2014 ikiz anneleri

Nasılsınız arkadaslar? Sizden haber almak bizi de rahatlatıyor ara sıra selam verin bize..allah kolaylık ve sabır versin..adını hatirlamadigim arkadaslarım varsa özür dilerim bu arada..

cumaniz mubarek olsun kızlar..

aksu su ben simdi biraz felak nas a.kursi okuyup yazicam sana ne kadar okuduğumu bütün hafta unuttum ben:KK43:

Flufem nerdesin? Iyi misin merak ettik seni..

3uzleri doğan bi arkadasımız vardı adıni telaffuz edemedim nasıl acaba bebekleri?

Son düzenleme:
20 ser tane okudum hepsinden..allah bebeklerimizi ve bizi korusun ins..

hepinize ze günaydın kızlar ben baya erken kalktım simdi yeniden yatıyorum görüşürüz..

Sedefcim sen hamilelik kemeri almıştın ya kullanıyor musun? Memnun kaldın mı? Doktoruna danışmış mıydın? Göbişi belki biraz kaldırıyordur :KK1:

Canim iyi olmana sevindim, inşallah birkaç hafta daha güzel güzel göbişte büyürler :KK16: kiloları nasil bu arada?

Hayirli olsun Canim sağlikla kucağına al inşallah :KK16:

Canim ense kalinligi iyi gayet genelde çoğu arkadaş yaptirmadi, sen de boş yere kafanı karıştırmamış olmuşsun:KK34:

Canım hamilelik kemeri ben aldım ilk galiba. sonra sedef de aldı. o nasıl bilmem de ben çok memnunum. Geçen hafta fellik fellik eminönünde dolaşmamı kemere borçluyum, orası kesin. günde 2-3 saat takıyorum normalde. bi yürüme bişey grekmeyecekse takmıyorum. ama taktığımda çok kolaylaştırıyo işimi. çok memnunum yani. doktoruma da sormuştum, önce 12-13. haftalarda sordum, gerek yok sana henüz demişti. sonra geçen hafta sordum, gösterdim de, iyi yapmışsın, taşımana yardımcı olur dedi. biz sedefle 38 e aldık, chezmam markası. dün butikbebe de miydi ne, bi yerde ebru maternity indirime girmin, onda 18 e gördüm bi tane. bi bak istersen.

Gece geç uyudum,sabah da namazdan sonra kaşıntılar yüzünden uyuyamadım,
Kızlar burdan yanılmıyorsam 2 arkadaş daha önce yazmıştı,birkaç gündür ellerimde ve bacaklarımda kaşıntı var,bende ürtiker(kurdeşen) ara sıra çıktığından ona yordum,sıcak ortam ve yünlü kıyafet de bunu tetikliyor,bugünlerde ev biraz ısındı ben de yünlü şeyler giydim diye ona yordum ama şimdi korkmaya başladım,netten araştırdım,karaciğer enzimlerinden,karaciğer yağlanmasından,karaciğerde safra birikmesinden,artan östrojenden vb vb sebeplerden olabileceği söyleniyor ve kötü senaryolar çizilmiş,korkmaya başladım,var mı bu durumu yaşamaya başlayan var mı? (2.trimester sonu,3.trimester başında sık görülür diyor) ilk gebelikte,çoğul gebelikte,erkek bebek bekleyenlerde daha çok görülürmüş,bende hepsi var.Birkaç güne kadar geçmezse dr.a gideyim diyorum,nereye gitmek lazım dahiliyeye mi? yakında tiroit kontrolüm için endokrinolojiye gideceğim,ordaki dr da bu testleri yaptırabilir mi/anlar mı? bilgisi olan yazabilir mi lütfen,çok canım sıkkın.:KK14:

canım önce bi sağlık ocağına git, tansiyonuna baktır. acele etme hemen, panik olma. tansiyonun 13-8 in üstündeyse hemen hastaneye, kendi doktoruna git. o zaten senden karaciğer enzimleri testi isteyecektir. önce bi git, tansiyonuna, şekerine baktır ama. eczanelerde de ölçerler ikisini de.

