2014 ikiz anneleri

sağol cnm iyiyim şükür daha doğrusu Allah bugünlerimi aratmasın :)) aslında gireceğim topiğe ama her gün yeni bir sıkıntı çıkıyor şu son haftalarda... bi midem yanıyor , tam geçti diyorum gaz sancısı oluyor bu geçtiki diye sevinirken burnum kanıyor yaklaşık 3 hafta kaşıntıyla geçirdim elim ayağım hatır hutur kaşındı ilaçla geçirebildi doktor :KK43: doğuma kadar kullanıcam ... Bi ara grip oldum o geçti rahimde kasılmalar başladı :KK52: Yani anlıycağın fıttırmaya azkaldı :) Kasık ağrısı üşüttüysen olur ama bel ağrısı normal milletin 9 aylıkken taşıdığı ağırlığı 6 aylıkken taşımaya başladık nerdeyse ... Biraz minyon olduğumdan sanırım yolda görenlerin bile ağzı açık kalmaya başladı insanların gözüne çok büyük geliyor :)) Neyseki az kaldı yrn kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktorumuz gelişmeleri yazarım ... dikkat edin kendinize ... Bi bedende 3 kalp taşımak zormuş gerçekten :KK9:
Allah bebişlerini sağlıkla sıhatle kucağına vermeyi nasip eder inşallah yarın güzel haberler bekliyoruz ben inanılmaz korku yaşıyorum sana komik gelecek ama hamileliğin son zamanlarından çok korkuyorum şu anda 23. Haftadayım burun tıkanıklığından ve nefesdarlığından yatamıyorum oturamıyorum o yüzden son aylar nasıl ıstırahat edeceğim bilmiyorum Allah bir şekilde sabrını verecek biliyorum ama senin nasıl geçiyor uyuyaniliyormusun gerçekten çok ağırlaşıp hiç hareket edemiyormusun birde her gören ikiz gebelik şöyle zor böyle zor diye konuşuyorlar iyice moralimi bozuyorlar..

Onemli bi soru sormustum ama malesef kimse cevap verme ihti¥aci hissetmemis.sanirim az ¥orum ¥aptigimiz icin.sadece haftasi ¥aklasmis arkadaslardn bilgi almak istemistim.

yarın 27.haftam bitiyo ve ufak tefek çoğu şeyimi aldım çantamı hazırlamasamda daha elimin altındalar benden tek tavsiye çok geçe bırakmayın evde duramayan biriyim hala dışarı sık sık çıkıyorum ama iyi ki almışım diyorum istesende çok gezemiyorsun...

selam hanimlar bende geldim araniza bende tup bebek yontemiyle hamile kaldim allahim nasip ederse 6 subat dogum tarihim bende cok mutlu oldum kizim oldugunu duydugumda bu arada siz isimlerini buldunuz mu meleklerinize benim kizimin adi feyzanur olcak insallah :nazar: darisi cocuk sahibi olmak istiyenlere

selam hanimlar bende geldim araniza bende tup bebek yontemiyle hamile kaldim allahim nasip ederse 6 subat dogum tarihim bende cok mutlu oldum kizim oldugunu duydugumda bu arada siz isimlerini buldunuz mu meleklerinize benim kizimin adi feyzanur olcak insallah :nazar: darisi cocuk sahibi olmak istiyenlere

Hoşgeldin canım.kızın ismiyle yaşasın inşallah adı gibi güzel bi kız olsun:)benim paşalarımın ismi eymen ve ege:)inş rabbim sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri gösterir

canım tesadüfen girdim bu sayfaya.dogum yapmış biri olarak yanıtlayayım.
benim çantam 32. haftada tamamlandı.37. haftada dogum yaptım.
ama tedbir amaçlı 30 olmadan çantanı tamamla.
pijama takımı alma.giydirmiyorlar.gecelik sabahlık takımları al.kişisel eşyalarını çamaşırlarını zaten almışsındır.
süt sagma makinesi al yanına.

bebekler için hastane çıkışları yeterli.çünkü zaten hastan çıkışları 10 12 parçalı oluyor,kirlendi mi bebegin üstünü degiştirebilirsin.
zaten hastanede 2 3 gün kalacaksın.
ben yanıma yedek kıyafetler de almıştım ama hiçbirin kullanamadan eve geri getirdim.

