2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ücretli izin derken doğum izni olan 16 haftayı kasdediyorsan fiili hizmetten sayılmadığı için mesela 6 aylık adaylıktan sonra doğum iznine ayrıldın diyelim 16 haftalık izninden döndükten sonra kalan yine 6 aylık fiili hizmet yapman gerekiyor.

kızlar hepinizden Allah razı olsun okuyan ağzınıza sağlık..
bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşş..

O söylediklerin bende hat safhada her gün problem çıkarıyorum yok böyle bişe zavallı kociş ya oda durmadan gönlümü almaya çalışıyor ama nerde o geçiyor az sonra başka bişeyi kafaya takıyorum sorun çıkarıyorum problemliyim galiba

aaah ah anlıyorum seni cipsim :) ayrıca ismin bana fıstıklı cheetosu hatırlatıyor ve canım çekiyor. Tek ve çok sevdiğim bir cipstir de :) diğerlerini sevmem. amaaan dedim ya bi yanım yazık diyo diğer yanım boşveeer o da çeksin biraz diyo :) hihihihih:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

çok iyiyim cnm. ayrıntılı ultrasondan geldim bebişimi gördüm ya, iyiymiş de :) sen nasılsın? görüşemiyoz yaaa

çok geçmiş olsun ya senin prenses huysuz çıktı biraz :)

kızlar çok şükür benim ayrıntılım çok güzeldi. bebeğin önce karın ve baş çevresini ölçtü doktor. sonra kol boyu, bacak boyu ölçüldü. midesine bakıldı. kalbinin 4 odacığını, kalbe giden damarları da gösterdi. omuriliğine bakıldı kemik sayımı yapıldı. bebeğin beynine, kafatasına baktı. gözlerini, burnunu hatta burun deliklerini gördüm ogluşumun. dudak yarığı var mı diye bakıldı. plasentaya bakıldı. bebeğin parmakları sayıldı. benim sıpam ellerini yumruk yapmıştı açmadı sadece baş ve işaret parmağını görebildik. ayakları o kadar tatlıydı ki. bazı bebekler ellerini yumruk yapıp gözünü kapattığı için yüzü görünmüyodu. benimki ellerini rahmimle kendi gövdesine sıkıştırmıştı :) yüzünü net gördüm. bana benziyo oğlum, dudakları babasına benziyo :) ayy inşallah atladığım bişi yoktur kızlar. ben özel hasta statüsünde girdim ayrıntılıya 20-30 dakika sürmüştür. kızlar darısı başınıza inşallah her şey yolunda gider sizin de. eşimle bi rahatladık ki anlatamam...

devlette mi yaptırdın hayatım? nasıl sana gösteriyorlar mı? yani ben de devlette yaptırıcam da ayrıca özelde de yaptırsam mı diyorum valla özeniyorum daha güzel olur özeldeki diye. muayene nasıl oluyor tek mi giriyorsun 3 kişi falan mı? ayrıca sadece karından bakıyorlar değil mi başka bir işlem var mı?

Canım bir doktora gitsen anlattıkların sistite çok benziyor.Ben iki yıl önce yaşadım.İnşallah değildir ama doktora görün derim.

o ney canım nasıl bişey? hamilelikle alakalı mı_?

bacılar kardeşler bugünler ne zaman geçecek ya saate bakıyorum hep aynı zaman geçmiyor
Allah ım sen yardım et çalıştığım için herşeyden mahrum kalıyorum sanki ben eşim evde ben burda onun işi erken bitiyor genelde
bende aksam 8 de evde oluyorum cumartesi tam gun calısıyorum butun gün işyerindeyim çalışmaya hevesim kalmadı
eleman aldık diyorlar gelecekmiş bu hafta ama ben nisan ayına kadar çalışıcam doğumdan 8 hafta oncesine kadar yani nasıl gelecek bu nisan ayı bilmiyorum
kafayı yiyecem heralde ben en güzel zamanlarımı sandalye tepesinde geçiriyorum zaten bu aralar çok sinirliyim agresifim
patlayacak yer arıyorum sürekli izin kullanmak istiyorum istesem zaten yüzüm tutmaz

napacam ben yaa evde işler birikti camlar kapılar silinecek temizlikçi çağırayım dedim kaynanamda tutturdu dış cephe bitsin öyle çağır diyo ben dayanamıyrum evimi o halde görmeye temizlik desen kendim yapamıyorum

Napsam ne etsem

Bayanlar İstanbul Kartal tarafında oturup hamile platesine giden yada yogosuna giden gitmeyi düşünen arkadaşlar var mı?

