2014 ikiz anneleri

arkadaşlar sabah kaşıntımı yazmıştım o zamandan beri hastanedeydim karaciğer enzimlerim 2 katına çıkmış böyle olan varsa ciddiye alsın..

Hiç korkma canım benimde maksimum 100 olması gereken değer 250 çıktı... geceleri yatmadan 2 tane ursafolk içiyorum doğuma kadar içmem gerekiyor ...Sanada verecekler bu ilaçtan büyük ihtimal ... Hiç aksatmadım Kaşıntılarım 10 gün içinde tamamiyle geçti ..

Anladım canım.o arkadaşın 3 er kiloyu nasıl doğurmuş:)ne yemiş ne içmiş:)

Merhaba kızlar,ancak girebildim kimsecikler yok..
Bugün midem delinmiş gibi yiyor yiyor doymuyorum ya..

Canım evet,böbrek büyümesi hamilelikten sonra geçiyormuş,zaten rahim baskı yaptığından oluyormuş.Acısından ağrısından değil de bebeişlerimi etkiler diye ya da ameliyat filan gerekir diye korkuyorum,yoksa idare et dese sesimi çıkarmam.
değerlerim için de evet biraz yükselmiş ama ikiz gebesin tabi yükselir,korkma dedi,korkulacak nokta o sayıların yüzlerce artmasıymış,göz aklarının portakal rengi olacak kadar sararması,bizim her yerimizi resmen parçalayıp kanatacak kadar kaşınma noktasına gelmemizmiş,önce alerji ilacı yazayım dedi sonra vazgeçti,deniz suyu veya tuzlu suyla duş al dedi.

Allah yardımcın olsun öncelikle,düşünce tarzına,teslimiyetine hayran kaldım,en doğrusunu yapmışsın,keşke hepimiz öyle olabilsek,herşeyin sahibi o,biz kimiz ki,ama biz insani duygularla düşünüyoruz,bebeklerimize bağlandıktan sonra hep bizimmiş gibi kaybetme korkusu yaşıyoruz,inşaallah kasılmaları durdurular,30 küsürleri görürsün yavrularınla.arkadaşlar sormuş,ben de merak ettim,nasıl bir kasılmaydı,nerden anladın,ne hissettin de gittin,belki bize de faydası olur.

Canım geçen gün cvp yazdı sağolsun,sanırım belgüzardı,onun değerleri kadar yükselmemiş henüz çok şükür,ben kaşıntılardan çok rahatsız olunca netten hastalık belirtilerine baktım,çoğu oluşmaya başlamıştı,forumdan da üzücü haberler gelince korktum haliyle,ama olsun biraz panikledim,ağladım,üzüldüm ama en azından boşvermedim,ya kötü birşey olsaydı Allah korusun..

Sağol canım,inşaallah daha da kötüleşmez,bu bile yeter bana.
Birkaç hafta önce okulda birkaç kez fenalaştım,tansiyon düşmesi zannettim ama tam olarak o da değil,ne oldu anlamadım,sonra dr gittim,nasıl başladığını tek tek anlattım önce böyle oluyor sonra şöyle diye..benim bu fenalaşmam bel ağrısıyla başlıyordu,durduk yere bıçak gibi saplanan bi ağrı,dr şeker düşüyor dedi,sonra da bi de böbreğine bakalım dedi,büyümeyi farketti,yani onun dikkatiyle oldu sanırım,yoksa benim aklıma hayatta gelmezdi.şimdi mesela birazcık tuvalete sıkışayım,onun büyüme var dediği böbreğimde ağrı oluyor hissediyorum.Sen de rica et,ultrasonu 2 dk tutuversin beline,anlıyorlar zaten normal mi büyümüş mü diye.

benim eşim de hasta olmayayım diye kombiyi açınca kaşıntılar başladı:) o benden önce uzanıyor uyuyalım diye,ben de geliyorum diyip kombiyi kısıyorum,yoksa uyanıyorum.bu arada 2 minik petek tanımlaman çoooook hoşuma gitti,yirim ben o petekleri ya.)

Canım arada eciş bücüş şekillere giriyor ama hiç dikkat etmedim yer mi değiştiriyorlar diye.bu arada hareketlerle beraber fenalaşma da olmadı sanırım.

Sirkeli su mu,ben de yapayım korkmaya başladım,bu ara akıntı rengim hafif değişmeye başladı sanki.