çok tşkler çok sağolun bilgiler için darısı inş bize

anladım canım tşkler bende bir şey olur diye korktuğumdan 27.haftayı bekleyim diyorum ama zor olucak en iyisi ağırlaşmadan almak acil ihtiyaçları

Canım illa ki 27 olsun diye beklemene gerek yok,hafta olarak zaten yaklaşmışsın 27ye,fırsat buldukça al,en azından hastane çıkışı,gecelik-sabahlık gibi şeyler alabilirsin,hoş ben daha gecelik filan almadım ama sen kafana göre birşeyler bulursan al ve koy çantana.

Benim gözümden kaçmış canım sorun:KK17:alınma...valla benim 25. Haftaya doğru herşeyim hazırdı kıyafetleri falan beşikler dahil..1 hafta öncede hastane cantamızı hazırladım.sadece göğüs pompam kaldı alınacak

Maşallah canım sana:nazar:sizleri gördükçe gaza geliyorum,hani çocuklar yapar ya "anne ayşe'yi annesi şuraya yolluyormuş,izin veriyormuş"diye,ben de hem kendi kendime hem eşime "herkes herşeyi aldı bi biz kaldık" diyorum:) Etkisini de görüyorum:)

canım ben iki farklı çeşitten yarımşar kilo lokum almıştım.
istanbulda mısın bilmiyorum ama,eminönünden de toplu satılan tüllerden ve metrelik kurdela almıştım.
bir de en küçüklerinden plastik kaplar.
toplasan hepsi 20 tl tutmuştu.
dogumdan önce evde kendim hazırladım.çok ta şık oldu.
15 tlye süslü bir sepet almıştı annem,mevlütlerinde de kullanırız diye.
150den fazla çıktı.
ona koyup hastanede gelenlere ikram ettim.
hem çok ucuz ve şık oldu,hem de hamileigin son günlerinde birşeylerle oyalanmış oldum.

canım öncelikle yavrularını Allah bağışlasın,ilgilendiğin için teşekkürler.
ist.dayım evet,eminönünden uyguna getirebileceğimi biliyorum ama kendime güvenemiyorum,gelin çiçeğimi ben yaparım diye bir heves bi ton şey aldım ama beceremedim,bunu da yapamam diye korkuyorum.2.si özel aracımız yok,eşim havuzlu hana bile götürmüyor,yürüyemem,bir sıkıntı olur diye:)eminönüne gitmem zor yani.son olarak da burda kimsemiz yok,eşimin ailesi var o kadar,benim ailem akrabalarım memlekette,eşiminkiler kendi memleketlerinde,yani hastaneye beni ziyarete gelebilen çok az olur,iş ark.ları filan da öyle ilk günlerden gelmezler sanmıyorum,biz biraz bebeklere alışıp düzen oturtuncaya kadar çok fazla gelen olacağını sanmam,o yüzden gerek görmedim.hazır şekerlere para vereceğime bebeklerin bir eksiğini kapatırım dedim,fikrim değişmezse böyle düşünüyorum.