Hosgeldin aramıza canım..bebeklerin hayırlı olsun..

Canım gecmis olsun sen bi doktoruna sor belki de normaldir benim cildim de kurudugu için ara ara kaşınıyor hep bende nemlendiriyorum oyle geçiyor..

canım bu göğüs-göbek kaşıntısı değil,orda kaşıntı olunca nemlendiriyorum geçiyor.el ayak kaşıntısı karaciğer enzimlerine,safra birikmesine,gebelik zehirlenmesine dair sebeplerden olabilirmiş ve sonuçları bebek için çok kötü olabilir diye okudum netten,Allah korusun:KK43:ondan sordum,burda 2 ark vardı karaciğerlerinde problem çıkmış,sonra geçmiş diye hatırlıyorum.

Canım hamilelik kemeri ben aldım ilk galiba. sonra sedef de aldı. o nasıl bilmem de ben çok memnunum. Geçen hafta fellik fellik eminönünde dolaşmamı kemere borçluyum, orası kesin. günde 2-3 saat takıyorum normalde. bi yürüme bişey grekmeyecekse takmıyorum. ama taktığımda çok kolaylaştırıyo işimi. çok memnunum yani. doktoruma da sormuştum, önce 12-13. haftalarda sordum, gerek yok sana henüz demişti. sonra geçen hafta sordum, gösterdim de, iyi yapmışsın, taşımana yardımcı olur dedi. biz sedefle 38 e aldık, chezmam markası. dün butikbebe de miydi ne, bi yerde ebru maternity indirime girmin, onda 18 e gördüm bi tane. bi bak istersen.

Günaydın canım,ben karın taşıyıcı aldım,kemer değil de iç çamaşırının en alt kısmı yok gibi düşün(ağ kısmı)çamaşır gibi yani.haftaya işe başlıyorum,sabah giyip akşama kadar dursa sıkıntı olur mu bebeklere,kan dolaşımı açısından?göbek büyüdükçe taşıyamayacağımdan korkuyorum:)yoksa çalışamayacağım yine sıkıntı olacak.

Nasılsınız arkadaslar? Sizden haber almak bizi de rahatlatıyor ara sıra selam verin bize..allah kolaylık ve sabır versin..adını hatirlamadigim arkadaslarım varsa özür dilerim bu arada..

cumaniz mubarek olsun kızlar..

aksu su ben simdi biraz felak nas a.kursi okuyup yazicam sana ne kadar okuduğumu bütün hafta unuttum ben:KK43:

Flufem nerdesin? Iyi misin merak ettik seni..

3uzleri doğan bi arkadasımız vardı adıni telaffuz edemedim nasıl acaba bebekleri?

Ewet 3 üz annemiz yok iki gündür.ismini bende unuttum c ile başlıyodu galiba:)inş bebişleri iyilerdir

canım önce bi sağlık ocağına git, tansiyonuna baktır. acele etme hemen, panik olma. tansiyonun 13-8 in üstündeyse hemen hastaneye, kendi doktoruna git. o zaten senden karaciğer enzimleri testi isteyecektir. önce bi git, tansiyonuna, şekerine baktır ama. eczanelerde de ölçerler ikisini de.

ya cnm sanki geçenlerde eczaneye sorduğumuzda şeke ölçmüyoruz mu demişti ne..sağlık ocağı cuma günleri kan almıyor,anca tansiyon bakar,onun için de kendimi garip filan hissetmiyorum..çok şükür bebişlerim hareket ediyor da panik olmuyorum.sağol canım ilgilendiğin için.kaşıntı sorunu olan ark.lar görüp yazarsa randevu alıcam artık dahiliye mi başka bir bölüm mü bakıcam.kendi dr.a gitsem yine normaldir der diye gitmek istemiyorum ya adam herşeye normal diyor nerdeyse.bu arada bence seninle dr.larımız aynı,msj atıyorum şimdi sana.

