2014 ikiz anneleri

Aksucum ben her gidistee olculuyio olculmesede bana gore onemli dgl cunkuu orda olcunce iyi cikip hastane kapisinda duser yada yukselir tansiyon onuda gec zaten kendini kotu hissedincee tansiyon aletim var evde olcuyorum djital tartimda var herseyine soluyo

Benimde kafama takilan ALLAH KORUSUN HASTANE erken yatsak napcaz oda fiyatlari yuksek geliyo karmakarisigim.20.haftadan sonra ayrintili ultrosanu baskenttemi yapicaksin .arkadasima prof bakmis 180tl bide cd foto vermis cok guzel ilgilenmis oraya gitmek istiyorum ama karar veremedim sen ne dusunuyosun bu konudaa....
Ben bide her ay baskentte gitmiyirun bi doktorum daha var hem detayli ilgileniyo hem ucreti uygunn..

Merhaba kızlar,

Aleyküm selam,bilmukabele canım,Rabbim sizi de korusun.başkalarına bakma canım,bana da aynı cümleler söyleniyor,en çok canımı sıkan da yazdığın gibi maşallah bile demeden oh ne güzel ikisini birden aradan çıkaracaksın lafları,sanki biz onun derdindeyiz,korkularımızı anlamaya çalışıp dua etmek,moral vermek varken..neyse boşver bak bu haftalara kadar gelmişsin,Allah'ın izniyle bundan sonrası güzel olacak,hem ilk şaşkınlıklarımızı atlattıktan sonra bebek bakımı ve kilo verme üzerine de konuşacağız,hatta birbirimizi motive etmek için liste yaparız kim ne kadar verdi diye ya da albüm yapıp göbek fotosu paylaşırız,gaza gelir hemencik veririz.tek derdimiz kilo olsun,yavrucuklar sağlıkla gelsin de.

ben de derste,veya kimseciklerin olmadığı bir zamanda sokakta filan doğurmaktan korkuyorum,eşim komşu illerden birinde çalışıyor ve özel aracımız yok,çağırdığımda hemen gelemez,ailem de burda değil,yapayalnız bu süreçle karşılaşmaktan çok korkuyorum,inşaallah vakitlice,güzel bir haftada ve eşlerimiz yakınlarımız yanımızdayken bu sinyalleri almak ve hastanede değilsek vakitlice yetişip güvendiğimiz dr.larla doğum yapmak nasip olur hepimize.Amin.

benim de ölçmüyorlar canım ya,ben de bebişleri görecek olmanın heyecanıyla söylemeyi unutuyorum ama ölçmek lazım.tartı al mutlaka,ama iyi birşey olsun,yani bir kere üzerine çıkınca verdiği sonuçla 1 dk sonraki sonuç aynı olsun,tutmuyorsa hayır gelmez o tartıdan.eşim suyu,yağı,kemiği,kası bile ölçen tartı aldı ben hamile kalınca,ilk başlarda çok çıkardım ama şimdi azalttım ölçmeyi.asıl doğumdan sonra lazım olacak:)))benim de tansiyondan yana korkum var ve şeker düşmem var,bunlar için bir yol bulmam lazım.

Selam kızlar bugun ilk defa pazar arabamı alıp pazara gittim evime yakın kuruluyor bugun..hem temiz hava aldım hafif bi yagmur ciseliyodu..bi guzel sebze meyve doldurdum koy yumurtası aldım ceviz aldım köylü teyzelerden:) eve geldim yemek yaptım etten hala tiksiniyorum ama sebzeler cok guzel geliyo:) sanki hamile degilmişim gibi enerjik hissediyorum bugun..2. Trimester boyle geçerse cok iyiymiş:) birde nevresimleri dehistirdim sadece yorganı geçirmedim korktum agır geldi o duruyo..uzandım simdi bebeklerim pitirdiyo :) simdi yorulmuşum:) benden haberler boyle herkes iyidir ins?

Son düzenleme:

Evet canım 2. trimester enerjik geçiyor nazara gelmediğin sürece varsa etrafında o tarz insanlar aman ha çok iyiyim süperim filan deme:) sonlara doğru yavaş yavaş sıkıntılı dönemler başlıyor,senin daha bol bol zamanın var,kendini yormadan gez,toz,hava al,nasılsa bebişlerden sonra bi süre ev kuşu olacağız

Haklısın canım iyi olsak da eh iste dicez mecburen..zaten herkes karnıma takik su anda her bi yere gittiğimde basıma bisi geliyo ögrendim artık iyiysem bile eh demeyi..Allah'a şikayet olmasın tabi de..

