2014 ikiz anneleri

Kızlar dün flufemden sonra tırstım benim vajinal kültürümde çıkan üreplasma enfeksiyonunu birde doktor sitesindeki bi dr'a sorayım dedim. O da sağ olsun uzun uzun cevap vermiş. Sdtiveee sende de çıkmıştı ya arkadaşım %80 kadinda olurmuş zaten erken doğuma sebep olan bir enfeksiyon olsa erken doğum sayisi çok daha fazla olurdu ya getirmiş nispeten erken doğumu tetikleyen enfeksiyonlar arasında çok üstler de değil anladığım çok şükür. Neyse asıl ikiz olduğu. İçin bazı tavsiyelerde bulunmuş erken doğum riskini azaltmak için
Sizlerle de paylaşmak istedim.
1- cinsel ilişkiye kesinlikle girmeyin.
2- ateşe sebep olabilecek grip vs den korunun, aşı yaptırmayın !
3- gereksiz fazla kilo almayın
4- mümkün olduğunca yatak istirati ile geçirin, özellikle 26'dan sonra
Burada özellikle 2. Madde dikkatimi çekti, hastane ortamında doğum olacaksa ve çocuğa evde hijyen koşullarda bakılacaksa tetanoz aşısını yaptırmamayı önermiş. Cidden de ben 5 sene önce köpek ısırınca kuduz la birlikte tetanoz oldum 3 gün yattim kustum yani beni baya etkiliyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Henüz doktorum bu konuda birşey söylemedi ne düşünüyor bilmiyorum. Kaçıncı haftada yaptırılıyor ilk?

Kızlar,

Benim hamileliğimin büyük kısmı ishal vaziyette geçti. yani bi ateş, bulantı, kusma bişey yok ama sadece tuvalete gidince hep ishal gibi oldum. ilk zamanlarda zorlanıyodum, şimdi ishalim. neden olur bu? bi parazit falan mı var sürekli bende? Benim doktor dediğm gibi çok rahat bi adam, normal, vücut bebeklere alışık değil, yediğin dokunmuştur, magnezyum yapar falan diyo, bişi demiyo. bu neden böyle olur bi bilgisi olan var mı? Allah ciddi şeylerden korusun da korkuyorum ister istemez.

Canım valla geçen gidişimde doktor da dedi 38 i görürüz gibi senle dedi. ondan öncekilerde 36 diyodu, nedense şimdi adam hedefi yükseltti kısmet. dediğim gibi bakarsaın senin haftaları ancak görürüz. keşke görsem 36 ları falan ama bilemiyorum işte... zaten adam diyo ki 34 gibi gelirlerse, normal doğumla pırt pırt çıkar seninkiler ama daha ileri olursa sezeryan olur diyo.

senin de maşallahın var. bu hafatda hala olmadıysa, bence senin olmaz.

Canım kastım kendimi çok ilk kez yapılıyodu bana, ben de acaip kastım kendimi. bi de korktum bebeklere bişey olursa diye, çok canım yandı o yüzden. sirkeli suyu bana direk doktorum söyledi canım. haftada 1-2 yap dedi o da, birdak ılık suya bi kaç damla damlat demişti ama cumartesi ravdevum var, kesin ve net şekilde sorarım. valla heralde üzüm sirkesidir :)) bi çeşit söylemedi ama odur diye düşünüyorum :))

Canım, karaciğer enzimlerine bi baktır istersen. bu kaşıntı genelde karaciğer enzimleri yüksekliğinde ortaya çıkıyo ve mutlaka ilgilenilmesi gerekiyo. sen bilirsin ya bi baktır...

Cinsel ilişki mevzusunu baya bi konuşmuştuk biz burda bi Allah'ın kulu da oralara soru sormayı akıl edememiş ya bizden, ne diyeyim demek ki girilmiyomuş... biz de zaten 8 haftadır bacı kardeş modundayız eimle :)))) yazık bu adamlara ya...

canım ben tetanoz aşısı oldum ama çok da gerekli değil galiba, benim sağlık ocağındaki hemşire sormadan yaptı zaten. yaptırmasan da olur. gripden falan da nasıl korunacaksak... her yer grip mikropu dolu...valla yatak istirahati önemli de nasıl??? hamile olduğumdan beri keşke çalışmasam diyorum ama napcaksın, mecbur...

