2014 ikiz anneleri

canım benimkiler tekmeden ziyade karnım çok sertleşiyo belirli bi yere toplanıyolar hareketleri sık sık olmuyor ama o toplanma sırasında içim bir hoş oluyor 100 cm gördüm ben zor hareket ediyorum..
canım o bebeğin toplanması degil de kasilma olabilir. O yüzden dr una mutlaka söyle. Öyle olduğunda hemen soluna dön gecmesini bekle. Bol sıvı tuket

Kızlaar rüyamda kanamam oluyodu:KK43:((

Korkma canım, ben de rüyamda erken doğum yaptığımı, suyumun geldiğini gördüm dün gece. eşimi arayıp "sakin ol, dolptaki çantaları al hastaneye gel bebekler geliyo kırmızı pijamamı da unutma" falan diyodum. hepimiz bilinç altımızı görüyoruz işte. ama çok şükür iyiyiz bak, sen de ben de, forumdaki diğer arkadaşlar da inşallah ve hepimizin bebişleri de çok şükür iyiler. dua et bol bol, ama sıkma canını. sakin kalmak en doğrusu.

$IMG_43353525528757-1.jpg
Günaydın kızlar. Bunlar da benim bebek süslerim. Keceden. Magnet seklinde

Günaydın kızlar,gene uyuyamadım,4,5 saat filan uyumuşumdur maksimum.Namaza kalktıktan sonra uyuyamadım.Bu arada artık oturarak kılmaya başladım namazları,inşaallah doğru kılıyorumdur,bu konuda pek bilgim yok..

Canım ben de tavsiye üzerine avent aldım hem de indirimde olunca abartıp 6 tane aldım :KK36::KK36: bebişler bi sevmezlerse aventi, yandığımın resmidir. artık yazarım burdan, fazla avent biberon isteyen var mı diye :KK52:

Ben de biberon almadan önce aa indrim vaar diye chicco'nun 0+ aylık,aventin de 3+aylık biberon uçlarını aldım marketten,cahillik işte,önce araştır demi.. hem o yüzden hem de galiba avent hakkında iyi şeyler duyduğumdan sanırım avent alacağım ama kesin karar veremedim henüz.

Bana da daha az önce dediler hergün büyüyo karnın ya diye :KK1: ben seviniyorum karnımın büyümesi demek bebişlerin büyümesi demek :KK16::KK16:

aynen ben de onlar kilo alıyor,yediklerim onlara yarıyor diye yorumlayıp seviniyorum.

Ypktun kı kaç gündür...iyi yapıyosun dinlenmekle.calışmaya başlayınca nolcak:KK43:ben biberonlarını chicco aldım canım.birer tane cam,birer tanede plastik aldım...en küçük boyunu aldım bide,150 lik.ama o bile 4,5 ay gider diye düşünüyorum belki daha fazla:)yedek uçlarınıda aldım...biberonların ucu anne göğsüne en yakın uçmuş...step-up diy geçiyo intte bakabilirsin...inş bebeklerde memnun kalır:)

Canım dr haftaya da rapor veririm dedi kontrole çağırdı bakalım 1 hafta daha alabilsem en azından şu hayat sınırına yaklaşana kadar dinlenebilsem diyorum,tam 28e ulaşmadan işe tekrar dönmek zorunda kalacağım ama olsun,bu dinlenme bile iyi gelecek inşaallah.Bir hafta daha çalıştıktan sonra gene zorlanırsam gene dr kapısı aşındıracağım,çünkü dr üst üste veremem takibe girer dedi,dikkat çeker anlamında söyledi sanırım,bilgisi olan var mı?
Bu arada biberon sayısını abartmamakla iyi yapmışsın canım,bazı bebekler biberonu hiç almayabiliyormuş.Yukarda da yazdığım gibi marketten chicco ve avent biberon ucu aldım,o yüzden bu markalara bakıyorum,belki 0+ aylık olarak chicco,büyüğü olarak avent alırım,eşim cam istiyor ama bebek büyüdükçe sorun oluyormuş,bir yerlerine vurup acıtma riski ve kırılma riski oluormuş,plastikler için de bpa free diyorlar ama bunun satış politikası olduğu,bebeklerimize kimyasal yüklediğimizle ilgili blog yazıları okudum,sanırım çok araştırmak da iyi değil şimdi o kadar kararsızım ki,araştırmasam belki daha kolay alırdım:)

Kızlaar rüyamda kanamam oluyodu:KK43:((

her zaman gördüğün şeyi hayra yor ve hayra yormayacak kişilere asla anlatma,tamamiyle bilinçaltıyla alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü forumda sürekli hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşlarımızı okuyunca hem onlar için çok üzülüyor hem de ya bizim başımıza da gelirse diye bilinçaltımızda korku oluşturuyoruz,içini ferah tut,unut gitsin,Rabbim hiçbirimize göstermesin öyle bir durum,yaşayanların da yardımcısı olsun,şifa versin..