Göğşen bey ayda bir mi çagiriyor? Diger doktorun kim nerde? Kafam karisir diye gitmiyorum başka yere ama sirf arada görmek için gitmek isterdim
Ayni hastanedeyiz ama uygulama farkli hemşireler mi ölçüyor? Soyleyim ben de bu sefer. Düşük olmasi değil ama yuksek cikarsak takip etmek gerekir...bide sen magnezyum başladin mı? Başlatirsa bana da söyler misin TSH ne oldu Canim düşüktü???

Canim 19+ gibi filiz hocayi düşünüyorum yada eyüp Ekici diyodum ama sanirim başkente gidicem hem Allah korusun bi problem olursa Hulusi hocayla filiz hoca daha iyi bağlantı kurar. 3-4 hafta sonra tekrarda cagiriyormus galiba tekrar büyük ekran görürüm

Dediğin olay benim de çok kafami karistiriyor, aylarca yatan var hastanede altından kalkmasi zor başkentte, artik öyle bir durumda özel odada kalmam zaten günlük 500 tl:18: normal odada 2 kişilikmis, hocanin hastasi olunca ilgilenirler hem hoca da haberdar olur yada Allah korusun ani doğum olur müdahale edilir öyle 1 ay falan yatsak rahat 3000 gider:18: inşallah kuzularimiz vakti zamaninda planli gelir

Amin Canim.... Sen maşallah demeyene de dedirt hemen en zindan bi nas felak oku, bende buna çok takığım.... İnşallah kuzucuklarimiz saglikla kuveze bile girmeden gelirler... Bebişlerinle Allah'a emanet olun...

Flufem nerde kızlar ya ins kötü bisi yoktur merak ettim kaç gundur yok ortada..

Yok Canim ne zahmeti öyle yaparim Allah'in izniyle...

Bende güya 8. Hafta da Saglik ocağına gidip kayit yaptirdim bir kere bile arayip sormadilar

Normalde tansiyonun hep düşük olur ama hamilelikte başka tabi Allah korusun yükselmesinde...

Maşallah Canim evet 2. dönem daha güzel yarasin aldiklarin sana da kuzularina da Rabbim keyfini daim etsin...

durudenizderya dualarımız seninle ... aniden sancılansan bile en güvenilir yerdesin ... güzel düşünelim güzel olsun ... Allah sağlıkla almayı nasip etsin kucağına ...

kızlar 1-2 sorum olacak ben hastane çantasına 2 lohusa pijaması koydum gecelik olması şart mı??? ben çok üşürüöm yazın bile gecelik giyememki

birde ilaçlarım okadar fazlaki bir türlü saat ayarlaması yapamıyorum 2 kan hapı 1 elevit 2 magnezyum ... ilaç etkisinin artması için bunları açmı tokmu içmek gerekiyor ... kafam karışıyor her seferinde ..doktoruna soran varmı bu konuyu ????

Ya kızlar annem sağma makinasına ne gerek var sen çalışmıyosun en iyisi emzirmek diyo süt kanalların duygusal temasla açılıyo diyo ihtiyacın olursa o zaman alırsın şimdiden toplama diyo herseyi..napicam bilemedim..eşimde duydu bunları simdi o da aynı seyleri söylüyo sen istersen ihtiyac duyarsan ben alırım doğduklarında sen simdi daha lazım olan seyleri al diyo.. Bende ısrar etmedim amaan bide bi arkadasıma sordum hiç kullanmadım dedi..bide senin ikiz olucak emzirince artan sütun de pek olmaz saklamak için bencede bosuna alma dedi..bende saldim çayıra..:)
bu arada arkadasım sezeryan olmuştu pijama giydim hep dedi..3 takım almış ama koyu renk olanı giymiş genelde..cok terliyosun dedi çantana ekstra atlet ve pijama koy dedi..bide sakın açık renk alma ici cok belli oluyo babanın falan yanında rahat edemezsin dedi..size de söyliyim :)

kırmızı ve mor aldım bende :) ama zaten üstü çok uzun oluyo totoyu kapatıyo :)) .. Göğüs pompası bende almadım bir arkadaşım ikiz doğum yapmış anneyle tanıştırdı beni ... şimdi alma doğumdan sonra ihtiyaç duyarsan alırsın dedi.. zaten extra birsürü masrafımız çıkacak bencede

Aleyküm selam arkadaşım, Allah yardımcın olsun sağlıkla seni ve bebeklerini bir araya getirsin inşallah. İnsanın çok canını sıkıyor ama dediğin gibi Allah'a emanetiz, o izin vermedikçe hiçbir şey olmaz sen duanı oku sürekli. Onlar demedikçe sen içinden maşallah de (ben artık sinirlenip maşallah deyin diyorum gerçi) Birşeycik olmaz inşallah.