Ben yastık almadım ya da diktirmedim birkaç ay kullanılacak diye ama aynen bu mantıkla uyuyorum,köşe takımımın bi sürü kırlenti var,kendimi sağdan soldan askeri barikat gibi kuşatmaya alıyorum,karnımın arasına sırtıma belime elimden geldiğince destek oluyorum,tabi uyku sırasında bozulup kayabiliyor ama yastık alamayacak olanlara tavsiye ederim:)

Ameliyatla mı? ben ameliyat olmak istemiyorum,hamileyken narkoz almak sakıncalı olmaz mı,Allah'ım sen yardım et,inşaallah daha da kötüleşmez,ya ağrısı sızısı önemli değil,ki çok şükür katlanılmayacak boyutta değil,doğuma kadar götürürse beni zaten doğumdan sonra normale dönermiş.Sana da geçmiş olsun canım,dinlen bol bol fırsatın varsa,Allah şifa versin.

canım kaşıntı bende çıktı,tüm vücudum hatta saç diplerim bile deli gibi kaşındı,ama en yoğun koltukaltım,kollarım,bacaklarımın alt kısmı ve el-ayak avuç içleri idi.tam geçmiş değil,karaciğer enzimlerine baktır canım,bende yükselme çıktı ama dr ilaç yazmam şimdi dedi,daha çok yükselirse yazarım dedi,tuzlu suyla duş almamı önerdi aklında olsun.

Canım benim ayrıntılı usg.mi yapan prof.a sormuştum aşı olayım mı diye ol demişti,ben de 2 doz oldum.

Maşallah hande 34.haftaya gelmişsiniz,çalışıyorsun daha demi canım,darısı inşaallah başımıza,ben de izin aktarabilmek için istiorum ama gidişat ne gösterir bilinmez ki,hayırlısı.kaç kilo aldın,göbüş zorlamıyor mu?doğum zamanı için dr ne diyor?

doğumdan önce karın küçülüyor muymuş canım? Belki sen panik yapıyorsundur,dr.lar ne diyor,hayırlısıyla küveze ihtiyaç duymayacak zamanda gelsin kuzucuklar inşaallah.eşine kızgınsın ama çağır bence de,bu çok özel bir an,bir daha şahit olamayacaksınız,hem inan yavrularını görünce o da değişecektir.

Kaşıntılardan birkaç kişi bahsettik,biri bendim:) ÇOk çok artarsa ihmal etme e mi canım?
Böbrekten de ben bahsettim,canım diğer ark.lara da söylediğim gibi henüz acısı katlanılmayacak gibi değil,sorun etmiyorum ben,çünkü hamilelikte olup sonra geçiyormuş.ama dr büyüme artarsa katater takmak lazım diyor,sağlığım/sağlığımız tehlike altına mı giriyor tam bilmiyorum,hani dese evet büyüme arttı,bak çok acır filan boşver der sabrederim herhalde ama idrar yapamayacak duruma gelirsem ee bebeklerin suyunu,kendi vücudumu nasıl temizleyeceğim,onu düşünüyorum,mecbur kalmadıkça ben de taktırmak istemiyorum bakalım.

Çok geçmil olsun arkadaşım.nolcak peki?ilaç falanmı kullancan

sağol canım ek tahliller verdim bir kısmı yarın biride 4 gün sonra çıkacak yarın heyet raporlu bir ilaç yazacaklar şu anlık bu kadar ama kaşıntı öyle böyle değil rabbim düşmanıma vermesin bir adı da gebelik kolestazı gibi birşeymiş bunun doğuma kadar kaşıntı kalabiliyomuş ve kesinlikle erken doğumu tetikliyormuşşş......lütfen dua edin bana

Maşallah hande 34.haftaya gelmişsiniz,çalışıyorsun daha demi canım,darısı inşaallah başımıza,ben de izin aktarabilmek için istiorum ama gidişat ne gösterir bilinmez ki,hayırlısı.kaç kilo aldın,göbüş zorlamıyor mu?doğum zamanı için dr ne diyor?

Çalışıyorum cnm son 2 hafta inş.... Aynen bende aktarayım istiyorum birde evde yalnız psikolojim bozuluyor okulda 2 insan yüzü görüp kendime geliyorum 20 kilo aldım ama gebelik öncesi çok zayıftım almam lazımdı zaten G
göbüş zorlamazmıı ama şu var o son haftalarda söylenen nefes darlığı v.s olmadı şükür çok korkuyordum bundan... bir tek yanlışlıkla sırtüstü yatarsam ozaman nefessiz kalıyorum .... Soluma yatmaya öyle bi alıştımki artık sol omzumu tamamen hissetmiyorum sağa dönemiyorum nedense sağ taraftaki bebeğimin yeri dardı acaba onlamı alakalı diyorum sağa yatınca karnın o tarafında ağrı oluyor

arkadaşlar sabah kaşıntımı yazmıştım o zamandan beri hastanedeydim karaciğer enzimlerim 2 katına çıkmış böyle olan varsa ciddiye alsın..

