2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım bence eşini ikna etmeye çalış inat etme sakın daha önünde zamanın var eğer ikna olmazsa da hiçbir şey söyleme tamam da deme zamana bırak doğum olunca naz yap güzel sözlerle eşini etkile erkekler çocuk gibidir hemen kanarlar zaten bebeğin de heyecanıyla dediğini yaptırmaya bak bence bana da eşimin kardeşleri üç defadır güya şaka yapıyorlar kaynanamın ismini koymam konusunda bir keresinde eşim abisinin eşine dediki senin iki tane kızın var sana düşerdi sen niye koymadın dedi öylece kaldı ama ondan sonra bir kere daha aynı şeyi söylediler eşim yoktu ben de sinir oldum bir de doğum yapacağım yere daha doğrusu pahalı olmasına doğum şekline ben epidural normal istiyorum epidural yaptırma ağrılı yap bunlara bile karıştılar eve gelince eşime söyledim o da boşver biz ne biliyorsak onu yapıyoruz çatlasınlar dedi

eşini tebrik ediyorum canım, benimki olsa sesini çıkarmazdı büyüğü diye eminim.ve konuyu bende kapamaya çalışıyorum ama bu kez ayşem diye sesleniyor dayanamıyorum, söyleme diyorum yine yapıyor. ben kızıma ismiyle bile seslenemiyorum onun yüzünden, yapmak istediklerim var yapamıyorum ama umru değil. kızma sakin ol ama alış diyor sürekli. sürekli ağlatıyor :KK14:

Kontrole gidenler, güzel haberlerle gelsinler inşallah :)

Ben 19. Haftanın sonlarındayım ve 4,5-5 kilo aldım, ama göbek öyle gözükmüyor :) oğlumda sadece göbek vardı ama bu kız bende basen de yaptı, umarım doğumdan sonra kalmaz bu basenler :KK43:

Ultrasona da ayda bire çıkacağız ama bu aralar test sonucuydu, karın ağrısıydı, hafif kanamaydı derken neredeyse haftada bir ultrasona girmek zorunda kalıyorum. Sağlık olsun da yeterki ayda bir olsun, haftada bir olsun diyor durumlarındayım ...

Bu tetenoz aşısı için bana tarih vermediler. Hatta aşı olacaksın bile demediler, bir sorayım p.tesi gittiğimde de ihmale gelmeyelim.

Bana sadece folik asit verdiler, magnezyumu etrafımda bir çok kişiye önermişler ama bana onu da söyleyen olmadı, onu da unutmayayım da danışayım :KK66:

hayırlı olsun canım oğluşun, allah sağlıkla kucağınıza aldırsın inşallah.. benimkide önce kız istiyordu sonra erkek olduu, hep bi kararsız ama kızı gerçekten istemiş herhalde ki kızımız olacak :KK16:

Saol canımm âmin..seninde tatlı kızın hayırlı olsun Allah nazarlardan korusun :nazar: kızlar çok cadı ya kendilerini sevdirmeyi biliyorlar o yüzden herhalde :21:

eşini tebrik ediyorum canım, benimki olsa sesini çıkarmazdı büyüğü diye eminim.ve konuyu bende kapamaya çalışıyorum ama bu kez ayşem diye sesleniyor dayanamıyorum, söyleme diyorum yine yapıyor. ben kızıma ismiyle bile seslenemiyorum onun yüzünden, yapmak istediklerim var yapamıyorum ama umru değil. kızma sakin ol ama alış diyor sürekli. sürekli ağlatıyor :KK14:

canım üzülme bebeğini de üzme baktın olmuyor eğer annesinin ismini koyarsa sen de yanına kendi istediğin ismi ekle ve o isimle seslen çocuğuna ama içine sinmiyorsa yine de ikna etmeye çalış onun yanında ağla bence ne kadar üzüldüğünü görsün ve o şekilde konuşmaya çalış

canım ağlayıp da kendini üzme.. bizim cinsiyet belli değil ama erkek olursa kayınpederim çooookkk istediği için onun ismi konulacak ve eşim de tek onun ismini koyarım diyordu. ben de babanın ismiyle çocuğuna nasıl kızacaksın kızdığında babanın ismini söylediğinde garip hissetmicen mi dedi. ikinci isim koyma konusunda hatta koymama konusunda ikna ettim. ancak kayın pederim çok alıngan alınabilir diye mutlaka konulacak ben de hep hasan'ın yanına isim aramaya başladım..
ama sanırım kızım olacak bu zamana kadar göstermedi çünkü :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Kontrole gidenler, güzel haberlerle gelsinler inşallah :)

Ben 19. Haftanın sonlarındayım ve 4,5-5 kilo aldım, ama göbek öyle gözükmüyor :) oğlumda sadece göbek vardı ama bu kız bende basen de yaptı, umarım doğumdan sonra kalmaz bu basenler :KK43:

Ultrasona da ayda bire çıkacağız ama bu aralar test sonucuydu, karın ağrısıydı, hafif kanamaydı derken neredeyse haftada bir ultrasona girmek zorunda kalıyorum. Sağlık olsun da yeterki ayda bir olsun, haftada bir olsun diyor durumlarındayım ...

