2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bıgün benim doğum günüm ama eşimle konuşmuyoruz sabahtan beri ihtiyaçlarım dışında odadan çıkmadım gelip bakmadı bile.öncesinde de küstük zaten dün akşam bana telefon almış hediye ardı mecbur konuştuk annemler de vardı telefon aldı dıye de direk çok samimi olamadım ama sabah ben konuşmaya çalıştım o da surat yapıp durdu akşam farklıydı sabah farklı bebeğimle geçirdiğim ilk doğumgünüm böyle geçiyor odada tv izliyor ben de diğer odad bebeğimle yalnızım.:KK43:

dogum günün kutlu olsun canıımm üzmeyin irbirinizi ama yaa :) koş sarıl kocana ondan değerli değil hiç birşey:KK34:

Bizim kacaklar nerede yaw :KK1::KK19: pufpuf huzeyfe cilek azeri deterjan aysenaz oetgsl ve diger fistiklar... icimden bi ses buralarda oldugunuzu soyluyor :KK33::KK33:

Burdayimmmmm :KK52:
Canim dun oldugum su tetanoz asisindan midir nedir bi halsizim dunden beri :KK50:
Surekli gulerek gezen ben tebessum yuzumden eksik olmaz iken simdi 5 karis suratlayim....
Esimde baya sasirdi....
Neden boyle oldum anlamadim :KK14:

ben doktorun her istediğini yaptırmadım guatr sarılık ttesti istedigereksiz yere.sırf hastane para kazansın diye bunlar.saglık ocagında detaylı kan testi yaptırdım onda gutr da bakıyolar sarılıga da herşeyede.ayrıca bedava yaptırdım.doktor ikinci gittiğimde önceki istediği tesleri sormadı ble..:) maalesef özeller böyle bende uyanıklık ediyorum tahlillere masraf etmiyorum... Benim aamcım özel hastane de dogum yapmak yoksa devletteki deneyimli doktorların ebelerin yerini özel tutmaz.ama işte daha temiz ve rahat oluyor özel hastaneler:KK34:

haklısın cnm aslında bn de bundan sonraki tahlillerde dediğin gibi yaparım inş :KK66:)

gözün aydın cnm değerleriniz gzl çıkmış... bsy sormak istiyorum... rahim ağzı ölçümüünü nasıl yapıyor cnm alttan mı bakıyor yoksa detaylıda belli oluyor mu o da?? bir de detaylı ultrasonu kaça yaptırdın??[/QUOT

Teşekkür ederim canım :KK9:

Rahim ağzı ölçümünü karından bakarak yapıyor.

Karından bakarken bak bu başı, bu ayağı, bu karnı felan derken

bak bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve ölçtü 42 cm çıktı.

önce başı ölçtü 18+5 günlük dedi

Karnını ölçtü 18+6 günlük dedi

Bu da rahim ağzı kalınlığı dedi ve hatta resmini çekti verdi.

Rahim ağzı kalınlığı için ayrıntılı ultrasona gerek yok canım,

doktor kendi cihazıyla ölçüyü, bebeğe bakarken ona da bakıyor.

Bana ayrıntılı ultrasona girmek istersen gelecek ay ...doktora git istersen dedi.

Kendi cihazı gelişmiş olmadığı için özel muayenehanesi olan bir doktoru tavsiye etti.

Yalnız ben daha bu doktoru aramadım. Arayıp bir fiyat öğreneceğim bakalım.

Fiyatı öğrenirsem sizinle paylaşırım arkadaşlar.

Bu arada bana bu doktoru tavsiye eden EMA ve MYMHABMAB (adını yanlış yazmış olabilirim)

arkadaşlara çok teşekkür ederim. Sorularıma çok güzel ve açıklayıcı cevaplar veriyor.

