2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bende haftaya gideceğim inşallah canım.. benimde 2 gündür başım ağrıyor lodostan galiba.. akşamları da mide ağrısı:KK43::KK43:

baş ağrısı için nane yağı kullanabilirsin ya da kimyon koklayabilirsin bikaç dakika boyunca. iyi geliyor ben denedim. mide ağrın niye oluyo ki acaba? yediklerinden kaynaklanıyo olabilir mi?

baş ağrısı için nane yağı kullanabilirsin ya da kimyon koklayabilirsin bikaç dakika boyunca. iyi geliyor ben denedim. mide ağrın niye oluyo ki acaba? yediklerinden kaynaklanıyo olabilir mi?

masaj yaptırıyorum işyerinde herkese biraz iyi geliyor sonra yine devam.. midem yediklerimle alakalı değil canım.. akşamları da yemeği azalttım biliyorsun. olacağı var oluyor :KK43: soda içiyorum o biraz iyi geliyor. geçiniyoruz bu şekilde :)

çok iyiyim cnm. ayrıntılı ultrasondan geldim bebişimi gördüm ya, iyiymiş de :) sen nasılsın? görüşemiyoz yaaa

Merhaba ben de 3 subatta detaylı ultrasona giricem.biraz bılgı verebilir mısın?nelere bakıyorlar kac dakıka suruyor. Zaten bır aydır yatıyorum kanamalarım olmustu ıgne ılac kullanıyorum dun gıttıgımde plesentan asagıda dedı.çok tedirginim. ultrason nasıl gececek ne dıyecekler cok merak edıyorum bilgilendirirsen sevınırım.

çok iyiyim cnm. ayrıntılı ultrasondan geldim bebişimi gördüm ya, iyiymiş de :) sen nasılsın? görüşemiyoz yaaa

Minik bebisim anlatsana ayrintiliyi:KK66: nasil gecti.

Bi de mide yanmasi icin bi tavsiye kizlar ozellikle aksam yemeginden sonra 3saat uzanmamak gerekiyormus.yarim saat oturup biraz yuruyus iyi geliyormus. Bilginize:KK66:

http://www.memurlar.net/haber/403966/ burada bir şeyler var canım, yardımı olur belki...

Kızlar mide yanmasıyla başım ciddi dertte, bu nedenle ilaç kullanan var mı?
Bir de sabah toplum sağlığı merkezini, devlet hastanesini falan aradım doğuma hazırlık eğitiminiz var mı diye, yokmuş, hatta ebeler keşke olsa diye hayıflandılar... Nasıl büyükşehirdeyim anlamadım:KK19:

Spor salonlarını aradım, biri haftada 2 güne ayda 250tl istedi... :KK20:
Biri de haftada 3 güne aylık 130, eğer 3 aylık kayıt yaparsam 3 aya 300 tl istedi... 2 gün pilates ve nefes, 1 gün kardiyo yaptırıyorlarmış, bana mantıklı ve uygun geldi... Bu arada çalışmalar birebir olacak,grup çalışması değil ve gitmesem bile telafileri yapılacak.... Nasıl sizce?

teşekkürler tatlımm:21:

:nazar:
güzelim bende bi kere o şekilde gittim sıkışık gel demişlerdi ama bebiş için değil di o benim gittiğim hastahanedede ayrı odalar zaten
bebek için ugs ayrı bi odada uzman var hep o yapıyo sıkışık gitmene gerek yok 2 li taramaya gittim hiç sıkışıklık sormadı söylemedi hatta 14 şubatta renkli ugs var benim yine öyle bişey demedi ilgisi yok o batın ugs si farklı :KK49:

Cok saol canm oh rahatladım öyle beklemek cok kötü :)

canım benim bildiğim kadarıyla 16 haftalık doğum izni ücretli bir izin olduğundan o dönemde sgk primini yatırmaya devam ediyor kurumun. Dolayısıyla da hizmetten sayılıyor o süre. Adaylık süren uzamaz yani bana kalırsa.