Canım Allah şifa versin,ben yeni girdiğim için sabahki yorumunu yeni görüp karaciğer testi yaptır diye yazdım,çünkü ben de 2 gün önce yaptım,inşaallah çabuk toparlanır değerlerin,ilaç verdi mi dr?değerin kaçtı yazar mısın,dr bana henüz korkulacak kadar yüksek değil dedi,içim rahat etmedi,seninki kaçtı?

Hey maşallahRabbim bize de nasip etsin,ben de sedef gibi merak ediyorum,ne yedi ne içti de bebişler böyle güzel gelişti,darısı başımıza inşaallah.

bir de sen ayakta mı çalışıyorsun,merdiven çıkıyor musun? ben oturarak ders anlatıyorum genelde,yaramaz sınıflarda ya da yazılılarda ayakta durmam gerektiğinde çok youluyorum,bi de en yukarıdaki sınıflara çıkana kadar fenalık geçiriyorum nerdeyse:)

Sen beslenmende,dinlenme rutininde nelere dikkat ediyorsun?Yazar mısın canım,çok sordum ama belki atladığımız birşeyler vardır bize de yardımın dokunur

Benim de değerlerim hep üst sınırdan fazla çıkmıştı ama aralarında dağlar kadar fark yoktu,100e kadar korkmaya gerek yok anlamını çıkarabilir miyiz yani?bana ilaç vermedi dr,çok yükselirse yazarım dedi.

canım inşaallah düzelir en kısa zamanda sakın moralini bozma,bak bende birkaç gün yazdım burda kolestaz diye,nette okuduklarım yüzünden psikolojim bozuldu,erken doğum,ölü doğum,kaka yapma neler neler okudum,dr sordum,kolestaz bunlara sebep olmaz dedi ısrarla,çok evham yapma ikiz gebelerde tabi ki yğkselebilir dedi,bana ilaç vermedi kaşınmama rağmen,senin değerin benimkinden yüksek çıkmış tabi ama ilacı,çözümü olan bir durum bu.bak handeta yaşamış geçmiş,bir ark daha vardı sanırım belgüzar,600 mü 300 mü ne demişti bir değerine,dr bile şok olmuş,ama onunki de geçti diye biliyorum,üzme kendini geçecek inşaallah.

anladım canım Allah yardımcın olsun,ben de çalışabilmek istiyorum ama çok da plan yapamıyorum/hayal kuramıyorum,Rabbim ne nasip ederse onu yaşayacağız.hayırlısıyla senin haftaları görmek bize de nasip olur inşaallah.

Kızlaaaaaaaaar,eve geldiğimden beri oğluşlarım Allah korusun sanki dışarı çıkmak ister gibi vajina girişine doğru sert vuruyor arada,hatta sanki bir ara dudaklar dışarı doğru esnedi gibi hissettim,korkuyorum,yer daralıyor diye mi böyle yapıyorlar?kese onların hareketiyle patlayacak kadar ince midir? nolur birşey yazın.

Amin inş... canım ben normal ilköğretim okulunda otizmli çocuklarla çalışıyorum ... Oçem sınıf öğretmeniyim yani yazılı v.s yapmıyorum sınıfım 2 . katta oturuyorum tabi ama psikolojik olarak yorucu bir iş bizimkide ...Velilerim anlayışlı teneffüslerde yanımdalar hep..
Beslenmede başından beri doktorum canın ne istiyosa onu ye dedi Bende hep ona uydum yani ay bugün bal yemeliyim yok pekmez içeyim demedim canım isterse yedim .. ama özellikle dikkat ettiğim her gün 1 yumurta hiç aksatmadım... magnezyuma ek olarak muz ve minarelli su (içinde magnezyum var bolca) aksatmadım ..

