kalbe düzenli kan pompalıyor vucut o yüzden rahat ediyorsun.

canım kalbini ferah tut.erken doğum tehlikesiyle mücadele edenler 33ü geçtiler.Rabbim bağışladıysa herşey boş inşallah vakti zamanında sağlıkla gelir yavruların.

sorma canım yaa bizdede aynı durum.eşim soğuk ortamda çalışıyor eve gelince saatlerce ısınamıyor halbuki ev en düşük 26 derece gösteriyor.ben bildiğin yaz günü gibi terliyorum.benim kısma imkanım yok merkezi doğalgaz kombi aşağıda oda sıcaklığı ayarlı ısıyı bulunca kapanıyor ama 2 haftadır da hep -6.7 lerde olunca kombi hiç kapanmadan çalıştı.artık en son kızdım dedim sıcak suyla yıkanmak bile tehlikeliyken bana resmen sauna ortamı sunuyorsun korkuyorum doğum yapmaktan dedim.petegi kapalı olan odanın kapısını açtı içerinin ısısı dengelendi.

:nazar:aman maşallah maşallah Rabbim küveze girmeden doğurup ertesi gün evimize sağlıklı yavrularımızı getirmek nasib etsin.benimde kontroller yılbasından sonra 2 haftaya düşecek.:nazar:

hiç aksatmadan günlük 3-4 adet yiyorum kan şekerini dengeliyor ve bebişlerin beyin gelişimi içn oldukça önemli.

ne güzel canım bilgileri bizlerle paylaşıyorsun.Allah razı olsun.bu kordon kanı devlet güvencesinde olan kurum tarafından mı ayarlanıyor.cünkü özel bi firmaysa paraları toplayıp ilerde battı çıktı muhabbeti olursa ne kordon kanını buluruz nede paramızı.güvenli bişeymi merak ettiğim o oldu.

Geçmiş olsun canım Rabbim senide evlatlarınıda korumuş.şokun etkisiyle ağlaman çok normal.

:nazar:maşallah canım ne güzel inşallah sarılıkta geçer canım çoğu bebiş sarılık ile mutlaka hastaneye gidiyor.ki bizim bebişlerimiz daha narin.Rabbim en kısa zamanda sağlıkla ikisinide evine getirmek nasib etsin canım.:nazar:

:KK14::KK14:canım Rabbim sana bol bol sabır versin biraz toparlanınca mucizelerini göndersin inşallah hep aklımda ve dualarımdasın inşallah bu günlerde geçicek...

:KK14:orkidemm senden bu haberi hiç beklemiyorduk.nedeni Rabbimden sorgusu olmaz ama çok şaşırdım başınız sağ olsun Rabbim geride kalan yavruna sağlıklı uzun ömürler versin.bol bol sabır diliyorum Rabbim yar ve yardımcın olsun.en kısa zamanda diğer yavrunla evine döndüğün haberlerini duymak üzere.

ayy canım ya erkeklerden zerre kadar iyilik beklememek lazım yoksa hep biz üzülüyoruz.bildiğin odunlar işte.bende kızıyorum insan hadi karını düşünmezsin bari onun taşıdığı evlatların için biraz düşünceli ol.:KK47:bu arada şifayı kapmışsın geçmiş olsun aynı bende 3 haftadır sürünüyorum.ilaç olmayınca doğal şeylerle bu kadar sürdü 1 hafta sonrası vucut direncim yerine geldi ama öksürük hapsuruk burun akıntısı hala var.yapıştı resmen kurtulamıyorum.evden çıkmadan ev sıcak diye soyuna soyuna üşüttüm oda eşimin yüzünden kaloriferin derecesini düşür dedikçe düşürmedi.gıcık iştee...
o ağrılar aynı posizyonda yatınca bi tarafa dondüğümde bendede oluyor.çocuklar aynı durumda yatarken biz dönünce onlarında hareketi ağrı veriyor sanırım.

