2014 ikiz anneleri

Ayy bunlar kuzu mu çok tatlııııı:)
Kullanmak nasip olsun inşaallah canım,ben bebek şekeri,süsü vb yaptırmayı düşünmüyorum,düğünümde nikah şekerlerini araba bağajında unutup onca parayı havaya saçtıktan sonra ve ist.da eşimin ailesi dışında akrabalarımız da olmadığı için,ben de burda yeni sayılabileceğim,fazla arkadaşım olmadığı için hiiiiiiiç riske atmak istemiyorum:)

Ama az önce unnado'dan yapışkan harfler aldım,oğluşların kapısı için güzel bir kapı süsü bulamazsam kapıya,bulursam yataklarının baş ucuna yapıştıracağım(isimlerini yazacağım)
Bir de Klar markasına ait organik deterjanlardan aldım,nette iyi şeyler okumuştum denemek istedim.
Ben her şeyi unutulmasin diye hastaneye yanima getirttim

Canım ben de sen gibi çok paniktim, benim doktor da aynı şeyi söyledi, karnın sertken bebekler hareketliyse korkma dedi. ama mesela yarım saat sert kalıyosa ve bebek hareketi yoksa bekleme, gel dedi. magnezyumu bana da 1-2 içebilirsin dedi, ölçün ishal olmak olsun. ishal olunca azalt dedi. sen de içebilirsin yani 2 poşet, bişi olmaz.

sağol canım,bir süre 2 tane deneyeyim bakalım,üzerinde yemekle alın diyor ishal olmamak için,fazla alınınca da yapıyor demek öyle mi..

canım buradaki takvim 2 gun ileri:KK1: yarın tam 32+0 olacak. 33. Haftadan gün alacağız inşallah. İçimden bir his hep 33+3 de dogum yapacağımi söylüyor. Niye öyle bilmiyorum:KK1:
3 rakamı sana uğur getirsin inş:))bebeklerin küvöze giröeden koynuna girsinler
Maşallah canım:nazar::nazar:benim de düşük çıkıyor genelde ama son tahlilde accık yükselmişti,ona bile sevindim ama hala alt sınırlar civarındayım.bi de benim hep trombositlerim düşüyor,gittiğim dr.lardan biri düşmeye devam eder ve çok düşerse seni her hastane kabul etmez,,kanaman çok olur tehlikeli demişti,bu dr biraz rahat hiç birşey olmaz korkma diyor,ne desem korkma diyor adam ya:KK1:bişey olursa gösteririm ben ona,rahatlığı işkillendiriyor beni,çok mu pimpirikliyim ne:18:
Çoğu doktr rahat canım,biz herşeyi çok takıyoz o normalmi bu normalmi diye.pekmez iç kan için:)
Aaa kırmızı pijamamsız olur mu canım, sırf hastanede giycem diye aldım ben onu :KK52::KK52:

Bende mavi aldım pijamalarımı sonada pişman oldum kırmızı alsaydım diye.ama gecelik alcam bitanede.onu kırmızı alıyım:)

Aaa kırmızı pijamamsız olur mu canım, sırf hastanede giycem diye aldım ben onu :KK52::KK52:

ya kızlar ben daha pijama gecelik almadım,şimdi yine bebiş meselelrindeki cahilliğimden bir örnek sergileyeyim:) benim evde beli bana çook bol gelen birkaç pijamam var,kalçama basenime kilo almadım şükür,o yüzden hamile eşofmanı,pijaması almadım hiç,bu tarz pijamalardan alsam hastane için,olur mu,bildiğiniz lcw pijaması işte:) yoksa gecelik mi daha pratiktir hiç bilmiyorum bunu,çünkü bakıyorum fiyatlar yüksek,1-2 kez giyip kenara atacağım birşeye o kadar para vermek istemiyorum,yani afedersiniz evlilik heyecanıyla bi sürü alınıp dolap bekleyen doğru dürüst giymediğim ama dünya para bayıldığım geceliklerim var,pek gecelik insanı değilim,mümkün olsa işe bile eşofmanla gitmeyi isteyen bir insanım ben:)

aldıysanız hangi marka ve siteleri önerirsiniz,evde olduğum zamanları eksiklerimi tamamlayarak geçirmek istiyorum.