Bu tetenoz aşısı için bana tarih vermediler. Hatta aşı olacaksın bile demediler, bir sorayım p.tesi gittiğimde de ihmale gelmeyelim.

Bana sadece folik asit verdiler, magnezyumu etrafımda bir çok kişiye önermişler ama bana onu da söyleyen olmadı, onu da unutmayayım da danışayım :KK66:

canım sağlık ocağı aşı için bana de birşey söylemedi doktorum 20.haftada tetanoz aşını yaptır demişti ben de gittim söyledim öyle yaptılar bir de kan aldılar tahlil için şeker yüklemesi için de gün verdi özellikle şeker yüklemesini de sor istersen ne zaman yapacaksınız diye atlamasınlar magnezyum bel ağrıları ve kramplara iyi geliyor onu da doktoruna bir danış istersen

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

56 kiloyla hamile kaldım ilk üç ay 54 e indim şu an 18. Haftamdayım 56-57 arası gidip geliyorum..aslında yemek yapan biri yanımda olsa çok kilo alırımda :KK56: kendim üşeniyom yapmaya :KK31: ama aç kalmıyorum çok şükür :KK1: meyve süt geçiştiriyorum :KK39:

canım neler neler anlatmıyorum ki.. annesinin öyle iyi bi hayatı yok zaten, ve benim adımda babannemin adı nefret ediyorum dediğin gibi hep dalga geçildi. onun annesinin adı ayşe ama ne alaka kızımla yani.. istemiyorum.. yok zaten söylüyorum kırkımı beklemem gider sildiririm gerekirse. bu kadar sinir etti artık, herşeyi kursağımda bıraktı.

bence isim hakkı anneye ait yani annenin istediği bir isim olması lazım sonuçta bütün ceremeyi çeken biziz..belki eşin de inada bindirmiştir sen üsteleyince inş. vazgeçer bu isteğinden... ben kayınbabamın ismini isteyerek koyuyorum daha yeni vefat etti ve gercekten severdim kendini..ama eşime diyodum kız olursa asla annenın ismini koymam die o da sesini çıkarmıyodu:))

Kızlar kaçıncı haftanızdasınız ve kaç kilo aldınız??:KK49:

Kızlar ben hamile kaldığımda 53 kiloydum ilk 3 ay içinde bıkaç kilo vermiştim şuan 21haftadayız toplam 6 kilo almışım bu kilonun 3 kilosunu son 3 haftada almışım doktorum bıraz dıkkat etmemı söyledi:KK1:

canım sağlık ocağı aşı için bana de birşey söylemedi doktorum 20.haftada tetanoz aşını yaptır demişti ben de gittim söyledim öyle yaptılar bir de kan aldılar tahlil için şeker yüklemesi için de gün verdi özellikle şeker yüklemesini de sor istersen ne zaman yapacaksınız diye atlamasınlar magnezyum bel ağrıları ve kramplara iyi geliyor onu da doktoruna bir danış istersen

Çok sağol, aile hekimliğinde tahlilleri yaptılar, gebelik formu oluşturdular ama belki haftaya giderim zaten. Oğluşu kontrole götürmem gerekecek. O gittiğimde hem şeker yüklemesini hem de tetenozu sorayım, teşekkürler.
Dr a da p.tesi 4D usg için gittiğimde magnezyumu sorayım, skolyozum olduğu için belim çok ağrıyor zaten...:KK31:

yaa çikolata yemek alışkanlık oldu ben de kaç gündür deli gibi yiyorum yedikten snra bebişim inanılmaz hareketleniyo bu da benim çok hoşuma gidiyo işin hilesini buldum da kiloları düşünüyorum ne olacak die:)) ama sabah maşallah oğlum bi kudurdu içerde sanki parti veriyodu:KK1::KK1:

Çok sağol, aile hekimliğinde tahlilleri yaptılar, gebelik formu oluşturdular ama belki haftaya giderim zaten. Oğluşu kontrole götürmem gerekecek. O gittiğimde hem şeker yüklemesini hem de tetenozu sorayım, teşekkürler.
Dr a da p.tesi 4D usg için gittiğimde magnezyumu sorayım, skolyozum olduğu için belim çok ağrıyor zaten...:KK31:

magnezyum gerçekten işe yarıyo magvital vermiş doktorum benm de belim çok fena en azından dayanabiliyorum içtiğimde sen de al rahat edersin..doktor zaten demişti bana baş, kasık, bel ağrısına ii gelir diye..

yaa çikolata yemek alışkanlık oldu ben de kaç gündür deli gibi yiyorum yedikten snra bebişim inanılmaz hareketleniyo bu da benim çok hoşuma gidiyo işin hilesini buldum da kiloları düşünüyorum ne olacak die:)) ama sabah maşallah oğlum bi kudurdu içerde sanki parti veriyodu:KK1::KK1:

darısı başımaa :KK16:

serMerhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 15-06-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Listeye eklenmek için bana özel mesaj ile ulaşmanızı rica ederim.

Saygılarımla

Anne Adayımız :21:
Kaçıncı Bebiş :KK49:
Şehir En Büyük TÜRKİYE
BDT :emir_bebek:
Bebiş Cinsiyeti :KK73:
Bebiş İsimlerimiz :KK52:
pufpuff
27
İlk
İstanbul
24 Haziran
ERKEK :KK55:
Ahmet Efe
oetgsl
31
İlk
İstanbul
14 Haziran
ilepetzog
26
İlk
İzmir
14 Haziran
KIZ :KK12:
Ada
seraaap
30
İlk
İzmir
17 Haziran
mihrimah24
27
2.
Bursa
23 Haziran
miss_night
25
İlk
Bursa
6 Haziran
guness14
30
İlk
İstanbul
21 Haziran
bahar3432
31
İlk
İstanbul
17 Haziran
Talha
sevgi2005
27
2.
İzmir
26 Haziran
fabor
38
2.
Bursa
18 Haziran
blackgirll
28
İlk
Konya
9 Haziran
nimet1
34
İlk
Newyork
15 Haziran
zkibar82
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Plebisit82
31
İlk
Kahramanmaraş
17 Haziran
Hasan Kerem
Azerikizi91
22
İlk
İstanbul
1 Haziran
Ali Yasin
wilmos
28
İlk
İstanbul
15 Haziran
deryaderya17
29
İlk
Balıkesir
29 Haziran
ttet
25
İlk
Samsun
10 Haziran
Zeynep
besebaba
27
İlk
Van
19 Haziran
CLeOpaTRa
24
2.
İstanbul
29 Haziran
mymahkamab
23
İlk
Isparta
29 Haziran
patikpat
28
İlk
Antakya
2 Haziran
yazyagmuru07
24
2.
Antalya
8 Haziran
bademcube
27
İlk
Ankara
9 Haziran
GD2104
24
İlk
Bursa
13 Haziran
Elif
ESMERSIRINE
28
İlk
Adana
20 Haziran
ciceek
27
İlk
İstanbul
6 Haziran
Muhammed Ayaz
gültuğ
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Erva Eflin
nagihannnn
23
İlk
Bursa
24 Haziran
lilyum0320
29
İlk
Ankara
16 Haziran
Cemre Elvin
adaarin
26
İlk
Adana
6 Haziran
Arın
ahmtkdr
22
İlk
Ankara
11 Haziran
Miraç
balmmm
21
İlk
Malatya
6 Haziran
SERPILzh
34
2.
5 Haziran
tubakara
29
İkinci
Gaziantep
9 Haziran
LoReNaaa
33
İlk
İzmir
8 Haziran
famura
30
3.
İzmir
2 Haziran
mozijiku0134
23
İlk
Kıbrıs
6 Haziran
pretty_rose
27
İlk
Kayseri
30 Haziran
Beren
cileksurat
33
İlk
Eskişehir
12 Haziran
Asya Melek
E_M_A
27
İlk
19 Haziran
umudumrabia
20
İlk
Ankara
12 Haziran
negiff