Günaydın canım,ben karın taşıyıcı aldım,kemer değil de iç çamaşırının en alt kısmı yok gibi düşün(ağ kısmı)çamaşır gibi yani.haftaya işe başlıyorum,sabah giyip akşama kadar dursa sıkıntı olur mu bebeklere,kan dolaşımı açısından?göbek büyüdükçe taşıyamayacağımdan korkuyorum:)yoksa çalışamayacağım yine sıkıntı olacak.

O da işe yarayabilir canım. Onu kullanmadım, kullananla da konuşmadım ama ben göbek bandından memnun kaldım açıkçası sağolsun benim yerime yaşıyıveriyor :)) aynen göbek büyüdükçe taşımak daha da zorlaşıyor. kan dolaşımı açısından sorunlu olmaz herhalde diye tahmin ediyorum ama istersen bi ara internette. yorumlara falan bak canım. hep söylüyorum zaten, çalışmayabiliyosan sakın çalışma. uzat ayaklarını yat dinlen. ben çalışıyorum ve vicdan azabı çekiyorum acaba doğumu yaklaştırıyor muyum çalışarak diye :KK43::KK43::KK43:

ya cnm sanki geçenlerde eczaneye sorduğumuzda şeke ölçmüyoruz mu demişti ne..sağlık ocağı cuma günleri kan almıyor,anca tansiyon bakar,onun için de kendimi garip filan hissetmiyorum..çok şükür bebişlerim hareket ediyor da panik olmuyorum.sağol canım ilgilendiğin için.kaşıntı sorunu olan ark.lar görüp yazarsa randevu alıcam artık dahiliye mi başka bir bölüm mü bakıcam.kendi dr.a gitsem yine normaldir der diye gitmek istemiyorum ya adam herşeye normal diyor nerdeyse.bu arada bence seninle dr.larımız aynı,msj atıyorum şimdi sana.

At at ben sana atmayı denedim, atamadım. mesaj kutun doluymuş :)))

O da işe yarayabilir canım. Onu kullanmadım, kullananla da konuşmadım ama ben göbek bandından memnun kaldım açıkçası sağolsun benim yerime yaşıyıveriyor :)) aynen göbek büyüdükçe taşımak daha da zorlaşıyor. kan dolaşımı açısından sorunlu olmaz herhalde diye tahmin ediyorum ama istersen bi ara internette. yorumlara falan bak canım. hep söylüyorum zaten, çalışmayabiliyosan sakın çalışma. uzat ayaklarını yat dinlen. ben çalışıyorum ve vicdan azabı çekiyorum acaba doğumu yaklaştırıyor muyum çalışarak diye :KK43::KK43::KK43:
30 haftada izne ayrılcaksın dimi canım.

19+5 ti ben gittiğimde canım 3-4 hafta sonra gel dedi. bir dahaki gittiğimde 23+6 olacağım inşallah

aman yarabbim yaa az olsa dert bu su çok olsa dert... :KK1: sen 38 diyerek çıtayı yüksek tutmuşsun ttalım, 36 bence ideal :KK34:
inşallah sıkıntısız gelirsin o zamanlara :KK16: hepimiz geliriz

ne bileyim yaaa 36 hafta 4 hafta erken ya çok gibi gelio ama ikiz olunca tabi nereye kadar taşıcam dimi :) şimdi bile zorlanıorum hayırlısı bakalım