Kaşıntı ilacı için ; doktor bana doğuma alıyorum dese giderdim okadar berbattı yani kaşıntı .. doktorun ilaca gerek görmediğine göre sende çok ihtiyaç duymadığına göre aşırı kaşıntın yok demekki... Benim 2 değer alt ast sanırım normaldi alp çok yüksek çıkmıştı100e kadar normal... üstü çok rahatsız ediyorsa ilaç verilebilir diye biliyorum..

canım bende kaşıntı var ama önemsemedim doktor hangi ilacı verdi nasıl bir tedavi şekli var ne dedi

yeni gördüm canım cevap yazmışsın

Son düzenleme:

Ya ben sonucuma baktım da şimdi alt,ast var ama alp yok onu ölçmemişler kaşıntım 2 gece beni uyutmadı normalde(1 haftadır var) ama dr her yerini parçalama noktasına gelirsen tehlike sınırlarına gelmiş olursun dedi,bilemiyorum rahat mı davrandı yoksa böyle mi gerçekten?

evet sen de psikolojik olarak çok yoruluyor,çok emek veriyorsun.ben de kaprisli ergenlerle uğraşıyorum(kötü denebilecek bir okul malesef)psikolojik olarak yıpratıcı bizim öğrenciler,dayak yemiş gibi oluyorum bazen eve geldiğimde.

ya yumurtayı uzun zamandır hergün yeme gibi bir durumum yok,zaten başlarda da olamadı,ya Ramazandı,ya iştahsızdım,ya canım kahvaltı değil yemek istiyordu..sırf onlar için yiyorum,tiksinme demeyeyim de yumurta yiyince fenalık geçirecek gibi oluyorum,eşime de dedim,doğumdan sonra hayırlısıyla eve uzun zaman yumurta almak yok diye:)
Magnezyum kaç tane içiyorsun? seninkilerin cinsiyeti neydi?şu anda kaç kilo oldular?

Korkma canım o tekmeler hepimizin aklını başından alıyo ama normal:)ben bazen elimle oramı tutuyorum sanki çıkacaklar gibi:)

Korkma canım o tekmeler hepimizin aklını başından alıyo ama normal:)ben bazen elimle oramı tutuyorum sanki çıkacaklar gibi:)

aynen dediğin gibi canım,hatta bi ara öyle baskı ve değişik bir his geldi ki Allah korusun sanki su gelecek gibi,o kadar korktum ki,Allah bizim korktuklarımızla imtihan etmesin..

Yok canım pruloton a başlamadık daha her gittiğimde coraspirin ve decaviti kullanıyosun dimi diye onaylatiyor bana..unuttuğunu sanmam yani..belki daha sonra başlarız şimdilik bi sıkıntım da yok ağrım leke falan..belki de ondan..cunku leke kanama oldumu hiç diye soruyo her gittiğimde..
Toplanmaları da yeni yeni hissediyorum ya ins kötü bise degildir..

Son düzenleme:

Canim ya bu rüya olayi genel olarak bi cogumuzda başladı bende aynen bebeklerle ilgili rüyalar görüyorum artik agliyorum ruyalarimda

AYY seninkiler dahada zordur tabi benim öğrencilerim melek gibi koruyucu meleklerim ... Bende aynısını sütte yaşadım cnm çok sevmeme rağmen içemedim halada içemiyorum o nedenle zorlamıyorum kendimi .. ama yumurtayı seviyodum tiksintide gelmeyince yiyorum bazen 2 yi buluyor :)) Magnezyum 2 ye çıkabilirsin dedi doktor ama içecek vakit bulamıyorumki herşey saaatli :S bende gündüz muz mineralli su akşamlarıda magnezyumu içiyorum ... Benimkiler oğlan cnm :)) geçen hafta 2200 lerdi ikiside biri az daha fazlaydı ama tabi çok net kiloyu vermiyor ultrasonlar tahmini ...
bu arada kaşıntı için ben dahiliyeye gittim zaten kadın doğumcular bu ilacı veremiyor diye biliyorum

Son düzenleme:

Allah bağışlasın canım oğluşlarını,benimkiler de erkek Allah izin verirse.
Haklısın çalışınca neyi ne zaman yiyip içeceğimizi ayarlayamıyoruz,ben de okulda süt içmek istiyorum mesela ama ocak yok,soğuk içemiyorum pek.
Dünkü kontrolde dr.um hedefimizi 2 kg olarak belirledi,ben de sordum hangi haftalarda bu kg.ya ulaşıyorlar diye,32-33 dedi,demek doğruymuş,inşaallah biz de en az o haftaları ve kiloları görürüz,seninkiler de 37yi görürler hayırlısıyla inşaallah.ay doğuma az kaldı,heyecanlı mısın,hazırlıkların bitmiştir herhalde :)

Geçen hafta burdan sordum arkadaşlara dahiliyeye mi gitmeli diye,bana o mantıklı gelmişti,ama hatırlayamadım şimdi bazı ark.lar önce kendi dr.uma gitmemi önerdi,ben de kadın doğuma gidip yaptırdım testleri,dr endişelenme diyince de dahiliyeye gitmedim ,bu arada 1 saattir gene hatır hutur başladı,dün kesilmişti ne güzel.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…