Çok gzl bi paylaşım canım sağol.ben oldum kuzum tetanoz sanırım ilk 20-21 haftada yapılıyo,ikinci doz 1 ay sona yapılıyo, üçüncüde doğumdan sonra.bencede burda en önemlisi ilişki.transferden beri dokunmuyoz biz birbirimize

İnş canım 38 olursa çook gzl olur.google a alp arda mumcu yazın,sayfaya bi bakın kızlar:)ünlü bi kadın doğumcu kendi eşinin her halini bebeklerini kaydetmiş site yapmış.kadın ikizleri 33 haftada doğurmuş,maşşalh tosuncuk gibiler.mutlaka bakın siteye.

tatlım benim de öyle, magnezyum ishal yapar eğer kullanıyorsan, demir ilaçları da kiminde ishal yapar endişelenme... ama aklına çok takılıyorsa git bir kültür testi yaptır için rahat eder...

Ne uykusu kız:))öğleni bari bekle
Günaydın:) 6 da kalktık teyzesi bize öğlen olmuştu:)
Canım o toplanmalar 16.haftadan beri var bende.ama hala kasılmamıdır değilmidir anlamadım:))diye diye 30 lara geldim:)karnım yamuk yumuk oluyo göbek deliğim sivriliyo.
Neyse icim rahatladı ya demekki normal..
Sirkeli suyu bende yapıyım canım o zaman:)son haftalarda korkar oldum enfeksşyondanokuduğumuz şeylerden sonra.haftada bir iki kere yapılcak demi
canim ben 3-4 güne bi sabah çayından artan kaynar suyu ilistirip tuvalet masrapasina dokuyorum göz kararı biraz sirke koyuyorum onunla iyice bi yıkıyorum heryerini..eger kaşıntı falan hissettiysem daha sık yapıyorum hemen geçiyor..

canım ohaftalarda bende de oluyodu bu. sonraki haftalarda artık iyice hareket hissedeceksin, elleri ayakları nerde onu bileceksin çok zevkli
Ayy insallah :) iyi bari normalmiş artık evham olduk iyice ya
ya ben bulamadım bu kremi ya..watsons da kız baktı yok dedi acaba bilmiyo mu ki?
Bende vaseline nin kakaolu ve a-e vitamini losyonlari var bende kullanayım bari pentiden vermişlerdi hediye :)

Şimdi yapmak için hazırlıyodum sirkeli suyu:))

Merhaba,

Öncelikle arkadaşımızın başı sağolsun, Allah yardımcısı olsun, inşallah Allah ona başka evlatlar nasip eder sağlıkla alır kucağına. Allah geri kalanımızın da yardımcısı olsun dediğiniz gibi herşey bir anlık, herşey nasip. Ben Türkiye'de anneden kısmen çıkan bebeğin geri içeri itilip rahim ağzının dikildiğini okudum, bu şekilde birkaç hafta bile beklenilmiş. Bazen herşey yolunda giderken birden birşey oluyor bazen de çok sorunlu süreçler güzel şekilde sonuçlanıyor.

Tıp tarihine geçecek doğum olayı Haberi

Bende ikiz gebelik tespitini yapan doktor tesadüfen bir perinatologtu. Cinsel ilişkiyi yasakladı, kasılmayı tetikliyor ayrıca orada çok kayganlık sıvı gibi şeyleri istemiyoruz dedi. Ancak kendisi her konuda beni ortada hiçbir şey olmadan, sırf ikiz bebek bekliyorum diye, acayip korkuttuğu için (muayeneden çıkıp ağlamıştım hastanede) ve bu benim moralime iyi gelmediği için doktorumu değiştirdim yeni doktorum da perinatolog ancak riskleri yeri gelince söylüyor, gereksiz panikletmiyor insanı. Biz ilişkiyi nolur nolmaz diye bıraktık ama yeni doktorum bu konuda kendiliğinden hiçbir şey söylemedi.

Eğer herşey yolunda giderse erken doğum sinyali görmezse sırf ikiz diye 30. haftamda ayrılmama gerek olmadığını söyledi. (ofis ortamında çalıştığımdan) Ben her halükarda erkenden ayrılacağım ama nedeni istanbuldan ankaraya gidip doğum yapacak olmam.

Doktorum ayrıca grip aşısını bana ve eşime önerdi, ancak ben olamadım çünkü boğazımda aktif farenjit vardı, aşı tetikler diye düşündü sanırım.