canım ben aylıklı iznimden bahsediyorum ama burda aylıksız diyo ya benim ücretli iznim var 4 ay ve daha 3 ayını doldurmuşken adaylığımın kalkma zamanı geliyo bir yılım doluyo hani aylıksız izin ise 24 ay kullanma hakkım var diyorum ki burda aylıksız izinden böle bahsediyosa demekki aylıklıda adaylık süresinden sayılıyo olması gerekmezmi

4 aylık doğum iznini kullanabiliyorsun ama doğum iznine çıkmadan önce adaylık durumun devam ediyorsa yani 12 aylık memur değil isen izin dönüşü adaylık süren devam ediyor. izin kullanabiliyorsun, ama yine de idarecilerinize bir sorun derim her kurumun kendi uyguladığı yürürlükler farklı olabiliyor. ama büyük ihtimal asil memur gibi izin ve ücretsiz izin kullanırsın, sadece 1 yılını doldurmadığın için normal 20 günlük yaz tatili iznin olmaz. bilmem açıklayabildim mi?:KK34:

Ücretli izin derken doğum izni olan 16 haftayı kasdediyorsan fiili hizmetten sayılmadığı için mesela 6 aylık adaylıktan sonra doğum iznine ayrıldın diyelim 16 haftalık izninden döndükten sonra kalan yine 6 aylık fiili hizmet yapman gerekiyor.

evet bizde aynı şeyi söylemişiz, 13 yıllık bir memur olarak, şimdiye kadar öğrendiklerime istinaden yazdım.

ohh ohh gezin bakalım bızde işte calısalımmm :KK25::KK22: cok kıskandımmmmmmmmm:KK14: iyi gezmeler cıcıslere bak bızlere haberdar et :KK49:

geldim kiiii geldim kiiiii :KK3:

Bak sana bi çakallık söyliyim bende yakınım oralara hatta görümcem orda ameliyat oldu özel sağlık sigortası olduğu için bi kuruş para ödemedi sağlık sigortalarını bi araştır derim ben eğer hastahane sağlık sigortası ile doğum anlaşması varsa en fazla lüks sigortayı daha uygun fiyata yaptırırsın bence bu yöntemi dene madem çok istiyorsun o hastaneyi

bende bölge hastahanesine gidiyorum şimdilik ama sarıgazıye medipol ve vital de açıldı doğumuma kadar düşünücem fikrim değişebilir:KK1:

Hisar'da ssk geçmiyor ve bizim özel sağlık sigortamız var ama o da doğumu ve ilgili testlerin hiçbirini kapsamıyor..o yüzden canım çakallık olamıyor :KK1:

pufpuf bende çok merak ediyorum orayı şubat tatilini bekliyorum gitmek için gelince yaz fikirlerini gitmeye değerse biz de gidelim sana iyi gezmeler:KK53:

Artık aldıklarını paylaşırsın :KK70::KK70:

Bende oraya gideceğim önümüzdeki ay iyi fikirler edin olur mu canım soracğım sana nasıl olduğunu fiyatlar çeşitlilikvs...

hadi git gel de varsa güzel şeyler ben de gideyim kocişle :) bol bol fotoğraf çek yükle :) hadi iyi eğlenceler annesi... çok yorma kendini

günaydın güzellik , Benim hamile arkadaşlar da orayı tavsiye ettiler. Fiyatlar da normale göre uygunmuş sanırım . İlerleyen zamanlarda gidicez kısmetse.

kızlar bişey diyim mi? gidin oraya başka hiçbiyere ihtiyaç duymazsınız valla.. öyle çok çeşit var öyle güzel ve uygunki anlatamam..biz öncelikle fikir edinmek amaçlı gitmiştik ama dayanamayıp kendimizi zor tuta tuta bikaç parça bişey aldık..

ben de başlıyorum 23 ocak perşembe canım :) Zeynep Kamilde var inşallah ben de senin gibi çok memnun kalırım. Burda 6 hafta olcakmış eğitim. Çalışıyorum aslında ama katılmak için can atıyorum. Bir şekilde izin alıp gideceğim inşallah. Eşler var mıydı yada kaçıncı haftalarda geliyorlar biliyor musun? Eşim biraz o yüzden huzursuz eşler gelecekse karışık bir ortam olur gitme diyor.