Ben sormadan bana herşeyi çok güzel anlatıyor.

bir dahaki gittiğimde bn de sorayım bari rahim ağzı ölçüsünü... bnmki hiç söylemedi böyle bşy tsk edeim cnm bilgi için

uzun bı aradan sonra ben geldım hepınızı cok cok cooook ozledım:) gecmısı okuyorum sımdı tek tek
bızde buyuk bı gelısme oldu, benım bebiş meger fake atmıs bıze, oglan cıktı hihihihoyytt!!!! :KK70::KK70::KK70:
Allah'ım gonlumden gecenı bılıyormus ya rabbim saskınlıklar ıcersındeyız ailecek! :KK70::KK70:
Pipisini gördüm, doktorumuz ultrasonda cekıp verdı pıpının fotosunu hahaaaa!! :KK70:
Melis Naz oldu sana Ömerhan!! :KK70::KK70::KK70::KK70:

istanbulda olup tahlillerini detaylısını şeker yüklemesini fln filan :) devlette yaptıran arkadaşlar hangi hastanelere gidiyorsunuz??? tavsiye ettiğiniz doktorlar var mı???

uzun bı aradan sonra ben geldım hepınızı cok cok cooook ozledım:) gecmısı okuyorum sımdı tek tek
bızde buyuk bı gelısme oldu, benım bebiş meger fake atmıs bıze, oglan cıktı hihihihoyytt!!!! :KK70::KK70::KK70:
Allah'ım gonlumden gecenı bılıyormus ya rabbim saskınlıklar ıcersındeyız ailecek! :KK70::KK70:
Pipisini gördüm, doktorumuz ultrasonda cekıp verdı pıpının fotosunu hahaaaa!! :KK70:

Senin adına sevindim canım ama kendi adıma korkmaya başladıımmm :)) pazartesi kontrole gidicem inşallah benimki hala kızdırr :)))

Senin adına sevindim canım ama kendi adıma korkmaya başladıımmm :)) pazartesi kontrole gidicem inşallah benimki hala kızdırr :)))

İnsallah canımcım Allah senınde kalbıne gore versın, saglıklı olsun tabı basta :)
En son kesın konusmamıs mıydı doktorun?

canım ben de 21. Haftadayım 5 kilo aldım bence ekmeği azalt makarna pilavı sadece tadımlık ye bunların bebeğe zaten bir faydası yok birde çok tatlı yeme onun yerine meyve ye bir sakıncası yoksa eğer yürüyüş yap dikkat edersen eminim dengelersin aşı konusuna gelince ben ilk hamileliğimde bu aşıyı vurulunca hasta olmuştum resmen kolumu kıpırdatamadım ama bunda hiç bir ağrım olmadı perşembe günü yaptırdım dün akşama kadar temizlik yaptım hiçbir rahatsızlığım olmadı bence vuran kişinin elinin hafifliği de alakalı

canım zaten ekmek yemiyorum ben pek ama makarna pilav tüketiyorum bide çikolata offf çok moralim bozuk dünden beri yaa:2:

canlar ben de 17. Haftayı bitirdim 165. Haftaya kadar kilo almadım almadım diye sevinirken son 2 haftada birden 2 kilo aldım ebe de yavaş git yediklerine dikkat et dedi :KK53::KK53::KK53: ( 86 kilo ile hamile kaldım da az kilo almamı istiyolar)

ben 72 kilo çıktım baskülde boyum 168 cm hayatımda ilk kez 70 i gördüm :KK50:

Kızlar sizin bebek ulturasonda öndemi gidiyo yoksa günündemi çıkıyo benim hep farklı çıkıyoda hangi tarihi baz alıcaz acaba:26:

Kızlar sizin bebek ulturasonda öndemi gidiyo yoksa günündemi çıkıyo benim hep farklı çıkıyoda hangi tarihi baz alıcaz acaba:26:

benim 4 gün önde gidiyo.. farklı doktorlara mı gittin yoksa aynı doktorda mı böyle çıkoyo? ultrason cihazına göre değişebiliyo cnm çünkü..