Hayırlı cumalar bu arada kızlar.

canım o bebeğin toplanması degil de kasilma olabilir. O yüzden dr una mutlaka söyle. Öyle olduğunda hemen soluna dön gecmesini bekle. Bol sıvı tuket

ya kızlar bende de birkaç gündür bu sertleşmeler arttı sanki,dr.a söylüyorum çok panik yapıyorsun diyor,bebekler hareket ediyorsa korkma diyor,doğum başlarsa hareketsiz olurlar diyor(ben sürekli ya doğum başlar ve ben anlamazsam diyorum adama)sonra istersen magnezyumu arttır iyi gelir dedi,günde 1 poşet içiyordum,2 içsem zararı olur mu,siz günde kaç tane içiyorsunuz?

bu arada orkide,umarım iyisindir,birkaç gündür bakamadım foruma..

Korkma canım, ben de rüyamda erken doğum yaptığımı, suyumun geldiğini gördüm dün gece. eşimi arayıp "sakin ol, dolptaki çantaları al hastaneye gel bebekler geliyo kırmızı pijamamı da unutma" falan diyodum. hepimiz bilinç altımızı görüyoruz işte. ama çok şükür iyiyiz bak, sen de ben de, forumdaki diğer arkadaşlar da inşallah ve hepimizin bebişleri de çok şükür iyiler. dua et bol bol, ama sıkma canını. sakin kalmak en doğrusu.
Senin rüyan daha komikmiş:))kırmızı pijama ha:)
Günaydın kızlar,gene uyuyamadım,4,5 saat filan uyumuşumdur maksimum.Namaza kalktıktan sonra uyuyamadım.Bu arada artık oturarak kılmaya başladım namazları,inşaallah doğru kılıyorumdur,bu konuda pek bilgim yok..

Ben de biberon almadan önce aa indrim vaar diye chicco'nun 0+ aylık,aventin de 3+aylık biberon uçlarını aldım marketten,cahillik işte,önce araştır demi.. hem o yüzden hem de galiba avent hakkında iyi şeyler duyduğumdan sanırım avent alacağım ama kesin karar veremedim henüz.

aynen ben de onlar kilo alıyor,yediklerim onlara yarıyor diye yorumlayıp seviniyorum.

Canım dr haftaya da rapor veririm dedi kontrole çağırdı bakalım 1 hafta daha alabilsem en azından şu hayat sınırına yaklaşana kadar dinlenebilsem diyorum,tam 28e ulaşmadan işe tekrar dönmek zorunda kalacağım ama olsun,bu dinlenme bile iyi gelecek inşaallah.Bir hafta daha çalıştıktan sonra gene zorlanırsam gene dr kapısı aşındıracağım,çünkü dr üst üste veremem takibe girer dedi,dikkat çeker anlamında söyledi sanırım,bilgisi olan var mı?
Bu arada biberon sayısını abartmamakla iyi yapmışsın canım,bazı bebekler biberonu hiç almayabiliyormuş.Yukarda da yazdığım gibi marketten chicco ve avent biberon ucu aldım,o yüzden bu markalara bakıyorum,belki 0+ aylık olarak chicco,büyüğü olarak avent alırım,eşim cam istiyor ama bebek büyüdükçe sorun oluyormuş,bir yerlerine vurup acıtma riski ve kırılma riski oluormuş,plastikler için de bpa free diyorlar ama bunun satış politikası olduğu,bebeklerimize kimyasal yüklediğimizle ilgili blog yazıları okudum,sanırım çok araştırmak da iyi değil şimdi o kadar kararsızım ki,araştırmasam belki daha kolay alırdım:)

her zaman gördüğün şeyi hayra yor ve hayra yormayacak kişilere asla anlatma,tamamiyle bilinçaltıyla alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü forumda sürekli hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşlarımızı okuyunca hem onlar için çok üzülüyor hem de ya bizim başımıza da gelirse diye bilinçaltımızda korku oluşturuyoruz,içini ferah tut,unut gitsin,Rabbim hiçbirimize göstermesin öyle bir durum,yaşayanların da yardımcısı olsun,şifa versin..

Hayırlı cumalar bu arada kızlar.