bende hiç jilet kullanmadım canım inşallah mecbur da kalmayız.ama tüyler çok geç çıkıyor ben 2 hafta önce ağda yaptırdım daha ortada nokta kadar bişey çıkmadı.böyle düşünülürse biraz çıkınca yine giderim en azından 2 hafta tertemiz o vakitte doğum olursa sorun olmaz.ama benim duyduğum kadarıyla ameliyat öncesi hemşireler bu konuda yardımcı oluyor.Allah göstermesin ama acil bir durumda kınamazlar sanırım.zaten hormonlar yavaşladığı için öyle yoğun kıl görüntüsü olmuyordur.tabi ben kendi açımdan düşünüyorm çünkü ömrümde jilet kullanmadım.jiletin güçlendirdiğini biliyorum.

ne demek canım hakkımız varsa helal olsun.insan ses soluk çıkmayınca korkuyor.sizledr iyi olun Rabbim hayırlısıyla vakti zamanında sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasib etsin.hastanede çok sıkıntılar çektin ama haftana bakılırsa inşallah doğumdan sonra hemen evinize gidiceksiniz ve kurtulucaksın hastaneden inşallah bol bol sabır diliyorum.dualarımız sen ve bebeklerinle.Allaha emanetsiniz..

canım ya gerçekten çok zor günler geçirdin.Allahım inşallah bu sükunetini mükafatlandırır.dileğim inşallah tüp yollarında yorulmadan sağlıklı bir hamilelik..kendine dikkat et canım Allaha emanetsin en kısa zamanda en güzel haberlerini duymak üzere aklımızda ve dualarımızdasın..kabul etmek ne kelime sen hep bizimlesin çünkü inşallah tez zamanda yine ikiz annesi olucaksın ..:KK71:

günaydın hanımlar.Hayırlı günler hayırlı haberler inşallah.aylardır pc açmamıştım.arada tlfndan girip bikaç şey yazabiliyordum.zaten 3 haftadır grip süründürdü beni.halada tam atlatmış sayılmam hatta bazen sabah uyanınca yeniden başlayan bir boğaz ağrısı öksürük oluyor.evden çıkmadığım halde hiçkimseyle temasım olmadığı halde kendi kendime buldum şifayı.ilk hafta annem baktı sonra biraz ayaklandım birde annem hastane işi çıktı pataloji için parça aldılar yarın çıkıcak sonucu inşallah kötü huylu bişey değildir.Rabbim yavrularım için acısın bizede kötü huylu olursa ameliyatı çok ağır olucak ve bana da tek yardım edecek kişi annem.kv ile aynı binadayız ama şu halimle zerre faydasını görmedim çocuklarım oluncada bi faydası olacağını sanmıyorum.sadece anneme muhtacım aklınıza gelirsem dualarınızda bize de yer verin.annemin sonucu iyi çıksın.4-5 gündür bu durumla sıkıntılıyım.herşekilde ameliyat olucak ama ameliyatın ağır yada hafif geçmesi sonuca bağlı.anneme bakamamak zaten içimi parçalıyor.bide o halde o gelip bana bakıyor evimi çekip çeviriyor Allahım ondan razı olsun..
28.ci hafta dr kontrolümüzde de çok şükür herşey yolundaydı bebişler 950 şer gr olmuşlardı rahimde kapalı 4cm çok iyi dedi.tek kızdığı yine kilo problemi.1 ayda 5 kg almışsın dedi verdi veriştirdi.diyetisyene git dedi verdiği listenin dışına çıkma dedi.gitmedim tabi sadece ekmeği azalttım sabah 2 dilim akşam 1 dilim ekmek.hamurişi börek çörek pasta hiçbişey yemiyorum ama uykuda hiçbir sorunum yokken mide gurultusu açlıkla uyuyamıyorum.ekmeksiz yediğim herşey 1 saat sonra hazmedip midem bomboş kalıyor.10 günde 1 kilo aldım o halde bile.işte bizden haberler böyle...
Canim Rabbim anneni başından eksik etmesin inşallah sonuçları çok iyi çıkar da hiç bir problem yaşamaz anneciginde:KK16:
Asbelove'cım, o tüylenme bende de oluyor ama çizgim yok benim aslında haftam da 28+4. çizgi olması veya olmaması bişey demek mi acaba? artık herşeyden huylanıyorum da...
O kişiden kişiye degisiyormus canım erkek bebeklerde daha belirgin oluyormuş korkma herşeye korkar olduk valla haklisin
Ayy demek ki herkes aynı kızlar!!! ben de dün kendimi önce eşimle tartışmamıza, sonra halime, sonra bebeklerime kötülük yapıyorum stres yapıyorum diye, sonra da saçma sapan şarkılara, sonra da sırf tv de biri ağlıyo diye ağlarken buldum. yatarken gözlerim şişmişti artık. bu nasıl bi psikoloji böyle...