Benmki 10 gün önde gidiyor canm ama yeni doğum yapan tanıdığımın dediğine göre döllenme gününü baz al yoksa şaşırırsın..

annişler hepinize iyi hafta sonları bol tekmeli günler:KK1:
ben bugün cnr expo anne bebek fuarına gittim hepiniz için gezdim.açıkçası beklentimi çok karşılamadı.göremeyenler üzülmesin yani
internette ne varsa orda da o vardı.hatta bazı şeyler piyasadan daha pahalıydı.uni baby dee biraz indirim vardı.çok çok ilginç farklı bir stand göremedim.ama hiç aklımızda yokken kızımın odasını alıverdik biraz erken oldu ama satış sorumlusu burdaki indirimi mağazada yapamam dedi.çok beğendim ve aldık:KK53:.bir de tulum aldım kızıma.resimlerini en kısa zamanda ciciler sayfamıza koyarım

hayırlı olsun cnm güle güle kullanın inşallah diğer topikten bakarız fotolarına:))

benim 6 gün ilerde canım, sata göre 19+4 ultrasona göre 20+3 ve dr 20+3u kaile almamı söylemişti. zaten ikili üçlü testtede hep ultrasondaki tarihi yazıyorlar cnm.

Maşallah :nazar:
Detaylı da, şeker yüklemesi de güzel geçer inşallah...
inşallah cnm ozamanda iyi haberlerimi yazarım
Canim bu bilgiler cok onemli hatirlattigin icin Allah razi olsun.bu arada kizinin iyi olduguna cok sevindim:nazar::nazar:
Allaha emanet yavrularimiz....
evet cnm çok önemli elimizi karnımıza koyup salavat getirmek en basiti mesela..bol bol yapalım inşallah sizlerdende Allah razı olsun
annişler hepinize iyi hafta sonları bol tekmeli günler:KK1:
ben bugün cnr expo anne bebek fuarına gittim hepiniz için gezdim.açıkçası beklentimi çok karşılamadı.göremeyenler üzülmesin yani
internette ne varsa orda da o vardı.hatta bazı şeyler piyasadan daha pahalıydı.uni baby dee biraz indirim vardı.çok çok ilginç farklı bir stand göremedim.ama hiç aklımızda yokken kızımın odasını alıverdik biraz erken oldu ama satış sorumlusu burdaki indirimi mağazada yapamam dedi.çok beğendim ve aldık:KK53:.bir de tulum aldım kızıma.resimlerini en kısa zamanda ciciler sayfamıza koyarım
bizim tekstil firmasıda o fuardaydı bende gitmek istedim ama güvenipte yollara düşemedim çok bişey kaçırmadığıma sevindim :KK1:

Hosgeldiniz canimmmm :KK16:
Ooo kizimiz biraz nazli galiba annesi kendini agirdan aliyor :nazar:
Bu arada benim oglumda da var o kistten canim 6 mm e yakin ....
Perinatolog korkmani gerektirecek bir durum yok dedi....
Genelde down sendronomundan suphelenilir ama yasiniz geregi ihtimal bile vermiyorum.....
Gecici kistlerden bu ilerleyen haftalarda yok olacak dedi......
O nedenle benim icim rahat :KK34:
Sende rahat ol ♥♥♥

ayyy içimi rahatlattın cnm ya saol doktorumda gayet normal konuştı sakın korka dedi ama anne yüreği :KK1: inşallah kaybolup gidicekler kızım kafasından :KK20:

özelde ücretli canım.açıkcası ben uyanıklık edp bütün bu tahlillleri falan devlette yapıyorum şeker yüklemesini de öyle yapıcam inşaallah :KK34: Bu arada güzel haberlerine çok sevindim pazartesi de benim güzel haberlerim olur inşaallah :KK16:
bende sağlık ocağında yaptırayım ozaman niye para vereyeimki boş yere saol cnm..bu arada yarın musmutlu haberlerle dön sende inşallah :KK16:

Son düzenleme:
hayırlı olsun canım, tebriklerr
benimde gönlümden erkek geçiyordu ama kız çıktı, 17 . haftada bakmıştı kız dedi direk hemen, haftaya gitcez bizde bakalım değişiklik oldumu bizdede :):):
seninkini kaç haftada demişti kız diye ??

İnsallah canımcım Allah senınde kalbıne gore versın, saglıklı olsun tabı basta :)
En son kesın konusmamıs mıydı doktorun?

16. haftama ynri girdiğimde gittim en son.direk gösterdi bebek doktor kıza benzettim dedi kesin mi dedim %80 dedi.yanılma payı bıraktı ama net gördü.bende şaşırdım hep erkek sanıyodum ama kızları çoks eviyorum.kısmet tabii erkeğe de üzülmem ama insan kendine ona alıştırıyor :KK34:

X