2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bacılar kardeşler bugünler ne zaman geçecek ya saate bakıyorum hep aynı zaman geçmiyor
Allah ım sen yardım et çalıştığım için herşeyden mahrum kalıyorum sanki ben eşim evde ben burda onun işi erken bitiyor genelde
bende aksam 8 de evde oluyorum cumartesi tam gun calısıyorum butun gün işyerindeyim çalışmaya hevesim kalmadı
eleman aldık diyorlar gelecekmiş bu hafta ama ben nisan ayına kadar çalışıcam doğumdan 8 hafta oncesine kadar yani nasıl gelecek bu nisan ayı bilmiyorum
kafayı yiyecem heralde ben en güzel zamanlarımı sandalye tepesinde geçiriyorum zaten bu aralar çok sinirliyim agresifim
patlayacak yer arıyorum sürekli izin kullanmak istiyorum istesem zaten yüzüm tutmaz

napacam ben yaa evde işler birikti camlar kapılar silinecek temizlikçi çağırayım dedim kaynanamda tutturdu dış cephe bitsin öyle çağır diyo ben dayanamıyrum evimi o halde görmeye temizlik desen kendim yapamıyorum

Napsam ne etsem

aynı durumdayım, ben de bu ay sonu ayrılıyorum...
evladımdan daha değerli değil, bizler nasıl büyüdüysek o da öyle büyüyecek belli bir süre idareyle...
sağlıklsız, agresif, huzursuz olmasındansa böyle olmasını yeğliyorum...

evet bizde aynı şeyi söylemişiz, 13 yıllık bir memur olarak, şimdiye kadar öğrendiklerime istinaden yazdım.

kafam çok karıştı canım mayısta doğum iznine ayrılıcam ağustosta kalkıyo adaylığım normalde eylüldede iznim bitiyo ben eylülde tekrar buraya gelip adaylık mı tamamlıycam

canımcım ben Zeynep kamile bir kere gittim onda da bi baktım eğitim diye bir oda var hamişler oturmuş hepbirlikte. Baktım afiş var okudum haftada 1 gün öğleden sonra hamişlere eğitim veriyorlarmış pilates de varmış ama hafta içi diye ben önce bir emin olamadım. sonra araştırdım internetten telefonunu aldım aradım hemen o eğitimi verecek bayan çıktı telefona konuştuk perşembe grubu açılacak 23 ocakta o zamana kaydınızı yapabilirim dedi. Dilersen eşinle de gelebilirsin dedi. iş yerini de takmıyorum gitmek istiyorum çünkü.
.

ama sırf bayanlara özel olsa daha iyi ve eğlenceli olurdu bak o zaman kesin gelirdim heralde :KK1: h.içide çalışmıyorum,uygunum hem..ama eşlerde geliyor ise olmaz..zaten benim eşimde istemez öyle kendi yokken bide (o çalışıyo çünkü)

aynı durumdayım, ben de bu ay sonu ayrılıyorum...
evladımdan daha değerli değil, bizler nasıl büyüdüysek o da öyle büyüyecek belli bir süre idareyle...
sağlıklsız, agresif, huzursuz olmasındansa böyle olmasını yeğliyorum...

Anladım canım ama benim yerime alacakları elemanı yetiştirmem lazım o sebepten ben hemen çıkamıyorum işim hiç yorucu değil bak bütün gün burdayım çok rahatım karışan yok ama iste insan kendini kötü hissediyo hamilelikten dolayı hormanlar yaptırıyor bize bunu

bizim yeni eleman yarın gelecekmiş eğitime başlıcaz bakalım şubat ve mart iki ayda öğrendiği kadar artık yapacak bişey yok bende
patrona sölicem nisan ayının piriminide yatırın dicem en azından bu kadar bekledim 4 aylık maasımıda alayım devletten değişmi en doğal hakkım bide ben doğum izni bittikten sonra çıkış gösterecek şirket o zamanda işsizlik maaşı alıcam ALLAH nasip ederse

kafam çok karıştı canım mayısta doğum iznine ayrılıcam ağustosta kalkıyo adaylığım normalde eylüldede iznim bitiyo ben eylülde tekrar buraya gelip adaylık mı tamamlıycam

evet adaylığını dönünce 3 ay daha aday memur olarak çalışacaksın. yani ağustostan sonra hak kazanacağın 20 günlük normal iznini, adaylığını tamamladıktan sonra kullanacaksın.