Allah bebişlerini sağlileıkla sıhatle kucağına vermeyi nasip eder inşallah yarın güzel haberler bekliyoruz ben inanılmaz korku yaşıyorum sana komik gelecek ama hamileliğin son zamanlarından çok korkuyorum şu anda 23. Haftadayım burun tıkanıklığından ve nefesdarlığından yatamıyorum oturamıyorum o yüzden son aylar nasıl ıstırahat edeceğim bilmiyorum Allah bir şekilde sabrını verecek biliyorum ama senin nasıl geçiyor uyuyaniliyormusun gerçekten çok ağırlaşıp hiç hareket edemiyormusun birde her gören ikiz gebelik şöyle zor böyle zor diye konuşuyorlar iyice moralimi bozuyorlar..

ya canım sen niye bakıyorsun onlara,sana bunu söyleyenlerin kaç tanesi ikiz gebelik geçirdi acaba?herkes bir olacak diye birşey yok,unutma Allah kimseye kaldırabileceğinden fazlasını yüklemez.

Hoşgeldin canım.kızın ismiyle yaşasın inşallah adı gibi güzel bi kız olsun:)benim paşalarımın ismi eymen ve ege:)inş rabbim sağlıkla kucağımıza aldığımız günleri gösterir

ben de oğluşlardan birinin 2.ismini ege istedim ama eşim yanaşmıyor:) o da eymen'i önerdi ama etrafımızda eymen'ler var diye ben istemedim,ikisi de çok güzel isim,isimleriyle yaşasın hayırlı evlat olsunlar inşaallah.tek isim mi koydunuz,ben 2 istiyorum ama zorlanırlar mı acaba?

Canım illa ki 27 olsun diye beklemene gerek yok,hafta olarak zaten yaklaşmışsın 27ye,fırsat buldukça al,en azından hastane çıkışı,gecelik-sabahlık gibi şeyler alabilirsin,hoş ben daha gecelik filan almadım ama sen kafana göre birşeyler bulursan al ve koy çantana.

Maşallah canım sana:nazar:sizleri gördükçe gaza geliyorum,hani çocuklar yapar ya "anne ayşe'yi annesi şuraya yolluyormuş,izin veriyormuş"diye,ben de hem kendi kendime hem eşime "herkes herşeyi aldı bi biz kaldık" diyorum:) Etkisini de görüyorum:)

ist.dayım evet,eminönünden uyguna getirebileceğimi biliyorum ama kendime güvenemiyorum,gelin çiçeğimi ben yaparım diye bir heves bi ton şey aldım ama beceremedim,bunu da yapamam diye korkuyorum.2.si özel aracımız yok,eşim havuzlu hana bile götürmüyor,yürüyemem,bir sıkıntı olur diye:)eminönüne gitmem zor yani.son olarak da burda kimsemiz yok,eşimin ailesi var o kadar,benim ailem akrabalarım memlekette,eşiminkiler kendi memleketlerinde,yani hastaneye beni ziyarete gelebilen çok az olur,iş ark.ları filan da öyle ilk günlerden gelmezler sanmıyorum,biz biraz bebeklere alışıp düzen oturtuncaya kadar çok fazla gelen olacağını sanmam,o yüzden gerek görmedim.hazır şekerlere para vereceğime bebeklerin bir eksiğini kapatırım dedim,fikrim değişmezse böyle düşünüyorum.

ya canım sen niye bakıyorsun onlara,sana bunu söyleyenlerin kaç tanesi ikiz gebelik geçirdi acaba?herkes bir olacak diye birşey yok,unutma Allah kimseye kaldırabileceğinden fazlasını yüklemez.

ben de oğluşlardan birinin 2.ismini ege istedim ama eşim yanaşmıyor:) o da eymen'i önerdi ama etrafımızda eymen'ler var diye ben istemedim,ikisi de çok güzel isim,isimleriyle yaşasın hayırlı evlat olsunlar inşaallah.tek isim mi koydunuz,ben 2 istiyorum ama zorlanırlar mı acaba?

Eyüp ve Ensar isimleride çok güzel ve Eymen ile çok uyumlu istersen..?

slm anneler...bugün ense kalınlıklarına baktırdık 0.080 cm diğeride bu değere yakın..kan testi vermedim ikili test için.doğru mu ettim bilmiyorum sizin yorumlarınızla rahat bi şekilde yaptırmıcm dedim.burun kemiklerine baktı gayet iyi dedi.bnm aşılama yada tüp değil, normal yolla kaldım.annem ikizmiş.sadece ailede hasta biri varmı die sordu doktorum.sizce iimi ölçümler...

saolun şimdiden...

