2014 ikiz anneleri

canım geçmiş olsun inşaallah bebişlerin biraz daha kalır ve en azından 27. haftayı bitirirsiniz pazartesi benimde randevum vardı ve kızımın suyunun fazla olduğu her an erken doğum olabileceğini söyledi drum 2 doz ciğer geliştirici oldum bende senin gibi evde yatarak beklemekteyim dediğin gibi verende allah alanda kaderde ne varsa onu yaşıcaz takdiri ilahi rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu versin hepimize....

Canım benim de oğlumun suyunun fazla olma ihtimali var ya üfff. ama benim doktor ölçmüyo, göz kararı yapıyoruz biz diyo. seninki ölçmüş müydü? sakın stres olma bak, 28. haftadasın. 1 hafta daha kalsalar neredeyse 30 olacak. 30. haftada doğuran bi tanıdığımın ikizlerinde biri 8 günde, diğeri de 21 günde çıkmıştı hastaneden. inşallah senin de öyle olur. stres yapma. Rabbim yardımcın olsun.

canım 100 felak 100 nas okudum. ayrıca 100er tane, ya varis, ya mübdi, ya şafi çektim...

ayet-el kürsi okuyabilirsem onu da yazacağım

Canım ya ins bisi olmaz bekler kuzuların daha..orkide ve durudenizderya ne kadar dayandılar bak.. Bisi sorucam zahmet olmazsa kasilmayi nası anladın da doktora gittin? Benimkiler bazen içerde toplanıyo gibi oluyolar icim bi tuhaf oluyo ama hemen geçiyo acaba oyle bişey mı? Yani sancın var miydi nası doğuruyorsun ki haberin olmadan?

Canım süper soru... aynı şeyi ben de merak ediyodum ama sormak aklıma gelmedi. iyi ki sordun.

Kızlar bisi sorcam ya benim arada karnım toplanıyo gibi ortaya sanki bebekler dönüyo veya kayiyo gibi hissediyorum içimden dista bi belirti yok ve icim bi tuhaf oluyo tansiyonum düşüyo gibi oluyo bu normal mı sizde de oluyo mu? Ve En fazla 5-10 sn sürüyor bi durum ve geçiyo..gunde 1-2 kez yasıyorum bunu..

canım ohaftalarda bende de oluyodu bu. sonraki haftalarda artık iyice hareket hissedeceksin, elleri ayakları nerde onu bileceksin çok zevkli :KK16::KK16::KK16::KK16:

Sirkeli suyu bende yapıyım canım o zaman:)son haftalarda korkar oldum enfeksşyondan:KK43:okuduğumuz şeylerden sonra.haftada bir iki kere yapılcak demi

Ya dün falan giremeyince özlemişim seni :))) evet canım haftada 1-2 kez orayı ılık sirkeli suyla yıka, bişeyciğin kalmaz dedi bana ama benim doktor biraz rahat bi insan. eğer şüphelendiğin bişey varsa sor mutlaka doktoruna. Allah korusun, benim de ödüm kopuyor enfeksiyondan falan artık. eşimin tahminlerine göre 38 e gelcekmişiz, öyle diyo. o yüzden de sezaryen olcaksın kesin diyo. ben 34 gibi düşünüyorum ama kısmetten öteye geçilmez. bakalım. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize, amin.

kızlar bu arada benim canım da çatlaklara çok sıkıldı :KK14::KK14:

3 aydan beri hem kakao yağlı nemlendirici hem de lierac kullanıyorum, bazen günde 1 bazen günde 2 sürmeme rağmen göbeğimin altında çatlaklarım oldu :KK14::KK14: zaten çatlamaya müsait bir yapım var, ergenlikte kalçamda olmuştu çatlaklar. hamileliğin sonuna doğru engelleyemeyeceğimi biliyordum ama daha 23. haftada bu noktaya gelmek canımı sıktı. Rabbim izin verir de 34-36ları görürsem ne hale geleceğim kim bilir...gerçi bir yanım da hele o haftaları görelim de çatlak da oluversin diyor ama görüntü de hakikaten çok kötü. krem de sürüyorum, daha ne yapacağım acaba??