34
İlk
İzmir
14 Haziran
nokul90
23
İlk
Kütahya
9 Haziran
Zemrush
27
İlk
İstanbul
1 Haziran
judith35
27
İlk
İzmir
20 Haziran
Demir
UfuruktenPrenses
29
İlk
İstanbul
26 Haziran
Rosaleda
30
İlk
Tekirdağ
23 Haziran
belinda31
25
İlk
Diyarbakır
20 Haziran
Mustafa Eymen
eseski
24
2.
Eskişehir
16 Haziran
Yiğit
SERAP54
37
2.
25 Haziran
denizkao
30
2.
Ankara
6 Haziran
zehranurum
26
2.
İstanbul
26 Haziran
RaziyErkan
21
İlk
Almanya
5 Haziran
Feyza81
22
İlk
İzmir
7 Haziran
axigirL
26
İlk
İstanbul
17 Haziran
EMLEB
26
İlk
Bilecik
7 Haziran
betul1645
25
ilk
Bursa
14 Haziran
Mustafa
10YBetul
26
İlk
Kütahya
21 Haziran
POLY74
39
2.
İstanbul
13 Haziran
ashkk
30
İlk
Bursa
18 Haziran
pembesebboy
28
İlk
İstanbul
7 Haziran
Kedim
29
İlk
Bursa
20 Haziran
sengul1
25
3.
Viyana
1 Haziran
didari
30
İlk
29 Haziran
HUZEYFEE
31
İlk
Eskişehir
6 Haziran
Ahmet Faruk
karemine
26
İlk
İngiltere
3 Haziran
Lahesis
31
İlk
Denizli
16 Haziran
ankara12
36
İlk
İstanbul
27 Haziran
bkti2
26
İlk
Manisa
3 Haziran
Alya
burchecan
26
İlk
İstanbul
14 Haziran
alangu
34
İlk
Mersin
14 Haziran
Ayaz12
25
İlk
Çanakkale
26 Haziran
cips
23
İlk
İstanbul
15 Haziran
Zeynep
Julietta
30
İlk
İstanbul
27 Haziran
esmeraldaszone
31
İlk
İstanbul
19 Haziran
deterjan
32
İlk
Ankara
28 Haziran
1melodi
28
İlk
İstanbul
26 Haziran
ist3434
27
İlk
İstanbul
23 Haziran
cedi85
28
2.
Ankara
12 Haziran
tubaceyln
28
İlk
Bursa
16 Haziran
almisim
24
2.
Ankara
13 Haziran
rapunzel_ysr
28
İlk
Antalya
27 Haziran
leylvea
34
İlk
İstanbul
15 Haziran
huzursokagi01
27
İlk
Sivas
18 Haziran
beyazzzzzz
28
İlk
İzmir
2 Haziran
kulvan
21
2.
Bursa
2 Haziran
Ada
esmeradr
27
Ankara
16 Haziran
elpim
29
İlk
İzmir
18 Haziran
Su
neslihanbursa
24
Bursa
18 Haziran
organiksekerr
28
2.
25 Haziran
aysenazim
27
2.
Sakarya
15 Haziran
Akif
karadenizki
31
İlk
İstanbul
12 Haziran
tugbaglc
25
İlk
İstanbul
9 Haziran
GOLD_WOMEN
24
İlk
Bayburt
9 Haziran
YalnizMelek
31
2.
İstanbul
29 Haziran
Eymen Efe
pearly1905
23
2.
Bolu
27 Haziran
Ece
babygel
8 Haziran
yesso1978
35
2.
15 Haziran
juliette09
28
İlk
Kuşadası
11 Haziran
yesilerikk
28
İlk
Bartın
23 Haziran
Delilah
25
İlk
Siirt
10 Haziran
elif135
27
İlk
Manisa
7 Haziran
İKİZ :13:
akmelek
30
İlk
Manisa
2 Haziran
Derin
brcnkb
25
İlk
İstanbul
4 Haziran
Melek
bergennn
İlk
Eskişehir
21 Haziran
nurmur87
27
İlk
İstanbul
21 Haziran
ucak
Elif Hayal
azsekerli
27
İlk
Konya
1 Haziran
Ezgi Defne
mrsPhoenix
28
İlk
İstanbul
5 Haziran
Mete
babygel
35
İlk
Ankara
8 Haziran
Su
esbel
29
İlk
Ankara
24 Haziran
suncaptain
27
İlk
28 Haziran
hasretim_
27
İlk
İzmir
14 Haziran
simage
26
İlk
İstanbul
20 Haziran
lilas85
28
2.
Mersin
3 Haziran
didasesa8
28
İlk
İstanbul
21 Haziran
Liya
tubaklk
26
İlk
Denizli
21 Haziran
İkra
yesil_dostu
27
İlk
Ankara
17 Haziran
zeynelim
22
İlk
29 Haziran
İbrahim Efe
nhrkbl
29
İlk
Sinop
15 Haziran
Poyraz
minikkizim
27
İlk
Ankara
4 Haziran