Gücün kuvvetin varken herşeyini hazır et sonra çok zorlanırsın.iyiki herşeyimi tamamlamışım şimdi yürümeye erinir oldum bulaşıkları eşim yıkıyo allah razı olsun.bi yemek yapıyırum.eşimin ve bemim babalarımızn ismini koycaz canım başlarına:)gönüller olsun maksat:)

Ensar bende çok istedim eşim beğenmemişti:KK43:
saolun şimdiden...

Canım inan bugün herkes gözümden kaçmış benim.ölçümler iyi bence canım doktorun ne dedi???bizde sadece ikili tarama yaptırmıştık.zaten allah korusun kötü bişey çıksa bile kıyabilcekmisin yavruna hiç sanmıyorum.doktoruna güven yeter canım

Ensar bende çok istedim eşim beğenmemişti:KK43:

Canım inan bugün herkes gözümden kaçmış benim.ölçümler iyi bence canım doktorun ne dedi???bizde sadece ikili tarama yaptırmıştık.zaten allah korusun kötü bişey çıksa bile kıyabilcekmisin yavruna hiç sanmıyorum.doktoruna güven yeter canım

doktorum herşeyin mükemmel olduğunu söylüyor.ama bn söylemeden ne decavit veriyor,ne de folbiolü kesiyor.hep bn bişiler hatırlatıyorum.o yüzden içimde bi şüphe hep oluyor.

doktorum herşeyin mükemmel olduğunu söylüyor.ama bn söylemeden ne decavit veriyor,ne de folbiolü kesiyor.hep bn bişiler hatırlatıyorum.o yüzden içimde bi şüphe hep oluyor.

Doktorlar bizim gibideğil canım çopu doktor öyle,rahat davranıyolar..şüphe falan düşüyosa içine başka bi doktora git ikili tarama istediğini söyle.kafan rahat olur..

Gücün kuvvetin varken herşeyini hazır et sonra çok zorlanırsın.iyiki herşeyimi tamamlamışım şimdi yürümeye erinir oldum bulaşıkları eşim yıkıyo allah razı olsun.bi yemek yapıyırum.eşimin ve bemim babalarımızn ismini koycaz canım başlarına:)gönüller olsun maksat:)

Haklısın canım güç kuvvet varken yapmak lazım,ben zaten aldığım şeylerin hepsini bu ay içinde aldım,kredi kartlarına çok yüklendik,eşim rica etti bir kısmını kesim tarihinden sonraya bırakayım diye,ben de o yüzden alamadım,netten araştırmaya çalışıyorum şimdilik.bu ay içinde de diğer eksikleri alırsam tamam,zaten çoğu şeyimi netten aldım,gezerek aldığımız çok az,bir kısmını da aileler alacak,tamamlarız inşaallah çok gecikmeden.yoksa netten bakmadan araştırmadan sırf mağaza gezip bakayım desem yok ya bel ağrısından duramam.

iki isimli olacaklar yani,anladım canım.ben babamın ismini çok severim,o şekilde bir isim önerdim ama eşimi pek sarmadı,çok da ısrar etmedim sonra.bi adam var Kemal Haluk cebe miydi ne,isim uzmanı,işte şu harf olursa etkisi bu olur,böyle olursa şu olur,bu ara onları izledik ay adam kafamızı karıştırdı,bi de eşimin istediği bazı isimleri ben,benimkileri o beğenmediği için 2.lere hala karar veremedik.

Eymen koymayacağız galiba canım,ama önerin için sağol,güzel isimler.

saolun şimdiden...