işte olmak da günün hızlı geçmesini sağlıyor canım yaa, bazen hamile olduğunu bile unutuyorsun, haliyle kaygılar stresler yok oluyor. iyi tarafından bakmaya çalış :KK34:

Canım ben burda hep dedim, hayatta hiç bişey bebişlerimizden önemli değil diye ama işte gel gör ki ister istemez izin almadığım için kendimi suçlu hissediyorum. Hep diyoruz burda takdir, ötesi yok diye ama olur sa erken doğum olursa ve o da bu yüzden, yani yorgunluktan falan olursa diye ödüm kopuyor. Raporunun tadını çıkar, hatta bence hiç gitme. artık doğum izni başlayana kadar otur evde, ne yapcağını bileme sen, biz sana söyleriz :))) dua et filan deriz mesela.

Canım ben burda hep dedim, hayatta hiç bişey bebişlerimizden önemli değil diye ama işte gel gör ki ister istemez izin almadığım için kendimi suçlu hissediyorum. Hep diyoruz burda takdir, ötesi yok diye ama olur sa erken doğum olursa ve o da bu yüzden, yani yorgunluktan falan olursa diye ödüm kopuyor. Raporunun tadını çıkar, hatta bence hiç gitme. artık doğum izni başlayana kadar otur evde, ne yapcağını bileme sen, biz sana söyleriz :))) dua et filan deriz mesela.

yok yaa ben biraz daha çalışırım umudu taşıyorum :KK1: evde de yapacak şey var ama canım istemiyor ya elim gitmiyor...tez yazmam lazım aslında, daha da ağırlaşmadan yazıp bitirmem lazım. bugün biraz çalışırım belki

İyiki kadın olmamışlar hayatta doğuramazlardı erkekler.

İkna edebiliyosan girsin canım yanında olsun o anı paylaşmak çok önemli bence,hayatınızın en önemli anı olcak.

Tatlım nane tüketme pek iyi şeyler duymadım bende nane ile ilgili.korkumdan çorbalara bile koymuyorum artık nane.ballı limonlu su iç sıcak olsun ama.

aklımda d.ediyorum artık cok tesekkür ederim :)

canım yazdığın şey, bugün tecrübe ettim malesef,kaşınıyorum,karaciğer enzimlerim yüksek olabilir korkuyorum diyordum ya,test yaptırdım birçok değerim yüksek,beslenmeme dikkat etmeme,herşeye dikkat etmeye çalışmama rağmen değerler yüksek,gece hüngür hüngür ağladım,aklım da hep flufem'de zaten..bugün dr gittim,adamın kafasını şişirdim sorularla,ya öyleyse ya böyleyse ya şu varsa diye,e haliyle masada uzun zaman sırt üstü yatmış oldum,birden fenalaştım,bayılıyorum sandım,konuşamıyorum filan,sonra dr beni soluma yatırdı,uzun süre sırt üstü yatınca damarlara baskı olup tansiyon düşüyormuş,sakın öyle yatma dedi,gece farkında olmadan sırt üstü yattığım oluyor dedim,önlemek için bacaklarının arasına yastık koy dedi..

Bu arada kızlar böbrek büyümesi olan var mı,her gittiğimde kötüye gitmiş oluyor,ilerlerse katater takılacakmış,korkuyorum,sizin dr.lar ne öneriyor?

Hoşgeldin Zeynep,başın sağolsun,çok şükür ki Rabbim yeniden nasip etmiş anneliği,inşaallah sağlıkla alırsın kucağına,tam anlayamadım bu seferkiler de ikiz mi?Çok sevindim,Rabbim flufem'imize de nasip eder inşaallah tez zamanda.adını görüyordum aşağıda ama yazdığını hatırlamıyorum,sen de katıl canım aramıza.

bana katater takılmıştı canım ama hamile değildim ozaman ameliyatla oluyor korkulacak bişi yok 1 ay durdu 1 ay sonra cıkarılmıştı.Tek sıkıntı tuvaletini tutamıyorsun hemen gitmek zorundasın ara kanamaların oluyor idrarda onun haricinde birşey yok şükür.