Çoğu doktr rahat canım,biz herşeyi çok takıyoz o normalmi bu normalmi diye.pekmez iç kan için:)

Bende mavi aldım pijamalarımı sonada pişman oldum kırmızı alsaydım diye.ama gecelik alcam bitanede.onu kırmızı alıyım:)

içebilsem..küçüklüğümden beri sevmem,içemem..ama üzüm yemeye çalışıyorum,son günlerde de demir hapımı c vitaminiyle almaya çalışıyorum,inşaallah yarar..

gecelik konusunda senden de öneri-fikir bekliyorum canım:) yukarı yazdığım mesajı oku lütfen.

ya kızlar ben daha pijama gecelik almadım,şimdi yine bebiş meselelrindeki cahilliğimden bir örnek sergileyeyim:) benim evde beli bana çook bol gelen birkaç pijamam var,kalçama basenime kilo almadım şükür,o yüzden hamile eşofmanı,pijaması almadım hiç,bu tarz pijamalardan alsam hastane için,olur mu,bildiğiniz lcw pijaması işte:) yoksa gecelik mi daha pratiktir hiç bilmiyorum bunu,çünkü bakıyorum fiyatlar yüksek,1-2 kez giyip kenara atacağım birşeye o kadar para vermek istemiyorum,yani afedersiniz evlilik heyecanıyla bi sürü alınıp dolap bekleyen doğru dürüst giymediğim ama dünya para bayıldığım geceliklerim var,pek gecelik insanı değilim,mümkün olsa işe bile eşofmanla gitmeyi isteyen bir insanım ben:)

aldıysanız hangi marka ve siteleri önerirsiniz,evde olduğum zamanları eksiklerimi tamamlayarak geçirmek istiyorum.

Ewdekiler dediğim gibi büyükse olur canım niye olmasın.ama en azından bir takım al bence çok şirin oluyolar:)bebekli falan:)ben gecelik almamıştım sadece pijama takımı almıştım arkadaşlar geceliğin daha rahat olacağını yazmış.bi tamede gecelik alcam...sabahlığın yoksa mutlaka al..hastanede yürütürlerken lazım olcak.

içebilsem..küçüklüğümden beri sevmem,içemem..ama üzüm yemeye çalışıyorum,son günlerde de demir hapımı c vitaminiyle almaya çalışıyorum,inşaallah yarar..

gecelik konusunda senden de öneri-fikir bekliyorum canım:) yukarı yazdığım mesajı oku lütfen.

Pijamadünyası.com a bak canım.çoğu yere göre uygun fiyatları

3 rakamı sana uğur getirsin inş:))bebeklerin küvöze giröeden koynuna girsinler

Ben de tam mavi alıyodum, indirimdeydi dagi de; sonra orda gördüm kırmızıyı, onu aldım canım. ama rengi önemli değil. işe yarasın da. ben bi de gecelik aldım, o da turuncumsu mesela. onu sırf ucuz diye aldım. hiç pişman olma, zaten 2 tane lazım al bi tane daha. dagi ye bakabilirsin. bazı mağazalarda sözde defolu ürünler var ama ben bi defo göremedim mesela, yarı fiyata stılıyo.

Ben her şeyi unutulmasin diye hastaneye yanima getirttim

Canım ya blki özel olcak ama merak ediyorum bi kaç şey sorcam sana.temizliğini falan yapabiliyomusun hastanede.hastane ortamı sonuçta.banyonu falan rahat rahat yapabiliyomusun.allah yardımcın olsun canım hastane ortamı zordur mükafatını en gzl şekilde alcaksın inş