Kızlar tanıdığım bir ikiz annesi yakın zamanda 37. haftada doğum yaptı, bebekler zamanlarını beklediler, kiloları da maşallah gayet iyiymiş. Bana moral verdi sağolsun. Öyle güzel birşeymiş ki herşeyi unutuyorsun bebeklerle diyor. Darısı hepimizin başına inşallah sağlıkla.

Doktor elevit (decavit) aç karnina da alabilirsin dedi. Kan ilacı demir mi canım onun yemeklerden önce yada sonra 2 saat birakip içmek gerekiyor, sabah dedi bana ama gece yatarken içiyorum. En önemlisi öncesinde ve sonrasinda dedigim gibi en az 2 saat süt ve süt ürünü almamak, c vitamini ile alirsan da etkisi artıyor. Ben kivi yada portakal suyu ile aliyorum. Magnezyum henüz kullanmadigim için bilmiyorum Canim...

Bende gecelik hiç sevmem ama saniyorum alttan kanamaya falan bakabildikleri ve dikişler olduğu için gecelik daha iyi oluyormuş bi tane bulundur istersen. Bu arada hamileliğin ilerleyen aylarında kış da olsa hiç üşümezsin diyorlardı bende hevesle o günleri bekliyordum, yine de bünyeye göre değişiyor mu ki ( üşünüyor mu

Canim bence şart açıkcasi ikiz olmasindan öte buzlukta süt olmalı. Allah korusun sen hastalansan ilaç kullanmak zorunda olsan o sütleri verirsin. Bi arkadaşimin başina geldi hem de kuş gribi olmuştu Allahtan bebeğe geçmemiş tedavi olurken buzluktakilerden vermişti... O bana ders oldu ne olur ne olmaz buzlukta süt olursa iyi olur bence...

Son düzenleme:
Bencede süt sağma gerekli canım ya.ikisi aynı anda ağlarsa birisini biberonla beslersin sende eahat edersin.ben 2 pijama bide gecelik aldım
Bi tane al gecelik kuzum nolur nolmaz ilaçları yemeklerden 1 saat sona alıyorum.sadece magnezyumu aç alıyırum
Bende merak etmeye başladım ya inşallah herşey yolundadir belki neti falan gitmiştir:18:

Canım flufem dün akşam sitede aktifti bize yazmamış ama özeldendr mesaj atmıştım ben 2 gün önce

Arkadaşına sorsana yalnız bakabiliyomu bebeklere:)nasıl zorlukları varmış

Canım bende cok ilaç kullanıorum bi kan hapını sabah ac karnına alıorum digerlerini 2-3 saat arayla tok karnına alıorum :)

Sagolun kızlar fikirleriniz için..olmadı doğumdan sonra bakarım sutum de iyi olursa bebekler de aynı anda emmek için ısrar ederlerse alırım bitane makina süt saklamak için..bi makina için esimle inatlasmicam simdi bide alıcam sonra kullanmazsam benimle dalga gecicek hani cok lazımdı noldu diye:) ben en iyisi gidip gecelik sabahlik pijama falan alayım kendime biraz alışveriş yapmak iyi gelecek..bide hastane çıkışlarına falan bakayım kizcelerime ins bizim göstermeyen bebek pipi falan saklamiyodur oralarda..:)

Aksu magnezyum baslamadim gunde bi adet demir hapi iciyorum bugun unutmusumm icmeyii ;-) tiroit icin suan endokrin uzmani hapa gerek gormedi iyotsuz tuz kullaniyorymm onu onerdi.bi ay sonra tekrar olculcek kan degerlerim tiroit icin.soleki benim bu gittimle dger gittim doktor hep ayni seyleri soluyo ilk batikentteteki tiroite git dedi zatenn sonra gogsen beyde bi gozuk dedi.yani daha ayrintili soruyorum bide fazla hastasi olmuyo.ewi batikente oldu icin burdaki yerlere gelmek istemiyo cok dolu bi bayan gittimde.yani ikiside hep aymi ama bu detayli anlatiyo bevekleri uzun goruyorum ultrosanda bide alerji olmustum bu pigtilasma ignesinden hwmen degistirdiki hic o kadinti ve izler kalmadi cok sukurr..dogum yeride olsa kesin onunla dogururdumm ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…