Merhaba arkadaşlarım. Nazar mi takdiri ilahi mi bilemedim. Sabah tuhaf bir kasilmayla doktora gittim. NST girdik. Doktorum şok oldu, kızım sen doguruyosun. 5 dk da bir düzenli sancin var dedi. Bendeki suratı düşünün artık. Seni birakamayiz böyle giderse dogurursun dedi. Düşünün ki daha şeker yüklemesi yapılmadı. Ciğer gelistirici olmadım. Sok oldum resmen. Neyse, Doktorum beni Zekai Tahir Burak doğum hastanesine yönlendirdi. Apar topar geldik. Aynen sancılar devam. Çok şükür ki serviks kapalı... Hemen ciğer Gelistirici yapıldı. Serum, iğne, fitil derken sancılar azaldı. Şimdi yatıyorum hastanede, durumumuz henüz belli değil. Yarın belli olur herşey inşaallah... Sabah bi şok önce ağladım sonra dedim ki kızım kimin için ağlıyorsun, onların sahibi sen değilsin, Yüce mevlam. Hiç ummadigin anda sana iki tane can nasib etti, kendine gel. Veren de alan da o. Yaşatacak olan yine o. Kendime geldim anlayacağınız. Kendi kendimin psikologu oldum;-) Her neyse, diyeceğim o ki. Kendinizi strese sıkıntıya sokmayın boş yere canlar. Ben ki ilk denemem de hamile kaldım hem de ikiz, ne bir tedavi ne bir sıkıntı, Rabbimin takdiri işte. Hamilelik belirtisi olarak bile en ufak kanamam olmadı. Hastane ye sadece rutin kontrollerime oglanları görmeye gittim güle oynaya. Ama bakın şimdi 24+3 te 620 ve 650 gramcik ogullarimla erken doğum riskiyle hastanedeyim. Neymiş, bütün tedbirlerimizi alıyoruz, bol bol dua ediyoruz ama unutmuyoruz ki Rabbim ne derse o olur. Şimdi de bizim tek duamiz hayırlı bir şekilde önce 28 haftayı görmek. Dualarinizi bekliyorum bol bol... Eğer yarın yatış verirse doktorlar kısa kısa da olsa sizi haberdar etmeye çalışırım durumumuz dan. Telefondan girdiğim için bu destani yazmak 45 dk mi aldı. :-D Hepiniz yüce Rabbime emanet olun... Önce DUA sonra TEVEKKÜL...

Takdiri ilahi güçlü duruşundan dolayı tebrik ederim seni arkadaşım sen kadar iyi olursan bebeişlerinde iyi olacak Allahın izniyle haftalar geçtikçe daha tedirgin oluyorum acaba benimde böyle olurmu diye hep dualarımdasın..

günaydın bu arada herkese hapşırmadan dolayımı bilmem kasık ağrılarım var bol bol dinlenmek istiyorum.Henüz tam iyileşemedim :KK43:

3 aydan beri hem kakao yağlı nemlendirici hem de lierac kullanıyorum, bazen günde 1 bazen günde 2 sürmeme rağmen göbeğimin altında çatlaklarım oldu :KK14::KK14: zaten çatlamaya müsait bir yapım var, ergenlikte kalçamda olmuştu çatlaklar. hamileliğin sonuna doğru engelleyemeyeceğimi biliyordum ama daha 23. haftada bu noktaya gelmek canımı sıktı. Rabbim izin verir de 34-36ları görürsem ne hale geleceğim kim bilir...gerçi bir yanım da hele o haftaları görelim de çatlak da oluversin diyor ama görüntü de hakikaten çok kötü. krem de sürüyorum, daha ne yapacağım acaba??