canım bende öle düşünüyorum ama tam net sonuç alamadım daha ve herşeyim buna bağlı eş durumu tayinimde buna bağlı bir an önce öğrenmem lazım net sonucu

http://www.memurlar.net/haber/403966/ burada bir şeyler var canım, yardımı olur belki...

kızlar mide yanmasıyla başım ciddi dertte, bu nedenle ilaç kullanan var mı?
bir de sabah toplum sağlığı merkezini, devlet hastanesini falan aradım doğuma hazırlık eğitiminiz var mı diye, yokmuş, hatta ebeler keşke olsa diye hayıflandılar... nasıl büyükşehirdeyim anlamadım:KK19:

spor salonlarını aradım, biri haftada 2 güne ayda 250tl istedi... :KK20:
biri de haftada 3 güne aylık 130, eğer 3 aylık kayıt yaparsam 3 aya 300 tl istedi... 2 gün pilates ve nefes, 1 gün kardiyo yaptırıyorlarmış, bana mantıklı ve uygun geldi... bu arada çalışmalar birebir olacak,grup çalışması değil ve gitmesem bile telafileri yapılacak.... nasıl sizce?

canım ben de mide yanması yaşamıştım.. doktora başvurdum rennie duo şurup verdi sanrıım gavişkon kullanan arkadaşlar da var.

ayrıca spor konusu da iyiymiş bende mi arasam Antalya'da off ama çalışma saatlerim çok ters yaaa:KK53::KK53::KK53:

Kızlar selam,

bloğuma beklerim:)

http://beybilianne.blogspot.com.tr/

sevgiyle, :emir_bebek:

sen nasıl bişey sin ya inanamıyorum ben hamile olduğumu duyduğumda nasıl ağladıysam inan senin o sesi duydugundaki duygularını okurken aynen burnumun direği sızladı işyerinde olmasam hüngür hüngür ağlarım çok şükür rabbim çok şükür mevlam bize bu günleri nasip ettin
Rabbim meleklerimizi korusun

KIZLAR MEMURLAR NETTE BÖLE Bİ YAZI VAR YANİ BUNA GÖRE BENİM ADAYLIK KALKARMI Bİ YORUMDA BULUNSANIZ 1-Aday devlet memurlarına doğum sebebiyle 657 sayılı Kanunun 108 inci maddesi hükmü uyarınca aylıksız izin verilmektedir. Ayrıntılı haber için tıklayınız.

2-Doğum sebebiyle aylıksız izin kullanan aday memurun adaylık eğitimi, askere giden aday memurda olduğu gibi, aylıksız izin dönüşünde, kaldığı yerden devam eder.

3-Aylıksız izinde geçen süreleri 5434 sayılı Kanunun 34 üncü maddesi hükmü uyarınca kesenek ve karşılıklarını ödemeniz halinde fiili hizmetten emeklilikten sayılır.

4-Doğum dolayısı ile kullanılan aylıksız izin süreleri meri mevzuat uyarınca memuriyet ve adaylık süresinden sayılması mümkün bulunmamaktadır

hamile arkadaşlarım bende anne olmak istiyorum ama olmuyo tedavi görüyorum biçok şey deniyorum çok yıprandım...
bugün yeni bişey öğrendim 41 hamile kişi hepsi 41 er tane Ayetel kürsi okursa okudukları kişide hamile kalıyomuş benim içinde okuyun lütfen okuyan mesajımı alıntılasın sayısını bileyim şimdiden hepinizden Allah razı olsun..(herkes ayrı ayrı 41 tane okuyucak)

ben okudum canım, allahım en kısa zamanda sana ve isteyen herkese versin...amin

KIZLAR MEMURLAR NETTE BÖLE Bİ YAZI VAR YANİ BUNA GÖRE BENİM ADAYLIK KALKARMI Bİ YORUMDA BULUNSANIZ 1-Aday devlet memurlarına doğum sebebiyle 657 sayılı Kanunun 108 inci maddesi hükmü uyarınca aylıksız izin verilmektedir. Ayrıntılı haber için tıklayınız.