Al benden de o kadar herşeye ağlıyorum herşeye reklama varana kadar....

Bi daha eşim ise gittikten sonra uyumayacagim çok sinirim bozuldu yaa bir rüya gördüm yine ağlaya ağlaya uyandım oğlum karnımda minnacık oldu suyu falan çekildi bebek haliyle gördüm karnımda sonra koştur koştur hastaneye giderken düştüm eşim benimle gelmedi ne aradı ne sordu yalnız başıma hastanelerdeydim ay çok kötüydü bu rüyalar beni mahvedecek yaaa:KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
:KK14::KK14: offf canım yaaa :KK14: hiç beklemiyordum, haftaları iyiydi, gerçi birisinde gelişiminde gerilik var demiştin :KK43:( Rabbim sabır versin, şefaatcin olsun ömrünü diğer oğluna versin. Diğer bebişin için güçlü olman gerekiyor :KK43: onun kilosu nasıl? Küvezde mi İnşallah biran önce evinize çıkarsınız. Allah'a emanet olun..

Canım benim birikmiş sende birşeyler ister istemez gerginiz, patlaması eşinde olmuş, biraz rahatlamışındır ama... Allah korusun ağlamaktan birşey olmaz kuzularimiza yoksa kimse doğuramazdı herhalde. Gripsin yeni bitmişti gerçi raporun ama alamıyor musun? En önemlisi dinlenmek...

Ben tabi senden baya erken haftalardayim ama her hafta sinemadayız. Çok severiz sinemayı onlar da alışsınlar :KK1: seslere tepki vermeleri normal tabi ani seslere özellikle ama birşey olmaz herhalde.
Eutrox kullanıyorum ben canım tiroid için...ömür boyu kullanacağım bi ilaç bu...vitamin kullanmıyorum ben canım sadece demirim var günde 2 tane.yediğim meyvenin hesabı yok ama:)inş gerekli vitamini alıyodur kuzucuklar:)ağda ewet canım çok iyi olur gebelikte ama ben daha önce bi kaç kere mantar olmuştum yine olurum diye korktum gitmedim ağdaya.ewde az bucuk hallediyorum yapabildiğim kadar

Günaydın güzel anneler.her gecen güne şükreder oldum,bugünde doğurmadım diye:)
Canım mantar benim de kültür testlerimde hep çıkıyor ama çok şükür ben kaşıntı vs maşallah bir sıkıntı yaşamadım zaten bebişlere zararı yokmuş anneyi rahatsız etmediği sürece tedaviye gerek yokmuş. O yüzden ben mantarı da geçtim vajinal yolla bulaşabilecek bir sürü enfeksiyon var normalde yaptırırım ama şimdi korkuyorum. Keşke eve gelecek birisini bulsak ama zor hem de pek pahalıya gelir.

görüşmek üzere.
Kuzum güzel kalpli insan senin hikâyen hepimize ders olunası, dediğin gibi ne durumda gidildiğinde ilaçlarla doğumu geciktiriyorlar. Gerçekten takdiri ilahi yok başka açıklaması yok... Rabbim sabrının mükafaatını versin...
Bu arada canım enfeksiyon sebep demiştin ne enfeksiyonu bu? Sen sürekli kültür falan aldırıyordun. Enfeksiyon olduğunu nerden anladılar?