Bebek sekerleri cok guzel kuzey ve orkide..allah güle güle kullanmak nasip etsin..bende daha hiçbişe almadım kızlar bi beşiğe karar verdim aslında hafifken çıkıp pijama - gecelik sabahlik falan baksam iyi olur bide bebeklere biberon sana makinası falan sonra ugrastitir beni bunlar dimi..illa hamile geceliği mı almak lazım bilemedim ben..ben hem pijama hem gecelik alayım diyorum eger normal dogum yaparsam gecelik giymem cunku pijama daha rahat olur.sabahlik da hastanede ise yarar tabi eve gelenin yanında da giyilebilir benim cevrem cok kalabalık burda..ama bebek şekerini yaptırmak hususunda kararsızım ya bilemedim sadece cok yakın olduklarıma versem belki olur cunku bi ise yaramıyor gibi geliyo onun yerine guzel çikolatalar alsam gelenlere ikram etsem diyorum..bskalım benim fikrim 100 kere daha degişir :₺
Benimde idrarda lökosit yüksek çıkmış canım ya sınırı geçmemiş ama yüksek.bakalım doktorum ne diyecek bugün 4 te randevumuz var:))kanım 12 olmuş bu arada kızlar:KK9:
Hadi bskalım allah hayırlı haberlerle dönmek nasip etsin bende idrar vericem bugun bi bardak :)

Canım ben de aynı şeylerden dolayı gidip pahalı pahalı almadım bişi. ama sen de göreceksin, zamanla daha da kocaman olcaz. yani o beli bol eşofmanlar idare etmiyo beni artık mesela. e bi de işin emzirme boyutu var, o yüzden ihtiyacın olur bence. ben dagi den aldım indirimli şekilde. bi bak istersen.

Ewdekiler dediğim gibi büyükse olur canım niye olmasın.ama en azından bir takım al bence çok şirin oluyolar:)bebekli falan:)ben gecelik almamıştım sadece pijama takımı almıştım arkadaşlar geceliğin daha rahat olacağını yazmış.bi tamede gecelik alcam...sabahlığın yoksa mutlaka al..hastanede yürütürlerken lazım olcak.

Ya ben sabahlık almamıştım almalı mıyım yaaa. sabahlıklar da az değil. hem şimdi hangi renk alcam ben, benim biri turuncumsu, biri kırmızı, bi de arkadaş verdi, beyaz. ne yapsam bilemedim. yaaa...

Kizlar biberonlari aldiniz mi?? DR brown iyi die okuorum hep ben avent dusunuodum kararsiz kaldimm

ben henüz almadım ama dr browns alacağım canım. arkadaşım kullanıyor ve çok memnun.

Kızlar ya ben içtiğim suyun hesabını yapmıyorum hiç.siz ypıyomusunuz??bide bişi sorcam:26:bizim içtiğimiz su bebeklerin suyuyla bağlantılımı?yani belki saçma bi soru oldu ama aklıma geldi.

Kızlaar rüyamda kanamam oluyodu:KK43:((

ben de çok içemiyorum. ama içmek lazımmış. amniyon sıvısı yenileniyormuş ya o yüzden bizim aldığımız sıvı da önemli.
bu arada dün gece ben de kötü rüya gördüm. ağlamaklı uyandım hatta. bilinç altımızdaki kaygılardan oluyor canım bunlar. sıkma canını

Korkma canım, ben de rüyamda erken doğum yaptığımı, suyumun geldiğini gördüm dün gece. eşimi arayıp "sakin ol, dolptaki çantaları al hastaneye gel bebekler geliyo kırmızı pijamamı da unutma" falan diyodum. hepimiz bilinç altımızı görüyoruz işte. ama çok şükür iyiyiz bak, sen de ben de, forumdaki diğer arkadaşlar da inşallah ve hepimizin bebişleri de çok şükür iyiler. dua et bol bol, ama sıkma canını. sakin kalmak en doğrusu.

hepimiz görmüşüz bu rüyalardan nedense :KK1: dediğin gibi stres yapmamak lazım

Eki Görüntüle 877049
Günaydın kızlar. Bunlar da benim bebek süslerim. Keceden. Magnet seklinde

pek güzellermiş, keyifle dağıtırsınız inşallah canım :KK16:

Canım ya blki özel olcak ama merak ediyorum bi kaç şey sorcam sana.temizliğini falan yapabiliyomusun hastanede.hastane ortamı sonuçta.banyonu falan rahat rahat yapabiliyomusun.allah yardımcın olsun canım hastane ortamı zordur mükafatını en gzl şekilde alcaksın inş
Evdeki gibi olmuyor hiçbir şey. Özel odada kalıyorum hastanede. O iyi oluyor. Jilet ile el yordami ile bir birşeyler yapmaya çalışıyorum. Hafif tüylü muayene olmaya da alistim mecbur utana sıkıla. :KK17: banyo haftada 1-2 kez. O da cok hizli ve cok ılık bir suyla. Sıcak su kasılmalari artırıyormus. Serum kolumdan hic çıkmıyor. Banyo yaparken cikariyorlar ama kolumdaki damar yolu takili yikaniyorum

Kızlar bu arada doğum yapan iki arkadaşım da gecelik giydiler. pijama bile alsanız bir süre alt tarafa hiç birşey giydirmiyorlar ve yatağa hastabezi gibi birşey seriyorlar, onu değiştiriyorlar hep kontrol ederek. belki gecelik daha uygun olabilir bu nedenle. ama tabi yedek pijama bulundurmakta da fayda var

Ya geçen gün de birisi insan doğumdan sonra çok üşüyor ben gecelikle dondum,çıkardım yazmış,bi de ben kapalıyım bakıyorum gecelikler hep dizaltı,onları nasıl giyeceğim hastanede,dr.um erkek,başka çalışanlar da vardır erkek,gerçi kadın doğum katına çıkarlar mı bilmem,kayınpederim filan gelir nasıl giyicem ya altına çorap mı giysem nineler gibi:) çok da üşüyen bir insanın kesin donarım.

Ama almak gerekecek dediğin gibi,önce pijama tk. bakayım,duruma göre uygun bulursm belki gecelik de alırım,ama göğsü açılanlardan mı aldın sen,hani emzirmeye yardımı olsun,yoksa niye alıyoruz sırf 1 kere giymeye mi..

Pijamadünyası.com a bak canım.çoğu yere göre uygun fiyatları

birazdan bakıyorum canım sağol

Bebek sekerleri cok guzel kuzey ve orkide..allah güle güle kullanmak nasip etsin..bende daha hiçbişe almadım kızlar bi beşiğe karar verdim aslında hafifken çıkıp pijama - gecelik sabahlik falan baksam iyi olur bide bebeklere biberon sana makinası falan sonra ugrastitir beni bunlar dimi..illa hamile geceliği mı almak lazım bilemedim ben..ben hem pijama hem gecelik alayım diyorum eger normal dogum yaparsam gecelik giymem cunku pijama daha rahat olur.sabahlik da hastanede ise yarar tabi eve gelenin yanında da giyilebilir benim cevrem cok kalabalık burda..ama bebek şekerini yaptırmak hususunda kararsızım ya bilemedim sadece cok yakın olduklarıma versem belki olur cunku bi ise yaramıyor gibi geliyo onun yerine guzel çikolatalar alsam gelenlere ikram etsem diyorum..bskalım benim fikrim 100 kere daha degişir :₺

Hadi bskalım allah hayırlı haberlerle dönmek nasip etsin bende idrar vericem bugun bi bardak :)

ben de şeker yaptırmayıp gelene çikolata tutarım diye düşündüm fikrim değişmezse.
Bir bardak mı:) sedef gibi dökme sen de:) ben de verdiğimde çok dolduysa döküyorum ne yalan söyleyeyim,adamlar yuh vur dedik öldürdü demesin diye:))

Canım ben de aynı şeylerden dolayı gidip pahalı pahalı almadım bişi. ama sen de göreceksin, zamanla daha da kocaman olcaz. yani o beli bol eşofmanlar idare etmiyo beni artık mesela. e bi de işin emzirme boyutu var, o yüzden ihtiyacın olur bence. ben dagi den aldım indirimli şekilde. bi bak istersen.

