2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım bence ihmal etmeyin ve dr a gidin derim. Ben de ağrıyla gittim dr hemen NST ye bağladı ve ağrının mahiyetine baktı. Bazen bu ağrılar erken doğum tehlikesini de gösteriyormuş, bazen de normal genişleme ağrısı oluyormuş. Ben yine de ihmal etmeyin ya telefonla bir danışın dr unuza ya da dr a gidin derim.

Bence bişey yoktur ama ihmal de etmeyin..

Sağlıklı hamilelik ve doğumlar diliyorum, inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alır ve yine sağlıkla büyütürüz hayırlısıyla :KK49:

bu aralar hastalıktı, isim muhabbetiydi derken çok gerildim, benim korkumda o yüzden :KK43: eşim sağolsun ciddiye almıyor pek ağrıları dr da taa sökede, git gel bi gün gidiyor ondan sanırım :KK43:

bugünde dinleyeyim kendimi güzelce, devam ederse yarın gideyim bari. sağol cnm umarım bişi çıkmaz.

bu aralar hastalıktı, isim muhabbetiydi derken çok gerildim, benim korkumda o yüzden :KK43: eşim sağolsun ciddiye almıyor pek ağrıları dr da taa sökede, git gel bi gün gidiyor ondan sanırım :KK43:

bugünde dinleyeyim kendimi güzelce, devam ederse yarın gideyim bari. sağol cnm umarım bişi çıkmaz.

Anladım Canı, dinlen madem bol bol... Ama ağrın devam ederse ihmal etme, sertleşme de kasılma halindeyse hiç ihmal etme, gerekirse telefonla danış dr ve ya hemşireye...

İnşallah bişey çıkmayacak, ama şansa da bırakmamak lazım :KK66:

arkadaşlar yaa bebeğini hissetmeye başlayanlarrr:)) 17. haftamdan beri bişeyler hissediyorum ama bebek mi anlayamıyorum.. ilk bebeğim... ilk bebekte 20. haftadan sonra hissedilir diyorlar... bazen gazım oluyor gaz mı acaba bn mi yanlış hissediyorum diyorum aama yine de mutlu oluyorum inş bebeğimdr:)) hafif hafif karnımda bir şey atıyor sanki... sizde nasıl olmuştu kızlarr... bir de en son doktora gttiğimizde doğum tarihimi de 5 gün sonra olarak hesapladı doktorum geç döllenme olmuş olabilir dedi... geriden de geliyorsak eğer hissettiğim bebeğim olabilr mi acabaaa???

Bıgün benim doğum günüm ama eşimle konuşmuyoruz sabahtan beri ihtiyaçlarım dışında odadan çıkmadım gelip bakmadı bile.öncesinde de küstük zaten dün akşam bana telefon almış hediye ardı mecbur konuştuk annemler de vardı telefon aldı dıye de direk çok samimi olamadım ama sabah ben konuşmaya çalıştım o da surat yapıp durdu akşam farklıydı sabah farklı bebeğimle geçirdiğim ilk doğumgünüm böyle geçiyor odada tv izliyor ben de diğer odad bebeğimle yalnızım.:KK43:
canım doğum günün kutlu olsun ne mutlu sana Allah sana böyle güzel bi hediye nasip etti bebeğinle ilk doğum günün işin güzel tarafından bakarsak inşallah eşinle de barışmışsındır.

istanbulda olup tahlillerini detaylısını şeker yüklemesini fln filan :) devlette yaptıran arkadaşlar hangi hastanelere gidiyorsunuz??? tavsiye ettiğiniz doktorlar var mı???
canım neredesin istanbulda bilmiyorum tüm devlet hastaneleri tahlilleri yapıyor gdince muayene istemiyorum tahlilleri yaptırıcam demen yetiyo detaylı için ben üniversite hastanesine gidicem fatihte bakalım nasıl olacak azerikızı tavsiye etti o memnun kalmış

arkadaşlar yaa bebeğini hissetmeye başlayanlarrr:)) 17. haftamdan beri bişeyler hissediyorum ama bebek mi anlayamıyorum.. ilk bebeğim... ilk bebekte 20. haftadan sonra hissedilir diyorlar... bazen gazım oluyor gaz mı acaba bn mi yanlış http://www.kadinlarkulubu.com/rekse.../678971-yerel-secimler-kadin.htmlhissediyorum diyorum aama yine de mutlu oluyorum inş bebeğimdr:)) hafif hafif karnımda bir şey atıyor sanki... sizde nasıl olmuştu kızlarr... bir de en son doktora gttiğimizde doğum tarihimi de 5 gün sonra olarak hesapladı doktorum geç döllenme olmuş olabilir dedi... geriden de geliyorsak eğer hissettiğim bebeğim olabilr mi acabaaa???
canmım benimde öyle başladı öyle de gidiyor birşey tık tık atıyo gibi zaten hareket halindeysen anlaşılmıyo sakin sakin yatarken eğer bebiş de uyanıksa anlaşılıyoyani benimki öyle şimdilik eşim elini koyuyo bak tık yaptı diyorum o daha anlamıyo bu arada herkes bebişinin önden gittiğini söylemiş gün olarak benimki 10 gün geriden gidiyo :44:sağlıklı olsun da napalım

kadın doğum hastanesiymiş de ama bana uzak cnm yaa istanbulda iyi hastaneye gitmek de mesele yaa:KK43:( en yakını trafiğiyle fln en az 1 saat sürüyor yaa :KK43:

istanbul'un hemen hemen heryeri böyle canım ama yapcak bişey yok.. Dediğin gibi Zeynep Kamil direk doğum hastanesi ve ben daha iyisini duymadım.. Bitek bazı testler için oraya gittim ben,özelde pahalı diye onun dışında hiç gitmedim..