Başımızın üstünde yerin var, gelirsen o kadar mutlu edersin ki bizi :KK16:
Canım heyet almana çok sevindim oooh yat dinlen, bebişlerini büyüt karnında. bol bol ceviz, badem, fındık, meyve ye eğer şeker problemin yoksa. Çoks evindim ya :) CMV için ve hatta taxoplazma rubella bilmem ne için test yapacak mısınız diye sorduğumda, soktorum bana aynen şu cümleyi kurdu "diyelim pozitif çıktı, aldıracak mısın? aldırmayacaksın. e o zaman?" ben de kendime bu telkini verdim. tedavisi yok, hem de aldırmayacaksan, o zaman çok da takma testmiş bilmem neymiş. benim eşim de neti yasaklayacak boyuta geldi de hamileyim ağlayıveriyorum, sesini çıkaramıyo garibim :KK1::KK1:
Sağol canimm henüz şeker yüklemesi yapılmadı ama bildiğim yok, dikkat etmeye çalisicam özellikle su içmeye, haftanın 2 günü dersim var eee gezmelere de giderim ama gün içinde çok yormam kafam rahat olur :KK1:
Canim benim doktorda kızdı niye kafanı karıştırıyosun diye :KK43:( ben baktırırım iyi çıkar içim rahat olur diye düşünmüştüm ama bu pozitif çıkınca geçmişte mi geçirdim aktif enfeksiyon var mı tekrar bir sürü test lazim. Hem çoğu insan geçmişte geçirirmiş geçirdiysek tekrarlasa bile bebeklere zarar verme olasılığı çook düşükmüş. Keşke doktorlar gebelik öncesi yapsalar:KK19: Allah korusun dediğin gibi birşey çıksa sanki ne yapıcamki en iyisi hiç kafa karıştırmamak :18:
Bi daha eşim ise gittikten sonra uyumayacagim çok sinirim bozuldu yaa bir rüya gördüm yine ağlaya ağlaya uyandım oğlum karnımda minnacık oldu suyu falan çekildi bebek haliyle gördüm karnımda sonra koştur koştur hastaneye giderken düştüm eşim benimle gelmedi ne aradı ne sordu yalnız başıma hastanelerdeydim ay çok kötüydü bu rüyalar beni mahvedecek yaaa:KK14::KK14::KK14:
Canımmm ya öyle endişeliyizki bilinçaltımızın böyle rüyalar görmesi çok normal, suya anlat aksın gitsin :KK16: Şükürler olsun ki yalnızca rüya...

Kizlar saat 3:30da kontrolum var dusa girmem lazim kolumu kaldiramiyorum cok halsizim
Bebişlerini görünce enerjin yerine gelir canım:KK16: güzel haberlerle gelmen dileği ile...

Rabbim anneciğine şifa versin. İnşallah sonuçları temiz çıkar bebişlerin doğum keyfini birlikte doyasıya çıkartırsınız...
Allah yardımcınız olsun dualarımızdasın...

Canım ben de şey görmüştüm, benimkiler doğuyo elime alıyorum, ya çok küçük bunlar yaşamaz ki diyorum üzüldüm de üzüldüm, ağlaya ağlaya uyandım rüyamda... dua et, namaz kıl, canını sıkma. aklımızda ne varsa rüyamızda görüyoruz işte ne olsun...