Canım bu çatlak genetik bişi. sen ne yaparsan yap ya olacaklar, ya olmayacaklar. o yüzden canını sıkma hiç, hamilelik bitsin, gider lazerle falan düzelttirirsin. benim annem de öyle diyo, hiç üzülme çatlarsan diyo, sonra gider düzelttiririz diyo. annemin de olmamış benim, ablamın da olmadı hem de ablam 3 hamilelik geçirdi. benim de iyi durumda şu anda çok şükür. kullandığım kremin adını vereyim, belki denemek istersin, palmer's cocoa butter massage lotion. çok ucuz (24 tl falan) ve bence bana iyi geldi. kokusu da çok şeker. günde bi kez sürebiliyorum sadece ama iyi geldi bence. amazonda yorumlarına bakmıştım alırken, baya güzel yorumlar almış, o yüzden almıştım ben de. watsons mağazalarında, bebek reyonunda var. işine yarar belki...ucuz olunca bol bol da sürersin :))

Kızlar bisi sorcam ya benim arada karnım toplanıyo gibi ortaya sanki bebekler dönüyo veya kayiyo gibi hissediyorum içimden dista bi belirti yok ve icim bi tuhaf oluyo tansiyonum düşüyo gibi oluyo bu normal mı sizde de oluyo mu? Ve En fazla 5-10 sn sürüyor bi durum ve geçiyo..gunde 1-2 kez yasıyorum bunu..
Canım dün doktor kontrolüm vardı, bana üstten ultrasonla bakıldı sonra hoca çıktı alttan bakmak için üstünü çıkarttım yattım tam senin dediğin gibi oldu o anda girse soracaktım ama geçti gelene kadar öyle olunca daldım yoksa tam iyi denk gelmişti keşke sorabilseydim... Bir dahaki kontrolüm detayli usg inşallah perinatologa sorayım. Buraya da yazarım...
Aksu'cum ya, benim doktroa kültür mevzusunu sordum, biz burada alttan bakmayı pek istemiyoruz. Genelde hastalar kendilerini çok rahatsız hissediyorlar, biz de bakmıyoruz alttan. sen haftada 1-2 ılık sirkeli suyla yıka, hiç bişey kalmaz dedi. bu enfeksiyondan korkuma söylicem doktora, idrar testi yapsın ama vajinal kültür vermesem eksik mi kalır????

Bir de ben 10 tane okumuştum canım bu hafta. Daha da okuycam inşallah bu gece. Umarım 50'ye tamamlarım. Haber veririm yine okursam. öptüm
Canım alttan bakılması cidden gıcık bir his ama Allah korusun bebişlere birşey olacak bir durum değil, bence bi kültür aldır enfeksiyon daha önemli, idrarı zaten yaptır...bu arada asıl alttan bakılmadıysa mutlaka rahim ağzı uzunluğuna baktır. Benim doktor ultrason da kısa bakar pek soru sordurmaz tek tek kilo vs not alıyor ama bana söylemez, ama 3 hafta öncede alttan rahim ağzına bakmisti bu seferde baktı bide spektrum mu neyse o aleti direk takmiyo ama onunla hafif açıp akıntıma bakıyo (kültür bir kere aldi bi daha da almiycakmiş) mantar kremi 1 tane kullanmıştım akıntım fazla olmayınca tekrar kullanma dedi... Neyse kafanı çok karıştırmayım da:KK1: kültürü geçtim rahim ağzına mutlaka baktır derim...