arkadaşlar yaa bebeğini hissetmeye başlayanlarrr:)) 17. haftamdan beri bişeyler hissediyorum ama bebek mi anlayamıyorum.. ilk bebeğim... ilk bebekte 20. haftadan sonra hissedilir diyorlar... bazen gazım oluyor gaz mı acaba bn mi yanlış hissediyorum diyorum aama yine de mutlu oluyorum inş bebeğimdr:)) hafif hafif karnımda bir şey atıyor sanki... sizde nasıl olmuştu kızlarr... bir de en son doktora gttiğimizde doğum tarihimi de 5 gün sonra olarak hesapladı doktorum geç döllenme olmuş olabilir dedi... geriden de geliyorsak eğer hissettiğim bebeğim olabilr mi acabaaa???

senle aramızda 1 gün var ama ben daha hiçbişey hissetmiyorum..
hehehehe artık gülüyorum,sinirlerim bozuldu :KK1: bekliyoruz bakalım benim köfte ne zaman "ce eeee" diyecek.. Uslu çocuk vesselam :KK34:

kedidir o kedi:KK1::KK1: canım tabi bebeğin hareketleridir ben ilk 11. hafta da pıtpıtlar hissetmiştim ama çok hafifti göz seyirmesi gibi şimdi de baya hissediyorum az önce turşu yerken hiç durmadı :))

yok canım aynı doktora gittim hep her gittiğimde 4 5 gün önde oluyo öle çıkıyo ulturasonda canım hep böle devam edermi acaba:KK49:

benim ilk 7.8. haftada 3-4 gün sat a göre geriden geliyodu doktoruma neden geriden geliyo gelişiminde problem mi var demiştim o da önemli olan ileriki haftalar yani 32.33 haftalar demişti eğer o zman geriden gelirse sıkıntı olurmuş.. ayrıca 3-4 gün önemli değilmiş 1-2 hafta gibi bi süre olursa problemmiş...çok takılma cnm bence sıkıntı olmaz inş.

İste bu 3 bilnmnli denklm gibi bnde cozmdm

Kızlar sizin bebek ulturasonda öndemi gidiyo yoksa günündemi çıkıyo benim hep farklı çıkıyoda hangi tarihi baz alıcaz acaba:26:
Ben de dün aynı şeyi sormuştum senden önce ama bana kimse cevap vermedi beni kimse sevmiyor galiba:'( benim de 4 gün önde ve hangisini baz alacagımı bilmiyorum.

Aydınlı mısın canım sen? Eger öyleyse hemşehriyiz.

Son düzenleme:

sanırım o hissettiklerin bebişin csnım bendede aynısı oluyor hemşirem bebiştir dedi

selam kızlar cuma cumartesı raporluydum gıremedım o yuzden hatırlayanlar varsa sağlık ocagına gitmiştim
2 gün rapor yazdırdım dinlendim s.o. hemşire bebeği hissediyormusun dedi dedim böyle baloncuk patlağı gıbı bıseyler hissediyorum ama
bebişmi anlamıyorum dedim aksam eve gidince bacaklarını uzat dinlen dedi ellerini karnına koy karnını dinle hissedersin dedi
gerçekten de hissettim ve şimdi pıtır pıtır uslu durmuyor benim kız valla hissediyorum çok şükür bazen bi tekme atıyo dısardan bile belli oluyo

birde fuara gidemedik biz giden var mı geçmişe yeni bakma fırsatım oldu ama :KK49::KK49::KK49::KK76::KK76:

Ben de dün aynı şeyi sormuştum senden önce ama bana kimse cevap vermedi beni kimse sevmiyor galiba:'( benim de 4 gün önde ve hangisini baz alacagımı bilmiyorum.

ne alakasi var deli:KK1::KK1: gozden kacmistir zaten iki gundur fazla kimse yok:KK37: hem ne farkeder takildiginiz seye bak ha 3 gun onde ha geride.. ay benim dr sagolsun haftasini bile soylemiyo resim verirse ordan bakiyorum:KK52::KK52:

ay kizlaaar siz boyle yazinca bende hevesleniyorum:KK52: kizimda gec yapmistik alisverisi ama dayanamiyacam alacam galiba oglusuma biseyler:KK52::KK52:

benim ilk 7.8. haftada 3-4 gün sat a göre geriden geliyodu doktoruma neden geriden geliyo gelişiminde problem mi var demiştim o da önemli olan ileriki haftalar yani 32.33 haftalar demişti eğer o zman geriden gelirse sıkıntı olurmuş.. ayrıca 3-4 gün önemli değilmiş 1-2 hafta gibi bi süre olursa problemmiş...çok takılma cnm bence sıkıntı olmaz inş.

Ben de doktoruma bu gidişimde aynı soruyu sordum.

Geçen ay gittiğimde 2-3 güne geriden geliyor dedi.

Bu gittiğimde 2-3 gün ileriden gidiyor dedi.

Ben de sebebini sordum, bunun tamamen genetik olduğunu,

beslenmeyle alakasının olmadığını söyledi.

ay kizlaaar siz boyle yazinca bende hevesleniyorum:KK52: kizimda gec yapmistik alisverisi ama dayanamiyacam alacam galiba oglusuma biseyler:KK52::KK52:

aynen canım bende kızımda geç alışveriş yaptım.oğlumda dayanamadım bir iki derken baya bişeler aldım,
yakın bi arkadaşım battaniye örüyo
babaanne anneanne kazak süeter yelek falan.galiba dayanamadık...
bence sende bişeler al insan kendini çok mutlu hissediyor,bana iyi geldi alışveriş.

X