kızlar birşey sorucam bazılarınız bilir yurtdışındayım ve hem hamilelik hemde loğusalıkta kullanmak için pijama ve gecelik almak istiyorum türkiyeden ailem gönderecek ama hangi siteden alıcam güvenilir mi bilmiyorum alan yada bileniniz varmı . bide inş doğuma ne götürmeyi düşnüyosunuz gecellik mi pijama mı . biliyorum şuan erken ama daha sonra gönderme imkanları olmadığı için şimdi almam lazım...

canım ben de mide yanması yaşamıştım.. doktora başvurdum rennie duo şurup verdi sanrıım gavişkon kullanan arkadaşlar da var.

ayrıca spor konusu da iyiymiş bende mi arasam Antalya'da off ama çalışma saatlerim çok ters yaaa:KK53::KK53::KK53:

diğer ilaçları bilmem ama ben gaviskon kullanıyorum mide yanmasına, gebelikte A grubunda bir ilaç bebeğe geçmiyor.iyi geliyor bana.
spor konusunda maddi imkanın varsa kaçırma derim mütiş rahatlıyor insan hergün evdede yaparsın.ohh ohh kolay kolay doğurursun.eğitimdeki ebe:spor yaparsanız vücut endorfin salgılar ve bunu depolar dedi,endorfin doğal ağrı kesicidir ve doğum yapacağınız gün hepsini kullanır.sanıcılarınız bile hafif olur dedi.sporcuların doğumu herzaman kolay olmuştur sebebide budur dedi.ben acayip gaza geldim o konuşmadan sonra şimdi günlük egzersizlerimi yapıyorum bırakmayıda düşünmüyorum inşallah.

canım ben dayanılmaz acı çekiyordum bu yüzden doktora söyledim hemen rennie şurup yazdı. günde 3-4 kaşığa kadar içebilirsin dedi ben ben eeennn dayanamadığım günlerde 1 kaşık içiyorum çok şükür artık iyiyim. Bir de muz iyi geliyor bol bol muz mandalina yiyorum bu aralar baya azaldı(maşallah)

Ben eğitimi ayarladım istanbulda Zeynep kamilde var. Kayıt yaptırmıştım önceki aydan falan... Şanslıyım demek ki. İş yerime söylemedim daha bu hafta rapor alıp gitmicem işe öyle yırtarım haftaya da gidip yıllık iznimden düş dicem. napim bugünler bir daha gelmicek ilk bebeğim ve çoook hevesliyim :KK16::KK16::KK16: amaaaan kovarsa da kovsun nasılsa doğumdan sonra işi bırakıcam eleman bile bakıyorlar. :KK52::KK52::KK52::KK52:

bendede oldu mide yanması birde gastrit var bende doktorum mide asiti düzenleyici bi hap verdi ama kullanmadım onu
birde gaviscon şurup verdi onu kullanıyorum doktoruna sorup kullanabilirsin gaviscon reçetesiz veriyorlar

kızlar teşekkür ediyorum önerileriniz için... gaviscon kullansam iyi olacak, yarın doktoruma sorayım yine de, ters biraz bizimki bana sormadan içtin demesin sonra:18:

spor konusunu eşime de anlattım, zamanını programlayabilirsen git tabi fiyatı uygunmuş dedi:KK8: olmazsa evde yapacağım mutlaka,endorfin salgılama olayını çok sevdim bir normal doğum yanlısı olarak:KK1: (puffpufun kulaklarını da çınlatayım):KK19:

ama sırf bayanlara özel olsa daha iyi ve eğlenceli olurdu bak o zaman kesin gelirdim heralde :KK1: h.içide çalışmıyorum,uygunum hem..ama eşlerde geliyor ise olmaz..zaten benim eşimde istemez öyle kendi yokken bide (o çalışıyo çünkü)