Evet emzirmeye yardımcı birşey almalı,geçen gün baktım bazılarında göğüs açacak yer yok,sırf azıcık bol yapmış diye hamile-lohusa gecelik demiş.

Evdeki gibi olmuyor hiçbir şey. Özel odada kalıyorum hastanede. O iyi oluyor. Jilet ile el yordami ile bir birşeyler yapmaya çalışıyorum. Hafif tüylü muayene olmaya da alistim mecbur utana sıkıla. :KK17: banyo haftada 1-2 kez. O da cok hizli ve cok ılık bir suyla. Sıcak su kasılmalari artırıyormus. Serum kolumdan hic çıkmıyor. Banyo yaparken cikariyorlar ama kolumdaki damar yolu takili yikaniyorum

Canım Allah yardımcın olsun,ben başkasının evinde ya da kendi evimde biri kalsa bile rahat hareket edemem,sen kimbilir ne kadar zorlanıyorsundur.ben ilk zamanlar göbek kıllarım artınca(erkek bebek daha da artırıyor hormonlardan dolayı)nasıl utanarak açıyordum karnımı,şimdi çok rahatım,ne yapayım yani elde olan birşey değil diyorum hergün de göbek kılı alamayız yani.dr.lar şimdiye bir sürü vaka görmüş alışmıştır diye kendimi avutmaya çalışıyorum,aynı durum özel bölge için de geçerli,göbekten dolayı tertemiz bebek poposu gibi yapamıyoruzdur bence artık hiçbirimiz,dr.lar da dediğim gibi önemsemiyordur.sağlıkla eve 4 kişi döneceğiniz günleri düşün:emir_bebek::emir_bebek:

Ya geçen gün de birisi insan doğumdan sonra çok üşüyor ben gecelikle dondum,çıkardım yazmış,bi de ben kapalıyım bakıyorum gecelikler hep dizaltı,onları nasıl giyeceğim hastanede,dr.um erkek,başka çalışanlar da vardır erkek,gerçi kadın doğum katına çıkarlar mı bilmem,kayınpederim filan gelir nasıl giyicem ya altına çorap mı giysem nineler gibi:) çok da üşüyen bir insanın kesin donarım.

Ama almak gerekecek dediğin gibi,önce pijama tk. bakayım,duruma göre uygun bulursm belki gecelik de alırım,ama göğsü açılanlardan mı aldın sen,hani emzirmeye yardımı olsun,yoksa niye alıyoruz sırf 1 kere giymeye mi..

birazdan bakıyorum canım sağol

ben de şeker yaptırmayıp gelene çikolata tutarım diye düşündüm fikrim değişmezse.
Bir bardak mı:) sedef gibi dökme sen de:) ben de verdiğimde çok dolduysa döküyorum ne yalan söyleyeyim,adamlar yuh vur dedik öldürdü demesin diye:))

Evet emzirmeye yardımcı birşey almalı,geçen gün baktım bazılarında göğüs açacak yer yok,sırf azıcık bol yapmış diye hamile-lohusa gecelik demiş.
Jelybondsdf e takılıyorum ya ben hiç bi zaman bardağı dolduramam zaten tam o vakit geri gider hepsi nedense:)
canim bende kapaliyim benimde doktorum erkek ayrıca doğumum tıp fakültesinde olacak özel oda olsa bile asistanlar falan filan yere kadar gecelik bulmazsam almam bende. zaten bence önemli olan sabahlik yatakta üzerimiz örtülü yatarız kalkınca sabahlik giyeriz sorun kalmaz..zaten istedigim gibi normal dogum yapabilirsem gecelik giymem hiç pijama giyerim yatarken..bu arada hastane odaları cok sıcak oluyo bunu da düşünmek lazım çorap almalı mutlaka tabi ama cok fazla üsüyecegimizi sanmam..

Sedef bu site çok uyguna benziyor,ana sayfaya da hamilelere gösterdiği ilgiden dolayı tşk etmiş adamlar:)
burdan birşey aldın mı kumaş kalitesi nasıl?

X