günaydın kızlar,

haftabaşında kasıklarımda ağrım var, hatta solda daha fazla demiştim. sizlerde büyüme ağrıları olur falan demiştiniz. rahatlamıştım ben de... korkmuyordum.. dün annemlere gittik, abimler de oradaydı. abimin eşi karnın aşağıda mı ne falan dedi, zaten ağrılarım da geçmedi, hatta bazen ağrı mı sancı mı anlamıyorum da... ama sanki akşama doğru artıyor. bu aralar pek gazlıyım ona bağlamak istiyorum ben aslında :KK1: ama yine de korktum kızlar yaaa, hakikaten aşağıda mı acaba benim karnım... ben bebişlerin tekmelerini göbek deliği etrafnda hissediyorum genelde. siz bu haftalarınızı hatırlıyor musunuz? ne yapsam doktorumu arasam mı acaba? o da o kadar rahat adamki, eminim sadece "rahat ol hepsi normal, daha da artar ağrıların" der durur :KK1:

bir de sanki arada alttan yani sanki affedersiniz o bölgede sızı oluyor, baskı oluyor gibi geliyor...tabi iyice kendimi dinlemeye de başladım da onlan mı bilemeyeceğim... :44:

güzelim dönem dönem hala oluo bende annem rahime baskı yaptıklarından oluo dio.. olurmuş yani o rahim büyüdükçe yapar onu endişe etme bence

30 haftada izne ayrılcaksın dimi canım.

Sedef ya inan bilmiyorum. benim şöyle bi durumum var. 30. haftada izne ayrılırsam, doğum iznimin 2 haftası boşa gidiyo çünkü benim 32. haftamda bizim okul tatile giriyo 2 haftalık. ben de diyorum ki 30. haftadan sonra çalışabilir raporu alayım doktordan, gerekirse 31. haftada 1 haftalık rapor alırım, sonra bizim iki haftalık tatil bitiminde başlatırım doğum iznini ki büyük çoğunluğu doğum sonrasına kalsın... mantıklı değil mi?? sadece ağırlaştıkça zor oluyo artık daha da...püfff

Kızlar hayırlı cumalar ...sıkıntısı olan tüm arkadaşlara acil şifa versin Rabbim..biz hala hastanedeyiz dualarınızı bekliyoruz..

Alışverişi düşünen arkadaşlar çok gece bırakmasınlar 27 gibi tamamlasınlar bence.. Çalışma noktasında da 30. Haftayı aşmayın bence imkanınız varsa.. Yoksa da oluşturmaya çalışın çünkü ben 1 hafta daha bekleyeyim derken hastanede buldum kendimi.. Ama stres de yapmayın herşey olacağı yere varıyor.. Hepinize hayırlı sağlıklı hamilelikler..

Sedef ya inan bilmiyorum. benim şöyle bi durumum var. 30. haftada izne ayrılırsam, doğum iznimin 2 haftası boşa gidiyo çünkü benim 32. haftamda bizim okul tatile giriyo 2 haftalık. ben de diyorum ki 30. haftadan sonra çalışabilir raporu alayım doktordan, gerekirse 31. haftada 1 haftalık rapor alırım, sonra bizim iki haftalık tatil bitiminde başlatırım doğum iznini ki büyük çoğunluğu doğum sonrasına kalsın... mantıklı değil mi?? sadece ağırlaştıkça zor oluyo artık daha da...püfff

Ewet ya oda mantıklı aslında.bebeklerinle daga çok ilgilenirsin ama kendini dinle yine.kötü hissediyosan al iznini otur ewde

Alışverişi düşünen arkadaşlar çok gece bırakmasınlar 27 gibi tamamlasınlar bence.. Çalışma noktasında da 30. Haftayı aşmayın bence imkanınız varsa.. Yoksa da oluşturmaya çalışın çünkü ben 1 hafta daha bekleyeyim derken hastanede buldum kendimi.. Ama stres de yapmayın herşey olacağı yere varıyor.. Hepinize hayırlı sağlıklı hamilelikler..

Canım sendemi hastanedesin yoksa?kusura bakma unuttum seni,pek girmiyosun daha sık gel fırsatın varsa

X