Canım o yarım ay olanlar mantıklı değil. uyurken o taraftan bu tarafa döndüğünde yastığı da taşıman gerekecek. ben almayayım demiştim ama artık kocamanım, olacak gibi değil. ben de kayınvalideme diktiriyorum bu en büyük olanlardan. dikecek biri varsa diksin, çok pahalı 100 lira bu benim beğendiğim, o yüzden diktiriyorum bak şöyle bişi:

Eki Görüntüle 893100

Bu da pek büyük değil mi kocalar nerde yatacak:KK1: canım sen bi kullan o zaman bize de işe yarayıp yaramadığını söylersin olmadi bende diktiririm nasılsa daha erken bana...

yok yaa ben biraz daha çalışırım umudu taşıyorum :KK1: evde de yapacak şey var ama canım istemiyor ya elim gitmiyor...tez yazmam lazım aslında, daha da ağırlaşmadan yazıp bitirmem lazım. bugün biraz çalışırım belki

yazabiliyosan yaz, inan bana 3 hafta sonra sandalyede oturmak bile belini ağrıtacak. o yüzden canım, yazabiliyoken yaz :))

Canım bu çatlak genetik bişi. sen ne yaparsan yap ya olacaklar, ya olmayacaklar. o yüzden canını sıkma hiç, hamilelik bitsin, gider lazerle falan düzelttirirsin. benim annem de öyle diyo, hiç üzülme çatlarsan diyo, sonra gider düzelttiririz diyo. annemin de olmamış benim, ablamın da olmadı hem de ablam 3 hamilelik geçirdi. benim de iyi durumda şu anda çok şükür. kullandığım kremin adını vereyim, belki denemek istersin, palmer's cocoa butter massage lotion. çok ucuz (24 tl falan) ve bence bana iyi geldi. kokusu da çok şeker. günde bi kez sürebiliyorum sadece ama iyi geldi bence. amazonda yorumlarına bakmıştım alırken, baya güzel yorumlar almış, o yüzden almıştım ben de. watsons mağazalarında, bebek reyonunda var. işine yarar belki...ucuz olunca bol bol da sürersin :))

canım ben de vaseline markasının kakao yağlı ve e vitaminli vücut losyonunu kullanıyorum, o da oldukça iyi nemlendiriyor. uzun süre nemli yumuşak oluyor orası. o nedenle sanırım ben ne yapsam fayda etmeyecek. cildim müsait buna...lazer çözüm olur mu bilmem. artık bikini giymeyeceğim o olacak :KK9::KK9:

Canım dün doktor kontrolüm vardı, bana üstten ultrasonla bakıldı sonra hoca çıktı alttan bakmak için üstünü çıkarttım yattım tam senin dediğin gibi oldu o anda girse soracaktım ama geçti gelene kadar öyle olunca daldım yoksa tam iyi denk gelmişti keşke sorabilseydim... Bir dahaki kontrolüm detayli usg inşallah perinatologa sorayım. Buraya da yazarım...

Canım alttan bakılması cidden gıcık bir his ama Allah korusun bebişlere birşey olacak bir durum değil, bence bi kültür aldır enfeksiyon daha önemli, idrarı zaten yaptır...bu arada asıl alttan bakılmadıysa mutlaka rahim ağzı uzunluğuna baktır. Benim doktor ultrason da kısa bakar pek soru sordurmaz tek tek kilo vs not alıyor ama bana söylemez, ama 3 hafta öncede alttan rahim ağzına bakmisti bu seferde baktı bide spektrum mu neyse o aleti direk takmiyo ama onunla hafif açıp akıntıma bakıyo (kültür bir kere aldi bi daha da almiycakmiş) mantar kremi 1 tane kullanmıştım akıntım fazla olmayınca tekrar kullanma dedi... Neyse kafanı çok karıştırmayım da:KK1: kültürü geçtim rahim ağzına mutlaka baktır derim...

Bu da pek büyük değil mi kocalar nerde yatacak:KK1: canım sen bi kullan o zaman bize de işe yarayıp yaramadığını söylersin olmadi bende diktiririm nasılsa daha erken bana...