Gerçekten bilinçaltımız bize oyun oynuyo.erken dopum korkusuyla yatıp kalkıyoz.sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi inş

ya kızlar bende de birkaç gündür bu sertleşmeler arttı sanki,dr.a söylüyorum çok panik yapıyorsun diyor,bebekler hareket ediyorsa korkma diyor,doğum başlarsa hareketsiz olurlar diyor(ben sürekli ya doğum başlar ve ben anlamazsam diyorum adama)sonra istersen magnezyumu arttır iyi gelir dedi,günde 1 poşet içiyordum,2 içsem zararı olur mu,siz günde kaç tane içiyorsunuz?

Ben günde 2 alıyorum canım.vitamin sonuçta bi zararı olmaz

Kan ölçümlerinde ney degerim yüksek çıkmış %70 sanırım bu bende enfeksiyon var anlamına geliyor :KK43: bakalım doktor ne diyecek yarın idrar verip ikisinin sonucunu doktora söylerim..esim hasta oldu iki gundur acaba bana da mı geçiyor ki:KK43:

Benimde idrarda lökosit yüksek çıkmış canım ya sınırı geçmemiş ama yüksek.bakalım doktorum ne diyecek bugün 4 te randevumuz var:))kanım 12 olmuş bu arada kızlar:KK9:

Sana da geçmiş olsun. Hic yorma dinlen. Ben de gebeligi cogunlukla raporlu geçirdim. Her ise dönüşümde sorun yasadim gebelikle ilgili. Alabildigin kadar al rapor yani. Benim de kanama sancı tekrar başladı. Bakalim haftaya dogum olabilir bebeklerin durumuna göre

Eki Görüntüle 877049
Günaydın kızlar. Bunlar da benim bebek süslerim. Keceden. Magnet seklinde

Ayy bunlar kuzu mu çok tatlııııı:)
Kullanmak nasip olsun inşaallah canım,ben bebek şekeri,süsü vb yaptırmayı düşünmüyorum,düğünümde nikah şekerlerini araba bağajında unutup onca parayı havaya saçtıktan sonra ve ist.da eşimin ailesi dışında akrabalarımız da olmadığı için,ben de burda yeni sayılabileceğim,fazla arkadaşım olmadığı için hiiiiiiiç riske atmak istemiyorum:)

Ama az önce unnado'dan yapışkan harfler aldım,oğluşların kapısı için güzel bir kapı süsü bulamazsam kapıya,bulursam yataklarının baş ucuna yapıştıracağım(isimlerini yazacağım)
Bir de Klar markasına ait organik deterjanlardan aldım,nette iyi şeyler okumuştum denemek istedim.

Sana da geçmiş olsun. Hic yorma dinlen. Ben de gebeligi cogunlukla raporlu geçirdim. Her ise dönüşümde sorun yasadim gebelikle ilgili. Alabildigin kadar al rapor yani. Benim de kanama sancı tekrar başladı. Bakalim haftaya dogum olabilir bebeklerin durumuna göre

Allah razı olsun canım,sana da hayırlı şifalar diliyorum.şu an 33e giriş yapmışsın,haftaya 34,e bizim bebişler maksimum 36-37 olabilir,hiç korkma canım,inşaallah hepimize senin haftaları görmek nasip olur,ben böyle 2 haftadır fenalaşmaya başladığım için ya 28i göremezsek korkusu yaşıyorum(25+lardayım)bak dün prematüre bebeklerle ilgili program vardı izledim,sen Allah'ın izniyle hem hafta hem kilo olarak tehlikeli zamanları aşmışsın,inşaallah mümkün olduğunca çok kalırlar,rahatlatmaya çalış kendini bunları düşünerek.

Canım ben de sen gibi çok paniktim, benim doktor da aynı şeyi söyledi, karnın sertken bebekler hareketliyse korkma dedi. ama mesela yarım saat sert kalıyosa ve bebek hareketi yoksa bekleme, gel dedi. magnezyumu bana da 1-2 içebilirsin dedi, ölçün ishal olmak olsun. ishal olunca azalt dedi. sen de içebilirsin yani 2 poşet, bişi olmaz.

Benimde idrarda lökosit yüksek çıkmış canım ya sınırı geçmemiş ama yüksek.bakalım doktorum ne diyecek bugün 4 te randevumuz var:))kanım 12 olmuş bu arada kızlar:KK9:

Maşallah canım:nazar::nazar:benim de düşük çıkıyor genelde ama son tahlilde accık yükselmişti,ona bile sevindim ama hala alt sınırlar civarındayım.bi de benim hep trombositlerim düşüyor,gittiğim dr.lardan biri düşmeye devam eder ve çok düşerse seni her hastane kabul etmez,,kanaman çok olur tehlikeli demişti,bu dr biraz rahat hiç birşey olmaz korkma diyor,ne desem korkma diyor adam ya:KK1:bişey olursa gösteririm ben ona,rahatlığı işkillendiriyor beni,çok mu pimpirikliyim ne:18:

X