işte benim eşim de ona takıldı. gitme falan dedi ama her an eşler gelmiyordur heralde. Gerektiği dersler vardır belki, zaten ilk derse bir gideyim de bakalım neler olacak. Sen de gel bence bi nabız yoklarız hem tanışmış oluruz ayyy ne şirin olurrrr :)

kızlar teşekkür ediyorum önerileriniz için... gaviscon kullansam iyi olacak, yarın doktoruma sorayım yine de, ters biraz bizimki bana sormadan içtin demesin sonra:18:

spor konusunu eşime de anlattım, zamanını programlayabilirsen git tabi fiyatı uygunmuş dedi:KK8: olmazsa evde yapacağım mutlaka,endorfin salgılama olayını çok sevdim bir normal doğum yanlısı olarak:KK1: (puffpufun kulaklarını da çınlatayım):KK19:

tatlım ben doktora sormadan önce gittim eczaneye ölecektim ağrıdan çünkü eczacı bir ablam var burda herşeyi konuşabiliyoruz ona sordum zararı olmaz dedi. bir kaşık içtim sonra doktora gittim söyledim yazdı kullanabilirsin diye.

Puffpuf a kalırsak ohooo yandık hepimiz sezeryan olucak empoze ediyo her defasında :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sen nasıl bişey sin ya inanamıyorum ben hamile olduğumu duyduğumda nasıl ağladıysam inan senin o sesi duydugundaki duygularını okurken aynen burnumun direği sızladı işyerinde olmasam hüngür hüngür ağlarım çok şükür rabbim çok şükür mevlam bize bu günleri nasip ettin
Rabbim meleklerimizi korusun

Çok şükür canım, çok teşekkür ederim,
sevgiler

çok şirin bi blok olmuş tatlım ellerine sağlık takip ederiz tabiyki aynı heyacanları paylaşıyoruz.. yoga ile ilgili olarak d&r mağazalarında bulabiliriz sanırım de mi dvd yi internetten almak şart değil sanırım..

Çok teşekkürler canım, her zaman beklerim :)
Evet edinebilirsin ama her mağazada olmayabiliyor ve webten alınca biraz daha ucuz oluyor 3 günde de gönderiyorlar havale şansın da mevcut..

aaah ah anlıyorum seni cipsim :) ayrıca ismin bana fıstıklı cheetosu hatırlatıyor ve canım çekiyor. Tek ve çok sevdiğim bir cipstir de :) diğerlerini sevmem. amaaan dedim ya bi yanım yazık diyo diğer yanım boşveeer o da çeksin biraz diyo :) hihihihih:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

devlette mi yaptırdın hayatım? nasıl sana gösteriyorlar mı? yani ben de devlette yaptırıcam da ayrıca özelde de yaptırsam mı diyorum valla özeniyorum daha güzel olur özeldeki diye. muayene nasıl oluyor tek mi giriyorsun 3 kişi falan mı? ayrıca sadece karından bakıyorlar değil mi başka bir işlem var mı?

o ney canım nasıl bişey? hamilelikle alakalı mı_?

Ah canım ben çok üzülüyorum öyle davrandığım için ama elimde değil ben cips in her çeşidini seviyorum hastasıyım ama hamilelikten dolayı yemiyorum

Anladım canım ama benim yerime alacakları elemanı yetiştirmem lazım o sebepten ben hemen çıkamıyorum işim hiç yorucu değil bak bütün gün burdayım çok rahatım karışan yok ama iste insan kendini kötü hissediyo hamilelikten dolayı hormanlar yaptırıyor bize bunu

bizim yeni eleman yarın gelecekmiş eğitime başlıcaz bakalım şubat ve mart iki ayda öğrendiği kadar artık yapacak bişey yok bende
patrona sölicem nisan ayının piriminide yatırın dicem en azından bu kadar bekledim 4 aylık maasımıda alayım devletten değişmi en doğal hakkım bide ben doğum izni bittikten sonra çıkış gösterecek şirket o zamanda işsizlik maaşı alıcam ALLAH nasip ederse

aynen benim hesabım işte :) ben 1 nisanda ayrılıcam doğum iznine dönüşte beni çıktı gösterecekler ama sanırım iş verenin çıkartması lazım bunun için.ne diyeceksin sen?

X