Canım benim kendi doktorum hiç alttan bakmadı. rahim ağzını hep ultasonda ölçtü ama geçen hafta (2 hafta önce miydi yoksa?) üni hastanesine gittim sırf dosya açtırmak için, ordaki doktor alttan baktı rahim uzunluğuna. ama çok canım yandı ya çok hem de bi de çok utandım falan bi tuhaf oldum ama en çok canım yandı. :KK43::KK43: benim doktorla aynı şeyi söyledi 4 cm dedi. benim doktor da aynı şeyi söylemişti.bi daha 2 hafta sonra gel dediler üni hastanesinde, geldiğimde yine alttan bakacak mısınız dedim, evet dedi ben de gitmicem. acıyo. ya benim doktor erkek, o yüzden ben de çok üstelemedim kültür al falan diye. benim de akıntım oluyo ama mesela günde 1 günlük pede bulaşacak kadar. öyle doldurmuyo yani. o yüzden de pek endişe etmedim ama işte, artık duyduklarımızdan sonra insan ister istemez korkuyo...

yastığı da bi diksin kayınvalidem, söylerim size iyi mi kötü mü. kocişle de bi şekilde sığcaz artık kuzum. ölüyorm ben yatakta ya uyumak işkence...

Ya dün falan giremeyince özlemişim seni :))) evet canım haftada 1-2 kez orayı ılık sirkeli suyla yıka, bişeyciğin kalmaz dedi bana ama benim doktor biraz rahat bi insan. eğer şüphelendiğin bişey varsa sor mutlaka doktoruna. Allah korusun, benim de ödüm kopuyor enfeksiyondan falan artık. eşimin tahminlerine göre 38 e gelcekmişiz, öyle diyo. o yüzden de sezaryen olcaksın kesin diyo. ben 34 gibi düşünüyorum ama kısmetten öteye geçilmez. bakalım. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize, amin.
:KK16:bende özlüyorum sizi canım azıcık ihmal edince topiği...allaha şükür anormal bi akıntım yok kaşıntı koku ypk ama yinede yapıyım nolur nolmaz.küvözde kalmasınlarda hafta hiç umrumda değil valla:KK43:38 de çok ileri kız:))tek gebeler o haftada sezeryanla doğuruyo:KK9:

Benim daha yok allaha şükür:nazar:annem 4 doğum yaptı kaymak gibi:)inş ona çekmişimdir.

Canım benim kendi doktorum hiç alttan bakmadı. rahim ağzını hep ultasonda ölçtü ama geçen hafta (2 hafta önce miydi yoksa?) üni hastanesine gittim sırf dosya açtırmak için, ordaki doktor alttan baktı rahim uzunluğuna. ama çok canım yandı ya çok hem de bi de çok utandım falan bi tuhaf oldum ama en çok canım yandı. :KK43::KK43: benim doktorla aynı şeyi söyledi 4 cm dedi. benim doktor da aynı şeyi söylemişti.bi daha 2 hafta sonra gel dediler üni hastanesinde, geldiğimde yine alttan bakacak mısınız dedim, evet dedi ben de gitmicem. acıyo. ya benim doktor erkek, o yüzden ben de çok üstelemedim kültür al falan diye. benim de akıntım oluyo ama mesela günde 1 günlük pede bulaşacak kadar. öyle doldurmuyo yani. o yüzden de pek endişe etmedim ama işte, artık duyduklarımızdan sonra insan ister istemez korkuyo...

yastığı da bi diksin kayınvalidem, söylerim size iyi mi kötü mü. kocişle de bi şekilde sığcaz artık kuzum. ölüyorm ben yatakta ya uyumak işkence...
Niye o kadar yandı canın acaba kastın mı ki kendini, neyse bakılmış olmuş zaten..
Bu arada sirkeli suyu çok duyuyorum sana da direk doktorun söyledi demi? Ölçü nasıl ayarlıycaz haftada 1-2 yapmakta fayda var her ihtimale karşı. Marketten aldığımız üzüm sirkesi ile demi?
Ayyy kokuyu düşünemiyorum:KK1:

daha önce yaşayan arkadaşlar olmuştu her gün yeni bişey çıkıyo dün geceden beri el kol göğüs sırt kaşıntısından duramıyorum nemlendirdim sabahın köründe duş aldım ama hala devam :KK43: kaşınan yrleriniz özellikle nerelerdi...

X