DumaDumaDumM
30
İlk
Ankara
5 Haziran

nry1982
30
2.
Bursa
30 Haziran

[/TR]
[/QUOTE

Pufpuffcum oğluşumun ismini eklermisin listeye ismiii doruk olucak:KK16::KK16:

slm kızlar 15 +3 günlükkken doktorumuz bebişimin kız olduğunu söylemişti 19 +4 te gittiğimiz zamanda ben size cinsiyetini söylemişmiydim dedi evet dedim kız ama erkek görürünüyor dedi ama pek emin gibi söylemedi kararsız kaldım 2 hafta sonra 4 boyutlu ultrasona giricem orda net çıkar değilmi neye inanacağımı şaşaırdım acaba başka dr da gitsemmi beklemeden

akşama misafirlerim var ve uyuzluğum üzerimde kahvaltıdan snra yattım az önce kalktım şimdide burda vakit geçiriyom kalkıyım daa tatlı felan yapiim baaarii allahtan buzluğuma muska börek sarıp atmıştım 2 çeşit daha yaparım tamamdır:))
size ii sohbetleerrr:KK16::KK16:

benim gittiğim özelde 250-300 arası ve bence gerek yok bu kadar para vermeye.devlete gidicem o parayla da bebeğime bişeyler alırım :KK34:

hakkaten yaa çok para ki devlette de aynı şeye bakılıyorsa dediğin çok mantıklı cnm o paraya bebişlerimize alışveriş yaparız:) bi dahaki kontrolüme gittiğimde devlete gitmiş olayım o zmn dğl mi:) detaylıdan sonra herhangi bir evrak fln götürmeye gerek var mı acaba kendi doktorumuza bilgin var mı cnm???

Ben önümüzdeki p.tesi günü detaylıya gideceğim kısmetse. Özelde, dr önerisi üzerine gideceğim, daha önce de aynı dr a ense kalınlığı ölçümleri için de gitmiştim. 290 lira sadece usg, bir de dr muayene ücreti var, bakalım kaça çıkacak. Ama benim yaş da ileri olduğundan pek de parayı düşünemiyorum. Benim şuan gittiğim kadın doğumcum akrabam olduğu için ve ilk bebeğim doğuştan yarık damak-dudaklı doğduğu için ( geçirdiği ameliyattan sonra malesef anestezyen hatası sonucu engell kaldı, neler çektiğimi de biliyor ) " seni güvenmediğim bir ele teslim edemem, biraz pahalı biliyorum ama içimiz rahat edecek, ayrıntılı usg yi çekecek kişinin yine aynı dr olmasını istiyorum" dedi. İçimiz rahat etsin diye gideceğim mecbur, aklım çıkıyor kızımda sorunla karşılaşacağım diye Ama ömrüm dr lar arasında geçti oğlumdan ötürü, artık iyi dr kötü dr ayırt edebiliyorum naçizane; pek konuşkan ve çok da güleryüzlü değil ama usg ye bakarken sanki olayın içinde gibi oluyor, güven veriyor gerçekten. Yine de Rabbim istemezse biz sorun olsa da göremeyeceğiz zaten.
4lü testte down sendromu riski normalde beklenenin üstünde çıktı benim, bu dr hemen çağırdı ve enseyi, bacak boyunu, burun kemiğini vs tekrar ayrıntılı kontrol etti ve usg bana böyle bir bulgu vermiyor şimdilik dedi. Ayrıntılı usg yi de çekelim de gerek duyarsak şu yurt dışına gönderilen testi ya da amniosentezi konuşuruz dedi. Bir de dün evime daha yakın bir dr a gittim karnımda ara ara gelen ağrılar olunca korktum. O da rahim ağzı uzunluğunu ölçtü, usg ile bebeğe baktı falan. Bebek normal tam haftasında gidiyor, rahim ağzı uzunluğu ve genişliği de normal ama plasenta biraz aşağıda dedi. NST ye bağladılar baktılar ağrılar doğum sancısı gibi değil dedi. İçim rahatladı ama akrabam olan kadın doğumcum plasentayı da p.tesi mutlaka tekrar kontrol ettir bakalım dedi. 24. Haftaya kadar normal yerine de gelebilir, senin önceki doğumun da sezeryandı belki yukarı çıkmayadailir plasenta dedi. Sürekli kendini ve plasentayı takip ettireceksin bakalım dedi. Öyle işte, güvendiğiniz dr a gidin demek şstedim işin özü :)

Sorunsuz, güzel, sağlıklı ve mutlu doğumlar diliyorum hepimiz için.

inş bebeğini sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına alırsın cnmm... anlıyorum sni... detaylıda da bebeğinin gzl haberlerini alırsın inş cnm

X