Dacanka Zeynep kamilde var Anadolu yakasındaysan arayıp kayıt yaptırıyorsun. Bir dene istersen. 23 ocak ilk ders bizim. hem tanışmış oluruz :):KK16::KK16::KK16::KK16:

bende yakınım Zeynep Kamil'e..tam olarak nedir bu canım?detaylı yazar mısın?

kızlar biz geldik dün yazamadım doktordan gelince
oğluşumuzu gördük her şey yolundaymış maşallah pek sağlıklı görünüyordu.
284 gr olmuşuz :KK16: 19.haftadayız kilom,kanım herşey iyi dedi dr bugün aşımızıda olacağız inşallah
Rabbim hepimize böyle güzel haberler almayı nasip etsin

maşallah canım ne güzel haber bunlar :nazar:

kızlar kimse cevap yazmamış ben hala bebeğimin hareketlerini hissetmyrm var ı benim gibi normal mi endişeleniyorum

bende hissetmiyorum canım,endişelenme..
21.haftada olup hissetmeyenler bile var..

Son düzenleme:
Gözün aydın canım çok şükür iyi geçmiş ayrıtılın,sevindim senin adına darısı bize inşallah.

inşallah cnm, gerçekten çok büyük stres kaynağıydı benim için, herkesinki çok güzel geçer umarım...

aaah ah anlıyorum seni cipsim :) ayrıca ismin bana fıstıklı cheetosu hatırlatıyor ve canım çekiyor. Tek ve çok sevdiğim bir cipstir de :) diğerlerini sevmem. amaaan dedim ya bi yanım yazık diyo diğer yanım boşveeer o da çeksin biraz diyo :) hihihihih:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

devlette mi yaptırdın hayatım? nasıl sana gösteriyorlar mı? yani ben de devlette yaptırıcam da ayrıca özelde de yaptırsam mı diyorum valla özeniyorum daha güzel olur özeldeki diye. muayene nasıl oluyor tek mi giriyorsun 3 kişi falan mı? ayrıca sadece karından bakıyorlar değil mi başka bir işlem var mı?

o ney canım nasıl bişey? hamilelikle alakalı mı_?

yok cnm ben özel hastanede yaptırdım. tabi cnm gösteriyolar, ben yattım ekranı direkt görüyodum. eşimle birlikte girdik içeri. 20-30 dak baktık oğlumuza. yok cnm sadece karından bakıyolar. ondan önce rutin kontrol için kan vermiştim. kendi doktorum istedi onu da. muayene ve ultrason her zaman tek oluyo...ayrıntılıyla ilgili bişi takılırsa kafana sor anlatabilirim. bebeğin midesine, kalbine, kalbine giden damarlara kadar her şeyine baktılar. omuruliğine bakıldı, parmakları sayıldı, ellerini ayaklarını gösterdi. yüzünü de çok net gördüm bana benziyo :))) devlet hastanesi güvenilirse bi daha baktırmaya gerek yok bence. kalbine tam bakılmasaydı bi kez daha baktıracaktım ben ama çok şükür sorun yokmuş.

kızlar kimse cevap yazmamış ben hala bebeğimin hareketlerini hissetmyrm var ı benim gibi normal mi endişeleniyorum

bende anlayamıyorum yaaa tekme atıyor diyolar ama bana doktorum tekmeler için erken sadece seyirme olarak hissedersin dedi kilosu arttıkça tekmeler başlar o da 30. haftadan sonra oluyormuş.20-30 arası seyirmeler oluyormuş en çok pıt pıt oluyormuş bende gaz çok hissettim dediklerim inşallah bebeğimdir değilse bile bebeğim bu diyorum napayım.

bu arada ayrıntılıya ve kontrole giden arkadaşlar var baktım herkes güzel haberlerle geliyor maşallah.çok mutlu edici bir durum.inşallah sıradaki arkadaşlarda güzel sonuçlar alır.

bende anlayamıyorum yaaa tekme atıyor diyolar ama bana doktorum tekmeler için erken sadece seyirme olarak hissedersin dedi kilosu arttıkça tekmeler başlar o da 30. haftadan sonra oluyormuş.20-30 arası seyirmeler oluyormuş en çok pıt pıt oluyormuş bende gaz çok hissettim dediklerim inşallah bebeğimdir değilse bile bebeğim bu diyorum napayım.

bu arada ayrıntılıya ve kontrole giden arkadaşlar var baktım herkes güzel haberlerle geliyor maşallah.çok mutlu edici bir durum.inşallah sıradaki arkadaşlarda güzel sonuçlar alır.