2-Doğum sebebiyle aylıksız izin kullanan aday memurun adaylık eğitimi, askere giden aday memurda olduğu gibi, aylıksız izin dönüşünde, kaldığı yerden devam eder.

3-Aylıksız izinde geçen süreleri 5434 sayılı Kanunun 34 üncü maddesi hükmü uyarınca kesenek ve karşılıklarını ödemeniz halinde fiili hizmetten emeklilikten sayılır.

4-Doğum dolayısı ile kullanılan aylıksız izin süreleri meri mevzuat uyarınca memuriyet ve adaylık süresinden sayılması mümkün bulunmamaktadır

2madde gayet açık, canım, ücretsiz izin kullanıp dönüp adaylık süren devam eder diyor. aynı askere gidenlerdeki gibi.

kurumun ne diyo konuyla ilgili olarak peki? burda aylıksız izinden bahsetmiş sen düşünüyo musun aylıksız izne ayrılmayı?

masaj yaptırıyorum işyerinde herkese biraz iyi geliyor sonra yine devam.. midem yediklerimle alakalı değil canım.. akşamları da yemeği azalttım biliyorsun. olacağı var oluyor :KK43: soda içiyorum o biraz iyi geliyor. geçiniyoruz bu şekilde :)

çok geçmiş olsun ya senin prenses huysuz çıktı biraz :)

Merhaba ben de 3 subatta detaylı ultrasona giricem.biraz bılgı verebilir mısın?nelere bakıyorlar kac dakıka suruyor. Zaten bır aydır yatıyorum kanamalarım olmustu ıgne ılac kullanıyorum dun gıttıgımde plesentan asagıda dedı.çok tedirginim. ultrason nasıl gececek ne dıyecekler cok merak edıyorum bilgilendirirsen sevınırım.

Minik bebisim anlatsana ayrintiliyi:KK66: nasil gecti.

Bi de mide yanmasi icin bi tavsiye kizlar ozellikle aksam yemeginden sonra 3saat uzanmamak gerekiyormus.yarim saat oturup biraz yuruyus iyi geliyormus. Bilginize:KK66:

kızlar çok şükür benim ayrıntılım çok güzeldi. bebeğin önce karın ve baş çevresini ölçtü doktor. sonra kol boyu, bacak boyu ölçüldü. midesine bakıldı. kalbinin 4 odacığını, kalbe giden damarları da gösterdi. omuriliğine bakıldı kemik sayımı yapıldı. bebeğin beynine, kafatasına baktı. gözlerini, burnunu hatta burun deliklerini gördüm ogluşumun. dudak yarığı var mı diye bakıldı. plasentaya bakıldı. bebeğin parmakları sayıldı. benim sıpam ellerini yumruk yapmıştı açmadı sadece baş ve işaret parmağını görebildik. ayakları o kadar tatlıydı ki. bazı bebekler ellerini yumruk yapıp gözünü kapattığı için yüzü görünmüyodu. benimki ellerini rahmimle kendi gövdesine sıkıştırmıştı :) yüzünü net gördüm. bana benziyo oğlum, dudakları babasına benziyo :) ayy inşallah atladığım bişi yoktur kızlar. ben özel hasta statüsünde girdim ayrıntılıya 20-30 dakika sürmüştür. kızlar darısı başınıza inşallah her şey yolunda gider sizin de. eşimle bi rahatladık ki anlatamam...

ben de hatırladım canım, Çok sevindim rabbim her zaman gönül ferahlığı versin inşallah. Bir daha bebeğinin hiç bir sıkıntısıyla imtihan etmesin seni de diğer kardeşlerimizi de. Rabbim sağlık sıhhat huzur versin.

hiiiç bir fikrim yok bebeğim kremler hakkında ama görünmez değilsin :)

ben de başlıyorum 23 ocak perşembe canım :) Zeynep Kamilde var inşallah ben de senin gibi çok memnun kalırım. Burda 6 hafta olcakmış eğitim. Çalışıyorum aslında ama katılmak için can atıyorum. Bir şekilde izin alıp gideceğim inşallah. Eşler var mıydı yada kaçıncı haftalarda geliyorlar biliyor musun? Eşim biraz o yüzden huzursuz eşler gelecekse karışık bir ortam olur gitme diyor.