Merhaba Arkadaşlar,5 günlük hastane maceramızdan sonra dün akşam evimize geldik çok şükür. Sancıları tamamen durdurdular, açılma da yok , 100 lük şeker sonucum da normal çıktı, 10 gün rapor aldım dinlenicem bol bol. Bu arada da sınavlarıma hazırlanıp bitirme projemi aradan çıkarırım inşallah.:KK1:O kadar zamanda neler geçti bilmiyorum ama inşaallah bir aksilk yoktur, sizin ve bebişlerin sağlığı iyidir umarım. Ama hastanede insan neler görüp neler duyuyo. Çok şükür bu günümüze diyelim ve dualarda buluşalım. Dualarınız için de tekrardan Allah razı olsun arkadaşlarım. İnsanın en çok ihtiyacı olan şey dua hastanede. Rabbim hepimize sağlık ve huzur nasib etsin. Kendinize çoook dikkat edin...:KK16::KK16::KK16:

Kızlar,

Şimdi bu enfeksiyon ve mantar konusunu kafaya çok taktım ben. benim hafif sarımsı akıntım oluyordu ama kaşıntı veya koku yapmıyodu. ben de rahattım. doktora sordum, sirkeli suyla yıka geçer dedi. kültür falan almadı. şimdi bu akıntı hafif kaşıntı yapmaya başladı ve hafif de koku olmaya başladı. doktorum erkek, ona kültür vermeye de tedirgin oluyorum (doğumu nasıl yapacaksam) şimdi bu anlattığım sizce mantar mı enfeksiyon mu? veya hangisiyse, erken doğuma sebep olur mu sizce???? ona göre başka doktora gitcem de kültür vermeye, napayım hakikaten gereksiz mi bilemedim...

Merhaba Arkadaşlar,5 günlük hastane maceramızdan sonra dün akşam evimize geldik çok şükür. Sancıları tamamen durdurdular, açılma da yok , 100 lük şeker sonucum da normal çıktı, 10 gün rapor aldım dinlenicem bol bol. Bu arada da sınavlarıma hazırlanıp bitirme projemi aradan çıkarırım inşallah.:KK1:O kadar zamanda neler geçti bilmiyorum ama inşaallah bir aksilk yoktur, sizin ve bebişlerin sağlığı iyidir umarım. Ama hastanede insan neler görüp neler duyuyo. Çok şükür bu günümüze diyelim ve dualarda buluşalım. Dualarınız için de tekrardan Allah razı olsun arkadaşlarım. İnsanın en çok ihtiyacı olan şey dua hastanede. Rabbim hepimize sağlık ve huzur nasib etsin. Kendinize çoook dikkat edin...:KK16::KK16::KK16:
Canım cok gecmis olsun ins bi daha yatmak zorunda kalmazsınız..hepimiz iyiyiz bu günümüze cok sükür sadece okudun mu bilmiyorum bi meleğimiz daha oldu orkide bi bebisini kaybetti maalesef:KK43:

Ohh geçmiş olsun canım... :KK16: ama sen zaten öyle mahkul ve mantıklı konuşmuştun ki, şaşıp kalmıştık. maşallah :nazar::nazar: artık kendine de kuzularına da çok dikkat et. maşallah :nazar::nazar:

Canım cok gecmis olsun ins bi daha yatmak zorunda kalmazsınız..hepimiz iyiyiz bu günümüze cok sükür sadece okudun mu bilmiyorum bi meleğimiz daha oldu orkide bi bebisini kaybetti maalesef:KK43:

Çok sağol canım Allah razı olsun.Okumamıştım, çok üzüldüm... Rabbim kalan bebişine hayırlı sağlıklı ömürler versin inşaallah.

Ohh geçmiş olsun canım... :KK16: ama sen zaten öyle mahkul ve mantıklı konuşmuştun ki, şaşıp kalmıştık. maşallah :nazar::nazar: artık kendine de kuzularına da çok dikkat et. maşallah :nazar::nazar:

Sağolasın canım. İnan bütün kalbimle inanarak söylemiştim ne dediysem. Hala da aynı şeyler geçerli. Hepimiz Rabbime emanetiz, en iyisini en hayırlısını o bilir. Tabi bundan sonra daha dikkat edicez inşaallah. Önce tedbir , sonra takdir...:KK16::KK16::KK16:

X