Benim ölçüm değerimi yapmadan göz kararı sonuç güzel demişti dr,o yüzden değerleri tam bilmiyorum ama 2ye kadar iyi deniyordu,değerlerin güzel yani canım.Allah'a emanet yavrularımız.

canım sen daha 12.haftadasın,zaten bu haftadan sonra folik asit kesiliyor ve vitamine başlanıyor,çok da kasma illa şunu yazmadı diye,ben deli gibi meyve yerdim ilk zamanlar,vitamine 20küsür haftalarımda başladım.elevitle ilgili kötü şeyler duyduğumdan kullanmak istemedim ve kullanmadım,20 küsürlerdeyken artık bi ark.ım senin vitamin depoların boşalır güçsüz düşersin mutlaka kullan diyince decavite başladım.onun dışında bi de demir hapı yazıcak sana.eğer bir rahatsızlığın olmazsa başka şeyler kullanmana şimdilik gerek yok,haftan ilerleyip ihtiyaçların arttıkça yazacak,hem zaten sedefin de dediği gibi dr.lar rahat davranıyor,biz çok kasıyoruz.

flufeeeeeem iyi misin,bugün göremedim seni,inşaallah ters birşey yoktur.

Alt tarafına diken batıyo gibi oluyo dimi:)bende yaşıyorum canım.ayrıca benim karnımda aşağıda:)hamile kaldığımdan beri hiç yukarı çıkmadı...hatta biraz önce sağlık ocağından geldim heöşireye sordum karnım aşağıda dimi diye.ewet ama erkeklerde genelde aşağıda duruyo dedi.seninkiler kızmı erkekmi hatırlamıyorum ama korkma diye yazdım:)
Sedefcim sen hamilelik kemeri almıştın ya kullanıyor musun? Memnun kaldın mı? Doktoruna danışmış mıydın? Göbişi belki biraz kaldırıyordur :KK1:
Cok sag ol sedefcigim
Forma fazala giremiyorum ama hala dogurmadim dun gece sancilar duzenli olunca sabah aliriz dedi doktor cok sukur sancilarim sabaha dogru yavaslat mayi basardilar doktor Artik eve cikartmiyacak burdayiz her an hersey olabilir sabret dedi doktor dualarinizda email etmeyin
Nacizane tavsiyem kesinlikle 30 . Haftadan sonra sadece tuvelet icin kalkin ev gibisi yok
Ama cok sukur
Orkide durudeniz ayseve digerarkadaslarda rabbim sizede sabir ve guc kuvvet versin
Canim iyi olmana sevindim, inşallah birkaç hafta daha güzel güzel göbişte büyürler :KK16: kiloları nasil bu arada?
Merhaba canlar,
Bugün tek yumurta ikizlerim olacağını öğrendim.:nazar::nazar: Kalp atışlarını gördüm.:nazar::nazar:
İlk gebeliğim. Rabbim hepimize sağlıklı doğumlar ve bebeler nasip etsin:KK16:
Hayirli olsun Canim sağlikla kucağına al inşallah :KK16:
saolun şimdiden...

Canim ense kalinligi iyi gayet genelde çoğu arkadaş yaptirmadi, sen de boş yere kafanı karıştırmamış olmuşsun:KK34:

Gece geç uyudum,sabah da namazdan sonra kaşıntılar yüzünden uyuyamadım,
Kızlar burdan yanılmıyorsam 2 arkadaş daha önce yazmıştı,birkaç gündür ellerimde ve bacaklarımda kaşıntı var,bende ürtiker(kurdeşen) ara sıra çıktığından ona yordum,sıcak ortam ve yünlü kıyafet de bunu tetikliyor,bugünlerde ev biraz ısındı ben de yünlü şeyler giydim diye ona yordum ama şimdi korkmaya başladım,netten araştırdım,karaciğer enzimlerinden,karaciğer yağlanmasından,karaciğerde safra birikmesinden,artan östrojenden vb vb sebeplerden olabileceği söyleniyor ve kötü senaryolar çizilmiş,korkmaya başladım,var mı bu durumu yaşamaya başlayan var mı? (2.trimester sonu,3.trimester başında sık görülür diyor) ilk gebelikte,çoğul gebelikte,erkek bebek bekleyenlerde daha çok görülürmüş,bende hepsi var.Birkaç güne kadar geçmezse dr.a gideyim diyorum,nereye gitmek lazım dahiliyeye mi? yakında tiroit kontrolüm için endokrinolojiye gideceğim,ordaki dr da bu testleri yaptırabilir mi/anlar mı? bilgisi olan yazabilir mi lütfen,çok canım sıkkın.:KK14:

canım, ben hamileliğimin çok başındayım ama burun tıkanıklıkları başladı bile bende..
Bir yerden şu burun bandı Breathe Right varya ondan gelmişti bana hediye, hamişlikte zararı var mı yok mu inan bilmiyorum. Doktoruma soracağım salı günü, ama 2 gecedir kullanıyorum. Öyle güzel açıyor ki nefesimi. Yapıştırdığın 5. dakkadan sonra etkili. İstersen doktoruna danışıp dene..

Bu arada topikiniz çook güzel, okuyorum sık sık çektiğiniz sıkıntıları gördükçe de birazcııık korkuyorum.. Yazmaya da başlarım inş, ilk bebeğimi kaybettiğim için bunlara da bişi olucak korkusunu atamıyorum içimden. Umarım sağlıkla alırım kucağıma, hepiniz sağlıkla alırsınız kuzucuklarınızı kucaklarınıza :nazar: :nazar:
Hosgeldin aramıza canım..bebeklerin hayırlı olsun..
Gece geç uyudum,sabah da namazdan sonra kaşıntılar yüzünden uyuyamadım,
Kızlar burdan yanılmıyorsam 2 arkadaş daha önce yazmıştı,birkaç gündür ellerimde ve bacaklarımda kaşıntı var,bende ürtiker(kurdeşen) ara sıra çıktığından ona yordum,sıcak ortam ve yünlü kıyafet de bunu tetikliyor,bugünlerde ev biraz ısındı ben de yünlü şeyler giydim diye ona yordum ama şimdi korkmaya başladım,netten araştırdım,karaciğer enzimlerinden,karaciğer yağlanmasından,karaciğerde safra birikmesinden,artan östrojenden vb vb sebeplerden olabileceği söyleniyor ve kötü senaryolar çizilmiş,korkmaya başladım,var mı bu durumu yaşamaya başlayan var mı? (2.trimester sonu,3.trimester başında sık görülür diyor) ilk gebelikte,çoğul gebelikte,erkek bebek bekleyenlerde daha çok görülürmüş,bende hepsi var.Birkaç güne kadar geçmezse dr.a gideyim diyorum,nereye gitmek lazım dahiliyeye mi? yakında tiroit kontrolüm için endokrinolojiye gideceğim,ordaki dr da bu testleri yaptırabilir mi/anlar mı? bilgisi olan yazabilir mi lütfen,çok canım sıkkın.:KK14:
Canım gecmis olsun sen bi doktoruna sor belki de normaldir benim cildim de kurudugu için ara ara kaşınıyor hep bende nemlendiriyorum oyle geçiyor..

Son düzenleme:
Sedefcim sen hamilelik kemeri almıştın ya kullanıyor musun? Memnun kaldın mı? Doktoruna danışmış mıydın? Göbişi belki biraz kaldırıyordur :KK1:

Canim iyi olmana sevindim, inşallah birkaç hafta daha güzel güzel göbişte büyürler :KK16: kiloları nasil bu arada?

Hayirli olsun Canim sağlikla kucağına al inşallah :KK16:

Canim ense kalinligi iyi gayet genelde çoğu arkadaş yaptirmadi, sen de boş yere kafanı karıştırmamış olmuşsun:KK34:

Kullanmadım canım ya doğru düzgün:KK43:unuttum hatta onu:)

X