canımcım sana bi tüyo vereyim. Gaz guuurrrgg şeklinde ve içerde yer değiştirerek hareket eder halde oluyor. (çok gazım olur ordan biliyorum) Bebek hep aynı noktada ve tek olarak pıt yapıyor. Aynen göz seyirmesi gibi ama hiç uzun değil bi tane olacak. sonra 15-20 saniye geçince ya da daha çok zaman geçince yine pıt diye bi tane oluyr.Anlayacağın gaz gibi uzun değil. Göbeğinin 2-3 parmak tam altında oluyor. Sağda solda değil

yok canım yeterince yiyorum ama çalıştığım için çok almadım galiba
ya da bünye meselesi
ama bence sende çok değilsin

Bende çalışıyorum. Anlamadım gitti. Neyse arık bebişlerimiz sağlıklı olsunda yapacak birşey yok. Havalar erken kararıyor biraz saatler ileri gelse yürüyüşlere başlıycam.

bacılar kardeşler bugünler ne zaman geçecek ya saate bakıyorum hep aynı zaman geçmiyor
Allah ım sen yardım et çalıştığım için herşeyden mahrum kalıyorum sanki ben eşim evde ben burda onun işi erken bitiyor genelde
bende aksam 8 de evde oluyorum cumartesi tam gun calısıyorum butun gün işyerindeyim çalışmaya hevesim kalmadı
eleman aldık diyorlar gelecekmiş bu hafta ama ben nisan ayına kadar çalışıcam doğumdan 8 hafta oncesine kadar yani nasıl gelecek bu nisan ayı bilmiyorum
kafayı yiyecem heralde ben en güzel zamanlarımı sandalye tepesinde geçiriyorum zaten bu aralar çok sinirliyim agresifim
patlayacak yer arıyorum sürekli izin kullanmak istiyorum istesem zaten yüzüm tutmaz

napacam ben yaa evde işler birikti camlar kapılar silinecek temizlikçi çağırayım dedim kaynanamda tutturdu dış cephe bitsin öyle çağır diyo ben dayanamıyrum evimi o halde görmeye temizlik desen kendim yapamıyorum

Napsam ne etsem

bence çağır gitsin ne kadar var işin bitmesine? kendine eziyet etme uzun sürecekse bekleme ama yakında bitecekse bekle bir kere temiz olsun. Sakın sen yapma.

geldim kiiii geldim kiiiii :KK3:

kızlar bişey diyim mi? gidin oraya başka hiçbiyere ihtiyaç duymazsınız valla.. öyle çok çeşit var öyle güzel ve uygunki anlatamam..biz öncelikle fikir edinmek amaçlı gitmiştik ama dayanamayıp kendimizi zor tuta tuta bikaç parça bişey aldık..

bende yakınım Zeynep Kamil'e..tam olarak nedir bu canım?detaylı yazar mısın?

maşallah canım ne güzel haber bunlar :nazar:

bende hissetmiyorum canım,endişelenme..
21.haftada olup hissetmeyenler bile var..

canımcım ben Zeynep kamile bir kere gittim onda da bi baktım eğitim diye bir oda var hamişler oturmuş hepbirlikte. Baktım afiş var okudum haftada 1 gün öğleden sonra hamişlere eğitim veriyorlarmış pilates de varmış ama hafta içi diye ben önce bir emin olamadım. sonra araştırdım internetten telefonunu aldım aradım hemen o eğitimi verecek bayan çıktı telefona konuştuk perşembe grubu açılacak 23 ocakta o zamana kaydınızı yapabilirim dedi. Dilersen eşinle de gelebilirsin dedi. iş yerini de takmıyorum gitmek istiyorum çünkü.

inşallah cnm, gerçekten çok büyük stres kaynağıydı benim için, herkesinki çok güzel geçer umarım...

yok cnm ben özel hastanede yaptırdım. tabi cnm gösteriyolar, ben yattım ekranı direkt görüyodum. eşimle birlikte girdik içeri. 20-30 dak baktık oğlumuza. yok cnm sadece karından bakıyolar. ondan önce rutin kontrol için kan vermiştim. kendi doktorum istedi onu da. muayene ve ultrason her zaman tek oluyo...ayrıntılıyla ilgili bişi takılırsa kafana sor anlatabilirim. bebeğin midesine, kalbine, kalbine giden damarlara kadar her şeyine baktılar. omuruliğine bakıldı, parmakları sayıldı, ellerini ayaklarını gösterdi. yüzünü de çok net gördüm bana benziyo :))) devlet hastanesi güvenilirse bi daha baktırmaya gerek yok bence. kalbine tam bakılmasaydı bi kez daha baktıracaktım ben ama çok şükür sorun yokmuş.

hmmm işte devlette yaptıran varsa ben onu merak ediyorum. Özel konusunda net değilim cd vs veriyorlarsa diye özellikle istiyorum ben. ama devlette ne yaptıklarını bir anlasam.

X