Galiba her doktorun yaklaşımı farklı. Benim doktorum rahat bir insan ama ilk doktor beni çok korkuttuğu için adama hem kızıyorum hem de bir yandan dikkatli olmaya çalışıyorum. Bi orta yol bulmaya çalışıyoruz..

tatlım benim de öyle, magnezyum ishal yapar eğer kullanıyorsan, demir ilaçları da kiminde ishal yapar endişelenme... ama aklına çok takılıyorsa git bir kültür testi yaptır için rahat eder...

İyi canım ya aynı şeyi yaşayan biri olması içimi rahatlattı. Kültür de hafta sonu zaten idrar vercem, kafaya koydum doktor istemese de ben vercem dicem, büyük tuvalet de veririm o arada artık böööggg kusura bakmayın ya böyle iğrenç iğrenç konuşmak zorunda kaldım :)

Ayyy canım gratis galiba bu palmer's krem. Ben watsons dedim durdum di mi ne zamandır üfff. gratis gratis. ikisini hep karıştırıyorum zaten. kusura bakmayın kızlar PALMER'S COCOA BUTTER KREMİ GRATİS'TE. WATSONS'U ben uydurmuşum ((

ooo tetanoz aşısı beni çok düşündürdü şimdi ama ya Ameliyathaneler kızlar ben özel hastanede çalıştım uzun yıl devlette pek öenmsemiyolar parasını o yüzden sterilizasyon cok iyi yapılıyor ama özel hastanelerde her yer için aynı seyi söyleyemem çünkü pahalı acaba aşı sorun yaratırmı ben önümüzdeki hafta olucam yaptırmasammı ki sağol canım bu iyi oldu

Kizlar yavrularimi kaybeettim bugun.nolur benim icin dua edin.hepinizi cok seviyorum.a.e.o

canımm, ne zamandır aklımdaydın, merak ediyordum seni..haberi okuyunca allak bullak oldum, tüylerim diken diken oldu, gözyaşlarımı tutamadım..çok kötü oldum yaa
Allahım sana ve eşine sabrı cemil versin, ferahlık versin gönlünüze...yavruların seni cennette bekliyor olacaklar..dualarım seninle canımcımm

Buna katılmıyorum doktorunuz sorun görmüyorsa siz kendinizi iyi hissediyorsanız çalışmak evde oturmaktan her zaman daha iyidir... 2000 öğrencisi olan bir ilkokulda öğretmenim tenefüste bağrışanlar ,koşanlar ama mutlu hissediyorum kendimi eve kendimi hasta gibi kapatmak saçma geliyor ( ama tabi doktorumun izniyle) olumsuz bir durumda elbet ayrılınır izne...Allahıma şükür bu haftaya kadar geldik ... Sizlerede tavsiyem herşeyi internetten okuyup telaşa kapılmayın doktorunuza güvenin... enfeksiyon bendede çıktı mesela ..kültür sonucunda üreme olmayınca antibiyotik falan vermedi doktor sadece su iç dedi.. internetteki bilgilere bakınca gördümki insanı sadece korkutuyor

Maşallah ne güzel gelmişsiniz 34 lere :))) darısı başımıza. İnsan ister istemez artık herşeyden ürküyor, tedirgin oluyor. Hani o kadar emek verdik, büyüttük Allah'ın takdiri tabi de kaybetmekten korkuyor. Benim doktorum rahat biri, acaba fazla mı rahat diyorum. bende de çok şükür bir tehlike görmedi ama yine de rahat olduğundan mı böyle diyorum işte...yani evde kalabilme şansım olsa, her türlü şeyi yaptım demek için bile kalırım evde. maalesef benim şansım yok. siz iyiyseniz, ne mutlu size. ben mesela bu haftalarda bile akşamları bel ağrısından ölüyorum :))

internetteki bilgilerin insanı korkuttuğu doğru da bi takım kötü haberler alınca işte, insan yine de korkuyor.

Canım Allah çok çok çok sabır versin. Tez zamanda musmutlu olup bu günlerin acısı hafiflesin inşallah!!! Sen ve gelecekte kavuşacağın bebişlerin için hep dua edeceğiz.

Dualarımız seninle....

Allah size ve bebeklerinize uzuuuuun, sağlıklı bir ömür nasip etsin inşallah. Hayırlısı ile bugünlerde geçip evlerinize döndüğünüzü burdan okuyacağız inşallah...

Darısı heeeepimizin başına ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…