Dacanka Zeynep kamilde var Anadolu yakasındaysan arayıp kayıt yaptırıyorsun. Bir dene istersen. 23 ocak ilk ders bizim. hem tanışmış oluruz :):KK16::KK16::KK16::KK16:

41 tane Okudum canım Rabbim sana sağlıklı sıhhatli bir evlat nasip etsin en kısa zamanda. Rabbim tüm isteyen kardeşlerimize hayırlı evlatlar nasip etsin...

Oooooof bana sor onu sağ sol iki kasığımda baskıdan patlayacak gibi sürekli tuvaletim var gibi hissediyorum ama yok. gece sancıdan uyuyamıyorum sırt üstü yatmak zararlı sağım solum ağrıdı artık ben yüz üstünden başka yatamayan biriydim gece ben kıvranıyorum kocam uyanıyo napıcağını şaşırdı adamcağız. Yatağı mı ayırsam acaba yazık benim yüzümden o da uykusuz kalıyor. Hoş aynı saatte kalkıp işe gidiyoruz o benden önce evde oluyor ama olsun kıyamıyorum işte. Bizde de durum bu canım pek parlak değil. Uykusuzluk ve sancılardan halsiz düşüyorum ve başım ağ gözlerim ağrıyor sürekli. Kronik uykusuz oldum resmen :18::18::18::18:

benim de önceden bir düşüğüm vardı. Aile hekiminde hemşirem günlerini yazdı verdi aşıların ilkini oldum bi sorun olmadı ağır kaldırmazsan kolun ağrımıyor fazla. 23 - 24 ünde ikinci dozunu yapacak ben sancı vs hissetmedim. aşıyı yaptırdığımda 18 haftalıktı.

hadi git gel de varsa güzel şeyler ben de gideyim kocişle :) bol bol fotoğraf çek yükle :) hadi iyi eğlenceler annesi... çok yorma kendini

Canım bir doktora gitsen anlattıkların sistite çok benziyor.Ben iki yıl önce yaşadım.İnşallah değildir ama doktora görün derim.

çok geçmiş olsun ya senin prenses huysuz çıktı biraz :)

kızlar çok şükür benim ayrıntılım çok güzeldi. bebeğin önce karın ve baş çevresini ölçtü doktor. sonra kol boyu, bacak boyu ölçüldü. midesine bakıldı. kalbinin 4 odacığını, kalbe giden damarları da gösterdi. omuriliğine bakıldı kemik sayımı yapıldı. bebeğin beynine, kafatasına baktı. gözlerini, burnunu hatta burun deliklerini gördüm ogluşumun. dudak yarığı var mı diye bakıldı. plasentaya bakıldı. bebeğin parmakları sayıldı. benim sıpam ellerini yumruk yapmıştı açmadı sadece baş ve işaret parmağını görebildik. ayakları o kadar tatlıydı ki. bazı bebekler ellerini yumruk yapıp gözünü kapattığı için yüzü görünmüyodu. benimki ellerini rahmimle kendi gövdesine sıkıştırmıştı :) yüzünü net gördüm. bana benziyo oğlum, dudakları babasına benziyo :) ayy inşallah atladığım bişi yoktur kızlar. ben özel hasta statüsünde girdim ayrıntılıya 20-30 dakika sürmüştür. kızlar darısı başınıza inşallah her şey yolunda gider sizin de. eşimle bi rahatladık ki anlatamam...

öyle oldu canım birazcık nazlıyız galiba.. ee kızlar nazlı olur... boyu ve kaç gr onları yazmamışsın. cd sini verdiler mi sana? haftaya bende kızımı göreceğim inşallah. yüz kemik yapısı bana benziyor diyor babası.. ve dün akşam babası öptü onu bi tekme salladı babasına ne güldük akşam akşam:KK1::KK1: babası da 4 gözle bekliyor artık tekmeleri:KK16::KK16:

X